İkimizin Yerine 14. Bölüm Özeti 21 Eylül Cuma Fragmanı # Basant’ın düğünü yapılır.

Burak 11 Eyl 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 14. Bölüm 21 Eylül Cuma Günü Neler Yaşanacak?

Kaliyani Bairon ile abisinin evliliği hakkında  görüşür ve Sughna odaya girerek fotoğrafı almak isterken Kaliyani onu fark eder ve ona kızar. Sughna Jagdish ve Anandinin odasına gelir ve babaannesinin ona izin vermediğini söyler. Kaliyani düğün için kıyafet almaktadır. Anandi ve Sughna salona gelirler. Kaliyani onlara da  kıyafet bakmalarını söyler. Anandi elindeki yiyeceği elbisenin birisinin üzerine düşürür. Kaliyani kızacak gibi bakar ama Basant’ın düğünü olduğu için sinirlenmeyeceğini söyler ve herkes güler. Anandi bir kucak dolusu kıyafet seçer ve babaannesine en güzellerini seçtiğini söyler. Kaliyani sen gelinden de çok şey seçmişsin der ve herkes güler. Bu kadar çok seçtiysen kıyafetleri Jagdish alsın diye takılır. Jagdish benim kitaplarımın arasında para mı var der ben alamam der. Anandi madem paramız yok der ve elindeki kıyafetleri bırakır. Amcasın hangi kıyafeti istiyorsa alırız der.

Bairon annesine dünürlerini  düğüne davet etmek istediğini söyler ve Sumitra ile gitmek istediğini söyler. Kaliyani kabul eder. Anandi bunu duyar ve bende gideceğim der. Bairon giderken annesi ona para verir ve dünürlerine düğünlerine ve onlara yakışır şekilde giyinmelerini söyler. Paraları yoksa yardım edelim der. Anandi kayın validesine beni de götürün derken Kaliyani ona kızar ve Anandi madem nene istemiyor gitmeyeyim der ve ayrılır. Kaliyani Bairon’a Anandi’yi ve Jagdish’i  götürmesini ister. Anandi eve gelir ve anne diye bağırır. Bago yine kaçıp geldiğini zanneder ve sonra Baironu görür ve onları içeri buyur eder. Bairon düğüne dünürlerini davet eder. Anandi Jagdish’e oyun oynadığı yeri göstermek ister. Onu burada korkunç bir kadın var diyerek korkutur ve Phuli ile saklanır. Jagdish onları bulamaz ve korkar. Anandi Jagdish’den özür diler. Jagdish ona kızmıştır bağışlamaz. Phulide ondan özür diler. Phuli Jagdish’in çok iyi kriket oynadığını duyduğunu söyler. Jagdish ben çok iyi oynarım der. Anandi Jagdish’in kriket oynamasını ve buradaki erkeklere kocasının ne kadar iyi kriket oynadığını göstermesini ister. Jagdish oğlanlarla kriket oynar. Anandi Phuliye müjdesi olduğunu ve ona damat baktığını söyler ve ona bilezik verir. Bago Anandinin birkaç gün yanında kalmasını ister. Anandi kalmak istemez evde işleri olduğunu söyler. Anandi ayrılırken ağlamaya başlar.

Sughna gelir ve ünlü bir film aktörünün Pratap’ların şehrine gideceğini ve bugün evlerinin yakınındaki tapınağa geleceğini söyler. Anandi ve Jagdish onu görmeye gitmek isterler.Sughna babaanne bizim gitmemize izin vermez der.Aklına bir fikir gelir ve bir bahane uydurur. Sughna tapınağa dini sohbete gitmek istediklerini babaanneye söyler. Babaanne Jagdish’e izin ve ona izin verir. Anandi kalsın der, işlerini yapsın Sumitar ben yaparım anne der ve sonra Anandiye de izin verir. Beraber yolun ortasından giderler. Yolda bir araba gözükür ve arabadan ünlü aktör iner. Ona hayranlıkla bakarlar. Jagdish siz aktör Absehk misiniz der. Anandi biz sizi görmek için mabede gidiyorduk der. Film hakkında konuşurlar. Jagdish nene bizim filme gitmemize izin vermez der. Absehk babaanneyi de davet eder. Jagdish ona defterini verir ve imzasını alır. Aktör Anandi’ye okula gidiyor musun diye söyler. Anandi hayır der ben damat evine gittim der. Jagdish biz evliyiz der. Adam şok olur. Erken küçük yaştaki evliliklere karşıdır.

Basant’ın düğünü başlamıştır. Çok muhteşem bir düğün düzenlenmiştir. Anandi ön tarafa gelerek oynamaya başlar. Kaliyani onu görür ve oynama şeklinde  onu uyarır. Anandi Sughna da dans ediyor der. Kaliyani o evin kızı kız ile gelin arasında fark olmalıdır der. Birileri gelir ve düğünü basar bu düğün yapılamaz der. Kızın babası onların yanına gider. Adamlar borçlarının tamamı ödenmezse bugün bu düğün olmayacak der. Kızın babası düğüne mani olmamalarını paralarını vereceğini söyler. Adamlar düğün kervanı hiçbir yere gidemeyecek, dünürlerini geri döndüreceğiz der. Kaliyani kimin öyle cesareti var ki kervanımızın yolunu kesiyor der. Adamların yanına gider ve Bairon’a borç meselesini hallet der. Kaliyani eğlenceyi tekrar başlatır. Anandi gelini görmek için çok meraklıdır. Sughna içeri geç bak o zaman der. Jagdish ve Anandi gelini görmek için içeri girerler. Gelini uzaktan izlerler ve gelin duvağının içinde ağlıyordur. Gelinin yanına giderler biz damat tarafından geldik der ve Anandi yüzünü görmek istiyoruz der.

Düğün ile ilgili ritüeller yapılır. Kaliyani Jagdish ile eşi nerededir diye sorar.  Sughna onları alır ve götürür. Adet gereği kızın annesi damadın burnundan tutar ve onu içeri yollar. Kaliyani kızın babasını bir yere çeker ve neden adamlara daha önce para vermedin diye sorar. Ben sana ne kadar para lazımsa vereceğim demedim mi der. Ailemin adını kötüledin bizi küçük düşürdün diyerek kızar. Bir daha böyle olmasın der. Gelinin annesiyle birlikte nikahın kıyılacağı yere gelirken Anandi geline hiç olmazsa bir sefer yüzünü göster der. Bago araya girer ve kızına şimdi onun vakti değil der onu bir kenara çeker ve kızar. Basant ve kızın dini kurallara göre nikahı kıyılır.

Bago ve Kazan gelinin ailesinin ne kadar garip olduğunu konuşurlar. Kaliyani kızın gelmesini ve gitmelerini ister. Geline söyle ağlamasın o çok iyi bir yere gelin gidiyor der. Gelin anası ile sarılı ve ağlarlar. Kızın babası gelir ve herkesin gelini beklediğini söyler. Annesine ona sarılmayı bırak der. O damat evinde çok iyi yaşayacak der. Babası kızına durumum böyle olmasaydı seni onlara vermezdim beni affet der. Gelin babasına da sarılır ve ağlar. Sumitra gelinin annesine siz hiç merak etmeyin kızının bundan sonra benim küçük kardeşim der. Anandinin baba evinden çıkışı aklına gelir. Annesine bize gelin der ve ağlamaya başlar.  Kaliyani geç kaldıklarını gitmelerini söyler.  Gelin en son kardeşlerine sarılır ve giderler. Eve gelirler. Anandi eğilip eğilip gelinin yüzüne bakmak istemektedir. Gelin pirinç dolu testiyi ayağı ile iter ve kırmızı boyaya basarak eve girer.

 

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 14. Bölüm Özeti 21 Eylül Cuma Fragmanı # Basant’ın düğünü yapılır.” üzerine 159 yorum

 1. ALEYNA dedi ki:

  Tmm cnm..

 2. ALEYNA dedi ki:

  ????

 3. Zehra dedi ki:

  Yeni sayfa açildi oraya gecelim.

 4. ALEYNA dedi ki:

  Zehraaa?????

 5. ALEYNA dedi ki:

  Zehra tuttuğun takım var mı??

 6. ALEYNA dedi ki:

  Öyle mi??sonuda desene..hadi keçmiş olsun..

 7. ALEYNA dedi ki:

  Hangi dizi??
  Ee naptın bu gün??
  Bu arada cnm..5 gün kaldı okulların açılmasına..okullar açıldıkdan sonra gündüzleri sık yazamıycağım..bu saatler yazabilirim anca..

 8. Zehra dedi ki:

  Emin ile de konustum. Film izliyomus.
  Bu arada yarin taburcu oluyor.

 9. Zehra dedi ki:

  Bende tv’de dizi izliyom ama tekrar. Sadece basini izleyememistim ona bakip döndüm. Ama varya bu gün pek yoruldum.

 10. Zehra dedi ki:

  ALEYNAAAA.
  Netin mi çekmiyor.

 11. ALEYNA dedi ki:

  Tabi cnm öyle olursa..adını telaffuz bile etmem..
  İnşAllah..umarım abim beni affeder..aslında kötü bi şey yapmadım ki ben..sadece ondan hoşlandım..abiminde bunu onaylamıycağını bilib bitirecekdim..neyse cnm hayırlısı..
  Napıyım cnm tv izliyorum..sen napıyon??

 12. Zehra dedi ki:

  HADI HAYIRLISI DIYELIM CANIM BENIM.
  Sen canini hiç SIKMA.

 13. ALEYNA dedi ki:

  Yok cnm şimdi bişey söylemem..abimde bi yandan kardeşi gibi sevdiği arkadaşıyla muhtemelen konuşacak belkide konuşmadan sonra…arası açılacak..abim Serhanı çok sever…kardeşi,sırdaşıdır..hatırlıyorumda abim en üzgün olduğu zamanlarda..sorunlarını bi tek Serhanla paylaşırdı..inşAllah araları açılmaz..

 14. Zehra dedi ki:

  Tabi ki eger öyleyse ona yüz verme derim sana.
  Eeee sen napiyon?

 15. Zehra dedi ki:

  Tabi sen bilirsin.
  Hadi artik kafani bir güzel temizle ve çikar aklindan bu fikirleri. Rahatla. Abin seni aff edicek emin ol.

 16. ALEYNA dedi ki:

  Yarın sebebini sorucağım tam olarak neden???? Neden kimseyi sevemez??acaba çapkın birisi felan mı??eğer öyle olursa..ona karşı tek duygum nefret olur..çünkü çapkın insanları hiç sevmem…..

 17. Zehra dedi ki:

  Tamam mi Aleyna?
  Sen simdi abine bir sey söyleme. Birak kafasinda tartsin. Ama yarin artik inaniyom birakir bu inadi.
  Inat bana ait bir duygu.

 18. ALEYNA dedi ki:

  Cnm zaten ben abime…ondan neden hoşlanma diye söylediğini sordum..
  Serhana da hayır cvpını vereceğimi kısmınıda yarına sakladım..
  Zehra belkide artık Serhandan..hoşlanmıyorum..sevmiyorum..ama Serhanın beni sevdiğini bilmek içimi acıtıyor..

 19. Zehra dedi ki:

  Tamamen su kismindan bahs ediyordum.

 20. Zehra dedi ki:

  Senin önce ki odaya girmen kusursuz.
  Ama içeri girince abinle söyle baslayacaktin. Sen benle konusmuyon ama ben anlatayim.
  Ben senden önce bile Serhana hayir cvb vermistim.
  Tamam ilk baslarda ondan hoslandim ama sonra bunun geçici oldugunu anladim.
  Ben sana içimi döktüm evet simdi sira sende. Sen söyle. Niye Serhani sevmemeliyim?
  Ben anlamiyorum kötü biri mi?
  Falan gibi cümleler kullanipta sonda öpücük her seyi hall ederdi.

 21. ALEYNA dedi ki:

  Hangi kısmından bahsetiyorsun??

 22. ALEYNA dedi ki:

  Valla Zehra kendimi mahkemede hissettim..abim bana aynı hakim gibi sert ciddi.. bakıyordu

 23. Zehra dedi ki:

  Tabi filmlerdeki gibi.

 24. Zehra dedi ki:

  Emin Ol arkadasim yarin tam güzel bir sonuç ala bilirsin.
  Ama bence konusma kisminida anlatmaliydim sana galiba. Sen böyle yaparak abini sinirlendirdin dahada çok. En azindan ben böyle saniyom.

 25. ALEYNA dedi ki:

  Bengisu tanışma hikayeni beğendim…ayn filmlerdeki gibi..İnşAllah hep mutlu olursunuz birtanem..
  İyi geceler cnm..grşrz İnşAllah..

 26. Zehra dedi ki:

  Off Aleyna ya.
  Konusmami yapiyon yoksa mahkeme salonunda misin belli degil ha.

 27. ALEYNA dedi ki:

  Geldim..
  Anlatıyım..
  Gittim abimin odasına..tabi beni görünce sakin bi şekilde..çık dışarı söyledi…bende abi bi konuşsak..abimde bu kez kızgın bi şekilde Aleynaa sana dışarı çıkmanı söyledim…bende hayır abi çıkmıyorum..bana böyle davranmana dayanamıyorumm..konuşmamız lazım..ve başladım konuşmaya..abi sebebini bilmiyorum ama Serhandan hoşlanmamamı söyledin..tamam hoşlanma dersen..tamam hoşlanmam..ama lütfen sebebini söyle neden bi tek ondan hoşlanmamamı söyledin??..yoksa o kötü birisi mi..abimde hayır o kötü biri değil..aksine dünyanın en iyi insanlarından biridir..sadece bunu bil..Serhan seni hatta kimseyi sevemez..bende neden????diye sorunca..abimde tamam yeter bu kadar konuşma çık..bende üstelemedim..ama çıkarken Zehra dediğini yaptım..abimin yüzünden öptüm çıktım..
  .

 28. Zehra dedi ki:

  Yalniz kaldim yaaaaa.

 29. Zehra dedi ki:

  Offf çatladim meraktan.
  ALEYNAAAA.

 30. Zehra dedi ki:

  Hadi bakalim Bengisu Iyi geceler.
  TATLI RÜYALAR.

 31. Zehra dedi ki:

  Evet Begisu benim de Eminim var.
  Askim o benim.

 32. BENGİSU dedi ki:

  Benim çıkmam gerekiyor yarın yazarım görürüz))

 33. Zehra dedi ki:

  Aleynaaaa
  meraktan öldüm.
  Ne oldu cvp yaz lütfen.

 34. BENGİSU dedi ki:

  Zehra seninde sevgilin var ?

 35. BENGİSU dedi ki:

  Zehra evet onu çok seviyorum oda beni çok seviyor ❤

 36. Zehra dedi ki:

  Farkliymis. Gerçekten güzel. Eeee simdi onu seviyon mu?
  Bengisu

 37. BENGİSU dedi ki:

  Evet zehra enteresan bir tanışma oldu))

 38. BENGİSU dedi ki:

  Sonra okulu gezdirmek zorunda kaldım dedim ki okul böyle işte ben gidiyorum dedim nereye gidiyorsun okulu gezdir yaaa sen düz git önüne kütüphane çıkacak öyle yolu bulursun okulda kaybolacak halin yok yaaa tabi bu beni bırakmadı müdüre söylerim dedi selamımı soyle dedim mecbur gezdirdim okulu gezdirdikten sonra benden özür diledi bende neden özür diliyorsun şey telefon olayında sizi yanlış anladım öyle tanıştık daha var kısaca anlatım

 39. Zehra dedi ki:

  Demek gitdin Aleyna.
  Hadi güzel haberlerle gelirsin INSALLAH.

 40. Zehra dedi ki:

  Çok enteresan bir tanisma olmus. Filmlerdeki gibi.
  Bende çok güzel bir tanisma yasadim.

 41. Zehra dedi ki:

  Hadi Aleyna bu mantikli cvb’i git ve uygula.
  Nasilsa sen kararini vermissin. Abinin karsisinda da kararli ol ve lafini bölmesine izin verme.

 42. ALEYNA dedi ki:

  Bengisu tmm yaz birtanem bekliyorum..
  ..
  Evet abim odasında..Tmm Zehra dediğini yapıcam..birazdan gelirim..

 43. Zehra dedi ki:

  Ben yoluma kötü sözler söyleme dedim.
  Yoksa dönmek nasip olmaz dedim.
  O da Allah korusun dedi. Elimi tek eli ile tutarak seni seviyorum dedi.

 44. BENGİSU dedi ki:

  Aleyna şöyle tanıştık biz kızlarla cafede oturuyorduk sonra yanımıza biri geldi oda emre yani sevgilim emre geldi dedi ki ben az önce burda oturdum telefonum burda kaldı dedi bende dedim ki burda telefon yoktu çalışanlara şöyle dedim sonra çalışana sormuş yok demiş buda bize suçu attı telefonumu siz aldınız dedi ben sen deli mısın senin telefonunu napiyim dedim ben ayağa kalkıp gittim kızlarla başka yere sonra okul zamanı bizim okula nakil yaptıran bir çocuk geldi okulu gezdirmek için müdür beni seçti yeni çocuğa okulu sen gezdir dedi bende tmm dedim sonra gelen kişi emre ben şaşırdım müdüre ben gezdirmek istemiyorum dedim arık geç kaldın okulu gezdir dedi

 45. ALEYNA dedi ki:

  Mantıklı cvp tabi..

 46. Zehra dedi ki:

  Aleynacim simdi abin odasinda mi?
  Eger yalnizsa git yanina.
  Her seyi oldugu gibi anlat ona. Yarin hayir cevabini verecegini de söyle.
  En son yanagindan bir öpücük kondurup çik odadan.

 47. ALEYNA dedi ki:

  Anladım Zehramm..yazık çocuk napsın..özleyecek tabi seni..ama özlem iyidir..aşkı daha da güclendirir…

 48. Zehra dedi ki:

  Hemen yaz Begisu bende yazarim sonra tabi isterseniz.
  Ben dün iyiydim, bu gün çok sükür, yarin için hiç bir fikrim yok.
  Nasil cevap??
  Bu cevabi abim vermisdi bir kere bana.

 49. ALEYNA dedi ki:

  Kızlar az önce abim geldi eve..kapıyı ben açdım..gülümseyerek hoşgeldin abim…söyledim ama..yüzüme bile bakmadan odasına keçti(((
  Abim bana böyle yaptıkca nefes alamıyorum sanki(((((((
  Zaten yarın Serhan Moskovadan dönüyor(((

 50. Zehra dedi ki:

  Yooo buradayim Aleynacim.
  EMIN aradi da uyuyacagini söyledi. Bende tavuk musun? Dedim. O da uyumayacagini dedi.
  Bu aralar beyfendi pek karalar bagladi ben gidiyom diye.

 51. BENGİSU dedi ki:

  Aleyna nasıl tanıştık çok değişik büyük aşk kavga ile başlar derler anlatiyim

 52. BENGİSU dedi ki:

  Zehra ben iyiyim sen nasılsın?

 53. Zehra dedi ki:

  Bengisu senin de mi sevgilin var peki ismi ne?

 54. ALEYNA dedi ki:

  Zehra burda mısın??bende çıkdığını sandım..

 55. ALEYNA dedi ki:

  Zehraaaaa cnm nerdesin????

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.