İkimizin Yerine 13 Şubat Çarşamba Özeti 159. Bölüm Fragmanı # (2. kısım) Basant Gehna ile Tatile Gitmek İster.

Burak 03 Şub 2019 İkimizin Yerine  0

Basanth iş dosyaları ile meşguldür ve Gehna önce süt içmesini ister. Daha sonra, Basant beklemedeki bir mahkeme duruşma tarihi hakkında bilgi almak için avukatını arar. 28 Ocak tarihini duyunca düşünür, tekrar avukatını arar ve avukatın kendi yerine her şeyi halletmesini kendisinin davaya gelmeyeceğini söyler.Gehna şaşırır ve sorar, ancak Basant önemli bir şey hatırladığını söyler ve odadan çıkar .Basant koridorda yürürken Anandi’yi görür ve ona bir şey sormak istediğini söyler .

Herkes Kaliyani ile birlikte ön odada oturuyordur ve gelinler çay servisi yapıyorlardır. Basant takım  elbise giymiştir ve bu herkesi şaşırtır. Gehna şok olarak merdivenlere bakar. Basant Gehnaya bir hediye paketi verir ve Gehna daha da çok şaşırır. Kaliyani, hediyenin nedenini sorar ve Basant evlilik yıldönümleri olduğunu söyler. Herkes onların yıldönümlerini tebrik eder. Basant, Kaliyaniye Gehna ile seyahate gitmek istediğini söyler. Herkes çok mutlu olurken Kaliyani yine bildiğimiz gibi … Anandi, Basant ve Gehna tatildeyken Nandu’ya iyi bakacağını söyler. Bairon da, iş ile ilgili tüm düzenlemeleri yapacaktır. Anandi bir tatil yeri önerir ve herkes masa başında planlama ile meşgulken Kaliyani sinirlenir.

Basant ona fikrini sorar ve Kaliyani herşeyi kendi başına karar verdiğini söyler ve onlarla alay eder. Sonra Basant hastalığından yeni kurtuldu. Seyahat etmek sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir der. Bairon tatilin Basantı rahatlatacağını, iş gerginliğini unutturacağını ve hızlı bir iyileşme için ona yardımcı olcağınI söyler. Kaliyani kabul eder ancak yine de insanlar bu yaşta tatile çıkmalarına ne der diye endişe duyar. Bairon her yaşta seyaha edileilir der ama Kaliyani bu fikri kabul etmiyordur.

Basant be Bairon daha sonra evden ayrılır ve Kaliyani Gehnaya, “Tüm bu tatili planladın. Bir kraliçe gibi oturmak istiyorsun, tüm yemek pişirme işlerini ve diğer ev işlerini yapmak istemiyorsun” diyerek kızmaya başlar. Gehna inkar eder ve tatil gezisine çıkmalarının Anandinin  önerisi olduğunu söyler. Kaliyani yaşlılar varken gençler karar alamaz der. Öfkeyle mırıldanmaya başlar.

Kolejde Gauri’nin arkadaşı, jagat’a bir kitap vermesini ister, gauri, Jagdishin tıbbi kamptan sonra akşam yemeğine geleceğini söyler, ancak kız, ‘Jagatın Gauri olmadan kampa gitmediğini’ söyler. Gauri çok şaşırır.

Anandi ve Sumitra yavaşça Gehnanın odasına girdiğinde Gehna yatak odasını temizliyordur. Onlar da Gehna’nın yaklaşmakta olan gezisi için kıyafet diktirmek için  bir terzi getirirler . Gehna, eğer modern giysileri  giyersem herkes ne diyecek der fakat Anandi Mumbai balayı gezisinde bayanların modern kıyafet giydiklerini söyler. Sumitra şok olur ve sonra hepsi güler.

Jagdish düşünceli bir şekilde terasta duruyordur. Gauri gelir ve sonunda nihayet seni buldum der. Neden kampa gitmediğini sorar. Jagdish ilgilenmediğini söyler ama Gauri kampa gitmeme sebebin benim kampa kakatılmamam der. Jagdish ona kızar Gauri amcasının yanında kalmak zorunda olduğunu söyler. Gauri ona bu kişinin gerçek amcası olmadığını okulundaki müdür olduğunu, ailesi çok fakir olduğu için kendisini okuttuğunu söyler. Jagdishin  öfkesi gider ve her ikisi de gülümser. Gehna, Nandu okuldan döndüğünde, ona bir bardak süt vermesini söyler. Anandi, Nandu’nun gizlice kendisine verilen yemekleri attığını görür. Kaliyani Nanduyu azarlar ve Nandu’yu ağlar. Neden böyle yaptın der. Nandu eski yemeklerden sıkıldığını söyler. Cips ve waffle yemek ister. Kaliyani, Gehna’yı bunları çocuğa yediriyorsun diye azarlar. Bu Nandunun hatası değil Gehna’nın hatası, o yemek pişirmeyi bilmiyor der.

Anandi araya girer her gün Nanduya yemek yapacağını söyler. Gehna Nandu’yu okul için hazırlıyordur ve Anandi ona mutfakta birşeyler hazırlamıştır.  Gehna, Anandinin sağlıklı sebzelerle dolu patates samosaası yaptığını anlar. Nandu yemeği çok sever ve Gehna bundan etkilenir.  Gauri, Jagdish’e yemesi için bir elma verir,  sağlık sorunlarından kaçınmak için her gün bir elmalı turta yemesini söyler. Anandi bilgisayar kullanmayı ve internete girmeyi öğrenmiştir. Jagdishe mail gönderir ve Phooli ile çok eğlenirler. Kaliyani onları görür ve sinirlenir

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.