İkimizin Yerine 119. Bölüm Özeti 4 Ocak Cuma Fragmanı #(1. kısım) Kaliyani Anandinin yerine Jagdishe kız bakar

Burak 06 Ara 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 119. Bölüm 4 Ocak Cuma Günü Neler Yaşanacak?

 

Kaliyani, Jagdish’yı kutsar, hayatında çok başarılı olmasını diler. Torununun çok zeki olduğunu söyler. Jagdish, Anandi’nin de çok zeki olduğunu söyler büyüyünce çok iyi işler başaracağını ekler. Kaliyani hayal kırıklığına uğrar. Anandi’nin dışarıda çaılışmamasını kadınların dışarıda çalışamayacağını onların mutfak ve ev işleri ile uğraşmaları gerektiğini söyler. Anandinin durumu için şüphe duyar.Jagdishe eğer onu dinlerse büyük bir adam olacağını söyler.

 

Jagdish, nenesinin söylediği her şeyi dinleyeceğini ve ileride büyük bir adam olacağını söyler. Kaliyani, ona çok sorumlu olduğunu söyler ve ona küçük bir şey söylemek istediğini belirtir. Jagdish heyecanlanır ve bilmek ister.Kaliyani şimdi geç olduğunu gidip çalışmasını daha sonra söyleyeceğini belirtir.Evet demesini ister ve Jagdish bunu onaylar. Kaliyani çok mutlu olur. Onu över ve ona bakarak odadan ayrılır.  Ertesi gün Kaliyani ve Teepri tapınağa gider. Tapınağa gire girmez Bhambari(arabulucu kadın) gelir. Ona söyledikten sonra Jagdish için araştırma yaptığını söyler ve jagdish için bulduğu kızların fotoğraflarını gösterir. Kaliyani fotolara bakar ve eh işte der sağlıkları iyi diye ekler. Bhambari Jagdish için herhangi bir kızı seçmediğini söyler Kaliyaniye isterse kızlarla görüşebileceğini söyler. Kaliyani bir kızı seçer ve onu göndermesini ister. Bhambari kıza haber vermek üzere gider. Bir adamla 12 yaşındaki kızı tapınağa gelir. Kaliyani kıza ev işlerini biliyor mu diye sorar.Kızın babası evet der. Kaliyani kızın babasına sonra haber vereceklerini söyleyerek onları gönderir. Teepri kızın iyi olduğunu ancak diğer kızları gördükten sonra karar vermesini ister. Bhambari hangi kızı görmek istediğini sorar.Kaliayni birkaç kızın fotoğrafını reddeder. Bhambari kızları en azından görmesini söyler. Kaliyani sadece bir kız aramadığını becerikli bir gelin aradığını söyler. Bhambari böyle bir kızı tanıdığını ama fotoğrafının olmadığını söyler. Kaliyani kızı sorar. Bhambari getireceğini söyler.

Sumitra Anandinin saçını öner ve Anandi ev işlerinde ona yardım edemediği için üzülür. Sumitra ona Gehnanın yardım edeceğini söyler ve üzülmemesini ister. Anandi Kalyaninin hala ona kızgın olup olmadığını sorar. Sumitra Kaliyaninin sakinleştiğini Kaliyaninin çok kızma gibi kötü bir alışkanlığı olduğunu ancak Anandi gibi tatlı bir geline kimsenin kızgın kalamayacağını söyler. Anandi mutlu olur.Kaliyani tanrıya Jagdish için iyi bir gelin vermesi için dua eder. Teepri Kaliyaniye endişe etmemesini söyler. Bhambari Kaliayaniye  geldiklerini söyler. Bir adam ve kızı ile onlara doğru yaklaşır ve Teepri aniden yüzünü eşarbına gizler. Kaliyani kıza bakarken Teepri tapınağın içine doğru gider. Kaliyani Teepriye bakmasını ne kadar güzel bir kız olduğunu söyler. Teepri evet der. Kaliyani arkasını döner ve Teepri kaybolmuştur.(Çünkü gelen kendi kızı) Kaliyani nereye gittiğini merak eder. Bahambari kızı ve babasını Kaliyani ile tanıştırır.Kaliayni kızın annesini sorar ve adam artık olmadığını kızını bırakarak gittiğini kızına annesinin yakında döneceği yalanını söylediğinin belirtir. Gizlenen Teepri bu konuşmaları duyar ve üzülür.Kaliyani adamla konuşurken Teeprionları izler. Kaliyani Bhambariyi Teepriye bakmak için gönderir. Adam kimi aradıklarını sorar. Kaliyani o benim kızım gibi der ve onunda gelini görmesini istedim der. Bhambari onu bulamadığını söyleyerek gelir. Kaliyani adama kızı çok beğendiğini söyler. Teepri endişelenir. Kocası ve kızı ayrıldıktan sonra gelir.

Bhambari başka bir ailenin kızı ile onları görüştürmek ister ama kaliyani biraz önceki kızı çok sevdiğini söyleyerek başka bir kız görmek istemez. Kaliyani teepriye nereye kaybolduğunu sorar. Teepri su içmeye gittiğini söyler.Kaliyani 5 dakika önc gelseydin kızı görürdün der. Sonunda torun için iyi bir gelin bulduğunu ekler. Teepri endişe duymaya devem eder ve arada kalır. Teepri Kaliyaniye  yinede tüm kızlara bakarak karar vermesini söyler. Bhambari diğer kız ile ailesini getirir. Kızın babası Kaliyanileri bildiğini ve onların oğullarının evli olduğunu söyler.Kaliyani kızar. Adam fakir olduğunu ama kızını evli birisine vermeyeceğini yüksek sesle söyler. Kaliyani öfkelenir, kızını al git o zaman der. Kızın zengin yere gelin gelme şansını kaybetti der. Kaliyani Bhambariye kızar ve bir daha ki sefere kızdan önce ailesini araştırmasını söyler.

Jagdish annesi ve babası salonda konuşurlar. Jagdish anandinin onun eşi olduğunu ve her zaman annesi gibi yanında kalacağını söyler. Jagdish  okula gitmek için ayrılırken çıkışta nenesi ile çarpışır ve Kaliyaninin elindeki kız fotoğrafları etrafa saçılır. Jagdish soran gözlerle nenesine bakar. Kaliyani torununu fırçalar. Bairon ve Anandi düşen fotoları görür. Jagdish düşen fotoları toplamak ister ama  Kaliyani hızlıca yerdeki fotoları alır.Teepri rahatlar. Bairon annesine nasıl olduğunu sorar. Jagdishe yürürken önüne bakmasını söyler. Jagdish nenesine bu kadar kızın fotosunu ne yapacağını sorar. Bairon annesinin bir şeyler sakladığını fark eder. Kaliyani  Ramchandarın oğlu için gelin baktığını söyler. Bairon o kişi ile görüştüğünü oğlunu bu kadar erken evlendirmek istemediğini ban söyledi der. Bu kadar hızlı fikrini nasıl değiştirdi der.Kaliayni  Ramchandarın kız bulmasını istediğini  onu reddedemediğini söyler. Teepri ve Kaliyani odaya çıkarlar.Teepri Kaliyaniyi rahatlatır ve ona su verir. Kaliyani bu saklanacak bir şey değil, diğerleri sonunda  bir şekilde öğrenecek der. Bulduğu kızın Anandinin yerini dolduracağını ekler. Teepri acele etmemesini ister.Onu başka kızların fotoğrafına yönlendirmeye çalışır ama Kaliyani Teeprinin kızının onlardan daha iyi olduğunu düşünür ve fikrini değiştirmez.

Gece, Kaliyani Jagdish’nın odasına girer ve onunla konuşma yapacağını, onun tavsiyesine ihtiyaçı olduğunu söyler.Ona bir foto gösterir ve o da kız hoşuna gitti mi diye sorar. Jagdish iyi olduğunu söyler, ama neden bana soruyorsuni Bu kız Ramchandarın oğlu için mi der Kaliyani evet der, aynı yaşta oldukları için fikrini almak istedim der. Anandi oraya gelir ve yemeğin hazır olduğunu söyler. Kaliyani, Jagdish’nın elinden  fotoğrafı hızla çekmek ister. Jagdishnın  kafası karışır ve Anandiye sorarak karar verelim der.Kaliyani fotoğrafı almadan Jagdish fotoğrafı Anandiye verir. Anandi güzel der.Jagdish güler ve Anandi üzülür. Anandi o kız benim kadar olmalı neden bu kadar küçükken evlenior ki daha sonra evlenmeli der. Kaliyani başkasına karışma der ve yemekleri hazırlamasını ister. Anandi ayrılır ve Kaliyani bu kız Anandiden daha güzel değil mi diye sorar. Jagdish kimse Anandi gibi olamaz der. O çok iyi bir eş der ve ayrılır.

Gehna Basanta sabah gidip gece geç saatlerde geldiğini ve kimse ile konuşmadığını söyler. Ben senin karınım en azından sıkıntını bana anlat der. Basant konuşmak ve edebiyat dinlemek  istemez kafasını dinlemek istediğini belirtir ve ayrılırken Sumitrayı görür.Gehna ağlar ve Sumitra onu teselli eder sabırlı olmasını ister. Teepri Kaliyani ve bhambari arabayla bir yere giderler. Bir evin önünde dururlar ve içeri girerler. Bir adam onları karşılar ve Kaliyani torunu için kız bakmaya geldiğini Bhambarinin kızı çok övdüğünü söyler. Adam kızının çok iyi ev işleri yaptığını ve resim çizdiğini söyler. Kız gelir ve kaliyani kıza gülümser.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.