İkimizin Yerine 14. Bölüm Özeti 21 Eylül Cuma Fragmanı # Basant’ın düğünü yapılır.

İkimizin Yerine 14. Bölüm 21 Eylül Cuma Günü Neler Yaşanacak?

Kaliyani Bairon ile abisinin evliliği hakkında  görüşür ve Sughna odaya girerek fotoğrafı almak isterken Kaliyani onu fark eder ve ona kızar. Sughna Jagdish ve Anandinin odasına gelir ve babaannesinin ona izin vermediğini söyler. Kaliyani düğün için kıyafet almaktadır. Anandi ve Sughna salona gelirler. Kaliyani onlara da  kıyafet bakmalarını söyler. Anandi elindeki yiyeceği elbisenin birisinin üzerine düşürür. Kaliyani kızacak gibi bakar ama Basant’ın düğünü olduğu için sinirlenmeyeceğini söyler ve herkes güler. Anandi bir kucak dolusu kıyafet seçer ve babaannesine en güzellerini seçtiğini söyler. Kaliyani sen gelinden de çok şey seçmişsin der ve herkes güler. Bu kadar çok seçtiysen kıyafetleri Jagdish alsın diye takılır. Jagdish benim kitaplarımın arasında para mı var der ben alamam der. Anandi madem paramız yok der ve elindeki kıyafetleri bırakır. Amcasın hangi kıyafeti istiyorsa alırız der.

Bairon annesine dünürlerini  düğüne davet etmek istediğini söyler ve Sumitra ile gitmek istediğini söyler. Kaliyani kabul eder. Anandi bunu duyar ve bende gideceğim der. Bairon giderken annesi ona para verir ve dünürlerine düğünlerine ve onlara yakışır şekilde giyinmelerini söyler. Paraları yoksa yardım edelim der. Anandi kayın validesine beni de götürün derken Kaliyani ona kızar ve Anandi madem nene istemiyor gitmeyeyim der ve ayrılır. Kaliyani Bairon’a Anandi’yi ve Jagdish’i  götürmesini ister. Anandi eve gelir ve anne diye bağırır. Bago yine kaçıp geldiğini zanneder ve sonra Baironu görür ve onları içeri buyur eder. Bairon düğüne dünürlerini davet eder. Anandi Jagdish’e oyun oynadığı yeri göstermek ister. Onu burada korkunç bir kadın var diyerek korkutur ve Phuli ile saklanır. Jagdish onları bulamaz ve korkar. Anandi Jagdish’den özür diler. Jagdish ona kızmıştır bağışlamaz. Phulide ondan özür diler. Phuli Jagdish’in çok iyi kriket oynadığını duyduğunu söyler. Jagdish ben çok iyi oynarım der. Anandi Jagdish’in kriket oynamasını ve buradaki erkeklere kocasının ne kadar iyi kriket oynadığını göstermesini ister. Jagdish oğlanlarla kriket oynar. Anandi Phuliye müjdesi olduğunu ve ona damat baktığını söyler ve ona bilezik verir. Bago Anandinin birkaç gün yanında kalmasını ister. Anandi kalmak istemez evde işleri olduğunu söyler. Anandi ayrılırken ağlamaya başlar.

Sughna gelir ve ünlü bir film aktörünün Pratap’ların şehrine gideceğini ve bugün evlerinin yakınındaki tapınağa geleceğini söyler. Anandi ve Jagdish onu görmeye gitmek isterler.Sughna babaanne bizim gitmemize izin vermez der.Aklına bir fikir gelir ve bir bahane uydurur. Sughna tapınağa dini sohbete gitmek istediklerini babaanneye söyler. Babaanne Jagdish’e izin ve ona izin verir. Anandi kalsın der, işlerini yapsın Sumitar ben yaparım anne der ve sonra Anandiye de izin verir. Beraber yolun ortasından giderler. Yolda bir araba gözükür ve arabadan ünlü aktör iner. Ona hayranlıkla bakarlar. Jagdish siz aktör Absehk misiniz der. Anandi biz sizi görmek için mabede gidiyorduk der. Film hakkında konuşurlar. Jagdish nene bizim filme gitmemize izin vermez der. Absehk babaanneyi de davet eder. Jagdish ona defterini verir ve imzasını alır. Aktör Anandi’ye okula gidiyor musun diye söyler. Anandi hayır der ben damat evine gittim der. Jagdish biz evliyiz der. Adam şok olur. Erken küçük yaştaki evliliklere karşıdır.

Basant’ın düğünü başlamıştır. Çok muhteşem bir düğün düzenlenmiştir. Anandi ön tarafa gelerek oynamaya başlar. Kaliyani onu görür ve oynama şeklinde  onu uyarır. Anandi Sughna da dans ediyor der. Kaliyani o evin kızı kız ile gelin arasında fark olmalıdır der. Birileri gelir ve düğünü basar bu düğün yapılamaz der. Kızın babası onların yanına gider. Adamlar borçlarının tamamı ödenmezse bugün bu düğün olmayacak der. Kızın babası düğüne mani olmamalarını paralarını vereceğini söyler. Adamlar düğün kervanı hiçbir yere gidemeyecek, dünürlerini geri döndüreceğiz der. Kaliyani kimin öyle cesareti var ki kervanımızın yolunu kesiyor der. Adamların yanına gider ve Bairon’a borç meselesini hallet der. Kaliyani eğlenceyi tekrar başlatır. Anandi gelini görmek için çok meraklıdır. Sughna içeri geç bak o zaman der. Jagdish ve Anandi gelini görmek için içeri girerler. Gelini uzaktan izlerler ve gelin duvağının içinde ağlıyordur. Gelinin yanına giderler biz damat tarafından geldik der ve Anandi yüzünü görmek istiyoruz der.

Düğün ile ilgili ritüeller yapılır. Kaliyani Jagdish ile eşi nerededir diye sorar.  Sughna onları alır ve götürür. Adet gereği kızın annesi damadın burnundan tutar ve onu içeri yollar. Kaliyani kızın babasını bir yere çeker ve neden adamlara daha önce para vermedin diye sorar. Ben sana ne kadar para lazımsa vereceğim demedim mi der. Ailemin adını kötüledin bizi küçük düşürdün diyerek kızar. Bir daha böyle olmasın der. Gelinin annesiyle birlikte nikahın kıyılacağı yere gelirken Anandi geline hiç olmazsa bir sefer yüzünü göster der. Bago araya girer ve kızına şimdi onun vakti değil der onu bir kenara çeker ve kızar. Basant ve kızın dini kurallara göre nikahı kıyılır.

Bago ve Kazan gelinin ailesinin ne kadar garip olduğunu konuşurlar. Kaliyani kızın gelmesini ve gitmelerini ister. Geline söyle ağlamasın o çok iyi bir yere gelin gidiyor der. Gelin anası ile sarılı ve ağlarlar. Kızın babası gelir ve herkesin gelini beklediğini söyler. Annesine ona sarılmayı bırak der. O damat evinde çok iyi yaşayacak der. Babası kızına durumum böyle olmasaydı seni onlara vermezdim beni affet der. Gelin babasına da sarılır ve ağlar. Sumitra gelinin annesine siz hiç merak etmeyin kızının bundan sonra benim küçük kardeşim der. Anandinin baba evinden çıkışı aklına gelir. Annesine bize gelin der ve ağlamaya başlar.  Kaliyani geç kaldıklarını gitmelerini söyler.  Gelin en son kardeşlerine sarılır ve giderler. Eve gelirler. Anandi eğilip eğilip gelinin yüzüne bakmak istemektedir. Gelin pirinç dolu testiyi ayağı ile iter ve kırmızı boyaya basarak eve girer.

 

dizibilgi google play

İkimizin Yerine 14. Bölüm Özeti 21 Eylül Cuma Fragmanı # Basant’ın düğünü yapılır. (159 Yorum)

 1. Iyi geceler Bengisu.
  Nasilsin?

  Evet Prenses tank gördüm ama beni korkutan tek sey gördügüm manzaraydi.
  Neyse..

 2. Geldimmm..
  Bengisu cnm sevgilin var demek..mutluluklar diliyorum…okuldan felan mı??
  Cnm yok daha Sanemle Can daha sevgili değiller..ama sevgiliymiş gibi davranıyorlar..bende anlamadım valla..ama bir birilerinden Hoşlanıyorlar da söyleyemiyorlar
  .

 3. Aleyna erkenci kuş güzel bir dizi çok seviyorum ama şu sanem ve can sevgili mi oldu daha anlamadım?

 4. Bengisu sağol cnm..abim aslında anlayışlı birisidir..kıskançda değildir..bi kaç saat önce abimle bi konuşma yaptım..bana artık büyüdüğümü ve birisinden hoşlanman normal olduğunu söyledi..ama Serhandan hoşlanma..dedi..bende anlamadım neden böyle şey söylediğini..

 5. Sagol Aleyna ablam…)))
  Evet Can Yucelin siirleri cok anlamli bende severim..))
  Bengisu ablam demek sevgilin var ne guzel ailen anlayisla karislamis)))

 6. Aynurum..ellerine sağlık..Can yücelin bu şiirini bilirim..Can yücelin şiirlerini çok beğeniyorum

 7. Aleyna seni çok iyi anlıyorum tabi bide abinin arkadaşı olunca benimde sevgilim var ilk olduğunda annem ve babama söyledim sonradan öğrendiklerinde benimle konuşmadılar sonra anlayış gösterdiler çünkü benim onu çok sevidigimi biliyorlar annem ve babama şimdi onunlada konuşuyorlar eminim seninde abim anlayışı göstereceğini düşünüyorum kendini çok üzme

 8. Ben çıkmadım…ama abim arkadaşlarıyla çıkdılar..o günü her dafasında hatirladıkca..sanki o güne gidib geliyorum..Rabbim bir daha yaşatmasın…

 9. Vayy be Zehra ablamm tank karsindan kesdimii??
  Iyiki abi seni saklamis yoksa basina neler gelerde tanti korusun

 10. Hoşgeldin..Bengusu..
  Kısa özet keçeyim..
  Serhan abimin en yakın arkadaşı.. hoşlandığım çocuk..bi süre sonra onunda benden hoşlandığını öğrendim..yengem yani abimin sevgilisi..numaramı vermiş ona..bana yazdığı msjları abim görünce çılgına döndü..tepkisi çok sert oldu..yani şu an abim benle konuşmuyor..durum bu..

 11. Bu sarkiyi ilk dinledigim zamani unutamiyorum. Içimde bir bosluk yarandi.
  Ve agladim. Arabayi saga çekip tam 10 dk agladim. O gece gözümdeydi hala.
  Ömer Halis Demir’i görür gibi oldum. Kendimi o kadar kötü hiss etdim ki.

 12. 15 temmuzda ben de sokaga çikmistim. Ama sehitler köprüsüne gidemedim bile o gece gözümün önünden gitmiyo. Tankin biri tam karsimdan geçti. Ama beni saklamisti abi bir yerde. Cam kiriklari üzerine düsüp kolumu fena hale koydum da.
  Abim beni saklamaga mecbur oldu ve benim yüzümden gidemedi köprüye.

 13. Öyle bir hayat yaşadımki
  Cennetide gördüm cehennemide
  Öyle bir aşk yaşadımki
  Tutkuyuda gördüm pes etmeyide
  Kendi kendime konuştum dün evimde
  Hem kızdım hem güldüm halime
  Sonra dedimki söz ver kendine
  Denizleri seviyorsan dalgalarıda seveceksin
  Sevilmek istiyorsan önce sevmeyi bileceksin
  Koşmayı seviyorsan düşmeyide bileceksin
  Korkarak yaşıyorsan
  sadece hayatı seyredersin
  Can Yücel

 14. Gökhan Basin sag olsun Gökhan Mekani cennet olsun
  ALLAH SABIR VERSIN
  Aleyna ben tam olayı anlamadım serhan kim abin tam anlayamadim

 15. 15 temmuz gecesiydi hava sicakti.
  Bir ihanet kalkismasi ülkeyi yakti.
  Gün bugündü bütün millet ayaga kalkti.
  Çoluk çocuk ihtiyar genç sokaga akti.

  Demokrasi darbe yemis, saskindi millet
  Ya özgürlük bundan sonra, yahut da zillet.
  Milyonlarin ayak sesi titretdi yeri.
  Elde bayrak dilde tekbir kostu ileri.

  Demokrasi destanina sahitler biziz,
  BIR ÖLÜNCE BIN DIRILEN sehitler biziz…
  Baskomutan emir verdi: Inin meydana!
  Sahip çikin al bayraga aziz vatana.

  Serden geçtik vatan, millet, Allah Askina,
  Bütün dünya bunu görüp döndü saskina.

  Yerden gökten o hainler ölüm saçarken.
  Nice canlar sehit düsdü bayrak açarken.
  Kimi tanka kafa tutdu, kimi silaha.
  Demokrasi çignenmesin diye bir daha.

 16. Aynen Aleyna ablam helal olsun onlara
  Zehra ablam sarkini yaz bakalim merak etdim bekliycem bende sarkini okuyup cikicam

 17. 15 temmuz gecesi şehit olan insanların..haberini aldıkca ağlamakdan gözlerim kızarmışdı..hele kendi canı pahasına sokağa çıkan insanların vatanına sahip çıkan kahramanlara helal olsun..
  .

 18. AMIN ALEYNA.
  Bu vatan bölünmeyecek. AL BAYRAK BASIMIZIN ÜSTÜNDE DALGALANDIKCA BIZ AYAKTA DURMAG IÇIN SEBEP BULACAGIZ.
  Her daim Cumhurbaskanimizin arkasinda olup onu korumaga çalisacagiz.

 19. Ben en son 15 temmuz’un ilk sehidi Ömer Halis Demir için bu kadar aglamistim. Gencecik yasinda. Her gün tv’de onun son videosunu görürken kahr oluyordum.

 20. AMİN İNŞALLAH…hele 15 temmuz darbe girişimini hatirlayıncaaa…Allah belalarını versin..şu devleti,milleti bölmek isteyenleri…..

 21. ALLAH PKK grubunu da, bir kaç sene önce ISTANBUL sokaklarini bombalayan hainleri de, 15 temmuz darbe girisimini yapanida, Fetö’yüde acilll olarak CEHENNEMINE YOLLASIN.
  O bayrak dalgalandikca biz de vatan için ayakta dururuz. ANLAYIN ARTIK.

 22. Bende şu an nefes alamadım sanki..balkona çıkdım hava almak için..
  Ayn Pınar ablam..Allah belalarını versin yapanlara..yazık ya şu gençlere..her defasında şehit haberini görünce sanki canımdan can kopuyor..

 23. AMA Aleynacim.
  ALLAH YALNIZ SEVDIGI KULLARINI Gencecik yasinda yanina alir.
  Demek ki ALLAH’IN sevdgi kullarindanmis.

 24. EVET SADECE YAKISIKLILIGINI SOYLEDIM YAKISIKLI OLUP OLMADIGI ONEMLI DIGIL TABI
  YAZIK YAA GENCECIK AHHHH SU AN KENDIMDE DIGILIM

 25. BAYRAM ÇIÇEK.
  ALLAH SANA RAHMET EYLESIN.
  MEKANIN CENNET OLSUN.
  BIZIM YASAMIMIZ IÇIN CANINI VERDIN ALLAH SENIN BU FEDAKARLIGININ KARSILIGINI CENNETI ILE VERSIN.
  HER SEY IÇIN SAG OL.

 26. KIZLAR YARIN HABERLERDE TEKRARINI VERIR DIGILMI??
  SAAT KACDE VERIR SOYLERMISNIZ LUTFEN GORMEK ISTIYORUM

 27. Ayyy Aynurummm..yakışklı olmuş olmamış ne farkeder ki..bahtı güzel olucak insanın…
  Yeminle şu an kendi derdimi unuttum..şu an çok kötü oldum.
  Bide gencecik çocuk…

  Kızlar sağolun canlarımm..tabi biz arkadaşız..sorunlarımı sizinle paylaşınca rahatlıyorum sanki…sizi seviyorumm hepinizi..

 28. Belki o degildir diye düsünmüstüm. Ama KAHRAMANMARAS yazisini görünce emin oldum.
  37 gün ya.
  37 gün hayat mücadelesi vermis adam.

 29. 101 yasliymis nenesi
  yaa fotolarina bakdikca kalbim aciyor mekani cennet olsun rahmetli Bayram Cicegin
  evet ozel hakaret polisi RAHMETLI BAYRAM CIEK
  aynen su an abim ne hallerdedirrrr

 30. Özel haraket polisi dimi??
  Evet bende baktım..yazık çocuğa((( gerçekden şu an çok üzüldümm…kim bilir Gökhan ne haldedir..

 31. O Aynurcum kesinlikle o.
  Çünkü vatani KAHRAMANMARAS diye yaziyor. Zaten orada topraga verilecek.
  ALLAH RAHMETI ILE ONU SEVINDIRSIN.

 32. O nasil lâf ALEYNA?
  Tabi ki yaninda olup ta seni destekleyecegiz.
  ARKADASLAR BÖYLE ZAMANLAR IÇIN VARDIR.
  Ama ben çok üzüldü gerçekten. Fotorafini görünce çok kötü oldum.

 33. Ya ben simdi haberi okudum.
  Fotorafini gördüm bayagi yakisikliymis RAHMETLI.
  ALLAH RAHMET EYLESIN Gökhan.
  Dik, ayakta dur, yigilmamaga çalis.
  Ben de kendimi kötü his etdim simdi.

 34. Aynurumm..Zehramm desteğiniz için sağolun canlarımmm…gerçekden iyiki varsınız..şu an Yengem yanımda..sağolsun beni teselli ediyor..
  ..
  Gökhan..inan şu an ne söyleyeceğimi bilemedim Arkadaşım..başın sağ olsun.. mekanını cennet olsun İnşAllah..seni anlıyorummm..keçen sene uzak bi akrabamızın oğlu şehit olduğunda çok kötü olmuşdum..1 hafta kendime gelememişdim..ailesine Allahdan sabır diliyorum.kendine iyi bak grşrz..Gökhan…

 35. kizlar ben cok kotuyum Bayram Cicek cok yakisikli biriymis allah yakinlarina sabir versin basiniz sagolsun

 36. allahim simdi haberleri okudum…rahmetli Byaram Cicek in nenesi torunun sehit oldugunu duyunca o da kotulesmis maalesef o da hayatini kayip etmis(((
  basiniz sagolsun
  allah yakinlarina sabir versin
  mekani cennet olsun

 37. abimm cok uzuldum basiniz sagolsun…
  bayram cicek o digilmi???
  mekani cennet olsun
  sende kendine iyi bakk…

 38. Kendine dikkat et.
  ALLAHIN YAZISI BUYMUS. Sen ben yada her hangi baska insan bu yaziyi silecek güce sahip degiliz.
  Kendini birakma.
  O annenin diger oglu sen olarak karsisinda güçlü durmalisin.
  ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN.
  Basin sag olsun GÖKHAN.

 39. canlar ben cikiyorum…)))
  iyi geceler herkese….)))
  allah rahatlik versin…)))
  insallah yarin konusurus…)))

 40. Yorumlarınızı okuyamadım..Selam…Aleyküm…
  Üzgünüm arkadaşlar ben bir süreliğine yazamayacağım….Çünkü en yakın, kardeşim, dostum kankam, dediğim…Arkadaşım şehit oldu.İkimiz beraber büyüdük bee küçükken camlar kırar kaçardık. Küçücük boyumuzla büyüklere sataşırdık… Döverdik hey gidi günler hey… Benim moralim bozuk iyi değilim kalbimin bir parçası gitti…Dün haberim oldu bugün de haberlerde gördüm sizde görmüşsünüzdür bugün…. Dün kendime gelemedim zaten…Yıkıldım… Elim ayağım titriyor… Memleketi Kahramanmaraş’a gidiyorum şimdi yoldayım….Ailesinin yanına gideceğim neyse daha fazla konuşamayacağım beni affedin…Kendinize iyi bakın görüşürüz…

  • Gökhanım kardeşim başın sağolsun. Başımız sağolsun. Yazıları okuyunca bende dayanamadım. Kardeşimize bunları yapanlar gün yüzü görmesin inş. Vatan için gözünü kırpmadan canını ortaya koyan güvenlik güçlerimize Allahım zeval vermesin . Bende çok kötü oldum. Şehidimize allahdan rahmet ailesine sabır diliyorum.

  • Ve Aleyküm Selam Gökhan, Başın sağ olsun. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Ailesine ve tüm sevenlerine rabbim dayanma gücü versin amin.

 41. merhaba Aleyna ablam durum cok ciddilesmis…
  abin cok kizgin ve kirgin sana ama zamanla gecer…)))
  gercekden ne diyecegimi..ne soyliycegimi bilmiyorum…
  ablam bizimle paylas)))
  biraz olsada icini dokmus olursun…)))
  ama hayatinda olup biten her seyi digil ufak tefek anlatsan biz anlariz)))
  cunku burasi guvenli digil maalesef(((

 42. Canim benim tabi ki de bizimle paylasacaksin. Arkadas degil miyiz?
  Ben sana söylemistim dimi abinin bir bildigi var diye. Gördün mü?

 43. Merhabalar..))
  Aynurum tlde msjları gördü abim..şu an morelim bozuk((..
  Zehra hiç iyi değilim..((az önce abimle konuşdum..bana hala kırgın..bana seviyor musun??diye sordu..bende bilmiyorum dedim..aslında bişey söylemek istemedim..abim bana Aleyna birisinden hoşlanman çok normal..anlıyorum seni ama..bu kişi Serhan olmamalı..neden??diye sordum..ama cvp vermeden gitti..
  Yazmayacakdım ama..sizinle paylaşmak istedim..

 44. ARKADALAR BOMBA GIBI HABER!!!
  MELKELERIN ASKINDA YAGMURLA MELEK SEVGILI OLUYORLAR YENI BOLUMDE!!!!
  COK SEVINDIM YAA))))
  GALIBA FINAL OLACAK((((

 45. Arkadaslar herkesin hicri yulbasi bayraminiz kutlu olsun))))
  Allah herkesin dualarini, ibadetlerini kabul eylesin amin..)))
  Ailenizle mutlu…huzurlu gun gecitmek dilegiyle)))

 46. Aleyna ablam…diger sayfaya yazdigin yorumu okudum..inan o kadar kotu oldumki..
  Kusdi abin demek evet hakli abinde benim abim olsaydi evden atardi…
  Ablan getcekden ne diyecegini bilmiyorum..
  Nasil anladi abin???
  Insallah yakin zamanda her sey duzelir..)))
  Ecet seni anliyorum simdi gozu uzerindedir napiyor su an…kiminle konusuyor…
  Tm aksam gel konusurus…)))

 47. Öyle bir hayat yaşadımki
  Cennetide gördüm cehennemide
  Öyle bir aşk yaşadımki
  Tutkuyuda gördüm pes etmeyide
  Kendi kendime konuştum dün evimde
  Hem kızdım hem güldüm halime
  Sonra dedimki söz ver kendine
  Denizleri seviyorsan dalgalarıda seveceksin
  Sevilmek istiyorsan önce sevmeyi bileceksin
  Koşmayı seviyorsan düşmeyide bileceksin
  Korkarak yaşıyorsan
  sadece hayatı seyredersin
  Can Yücel
  Arkadaslar bu siir cok anlamliymis)))
  Sizinle paylasmak iatedim)))