İkimizin Yerine 137. Bölüm Özeti 22 Ocak Salı Fragmanı # Varun terastan düşer felç olma tehlikesi vardır.(Tauji onu terastan aşağı itti mi?) Jagdish sınava girmek için evden ayrılır.

Burak 04 Oca 2019 İkimizin Yerine  0

Rakhi (kardeşlik) festivali devam ediyordur. Jagdish annesine süpriz yaparak dayısı Madhavı eve getirecektir. Jagdish bu yüzden kaybolmuştur. Sumitra çok duygulanır ve kardeşine bileklik bağlar. Tauji Varunun bileğini sıkarak onun aileden olmadığını söyler ve çocuğu ağlatır. Varunun kolundaki bilekliği çıkartarak fırlatır. Sughna ve Vikrant Taujinin bu davranışını görür. Vikrant amcasının tüm aile Varunu kabul etmişken neden Varunu benimsediğini sorar. Varunun kendi çocuğu olduğunu ve kimsenin ona kötü davranmasına izin vermeyeceğini söyler.

Jagdish ertesi günün ne olduğunu Anandiye sorar ve Anandi Teej bayramı olduğunu ve oruç tutup dua edeceğini söyler. Jagdisg ise sutakın son günü olması nedeniyle Anandi ile birlikte kalmak istiyordur.Kazan Anandiye Teej bayramı için getirdiği hediyeleri vermek için ziyarete gelir. Kaliyani Kazanın geçmişte yaptıkları hakkında konuşur ve onunla dalga geçer. Kazan ayrılır ve Anandi buna çok üzülür. Ayrıca hediye getirmedikleri için Gehnanın ailesine çıkışır. Kaliyani Jagdishin gelecekteki işi için mabetteki daua törenine katılmak istemez. Kaliyani Jagdishin doktor olmasını istemiyordur ve onu cesaretlendirmek istemiyordur ancak evdekilerin ısrarıyla katılmayı kabul eder. Anandi mutfakta yemek pişiriyorken Jagdish gelir ve hızlı bir şekilde Anandiyi öperek ayrılır.

Jagdish Anandi ile yalnız kalmak istiyordur. Anandiyi kucaklayarak odalarına götürür. Romantik dakikalar yaşanır. Jagdish tam Anandiyi öpecekken Kaliyani Anandiyi çağırır çay getirmesini ister. Anandinin üzeri biraz dağınıktır. Kaliyani ona fırça atarken evdekiler neler yaşandığını anlarlar. Kaliyani Bairondan Jagdishi bulmasını ister. Bairon Jagdishin mobil telefonunu arar ama ses Anandinin olduğu mutfaktan gelir. Anandi panik yapar. Kaliyani neden Jagdishin telefonunu aldığını sorar. Anandi kekeler. Gehna Anandi ve Sumitraya kına yakıyordur. Jagdish gelir ve Anandinin avucuna ismini Jagath olaraka yazar. İsminin eski olduğunu ve şehirde bu ismi kullanacağını söyler. Gitmeden önceki son gece Anandiyi terasa buluşmak için çağırır.

Pujada bütün gelinler yüzlerine sindür sürüyordur. Çocuklar ayın göründüğünü söyler ve beyler eşlerine su getirir ve birbirlerini beslerler. Kaliyani Anandiden dizine masaj yapmasını ister. Lagdish buna çok sinir olur. Jagdish Anandiyi uzun süre bekler ancak Anandi yatağında uyuyakalmıştır. Jagdish onu yanağından öper ve üzerini örterek ayrılır. Ertesi gün Anandi uyanır ve ve gece Jagdishin yanına gidemediğini fark eder. Hemen Jagdishin odasına gider ve annesi ile onu bavulunu toplarken bulur. Jagdish Anandiye bozuk atar. Anandi Jagdish ile konuşmaya çalışır onu kolundan tutmak ister ama Jagdish elini iterek odadan ayrılır. Anandi çok üzülür ve K-JAgdishin kendisine çok kızdığını anlar JAgdishin bavulu çok büyüktür ve Basant onunla dalga geçer. Jagdish odasına kimliğini almaya gider. Arkasından Anandi odaya girer ve Jagdish kapıyı kilitler. Anandi ağlamaya başlar Jagdish onun ne kadar yorgun olduğunu bildiğini numara yaptığını söyler. Jagdish Anandi geldiğinden beri yalnız kalamadıklarını söyler ve ilk defa beraber öpüşürler. Anandi çok utanır ve kaçar.

Sughna ve Vikrantla Jagdishi geçirmeye gelmişlerdir. Jagdish giderken Anandi onun gidişini üzülerek seyreder. Sumitra Anandiyi teselli eder ve arabanın yanına gitmesini söyler. Jagdish arabadayken Anandi yanına gelir ve JAgdishin gidişini ağlayarak  izler. Gehna oğlunun asla küçük yaşta evlenmesine izin vermeyeceğini söyler Basant alınır ve Gehnanın kendisini sevmediğini düşünür. Basant Gehnanın annesine kaba konuşmasına kızar ve tartışırlar. Kaliyani Gehna ile konuşur ve Gehna ondan özür diler. Jagdish ve Bairon Jaipura varırlar ve odalarına yerleşirler. JAgdishin telefonu çalar ve konuşurken lobide etekli bir bayana çarpar. Yerden bayanın düşen ajandasını kaldırırken bayanın kıyafetine bakar. Anandinin çok demode giyindiğini  düşünür.

Anandi Sughnalardadır ve kalkmak için izin ister. Varun salonda yüksek sesle oyun oynuyordur. Tauji başı ağrır şekilde gelir ve söylenerek terasa çıkar. Aşağı iner ve Varunun kaybolmasını söyler. Varun uçurtmasını alarak TAujinin açık bıraktığı terasa gider. Tauji kuşlara yem vermek için terasa tekrar çıkmış ve kapıyı açık bırakmıştır. Anandi eve gelir ve Jagdish onu telefonla arar. Jagdish onu ne kadar çok özlediğinden bahseder. Kaliyani telefonu Anandinin elinden alarak Jagdishin kapatmasını ister. Kaliyani Anandiyi Sughnalara gittiğinde Taujiye dikkat etmesini söyler. Anandi odasında Jagdishin fotosuyla konuşuyordur. Jagdishin geldiğinde tüm isteklerini kabul edeceğine söz verir.

Varun terasta yağmurun dinmesini beklerken Sughna uyanır ve Varunun nerede olduğunu merak eder. Terasa çıkar ve hizmetlinin bağırdığını duyarak aşağıya iner. Hizmetli kuçağında kanlar içinde Varunla salona gelir. Sughna çığlık atar. Hizmetli Varunu terastan düşerken gördüğünü söyler. Her şeyin farkında olan Tauji odasından ilk defa çıkıyormuş gibi yaparak aşağıya iner ve hizmetliye arabayı hazırlamasını söyler. Tauji hastanede de rol yapmaya devam ediyordur. Vikranta geçmişte Varuna kötü davrandığı için özür diler. Kaliyani ve ev halkı hastaneye gelir. Doktor Varunun omurgasının ameliyat edileceğini söyler. Herkes panik yapar. Sughna Taujiye terasa kuşlara yem vermek için çıktın mı diye sorgular. Tauji reddeder. Sughna o zaman terasa kuş yemlerini kim koydu der. Tauji kendisini suçlamamasını söyler. Vikrant başkalarını suçlama terasın kapısını kapatmamışsın der. Sughna kapattığını belirtir. Vikrant bunu kabul etmez ve Sughnayı suçlar. Doktor operasyonun bittiğini ancak Varunun omurgasının iyi olup olmadığının 12 saat sonra belli olacağını söyler.Varunun tekrar yürüyememe ihtimali var der. Herkes şok olur. Odasında bilinçsizce yatan Varunu görünce herkes çok üzülür. Baironun olaydan haberi olur ama Jagdishin sınavı olduğu için ona haber vermek istemez.

Sughna tanrıya oğlunun iyileşmesi için dua eder ve onun yerine kendisinin cezalandırılmasını ister. Tauji asıl kendisinin cezalandırılmasını istediğini söyler ve iyileşmesi için dua ettiğini söyler. Jagdish ders çalışırken uyuyakalmıştır. Saate bakar ve  Baironu uyanık halde bir noktaya bakarken düşüncelere dalmış olarak bulur. Ona neyin canını sıktığını sorar. Bairon geçiştirir ve bir an önce hazırlanmasını iter. Doktor Varunun uyandığını ve onun çok yoğun bir tedavi sürecinden geçtiğini iyi bakılmasını söyler. Bir kaç gün sonra taburcu olabileceğini belirtir. Varunun bir uzmana gösterilmesini ister. Jagdish sınava yetişir. Bazı üst sınıfların evlendiği için bir öğrenci ile dalga geçtiklerini görür. Arkadaşı şehir hayatının kırsaldan farklı olduğunu ve çocuk evliliklerinin burada yaygın olmadığını söyler. Jagdish çocukla dalga geçilmesine üzülür. Madanlarda Tauji Varun için bir çok rahibi eve getirerek bir puja düzenler. Varun eve gelmiştir. Sughna onu besler ve Varun canının çok acıdığını söyler.

Not: Arkadaşlar tvdeki bölümlerin tarihi ile sitemizdekilerin tarihlerini eşitlemek için biraz fazla bölüm girdim. Bütünlük olarak hiçbir sıkıntı yok. affola…

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 137. Bölüm Özeti 22 Ocak Salı Fragmanı # Varun terastan düşer felç olma tehlikesi vardır.(Tauji onu terastan aşağı itti mi?) Jagdish sınava girmek için evden ayrılır.” üzerine 2 yorum

  1. HAVA dedi ki:

    Ilk ben herkese hayırlı gecelet

    1. Pınar dedi ki:

      İyi geceler hava nslsn cnm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.