İkimizin Yerine 13. Bölüm Özeti 20 Eylül Perşembe Fragmanı # Kaliyani dul oğlu Basant’ı garip bir ailenin kızıyla evlendirmeye karar verir.

Burak 10 Eyl 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 13. Bölüm 20 Eylül Perşembe Günü Neler Yaşanacak?

Anandi dışarıda ağlamaktadır ve yanına Jagdish gelir beraber uçurtma uçururlar. Sumitra onları görür ve Anandinin yüzünün gülmesine çok sevinir. Tüm aile evdeki tapınaktadır. Kaliyani tapınaktaki paraları kilitli kutuya koydurtmuştur. İhtiyatlı olmak gerekir zaman kötü diyerek Anandiye laf çarpıtır. Anandi ağlamaya başalar ve tapınağı terk eder. Bairon arkasından gelir Anandi ben hırsız değilim ben günah işlemedim, borç olarak oradan para almıştım der. Ağlayarak babasına sarılır. Bairon ben seni biliyorum kızım hepimiz sana inanıyoruz der. Anandi Jagdish te bana hırsız diyor der. Bairon ondan hesap sorar. Ona kızar. Sughna Jagdish’e kızar özür dile kızdan der. Kaliyani neden özür dileyecek ki diyerek Sughnaya kızar. Jagdish’i yanına çağırır ve benim oğlum iyidir kimse ondan şikayet edemez der. Anandi ve Sughna giderken Jagdighs arkalarından gelir. Yumtuk atar gibi yapar ve yumruğunun içinden bir hediye çıkar. Anandi bana hırsız diyorsun sonra hediye alıyorsun, kabul etmiyorum der. Jagdish şaka yaptığını söyler bir daha söylemeyeceğim der. Anandi Jagdish’i affeder.

Kaliyani Bairon’a sen akıllanmayacaksın ne vakit gözlerini açacaksın, ne vakit sözlerimi dinleyeceksin der. Bairon anne ben ne yaptım der. Kaliyani gelinin evden kaçtı ve tüm şehir bunu konuşuyor bize gülüyor. Sen yine o kızın tarafını tutuyorsun der. Eşin istediğini yapıyor ona bir şey demiyorsun. Gelinin onun gibi kızında onun gibi olacak bu adar hadiseden sonra taş bile akıllanırdı. Ama sen ibret almıyorsun. Küçük yaşta kıza ne öğretirsen o, yoksa düzeltemezsin der. Bairon benimde iki evladım var bende küçük değilim haddinden fazla sertlik göstermekte iyi değil, biraz nefes almasına izin vermek lazım der. Kaliyani ayağa kalkar ve ne demek istiyorsun diye sorar. Kim bu evde rahat  nefes alamıyor der. Bairon Sumitra der. Sumitra koşarak orayı terk eder. Kaliyani ne dedin tekrarla der. Basant kardeşine annesine cevap verdiği için kızar. Bairon da salonu terk eder. Sumitra eşinin yanına gelir ve Bairon senin kederini görüyorum anneme bir şey diyememem benim zayıflığım der. Sumitra ben senden hiç şikayet etmiyorum der. Senin desteğin olmasaydı bu evde yaşayamazdım git annenden özür dile der. Bairon annesinin yanına gider. Basant annesi ile konuşuyordur. Bairon annesinden hatası için af diler. Sana bir daha cevap vermeyeceğim der. Basant kardeşine kızar. Hiç utanmıyor musun o lafları söyledin şimdi de özür diliyorsun der. Bairon Anandi benim kızım gibi, ona kızımız gibi davran der. Kaliyani kız ile gelin arasında çok fark var der. Gelin hiçbir zaman er evini öz ailesi olarak kabul etmez der. Bairon sen de öyle yapmadın mı anne der. Bu ağır sözleri seni incitmek için söylemedim der. Beni sende anlamazsan kim anlayacak de ve ayaklarına kapanır. Kaliyani oğlunun okşar.

Sughna Jagdish’in gözlerini kapar ve Anandi onun  resmini bir maymun olarak çizer. Sughna  Jagdish’in gözlerini açar ve Anandiyi kovalar. Anandi televizyonu açarken Kaliyani gelir ve Anandi korkar. Kaliyani problem ne der. Anandiyi omzundan tutar ve neden korktun ben insan mı yiyorum benden korkma, ben senin düşmanım değilim der. Televizyona bakmak istiyorsan bana söyle der. Ona iyi davranır. Kumandayı alır ve televizyonu açmayı öğretir. Anandi Kaliyani’ye çay getirir ve içmesini ister. Kaliyani para sayıyordur. Onu başından savmak ister.  Kazan dünüründen mektup alır ve Bago’ya okur. Anandinin iyi olduğunu duyan Bago çok sevinir. Anandi Jagdish’e derslerinde yardım etmektedir yazıyordur. Bago bu iyi değil der.  Jagdish dersleri için Anandiyi çağırır. Anandi bana kötü söyledin  ödevlerini yapmayacağım der. Anandi ona nazik şekilde konuşursan o zaman yaparım.  Anandi böyle nezaketli olursan ödevlerini hep yaparım der. Kaliyani ziynetlerinin bulunduğu kutuyu açar ve annesinin ona nikah gününde taktığı boyunluğu alır ve Sumitraya verir. Kaliyani çok konuşan Anandiye başımı ağrıttın der. Anandi babaannesinin boynuna sarılır ve bu babaannesinin hoşuna gider. Bir bilekliği eline alır ve ara bulucu kadın işini yaparsa ona bu bilekliği vereceğim der.

Ara bulucu kadın eve gelir ve önerdiği kız nikahtan bir hafta sonra dul oldu der. Kaliyani öyle söylememiştin der onu kabul etmez. Ben oğluma kız istiyorum der. Basant’ın yaşı ne ki  iyice araştır der ona biraz para verir. Anandi her ödev bitiminde hoca beni övüyor der bu yüzden sana hediye ceviz getirdim der. Yatağın üstünde ceviz kırarak yerler. Sughna gelir burada ne yapıyorsunuz der. Anandi onu içeri davet eder ve beraber yerler. Sonra içeri Sumitra gelir ve gizli gizli ceviz yediğiniz için cezalandırılacaksınız der, onları kandırır ve bende sizinle yiyeceğim der hepsi gülerler.

Ara bulucu kadın gelir ve haberi olduğunu söyler. Bulduğu kızın fotoğrafını gösterir. Yalnız ailesinin bir şartı olduğunu söyler. Babasının çok borcu olduğunu borcu öderseniz kızı size vereceklerini söyler. Bairon karşı çıkar. Basant sende Anandinin babasına para vermedin mi der. Bairon burada vaziyet başkaydı der. Gelini parayla aldığımızı duyarlarsa bu güzel olmaz der. Basant ona kızar. Kaliyani arabulucu kadına giderek Bairon’un aksine meseleyi halletmesini Basant’ın bu kızla evleneceğini söyler. Ara bulucu kadın ile Basant ve Kaliyani kızı görmeye giderler. Babası kapıyı açar ve onları karşılar. Adamın durumu çok sefildir ve kızlarını bu yüzden evlendiremediğini söyler. Kaliyani adama merak etmemesini her türlü gideri kendisinin karşılayacağını söyler ve kızı görmek ister.

Babası kızının işte olduğunu söyler Kaliyani onlara para verir ve benim gelinim artık çalışmayacak der. Kızın annesi damadı merak eder ve Basant’ı görünce şaşırır. Adam çok memnun kalmıştır. Basant ve Kaliyani kızı görür ve beğenirler. Kaliyani kıza yüzük hediye eder. Adama kızının çok güzel olduğunu söyler. Kız içerideki paraları görür ve ağlar. Kızın annesi kızına teklifi kabul edecek misin istemiyorsan olmaz derken babası araya girer ve adamın yaşını sorun etmemesini teklifi kabul etmesini söyler. Bu şekilde kardeşlerinde rahat yaşayacak der. Annesi bunu kabul etmez. Babası gururu bırakmasını söyler. Kız annesine sarılır ve ikisi de ağlarlar.

Kaliyani mutlu bir şekilde eve gelir, tatlı dağıtır ve yakında Basant’ı evlendiriyorum der. Bairon şaşırır.  Sughna Jagdisg ve Anandinin yanına gelir ve amcasının evleneceğini söyler. Anandi amca dul değil mi nasıl evlenecek der. Anandi fotoğrafı yok mu diye sorar. Gidip fotoya bakmak isterler ama Sughna babaanne izin vermeyecek der. Jagdish kardeşinden gizlice fotoyu getirmesini ister. Bairon annesiyle konuşur. Kaliyani onlar çok garip aile der onlara adımıza layık olması için para verdim der. Bairon anne bu hoş oldu mu elalem buna ne der, der. Basant sen benim kardeşim misin düşmanım  mısın diyerek üzerine yürümek ister. Kaliyani ben sadece oğlumu evlendirmiyorum garip bir aileye de yardım ediyorum der. Bairon onlara para vermen uygun değil o kızın ailesi bu evliliği kendi rızalarıyla değil para için kabul ettiler der. Kaliyani ben her yardımı kalbimle yaptım der. Basant ayağa kalkar ve odadan kızarak çıkar. Anandi arkadaşı Phuli’yi düşünür ve hüzünlenir. Amca evlenirken o neden evlenemiyor der. Anandi Jagdish’e bir fikrim var Phuliye arkadaşlarından birisini bulalım der.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 13. Bölüm Özeti 20 Eylül Perşembe Fragmanı # Kaliyani dul oğlu Basant’ı garip bir ailenin kızıyla evlendirmeye karar verir.” üzerine 65 yorum

 1. GULJAN dedi ki:

  Hayrli sabahlar janlarim nasilsiniz iysinizdir isallah bende cok iyim janlarim ben yeni ozetde sizi bekliyjam tm KORDUGUM AYLAMIZ

 2. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Neyse ben şimdilik çıkıyorum..grşrz)

 3. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  İyi geceler..Aynurum..))
  Gökhan bu akşam yazıcak mısın???????

 4. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Aynen Aynurum..yeminle şu günlerde..ne keyfim ne morelim var..Abimle aramın kötü olmasına dayanamıyorum((((
  Şu an da..Serhan fln da umrumda..değil..trk isteğim abimle barışmam..
  ..
  Tmm Bengisu iyi geceler..cnm))grşrz..))

 5. BENGİSU dedi ki:

  Yarın yazarım iyi geceler tatlı rüyalar))

 6. BENGİSU dedi ki:

  Aleyna cnm benim çıkmam gerekiyor çok özür dilerim))

 7. ❤Aynur dedi ki:

  Tmmm canlar ben kacar….

 8. ❤Aynur dedi ki:

  Ahhhh ahhh ablammmm ahhhh ne durumlara dusdun sennn ahhhhh(((((((((( 😐 😮
  Tm abinle aran duzeldiginden sonra yazarsin ulasirsin….

 9. ❤Aynur dedi ki:

  Ben kacdim yarin ulasin o adrese nolursunuz)))

 10. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Ahh Aynurum ahh..yemin ediyorum çok istiyorum.. ama cnm söylediğim gibi abim e mail bile kontrol ediyor:((
  Serhan bana yazar diye..onu bilr biliyoooooor(((((
  Zaten bana iyice kızgın..((bide zaten buraya yazdığımı bilmiyor(((

 11. ❤Aynur dedi ki:

  Ohh cok sukur cikdi yorumum
  Simdi anladinizmi.???

 12. Arkadaslar iste bu adres basligimdaki

 13. ❤Aynur dedi ki:

  Ahhh ablamm ne durumlara dusmussunnn(((((
  Abin de hakli napsin senin iyiligini dusuniyor

 14. BENGİSU dedi ki:

  Aynur cnm nasıl yani anlamadım)

 15. ❤Aynur dedi ki:

  Tmm ablam)))
  Sana kalsin o bir kere bos verdim))
  Ama numarani aldikdan sonra bana soyliyceksin haaa ona gore

 16. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Ahh Aynurumm..evet Abimle aram hala kötü..Serhan numaramı biliyor diye..hattımı değişdirmemi istedi..insta hesapımı kapatdırdı..yani şu sıralar gözü üzerimde((

 17. ❤Aynur dedi ki:

  Ooh bee sonunda yorumum cikdi yaa
  Arkadaslar iste bu yazdigim mail adrese ulasin ve Goker abime soyleyin benim mailimi verecek ama hizli olun canlar cunku cooook heycanliyim

 18. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Aynurum..o bana kalsın..o konuda üzgünüm..(( ama alışırım..biliyorum seni meraklandırdım ama..cnm özel..bana kalsın..ama bunu söyleyeyim..Serhanla ilgili değil..
  Evet cumartesi gündüzleri yazarım..senin için..))

 19. ❤Aynur dedi ki:

  G
  O
  K
  E
  R
  I
  P
  E
  K
  @
  H
  O
  T
  M
  A
  I
  L
  .
  C
  O
  M

 20. ❤Aynur dedi ki:

  Evet maalesef gunduzleri yazamiycann ama cumartesi burda ola bilirmisin???

 21. BENGİSU dedi ki:

  Iyi geceler aynur bizde annemle barışırız hemen nişandan gelsin onun gönlünü alıcammm))

 22. ❤Aynur dedi ki:

  Aleyna ablm neymis oo ozel mesele mi neymi???
  Aaa abinle hayla barismadinmii???
  Nasil boyle olur yaaa(((

 23. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Tmm Aynurum..iyi geceler..Allah rahatlık versin..))
  Sağol Aynurum..))
  Ha bu arada yarından itibaren..ben gündüzleri pek yazamıycağım..saat 9’da fln yazabilirim..))

 24. ❤Aynur dedi ki:

  Bende gec uyursam erken kalkabiliyorum amaa morel bozuk oluyor yaa uykum kacdi diye hhahah

 25. ❤Aynur dedi ki:

  Bengisu ablamm cok uzuldum annenle tartismissin insallah barisirsiniz)))
  Bende annemle tartisirim ama hemen hic bir olmamis gibi yine konusuyorus)))hahha

 26. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Aynen aynen valla..bende geç uyuyan biriyimdir..şimdi erken uyuyamamda..ama geç uyursam bile..erken kalka biliyorum..

 27. ❤Aynur dedi ki:

  Kizlar ben uyuycam sat 11 olmus bizde
  Hadi iui geceler…tatli ruyalar size)))
  Vee okulda basarilar✌
  Hadii ben kacdim

 28. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Evet Bengisu..okulların açılacağı için bende çok mutluyum..))
  Demin kızlarla konuşuyorduk işte..yarın okuldan sonra neler yaparız diye..))

 29. BENGİSU dedi ki:

  Şimdi nasıl alışcam bilmiyorum tatilde geç yatıyordum geç uyanıyordum şimdi erken uyuyup erken kalkıcam))

 30. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Barışdığınıza sevindim..))
  Anladım cnm..)) ben de ortaokul döneminde..servisle gidiyordum..

 31. BENGİSU dedi ki:

  Aleyna cnm evet okul olduğu için erken uyuyorum saat 7 ‘de kalkıcam servisle gidiyorum okulum bizim eve uzak yaa keşke yakın olsaydııı))

 32. BENGİSU dedi ki:

  Aleyna cnm zaten biz annemle tartıştıktan sonra hemen barışırız))

 33. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Okul olduğu zamanlar..erken mi uyursun??

 34. BENGİSU dedi ki:

  Aleyna okulların açılmasına çok mutluyum arkadaşlarım çok özledim))

 35. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Anladım Bengisu..((
  İnşAllah barışırsınız..sıkma canını..

 36. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Geldim..
  Ya öyle mi..(( özel değilse..neden tartışdınız??

 37. BENGİSU dedi ki:

  Aleyna cnm tabi beklerim)))

 38. BENGİSU dedi ki:

  Aleyna cnm bugün annem ile tartıştık şey benim akrabamızin kızının nişanı var annem dedi ki sende gel ben gitmek istemiyordum sonra annem inat etti geleceksin dedi aslında benim en yakın arkadaşım bizim eve gelicekti sabah beraber okula gidecektik sonra bende nişan gitmedim arkadaşımla oturuyoruz…

 39. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Bengisu..cnm 10dk geliyorum..

 40. BENGİSU dedi ki:

  Aleyna cnm bugün annemle tartıştık …

 41. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Niye Bengisu..noldu cnm??

 42. BENGİSU dedi ki:

  Aleyna cnm benimde moralimi bozukkk bugün))

 43. ALEYNA✨⚡ dedi ki:

  Geldim cnm..))

 44. BENGİSU dedi ki:

  Aleyna cnm yorumlarım çıkmıyor diğer sayfadan o yüzden bu sayfaya geldim

 45. BENGİSU dedi ki:

  Ben burdayım))

 46. &Aynur& dedi ki:

  tabiki katila bilirsin Hava)))
  aramiza hos geldin)))
  ve kendini tanitirmisin)))
  biz yeni sayfamadayis oraya gel

 47. Hava dedi ki:

  Bende aranıza katılmak isterim arkadaşlığımız çok güzel çünkü

 48. Hava dedi ki:

  Aynur şiir çok güzel burda paylaştığın için teşekkürler

 49. ❤Aynur dedi ki:

  Öyle bir hayat yaşadımki
  Cennetide gördüm cehennemide
  Öyle bir aşk yaşadımki
  Tutkuyuda gördüm pes etmeyide
  Kendi kendime konuştum dün evimde
  Hem kızdım hem güldüm halime
  Sonra dedimki söz ver kendine
  Denizleri seviyorsan dalgalarıda seveceksin
  Sevilmek istiyorsan önce sevmeyi bileceksin
  Koşmayı seviyorsan düşmeyide bileceksin
  Korkarak yaşıyorsan
  sadece hayatı seyredersin
  Can Yücel
  Arkadaslar bu siir cok anlamliymis)))

 50. ALEYNA dedi ki:

  İyi günler..))
  Canlar size kötü haberim var..Abim benim Serhanla konuşduğumu öğrendi:( bana feci şekilde küs:((aramız hiç iyi değil:(
  Şu an hiç iyi değilim..morelim bozuk..çok üzgünüm((..akşama doğru yazarım..
  Aynurum seninde msjını okuduğumda çok mutlu oldum..ama cnm şu sıralar abimin gözü üzerimde..zaten siteyede yazdığımı bilmiyor..neyse cnm akşam geldiğimde knşrz..

 51. Anonim dedi ki:

  ✨⚡⭐

 52. Zehra dedi ki:

  Hadi prensess. Ödevlerini yap ta gel.
  Burada pek kimse yok gibi gözüküyor. Ben de kaçayim azicik islerim var.
  Gelirim merak etme.

 53. ❤Aynur dedi ki:

  Canlat ben odevlerimi yapiyim erkenden)))
  Aksam konusmamiz icin)))

 54. ❤Aynur dedi ki:

  Tm bende aksam olmaya calisicam)))
  Okuldan erken geldim saat 11 de geldim ogretmenler yokdu o yuzden))

 55. Hava dedi ki:

  İyiyim Aynur sağol sana da günaydın

 56. Zehra dedi ki:

  Aynurcum sen okulda degilmisin?

 57. Zehra dedi ki:

  Tamam canim da ben yalniz aksam burada olacagim.

 58. &Aynur& dedi ki:

  gunaydinlar)))
  mer5haba Nuranaay ablam iyim sen nasilsin))…
  gunaydin Hava nasilsin)))
  gunaydin Zehra ablam nasilsin)))
  yok canim bizim uzerimize fel;an dokmedin)))
  anliyorum seni)))
  foto atmayi bilmiyorsund demek ama bana numarani soyliye bilirsinmailde)))
  ben Goker abimin mailini vericem size aksam geldigimde o da size benim mailimi vericek 😉

 59. Zehra dedi ki:

  Arkadaslar dün ben çok sinirliydim. Kuzenimin bana demedigi laf kalmadi. Oysa ki ben onu korumak amaciyla her sey yaptim. Sinirden sekerimde yükseldi. Bide sinirimi sizin üzerinize dökdüm.
  Neyse ya ne hali varsa görsün.

  TYLLACIM HOS BULDUM.
  Nasilsin?

  AYNURCUM BEN DAHA MAILDEN FOTORAF ATMAYI BECERMIYORUM.
  Oguz abiyle konusurken denedim ama basarisiz oldu.

  Aleyna sen nasilsin?
  Canim benim.

  Iyi günler Mahym.

  Merheba Bengisu nasilsin?

  Ve Gökhan nasilsin?

 60. Zehra dedi ki:

  Iyi günler her keseee.
  Nasilsiniz?
  Ben bu gün yokum yorumlari simdi okuyup cvp yazmaga çalisirim.
  Hadi Her kesi ÖPTÜMMM.

 61. Hava dedi ki:

  Abla araba için çok teşekkürler
  Benim de sana hediyem kırmızı güller

 62. NURANAAY dedi ki:

  Merheba arkadaslarim benim canlarim nasil iymisiniz hepinize hayirli gunler dilerim hepimizin heeep mutlu olalim hepinizi cooook seviyoruum …
  TYLLAM.MAHIMIM.GULJANIM.ALEYNAM.AYNURUM.GOKHAN KARDESIM.LEYLAAM HEPINIZE GUNAYDIN DILERIM CANLERIM…
  HAVA SANA HEDIYEM KIRMIZI ARABA BEGANDINMI CNM
  PINARJIM ABLAJIM MASALLAH OZETLER HARIKA COOK TESEKURLAR ELINE EMEGINE SAGLIK CNM.

  1. Pınar dedi ki:

   🙂

 63. Hava dedi ki:

  Bu seferde ilk ben olayım hepinize iyi geceler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.