İkimizin Yerine 127. Bölüm Özeti 12 Ocak Cumartesi Fragmanı # Kaliyani nişanı bozar.

Burak 24 Ara 2018 İkimizin Yerine  0

Sughna döner ve Pratapın  annesini görünce şok olur ve korkar. Sughna buraya nasıl geldin diye sorar. Pratap’ın annesi Sughnayı bir köşeye çeker ve önemli bir şey söyleyeceğini belirterek ona yalvarır. Varun‘u hastaneye kontrole getireceğini düşündüğünü ve bu sebeple Pratap hakkında bir şeyler söylemek için geldiğini söyler. Sughnanın kolunu tutarak Pratap’ın üzerine yemin eder.  Radha Sughna diye seslenir ve Sughna tedirgin olur ve ondan uzaklaşır. Pratapın annesi ellerini birleştirerek görüşmeleri için Sughnaya yalvarır. Pratapın annesi köşeye saklanır ve Radha Sughnanın yanına gelerek ne olduğunu sorar. Sughna bir şey belli etmek istemez.

Jagdish televizyonda şarkı söyleyen kızları izlerken Anandi gelir ve baban böyle şeyleri izlememeni söylemişti diyerek televizyonun önüne geçer. Jagdish televizyonun önünden ayrılmasını ister. Anandi Gehna‘nın kardeşinin nişanına gitmeliyiz der ve televizyonu kapatır. Jagdish buna kızar ve izledikten sonra hazırlanacağını söyler. Jagdish ile Anandi tartışırlarken Jagdish televizyonu iter ve televizyon düşerek kırılır. Bairon hızla odaya gelir ve Jagdish‘i azarlar. Anandi hatanın kendisinde olduğunu söyler.. Bairon Anandiye inanmaz ve Jagdishi koruduğunu düşünür ama sonra ikisinede aynı cezayı vereceğini söyler.

Bairon onların nişana gitmeyeceğini söyler. Jagdish ve Anandinin evde kalacağını hiç bir yere gitmeyeceğini söyler. Radha ve Sughna mutfakta Vikranta baharatlı yemek hazırlamaktadır ve  Sughna düşüncelere dalıp gider. Radha ne olduğunu sorar. Sughna bir şey yok der ve geçiştirir. Daha sonra ev telefonu çalar ve Madan telefonu açar ancakkarşıdaki kişi konuşmamaktadır. Bu şekilde aramalar bir kaç kez daha tekrarlanır. Jagdish ve Anandi hariç olma üzere Kaliyani ve ailesi  Gehna‘nın kardeşinin nişanına giderler. Gehna‘nın babası  onları karşılar ve daha sonra Rama(Gehnanın kız kardeşi) da gelir. Kaliyani‘lar Gehnanın kardeşine  bir sürü  hediye de getirmiştir.

Şambu (Gehnanın babası) Kaliyaniye çok teşekkür eder. Gehna annesi ve kardeşleri ile hasret giderir onlara sarılarak sohbet eder.Gehna Rama ile konuşur ve Rama kocasını ailesinin düğünden sonra okula gitmesine izin vereceğini söyler. Gehna sevinir ve kardeşini kutsar. Gehna bütün hazırlıklar tamam mı diye annesine sorar. Annesi tamam der. Rama gidince Gehna bir örtüyü kaldırır ve bir çok para olduğunu görür. Bu paraların nereden çıktığını annesi sorar ve annesi kızar babasının kazandığını söyler. Sonra dünürlerin çok zengin olduğunu ve çeyiz istemediklerin ancak babasının mahcup olmamak için evi ipotek ettirdiğini söyler. Gehna şok olur. Gehna endişe eder ve bu borcu nasıl ödeyeceklerini sorar. Annesi babasının her şeyi halledeceğini merak etmemesini söyler. Annesi her şey düzelecek diyerek Gehnayı teselli eder. Damat ve ailesini eve gelir ve Şambu ile eşi onları karşılar. Şambu Gehnanın Jetsar‘ın en saygın ailesinin gelini olduğunu söyleyerekonları Kaliyani ile tanıştırır. Kaliyani damadı görür, şok olur ve gözlerini ondan ayıramaz. Madan‘ların ev telefonu tekrar çalar. Bu sefer Sughna telefonu açar ve karşıdaki kişi Pratap‘ın annesidir.Praytapın annesi ertesi gün Pratap‘ın ölüm yıl dönümü olduğu için Sughnanın ve oğlu Varunun anma rituellere katılmasını istediğini söyler. Bu şekilde oğlumun ruhunun huzur bulacağını söyler. Sughna gelemeyeceğini söyler ama kadın Pratap‘ın hatırına yarın mabede gel diyerek Sughnaya resmen  yalvarır. Radha kimin aradığını sorar ve Sughna kimsenin  cevap vermediğini söyler.

Şambu Kaliyaniyi yeni dünürlerine över. Kaliyani damadın babasına   Poolpur köyün olup olmadıklarını ve orada büyük bir evde oturup oturmadıklarını sorar. Adam Poolpur köyünden olduklarını söyler. Kaliyani adamla konuşur ve damadın kaç kez evlendiğini sorar. Damat ve ailesi şok olur. Damat ne kadar saçma konuşuyorsunuz der ve Kaliyani ben saçmamı konuşuyorum diyerek ona sert bir  tokat atar. Herkes şok olur. Damadın babası benim çocuğuma nasıl vururursunuz diyerek Şambu ‘ya öfkelenir.

Şambu dünürlerinden özür diler. Bairon da Kaliyaniyi susturmaya çalışmaktadır. Kaliyani, damadın babasına beni hatırladın mı der. Bana iyi bak beni nerede gördün der. Adam tanımadığını söylerken Kaliyani, geçen sene Peepad köyünde Dharpat Sing‘in kızının düğününde oğlun bir kızla evlenmişti der. Damat utanır. Herkes şok olur ve adam bunu inkar ederek o köye hiç gitmediğini söyler. Şambu Kaliyani‘ye kızar ve Kaliyani bu damat o kızla  kesinlikle evlendi ve sonra da her türlü mücevherat ve paraları alarak kızı bıraktı der.Adam sen ne söylüyorsun der. Gehna da Kaliyani‘nin haklı olduğunu düşünür. Adam Şambu‘yu aşağılar ve bu düğünün iptal olduğunu söyler. Şambu lütfen bunu yapmayın der. Kaliyani adına özür diliyorum der, dünürüne yalvarır. Kaliyani Şambu‘ya ya kızına da aynısını yaparlarsa ne olacak der. Bairon annesine emin misin diye sorar ve Kaliyani emin olduğunu söyler. Şambu ağlayarak dünürüne yalvarır ve bundan sonra kızımıza ne olacak lütfen gitmeyin der. Adam düğünün devamı için tek şart koşar ve Kaliyani ve ailesinin evden gitmesini ister. Şambu bunu kabul eder ve Kaliyaniye  kızının nişanı için gitmesini söyler. Gehna, babasına Kaliyaninin haklı olabileceğini söyler ama babaası  onu susturur. Bairon annesinin sadece kızın  mutluluğunu düşündüğünü söyler. Yeni dünür  Kaliyani gelininin üstüne kuma getirdiği içintüm konseyin  önünde boyun eğdi  o kendisine baksın der. Kaliyani bundan utanır.

Şambu yeni dünürüne  hak verir ve Kaliyani gideceğini söyler. Bairon annesinin peşinden koşar ve onu durdurmaya çalışır. Eğer gidersen Rama‘nın hayatı ne olacak der. Kaliyani artık ben bundan sonra bir şey yapamam der.  Bairon Şambu‘ya  biraz beklemesini söyler ve hizmetçi Makhan‘a köyün Sarpancını getirmesini söyler.  Yeni dünür bekleyemeyeceğini ve gideceklerini söyler ama Basant onları durdurur ve kapıyı kilitler. Sarpanç gelmeden kimse bu evden gidemez der. Adam ağlayarak inkar eder. Bir hata olduğunu söyleyerek kıvırmaya çalışır. Basant adamı tokatlar ve polisi aramakla adamı tehdit eder. Adam polisi çağırmaması için yalvarır ve her şeyi itiraf eder. Kaliyaninin haklı olduğunu söyler ama bu kıza bunu yapmayacaktım der. Herkes şok olur. Basant adamı köylüler ile karakola gönderir. Şambu ve karısı Kaliyani‘nin ayağına kapanarak  af dilerler ve kızının hayatını kurtardığı için ona teşekkür eder. Gehna‘nın annesi Rama için endişe eder. Basant Ramaya  iyi bir kısmet bulacaklarını söyler. Vikrant Varuna oyuncak alıyordur. Vikrant tekerlekli sandalyesi kontrolden çıkmış olan engelli bir kadını görür ve ona yardım etmek için hemen peşinden koşar ve kadını arabalardan kurtarır.

Kadının kızı annesini kurtardığı için Vikrant‘a  teşekkür eder.  Suman ile annesi Vikrant‘a çok güzel davranırlar ve beraber çay içmesi için ısrar ederler. Vikrant bir iş için Jaipur‘a geldiğini söyler ve beraber çok hoş sohbet ederler. Sughna en sonunda Varun‘u Pratap‘ın ölüm yıl dönümüne götürmeye karar vermiştir. Vikrant ayrılır ve kadın Suman‘a, Vikrant gibi birisi ile evlenmelisin der. Vikrant kızın oyuncaklarını nereden aldığını sorar ve Suman kimin için alacağını sorar. Vikrant oğluna alacağını belirtir. Suman bundan pek hoşlanmaz. Suman oğlunun kaç yaşında olduğunu sorar ve Vikrant 4 aylık olduğunu söyler. Suman Vikranta bir kaç oyuncak verir ve bunları oğluna vermesini ister. Vikrant 7aylık evli olduklarını  Sughna‘nın dul olduğunu ve Varun‘un da onun üvey oğlu olduğunu söyler. Suman buna sevinir.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 127. Bölüm Özeti 12 Ocak Cumartesi Fragmanı # Kaliyani nişanı bozar.” üzerine 1 yorum

  1. GULJAN dedi ki:

    Oleyyy olllleeeeeyyyyyy ilk benim la la la hahahaha hediyemi verin ya ayla uyeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.