İkimizin Yerine 122. Bölüm Özeti 7 Ocak Pazartesi Fragmanı # Konsey toplanarak düğünün geçerli olmadığına karar verir.

Bago, Anandi ve Sumitra konuşurlarken Krishna gelir ve yarın konseyde düğün ile ilgili son kararın alınacağını söyler. Aile geceyi köy okulunda geçirecektir. Jagdish Anandi‘nin elini tutarak giderken Jagdishin ikinci eşi onları durdurarak aralarındaki düğümü çözmek ister ama annesi kızını  durdurur. Artık evli olduklarını söyleyerek, ipi açmanın uğursuzluk getireceğini söyleyerek Jagdish‘le gitmesini söyler.Sumitra, Bago ve çocuklar kızın annesinin söyledikleri karşısında şok olur. Kadın kızını Jagdish‘e doğru  iter. Anandi kızar ve Jagdish‘in elini bırakır.  Bir adam tüm aileye kalacakları odaları gösterir. Bago, Anandi, Jagdish, kız ve kızın annesi aynı odada kalırlar. Bairon bir ağacın altında oturmaktadır ve Teepri yanına gelir. Teepri her şeyi Kaliyaninin planladığını söyler ama Bairon onu dinlemek istemez.Daha sonra Sumitra gelerek Bairon‘la konuşur.  Bairon çok üzülmüştür ve Sumitra, ona güvendiğini söyler ve eşini teselli eder. Jagdish kızı azarlayarak ve onu üzer. Anandi kıza acır ve onunla sohbet eder.

Kaliyani oğlu Baironun kendisine hakaret ettiğini söyleyerek Bahambari, Sumitra ve Teepri‘ye söylenir. Sumitra kızar ve  nasıl bu kadar bencil olduğunu ve bu iki kızın hayatını nasıl mahvedebildiğini sorar. Kaliyani kendisinden hesap sorulmasından rahatsız olur. Sumitra,  Sughnanın başına aynı şey gelseydi  Vikrant evlenseydi ne düşünürdün diye sorar. Kaliyani, Sughna deli değil ki diyerek Sumitrayı susturmak ister. Sumitra, kendisini aşar ve Kaliyaniye çok bencil olduğunu, günahlarıyla yüzleşmesi gerektiğini söyler. Kaliyani şok olur. Herkes geceyi gergin bir şekilde geçirmiştir. Ertesi sabah 3 ayrı köyden (Jetsar, Bilaria, Taanta ) 25 konsey üyesi meydanda toplanarak konseyi başlatırlar. İlk olarak yeni kızın babası Maan Kaliyaninin kızını istediğini ve onları evlendirdiğini  ama Baironunı nikahı bastığını söyler. Kızın annesi ileri gider ve  kızını almazlarsa intihar edeceğini söyler. Bairon, annesinin yaptığını bilmediğini ve bu sebeple ona engel olamadığını söyler. Daha sonra Anandi‘nin deli olduğu konuşulur. Bairon ve Kazan bunu reddederler. Maan tüm suçu Kaliyani‘ye atar. Kaliyani de kendini savunur Jagdish‘in geleceğini düşündüğünü, ona ileride kimin bakacağını söyler ancak  Bairon annesini suçlar ve ona bağırır. Kazan da kızını mağdur ettiklerini söyler. Maan Anandinin deli olduğunu öne sürer.

Kazan adamın yakasına yapışır ve Anandinin sağlıklı olduğunu söyler. Kızın köyünün ileri gelen konsey üyesi , ilk gelinin gerçekten hastaysa o zaman ikinci evliliğin geçerli olduğunu söyler. Konsey Anandi‘yi kontrol etmeye  karar verir. Bairon ve Kaliyani karşı çıksa da sonuç değişmez. Konsey toplanarak düğünün geçerli olup olmadığı konusunda kararını verir. Jagdish Anandi ile kalacağını söyleyerek kızı istemediğini söyler. Sumitra oğlunu sakinleştirir. Anandi‘yi kontrol etmek için okuldan meydana getirirler. Kaliyani Anandi‘nin kafasına giren kurşun yüzünden delirdiğini söylerken Kazan da Kaliyani‘nin bunadığını söyler ve ona hakaret eder. Bairon Kazanı durdurmak ister ama Kazan kızına kötü laf söylenmesine katlanamayacağını söyler.  Anandi Kaliyaninin kendisine deli dediğini duyar. Kaliyani Anandiyi göstererek deli olduğunu ve her şeyi unuttuğunu söyler. Yangın olayını abartarak anlatır. Bairon  gelininin çok yetenekli ve zeki bir kız olduğunu belirtir ve Anandi‘yi över. Sarpanç Anandi‘ye ismini sorar ve Anandi cevap verir. Maan okul müdürünün Anandiyi sorgulamasını ister. Müdür de gelerek  Anandi‘ye sorgular ve nereli olduğunu sorar. Anandi başta hatırlayamaz ve herkes gerilir.  Sonunda Anandi köyünün Bilaria olduğunu söyler. Müdür bir kaç soru daha sorar ve  Anandi hepsine doğru cevap verir. Bago sevinçten ağlarken Kaliyanin yüzü asılır.

Konsey Anandi‘nin gayet sağlıklı olduğuna karar verir. Kaliyani Anandi‘ye gece ne gördüğünü sorarak onun hayalet gördüğünü söyleterek kendini haklı çıkarmak ister. Bairon buna müsaade etmek istemez. Bairon ve Kaliyani birbirini suçlarlarken Anandi Kaliyani‘nin haklı olduğunu ve kendisinin deli olduğunu söyler. Her kafadan bir ses çıkar. Anandi Kaliyaninin haklı olduğunu beynimin doğru çalışmadığını söyler . Bago ağlayarak  kızına sarılır. Herkes çok duygulanmıştır ve ağlamaktadır. Bairon herkesin  birçok şeyi unuttuğunu ancak bunun kişini deli olduğunu göstermediğini söyler. Köylüler Bairon‘a hak verir. Konsey Anandi‘nin sağlıklı olduğuna karar verir. Herkes çok sevinirken Kaliyani üzülür. Maan ellerini birleştirerek kendi kızı için adalet ister. Bir konsey üyesi Jagdish ve kızı çağırır.

Konsey üyeleri kendi aralarında durumu tartışırlar. Jagdish ve kız konseye gelir. Kız ağlayarak okumak istediğini  ve evlenmek istemediğini söyler. Jagdish‘te evlenmek istemediğini Anandi‘yle mutlu olduğunu söyler. Maan şok olur.

Jagdish nenesinin kendisini Anandiyi evden atmakla tehdit ettiğini söyler. Herkes Kaliyani‘ya kızarken kızın babası Bahambariyi suçlayarak ona hakaret eder. Bahambari utanır ve  Kaliyani‘den çekindiği için her şeyi yaptığını açıklar. Herkesin Kaliyaninin suçlu olduğunu düşünür. En sonunda konsey kararını  açıklar. Kızın geleneklere göre  Jagdish‘le  evlendiğini ve düğünün geçerli olduğunu söyler. Herkes şok olurken Kaliyani karardan memnun olur. Jagdish ve Anandi ağlarken  Sarpanç devam eder ve evliliğin ebeveynlerin haberi olmadan, yalan ve baskı altında yapıldığını öne sürerek geçersiz olduğuna hüküm verir. Maan kararı kabul etmek istemez. Konsey  Bahambari‘ye bir daha arabuluculuk yapmayı yasaklar. Kaliyaninin de, yaşlı biri olduğunu değerlendirerek Anandiden ve kızdan herkesin önünde özür dilemesini ister. Kaliyani kızar ancak Sarpanç eğer karara uymazsa hapse atılacağını söyler. Kazan  Kaliyaninin hapse atılmasını ister. Konsey, karara karşı gelirse Kazanı da hapse atmakla tehdit eder. Kaliyani özür dilemek istemez ama konsey Anandiden ve kızdan herkesin içinde af dilemeden buradan ayrılamayacağını söyler.

dizibilgi google play

İkimizin Yerine 122. Bölüm Özeti 7 Ocak Pazartesi Fragmanı # Konsey toplanarak düğünün geçerli olmadığına karar verir. (215 Yorum)

 1. hayirli aksamlar Xanim ablam hos gelidn))
  iyim ablam sen nasilsin?
  okul ev iste gunum geciyor ablam))

 2. Saol Aynur’um haha ben türküm ve Türk oyuncuları bi başka ya 😀 😀 Serkan çayoğlunun gülüşü beni etkiledi. Mehmet Günsürunda gözleri ses tonu etkiledi. Burak çelik ise gözleri boyu posu etkiledi. 😀 😀 Engin Öztürk çocukluk aşkım zaten haha 😀 😀 😀

 3. hayirli aksamlar arkadaslar ben geldim nasilsiniz pinar hanim nasilsin yorumunu okudum ben kayinpederin icin uzuldum cok gecmis olsun ALLAH acil sifalar versin simdi nasil merak etdim ozetlerde muhtesem olmus eline saglik aleynam hayatcim aynurum nasilsiniz neler yaptiniz bu gun :))

 4. ohaa ablam benimkidende cookmus))
  aaa nasilda berk atani unuturum yaa onuda seviyorum hatta asigim 😀 ahhahaha
  masallah masallah ablam

 5. Aaa öyle mi ne güzel ya sesin tabi ki güzel olucak merak ettim şimdi.:-)) sesini ❤

 6. Birkan Sokullu,Mehmet Günsur,Burak çelik,Engin Altan Düzyatan,Barış Arduç,Anıl Tetik ,Berk Atan , engin Öztürk,Can Nergis ,Kaan Urgancıoğlu ,Onur Tuna,Berk Cankat , Ali burak ceylan,Aras Bulut İynemli,Furkan Palalı ,Oğuz Peçe ,Seçkin Özdemir ,Serkan Çayoğlu ..
  AYNURUM BENİMKİLER DE BUNLAR DAHA ÇOK VAR. AKLIMA GELENLERİ YAZDIM.
  BENİM dort FAVORİM VAR. BİRİ SERKAN ÇAYOĞLU VE BURAK ÇELİK VE ENGİN ÖZTÜRK ve BİRKAN SOKULLU
  ANNEM YİNE ÇAĞIRDI. AYNUR’UM ANNEMDE Bİ YERİNDE DURMUYOR HAYAT DA HAYAT HAHA 😀

 7. Bende turk oyuncularını yazayım aklıma gelenleri 😀
  Baktım kuzum çok yakışıklıymış yaa 😀 😀

  Hmm o şarkıyada bakacam şimdi.

 8. evet yakisklidir 😀 cunku kim onun hayrani ben onun hayrani 😀 😀 ahhahaha
  yaa hic iyi olmuyor ya sarki soylesem((

 9. Google den baktım da SHAWN MENDES ve EGOR KREED çok yakışıklıymış haha 😀 😀

 10. evet ablam bende hayrani oldum 😀
  bak abk ablam ozellikle favorim egor kreede bak cok yakisikli))
  sorun digil ablam 😉
  bende zaten sarki soylemeye calisiyorum bu sarkini “Rauf&Faik-detstvo” cok guzel sarki

 11. Zayn malik hayranı sende mi? Oldun 😀 gözleri kirpikleri insanı büyülüyor dimi. 😀

  Justın hiç sevmiyorum ya gıcık oluyorum. Hahaha diierlerine de bi bakayım. 😀 😀
  Geç cevap verdim ya Annem seslendi de 😀

 12. ilk favorim EGOR KREED,TIMATI,MOT,TERRY,JUSTIN BIBIER,CHARLIE PUTH,SHAWN MENDES,ALAN WOLKER,ZAYN MALIK,MARSHMELLO,RAUF&FAIK :d AKLIMDAKILERI YAZDIM ABLAM РФРФРРФР

 13. Say say merak ettim. Yabancıları sen yaz Google den bakarım kimler kimler 😀 😀

 14. Va vah hahaha Aynur’um ya çok güldürdün beni. Benimsin dizisinde ki Zayn’e bende hayranım. 😀 Yeni gelinde ki Hazar valla nasıl desem şimdiki nesilin genç kızların sevgilisi. Hahaja 😀 😀 😀

 15. tatli bela shlok,benimsin zayn,kordugum muktanin esi,kanatsiz kuslar onur,kirgin cicekler ali,yeni gelin hazar 😀 ahhahahahaha

 16. hahaha ablam evet daha cok var saysam bitmez dur sayayim 😀
  ayy ablam evet nasil guzel gunler)))

 17. Aynur’um haha 😀 berkay,atakan,onur 😀 MaşAllah sana 😀 ben Türk erkek oynucu olan Engin Öztürk vardı. Orta okuldayken ona aşık olmuştum. Haha 😀 😀 tanışma hayali kurmuştum. 8. Sınıftayken 😀 😀 çok güzel günlerdi ya. Orta okul günlerim. 😀

 18. hahhahaa yok ya ablam asik olsamda benim ki gecer haha ilk berkay hardala asik oldum soinra atakan hosgoren simdiyse onur 😀 😀 ahhahahahaha

 19. Ayy Aynur’um ya hahaja 😀 😀 Sen çoktan aşık olmuşsun hahaha 😀 😀 😀 😀

 20. 😉 takip et abimi ama abim ara sira girer instaya saatlerimiz ayni olmadigi icin simdi NEw Yorkda saat 10 34

 21. Valla aynurum takipçi sayımın az olmasını istiyorum. Fazla olunca ne bileyim rahatsız oluyorum. 😀 😀

  Engelle onuru hahahahaha 😀 ona ceza olsun haha 😀
  Saol kuzum ham yaptım gitti haha 😀

 22. Arkadaşlar ben insta tanımadığım kişileri takipten çıkacam.
  Mesela takip edeceğim kişiler.
  Aynur
  Aleyna
  Hava
  Zehra
  Mahym abla
  İranlı bir arkadaş
  Bi tanede iranlı bir kız arkadaş
  Göker abi
  Dizi bilgi
  Bilal sonses
  M.onur bayraktar
  Acun
  Tv8
  Survivor
  O ses Türkiye
  Aykut
  Atakan
  Fatih
  Emir
  Hilmi
  Cenk
  Tr vine
  Sarp
  İdo
  Abdul kadir
  Oğuz
  Gibilerini takip etmeye devam. Gerisini salla gitsin 😀 😀

 23. ohh ssaol ablam))
  sanada afiyet olsun 😀
  ha anladim))
  ama ablam fazla kisiyi engellersen sonra baskasini takip etmek zor oluyor bende taaa 100 kisiyi takipden cikardim sonra 1 gun takip edemedim kimseyi ama simdi iyi

 24. yaa sapik onur cvp vermiyor:((
  sen hele bir duur durr ben seni engelliyecegim hahahahahaha 😀 😀 😀

 25. Oy Aynur’um alırım tabi oh afiyet bal şeker olsun canım benim.:)

  Evet canım arkadaşımın telefonunda denedim. Girdim bir kaç kişiyi engelledim. 32 kişiyi engelledim. Geri çıktım 😀 😀

 26. İyi Akşamlar herkese.

  Aleyna kardeşim sen neredesin? Sabah yazmayınca merak ettim seni,hmm galiba doğum günündesin,)

 27. Aynur’um ben çıkıyorum. Şimdi abimle bir kaç işimiz var. Onları halletmeye gidiyoruz. 6\7 gibi yine gelirim. 😉 onura yazınca ne diyor bana da anlatırsın 😀 😀

 28. De ki oğlum kaşınıyormusun? Haha Adam gibi cevap ver. Osmanlı tokatını yersin ha hahahahaha 😀 😀

  Mesela bende ona yazsam bana da kalp atsa derim ki sapıkk vahajahahah 😀 çok acayip komik oluyor hahahaha 😀 😀

 29. Hahaha o kalp atma moduna girmiş demektir. Haha hayırdır de ona hahahaha 😀 😀 😀 😀

 30. boyle yazacagim iyi aksamlar)) nasilsiniz desem o da kalp atarsa naparim hahahahhahaah 😀 😀 😀 😀

 31. ablam at att bekliyor olucam aa unutmazsam diyor yaa 😀 😀 unutma ablam at bekliyorum her zaman)) 😉

 32. Yaz yaz kuzum Onura yaz belki konuşmaya başlar haha 😀 😀 Aynen çok garip hmmm 😀 😀 😀

 33. Hahaja benim inst sorun yaşıyorum 😀 😀 Abim izin verirse veya ben videoya çekmeyi unutmasam söz yollayacam 😉 😀 😀
  Sesi mükemmeldir. Abimin 😀

 34. ve aleykumselam ablam))
  bu gunde yazsammi onura? acaba ne diyeyim? adam 2 saniye gecmeden yorumumu begeniyor ya sencede garip digilmi? 😀 😀 :d hahaa

 35. ablam bana instadan abim sarki soylerse vidiosunu at ablam cok merak ettim sidmi 😀 kisa kisa vidioyaya al ve at ablam cok merak ettim su an 😀 😀

 36. Bende diniliyordum. Sabahtan beri hahaha 😀 😀 Abimde deneme yapıyor haha şuan haha 😀 😀

 37. Aleykümselam Aynur’um sana da selamı var sevgilerini yolluyor sana.:))

  Aaa sen de mi o şarkıyı çok seviyorsun❤ Abim rusça az bir şey biliyor hahaha 😀 😀

  Evet kuzum vazgeçtim andan boyu çok uzun ya hahahha 😀 😀 😀 hahahah

 38. hahaha ablam adam kalp atti onada razi olayim 😀 ahha
  ghahaha balm vazmi gectin enesden? hahahahah 😀 tmm atarim onlarada 😀 😀 hahahaah

 39. Aynurum abimle konuşuyordum da 😀 😀 yazmadım. Sinyalin geldi hahaha 😀 😀
  Aynur’um Akşam Abim Bu şarkıyı söyleyecek.{JAH KHALIB LEILA} onu konuşuyorduk. Aslında ben zorladım bu şarkıyı söyle diye. Bu şarkının bende büyük bi anlamı var.

 40. Aynur’um kuzum hep iyi ol canımın içi:-) çok sevindim.
  Ooooooooooo vayyy Aynur’um kalpmi attı. Ayyyyyy hahahaha Onura bak sen kız bu çapkın olmasın hahaha 😀 😀 😀 ay ne güzel kesin senin kalbim hızlı hızlı çarpmıştır 😀 😀 😀 Deseydin ya kalp atma konuş lan de hahaha ay ne eğlenceli. Enes Mesaj bölümünü kapatmış hahaha 😀 herhalde ona yazan çok olmuş o da dayanamayıp kapamıştır. Enesi boşver şeye yaz Alper saldırgana veya Hilmiceme yaz hahahahahaha 😀 😀 😀 Inlarda cevap vermezse sopayla gelecem haa hahaha 😀 senin adına çok sevindim aynurum ya❤❤❤

 41. hayat ablama bir sinyal gonderiyim HAyat okyanus hayat okyanus hayat okyanus nerdesin 😀 😀 ahahahhahhah muhahahhahhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaahaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahha 😀

 42. ahahahah Aleyna ablam ya dunku yorumun 100 kere çikmis yaaa ablam 😀 😀
  tmm ablam oyle dusunmiycem asla))
  eee sen nasilsin))

 43. a birde ablam enesinde instasina yazip duruyorum hic cvp vermiyor 😀 😀 :d hahahahah baya eglenceliii 😀 😀

 44. ablam dun aksam burrdan cikdikdan sonra instaya girdim sonra onurun paylasdigi fotoya yorum yazdiim onur seyityaran benimle evlenirmisin diye emoji koydum)) sonra o da 2 saniye gecmeden yorumumu begendi 😀 cvp vermedi bende ??? diye yazdim onuda begendi :d sonra ozele yazdim 😀 benimle evlenirmisin diyeeeee o daaaaaaaaaaaaaaaa kalp atiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😀 😀 ahhh ablam kalbim paat paaat diye atiyorduuuuuuuuuuuuu

 45. Aynur’um birtanem hoşgeldin canım benim şükür iyiyim kuzum sen nasılsın? :-))

 46. Kızlar abime baktırdım. İnstı hesap çalınmamış 😀 ben öyle sanmışım. 😀 😀 şifremi arkadaşlarımınkinden bir harfini yazmayı unutmuşum. 😀 demin birisinin TL’sinden girdim. 😀 ahh nasılda korktum ya 😀 benim tlmde sıkıntı var herhalde o yüzden girmiyor. 😀 😀 😀 oh çok şükür yarabbim 😀

 47. Allah rahatlık versin iyi geceler tatlı rüyalar. Cnm yarın görüşürüz.:-) bende kaçayım odamı dağıtmıştım toplayayım uyuyayım sonra 😀 görüşürüz:-))

 48. Tmm kardeşim uyuyalım:))benimde uykum geldi zaten:))
  İyi geceler..Allah rahatlık versin..yarın grşrz İnşAllah:))hadi ben çıkdım:)

 49. Sakinim ya valla çok güldüm. Neye uğradığımı şaşırdım. Telefon hepten kafayı yedi sandım. 😀 😀

 50. 😮 😮 😀 😀 😀 😀 gülmekten öldüm ya 😀 😀 😀 sesli gülüyorum şuan haha 😀 😀 😮

 51. Aleyna kardeşim yüz ifaden aynen şöyle olmuştur kesin 😮 😮 😮 aynısı bende de oldu. 😮 😮 😀 😀 haha

 52. Hahajahahahahahahahahahaha 😀 😀 😀 😀 ne oldu ayoo 😀 😀 sayfa bizi kovdu haha 😀 😀

 53. İlk ben 😀
  Pınar ablam eline emeğine kalbine sağlık olsun, özlemişim yazmanı❤ teşekkür ediyorum. Ve iyi geceler:-)