İkimizin Yerine 102. Bölüm Özeti 18 Aralık Salı Fragmanı # Anandinin eli yanar.

Burak 25 Kas 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 102. Bölüm  18 Aralık Salı Günü Neler Yaşanacak?

 

Pratap’ın ailesi, Sugna’nın bebeği için birkaç oyuncak gönderir. Sugna ile Radha, gelen kişiye oyuncakları geri götürmesini söyler ancak  Vikrant zararı olamdığını söyleyerek kabul eder. Kaliyani  her zamanki gibi, Anandinin ders çalışmasını istemez ve onu engellemek için  Anandi‘ye çay getirmeye söyler. Anandi, aynı anda hem ders çalışıp hem de çay hazırlıyordur. Aniden kaynar su eline dökülür. Anandi yazı yazamamasına rağmen o günkü sınavlara girmek için ısrar eder. Başka bir sınıftan bir öğrenci Anandi için cevapları yazar, ancak çocuk yavaş olduğu için Anandi 2 soruyu cevaplayamaz. Jagdish de bugünkü sınavının kötü geçtiğini söyler. Bairon eğer Anandi annesine çay getirmeseydi bunlar yaşanmazdı diyerek Kaliyani ‘yı sorumlu tutar ama Kaliyani  hiç üstüne alınmaz. Jagdish, eli yandığı için Anandi’yi besler. Bunu gören Kaliyani  Anandi’ye bağırır ve kocasından önce, hem de onun elinden yemek yemeye nasıl cesaret edersin diye sorar.

Kazan, Bairon‘a 10.000 rupi yollar. Bago, Kazana o kadar çok parayı nereden getirdiğini sorar ama Kazan cevap vermez, öfkeyle uzaklaşır.(Belkide hapiste tanıştığı kötü kişilerle iş yapmıştır???) Doktor, Anandi’nin elinin  iyileşeceğini ve kendisine iyi bakarsa birkaç gün sonraki sınavlarını kendisinin yazabileceğini söyler. Kaliyani  hariç herkes buna sevinir. Anandi ve Jagdish sınavlara hazırlanırlar. Sumitra onlara süt getirir. Gehna Anandinin saçlarını toplamasına yardım eder. Birkaç gün sonra, Anandi yazabilecek duruma gelir. Jagdish ve Anandi sınavdadırlar. Jagdish, soruları görünce korkar ve öğretmenden izin alarak tuvalete gider. Tuvalette sınavda kopya çekmekten bahseden bazı arkadaşları ile karşılaşır ve onlardan kopya notu alır. Sunderin rüşvet verdiği öğretmen bunu görür ve diğer çocukları gönderek Jagdishi tehdit eder. Ceplerini araştırır ve parasını alır . Sughna şarkı söylüyordur. Vikrant dolapta bir şeyler ararken, oyuncak yere düşer ve Sugna bu sesten korkar.

Vikrant onu rahatlatmak ister  ama Sugna, Nandu‘nun kaçırıldığını söyleyerek  korkar ve   oyuncağı atar. Vikrant, oyuncakları fakir çocuklara vereceğini söyler. Bairon, Anandi ve Jagdish’e sınavdaki soruları sorar. Anandi cevap verir ve Kaliyani Jagdishi sıkıştırmamasını söyler. Jagdish ve Anandi ders çalışırken elektrikler gider. Sumitra, ışık gelene kadar ara vermelerini ister ve onlara yiyecek bir şeyler getirmeye gider. Jagdish gölge ile oynarken Bairon onu düzgün çalışmadığı için azarlar.

Jagdish, elektrikler yokken konsantre olamam ve uyuya kalırım der. Bairon, sen okumak istemiyorsun bu yüzden öyle diyerek onu azarlar. Sugna rüyasında kabus görür. Birisinin bebeğini kaçırdığını görür ve aniden uyanır. Bebeğin odada olmadığını fark eder.  Alt kata koşarak iner ve Vikrant’ın bebeği uyuttuğunu görür. Sugna, panikle o benim bebeğim  Pratap‘ın yadigârı diyerek bebeği Vikrant’dan alır. Bebeğine sana hiçbir şey olmayacak diyerek ağlar. Vikrant kötü hisseder ve Sughnayı ne sana nede Pratapın bebeğine bir şey olmayacak diyerek onu rahatlatmaya çalışır. Jagdish sınavını çok çabuk bitirir ve  herkes buna  şaşırır. Gehna, Basant’tan bazı hayır işleri için biraz para ister. Basant, Kaliyani ’nin parasını çok fazla harcayamayız, idare etmeyi öğrenmeliyiz der. Kaliyani  bunu duyar. Kazan, yemek yemeden işe gitmek için ayrılır. Bago, çabuk para kazanmak için Kazan  yanlış bir iş mi yapıyor diyerek merak eder.

Anandi okuldan döner. Kaliyani, onunla dalga geçer ve Sumitradan yemek hazırlamasını söyler. Bairon, Jagdish’in nerede olduğunu sorar. Anandi arkadaşlarıyla birlikte olduğunu, ve sınavının iyi geçtiğini sınavın erken bitirdiğini söyler. Bairon Jagdish’i görmeye gider. Jagdish babasından korkar ve Bairon onu azarlamaya gelmediğini  sadece sınavlar bitene kadar derslerine konsantre olmasını söyler. Kazan yemekhane tarzı bir yere giderek getirdiği çantayı oradaki bir adama verir ve bir tomar para alır.  Jagdish, Anandi  ve Phuli  bazı matematik problemlerini çözüyorlarken Jagdish nenesini taklit eder ve komik anlar yaşanır. Kazan, Bago için yeni bir altın kolye satın alır ve Bago buna çok şaşırır.

 

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 102. Bölüm Özeti 18 Aralık Salı Fragmanı # Anandinin eli yanar.” üzerine 57 yorum

 1. Zeynep dedi ki:

  Tamam canım seni anlıyorum iyi geceler tatlı uykular
  Tamam canım sorarım Aleynaya

 2. Hayat Okyanus♫♬♪✎ dedi ki:

  Zeynep canım ya inan yazıp durdum. Çıkmıyor çok sinirlendim. En iyisi ben gidip uyuyayım daha fazla sinir olamamak için. İnşAllah Pınar ablam görürde yorumumu çıkarır. İnşAllah çıkar ya. Allah razı olsun kuzum. Anlayışın için. İyi geceler:-)) Aleyna’ya söyle sadece bir düşünsün bana net cevap versin. Yazacak mı? Yazmayacak mı? Diye. Olur mu?

  1. Pınar dedi ki:

   canım şimdi farkeettim yorumu çıkardım

 3. Hayat Okyanus♫♬♪✎ dedi ki:

  PINAR ABLAM YORUMUM ÇIKMIYOR. 😐 ONCA YAZDIM. ÇÖPE GİDİYOR. LÜTFEN BU YORUMU ÇIKARTIN YA. 3 KERE YAZDIM. ÇIKMADI. 😐

  1. Pınar dedi ki:

   hallettim cnm neden böyle oluyor anlamadım

   1. Hayat Okyanus♫♬♪✎ dedi ki:

    Allah razı olsun. Pınar ablam ya keşke bu yorum çıkmaması hiç olmasa:-(

 4. Hayat Okyanus♫♬♪✎ dedi ki:

  Her yazdığım. Çöpe gidiyor. 😐

 5. Zeynep dedi ki:

  İstersen tekrar dene benim işim yok beklerim ama sen 12de uyuyacakdın istersen uyu benim için sorun olmaz

 6. Hayat Okyanus dedi ki:

  😐 😐 😐 😐 Çıkmıyor. 😐 😐 😐 😐

 7. Hayat Okyanus dedi ki:

  Bak yine çıkmadı yaaaaaaaa:-(((((((

 8. Hayat Okyanus dedi ki:

  Hmm oyunu anladım. Eğlenceli bir oyuna benziyor. Hakikaten çok merak ettim şimdi 😛
  Anladım. Engellemesin eğlensin 😉 😀

 9. Zeynep dedi ki:

  En nefret ettiğim yorum çıkmaması seni anlıyorum

 10. Hayat Okyanus dedi ki:

  Yorumum çıkmıyor gerçekten 😐 sinirim bozuldu. 😐

 11. Hayat okyanussssss dedi ki:

  Aleyna’yı iyi anlıyorum. Gerçekten garip hissetme sebebini de biliyorum. Sanırım 1 ay olacak yazmayarak. Buna çok üzüldüm. Böyle olmaz ki böyle yaparak hiç bir şey düzelmez. İnstagrama ben pek girmiyorum. Fazla aktif değilim. Orada gerçekten ben de oradayken kendimi bir tuhaf hissediyorum. Gelsin buraya daha iyi olur.

 12. Hayat Okyanus dedi ki:

  Aleyna’yı iyi anlıyorum. Gerçekten garip hissetme sebebini de biliyorum. Sanırım 1 ay olacak yazmayarak. Buna çok üzüldüm. Böyle olmaz ki böyle yaparak hiç bir şey düzelmez. İnstagrama ben pek girmiyorum. Fazla aktif değilim. Orada gerçekten ben de oradayken kendimi bir tuhaf hissediyorum. Gelsin buraya daha iyi olur. iNŞALLAH BU ÇIKAR YA 😐 😐 😐 😐

 13. Zeynep dedi ki:

  Onu bilemem o an elinde ne varsa kırıp döker
  Evet oyuna bak Aleyna ve arkadaşlarım şu sıralar oynuyorlar 😀 acayip sesler çıkarıyorsun aslında oyun normal Maria gibi bir oyun değişik olan kısmı sesinle hareket ettiriyorsun 😀
  İnstagramı kapatıcaksın yani aslında sende haklısın insanı rahatsız ediyorlar demek ki Ömerde bu yüzden istemiyor hmm 😀
  İdris tamam Aleynadan sorarım merak ettim şimdi
  Aleynayada kaç kişi yazdı ama kapatmayı düşünmüyormuş hele biri çok komik birşey yazdı engellemek bile istemedi öldüm gülmekden 😀

 14. Hayat Okyanus dedi ki:

  YORUMUM ÇIKMIYOR!!!

 15. Hayat Okyanus dedi ki:

  Aleyna’yı iyi anlıyorum. Gerçekten garip hissetme sebebini de biliyorum. Sanırım 1 ay olacak yazmayarak. Buna çok üzüldüm. Böyle olmaz ki böyle yaparak hiç bir şey düzelmez. İnsta ben pek girmiyorum. Fazla aktif değilim. Orada gerçekten ben de oradayken kendimi bir tuhaf hissediyorum. Gelsin buraya daha iyi olur.

 16. Hayat Okyanus♫♬♪✎ dedi ki:

  Aleyna’yı iyi anlıyorum. Gerçekten garip hissetme sebebini de biliyorum. Sanırım 1 ay olacak yazmayarak. Buna çok üzüldüm. Böyle olmaz ki böyle yaparak hiç bir şey düzelmez. İnstagrama ben pek girmiyorum. Fazla aktif değilim. Orada gerçekten ben de oradayken kendimi bir tuhaf hissediyorum. Gelsin buraya daha iyi olur.

 17. Hayat Okyanus♫♬♪✎ dedi ki:

  Neyse tekrar yazayım. 😐

 18. Hayat Okyanus♫♬♪✎ dedi ki:

  GÖKER ABİ YORUMUM ÇIKMADI. YARDIMCI OLUR MUSUN?

 19. Hayat Okyanus♫♬♪✎ dedi ki:

  Ha anladım. Aleyna’yı iyi anlıyorum. Garip hissetme sebebini biliyorum. Galiba 1 ay olacak yazmayarak. Buna üzüldüm. Dediğim gibi İnstagramda fazla girmiyorum. İnsda girince kendimi bir tuhaf hissediyorum nedense.

 20. Zeynep dedi ki:

  Tabi sende haklısın insan doğup büyüdüğü yeri özler hep
  Bende Mersinliyim en son 2 sene önce gittmişdim.

 21. Hayat Okyanus♫♬♪✎ dedi ki:

  Kırsın döksün o zaman 😉 İçi rahatlar. Ama bardak çanağa yazık kırmasın, 😀 aynen gözleri ağrıtıyor. Uzak durmak lazım. Ya öyle mi? Ben birazdan oyuna bakarım. Güldürüyor dedin ya o yüzden hayat sevince güzel 😉 instagramı kapamayı düşünüyorum ya rahatsız edip duruyorlar. Yazıp duruyorlar sinirim bozuluyor. Bir de idrisi unutabilmek için:-( idris kim diye sorucak olursan. Aleyna’ya söylersin o anlatır. Sana Bence hiç açma Zeynep instagram fln bağımlılık yapıyor dediğim gibi. Bir de yazan olursa Ömer kızar. Kıskanır. 😉

 22. Zeynep dedi ki:

  İnan Hayat Aleyna ne zaman yazar bilmiyorum
  Bunu yazdığım için belkide kızar bana bilmiyor ama. diyor siteye girince garip oluyorum ne zaman yazıcağımı bilmiyorum ama instagramda aktif olduğunu söylüyor her gün ordan konuşun

 23. Zeynep dedi ki:

  Kızdığı zaman bir şeyleri kırıp döker hep onu çok iyi tanıyorum bende senin gibiyim çok fazla oyun oynamıyorum gözlerim ağrıyor ama bizim kız sever oyun oynamayı bide yeni bir oyun çıktı onuda indirip oynuyor gerçi sınıftaki tüm arkadaşlarımız indirip oynuyoruz ilginç bir oyun komik sesle oynan bir oyun ismi “yasuhati” galiba. oynayınca çok güldürüyor insanı 😀
  İnstagramı neden kapatıyorsun? Bende açmayı düşünüyorum Ömer istemiyor açmamı ama ben istiyorum

 24. Hayat Okyanus♫♬♪✎ dedi ki:

  Özlememek için dedim de. Doğup büyüdüğüm yer kim özlemez ki. Ama arada bir gideceğim. Tekrar Eskişehire seviyorum. Orayı çok❤

 25. Hayat Okyanus♫♬♪✎ dedi ki:

  Aleyna ya 😀 yazık kumandaya öbür tarafa yollamış 😀 😀 tahtalı köye postalamış 😛 Ee tabi abisi kızar 😀 Tabi öyle oyunlar çok tehlikeli. Uzak durmak lazım. Gerçi hiç oyun oynayan biri değilim. Oyun bağımlılık yapıyor. Derslere odaklanamıyor insan. Sosyal medya da öyle çok bağımlılık yapıyor ya. Keşke hiç açmasaydım. Pek fazla girmiyorum zaten bir gün kapatmayı düşünüyorum. 🙂 daha iyi benim için. Ya Aleynaya söyle de hemen gelsin ya bu böyle olmaz.:-((

 26. Zeynep dedi ki:

  Anladım iyi yapıcaksın doya doya gez özleme memleketini

 27. Zeynep dedi ki:

  Şaka yapmıyorum Hayat Aleyna hakketen dalar bana 😀 dün kumandayı ziyan etti kaybedince duvara bir vurdu paramparça oldu kumanda abisi gidip yenisini aldı ama kızdıda 😀
  Senin anın çok komik 😀 demek ki böyle oyunlar çok tehlikleymiş 😀
  İtiraf etmeliyim ki Hayat yazmamı Aleyna istedi tamam canım senin için yazmaya çalışırım

 28. Hayat Okyanus♫♬♪✎ dedi ki:

  Yok kuzum daha çıkmayacam. 12 de çıkarım. Yarın Eskişehir yani memleketimi dolaşacağım doya doya. Özlememek için 😀

 29. Hayat Okyanus♫♬♪✎ dedi ki:

  Ahahaha Akşam akşam çok gülmem geldi. 😀 Zeynep sende gitseydin ikiniz beraber ağız burun dalardınız. 😀 aman dikkat et Aleyna kontrolden çıkar bu sefer sana dalar. 😀 Böyle bir anım var. Ben ve okul arkadaşım dövüş oyunu teklif etti. Tabi ben o gün çok öfkeliydim. Kabul ettim. Daldık oyuna tabi ben ikide bir yenilince sinirden arkadaşımın boğazına sarıldım haha 😀 Emre arkadaşım zor durumda kalmıştı o an ölüm ve yaşam arasında gidip durdu hahaha 😀 Saol kuzum inan yazmanı isterim çok ♡.♡

 30. Zeynep dedi ki:

  İşim yok ama senin uykun varsa uyu

 31. Zeynep dedi ki:

  Benide güldürüyor 😀 bide dövüş oyunları oynuyor 😀 bana gel ikimiz oynuyalım ağzını burnunu kıralım bunların diye teklif ediyor bende yok kalsın diyorum sen oyna 😀
  İnan Hayat mb yetişdiremiyorum ondan bide yoğun oluyorum vakit bulamıyorum ama fırsat buldukça senin içinyazmaya çalışırım

 32. Hayat Okyanus♫♬♪✎ dedi ki:

  Eğer işin vârise söyle kuzum hiç sorun olmaz:-)) 12 de uyuyacağım. Zaten 😉

 33. Hayat Okyanus♫♬♪✎ dedi ki:

  Ah be Aleyna beni güldürdün. 😀 oyuna savaş açıyor demek. Aslında stres atsın, daha iyi olur.
  Saol kuzum teşekkür ederim. Nerelerdeydin Zeynep seni merak etmiştik:-))

 34. Zeynep dedi ki:

  Film izliyorsunuz iyi seyirler size

 35. Zeynep dedi ki:

  Evet Karşıyaka güzel bir yer biliyorum Çünkü Aleyna babası ben ve babam gitmişdik oraya gerçekden güzel bir yer
  Evet PlayStation oynamak güzel ama kız oynamıyor oyuna savaş açıyor sanki
  Ben şimdi odadayım öyle oturuyorum sen ne yapıyorsun?

 36. Hayat Okyanus♫♬♪✎ dedi ki:

  Ben şuan salondayım. Ailecek [Bıçağın iki yüzü 3] izliyoruz 😀

 37. Hayat Okyanus♫♬♪✎ dedi ki:

  Evet canım Eskişehir’de yaşıyoruz. Karşıyaka güzel yer. Kalabalık ortamları severim.Hmmm Anladım PlayStation oynamak eğlenceli gerçekten de kafayı dağıtıyor. İyi olsun da bize yeter 😉 Teşekkür ederim canım benim. Ne yapıyorsun şimdi?

 38. Zeynep dedi ki:

  İyi akşamlar Hayat
  Ha anladım siz Eskişehirde yaşıyorsunuz galiba şimdi İzmir’e taşınacaksınız Karşıyaka’ya bide hmm
  Evet eskiden buralar kalabalıkdı şimdi kimse yok neden ki
  Aleyna iyi ya şu günlerde PlayStation oynuyor kafasını dağıtmak için bir kaç saat önce konuşdum hala oynuyordu tamam söylerim selamını

 39. Hayat Okyanus♫♬♪✎ dedi ki:

  Neden keyifsizim çünkü burada kimse kalmadı. Ona canım sıkılıyor ne olsun.
  Aleyna ne yapıyor? Selam söyle benden.

 40. Hayat Okyanus♫♬♪✎ dedi ki:

  İyi Akşamlar Zeynep cnm Hep iyi ol iyi olmana sevindim. Bende iyiyim hamdolsun. Evet İzmir’e taşınıyoruz. Abim istedi. Yani öyle gerekti. Diyelim buna İzmir Karşıyaka’ya taşınacaz. İnşAllah Akrabalarımızın çoğu orada. Yabancılık çekmeyiz 😉

 41. Zeynep dedi ki:

  Hayat siz İzmir’e mi taşınacaksınız peki neden?
  Tamam bende çıkıyorum 10 11 arası gelirim

 42. Zeynep dedi ki:

  İyi akşamlar
  Hoşbuldum Hayat iyiyim sen nasılsın? Neden keyifsizsin?
  Bende iyiyim Hava sağol evdeyim ders okul işte sen neler yapıyorsun?
  Hoşbuldum Aynur bende iyiyim tamam canım sana iyi geceler

 43. Hayat Okyanus♫♬♪✎ dedi ki:

  Ben şimdi çıkıyorum. Abim ve babam yarın İzmir’e gidecekler. Ev bakmaya ben ve annem kardeşim. Teyzemlerde kalacaz. Çarşamba günü eşyaları toparlayacaz. İnşAllah abim ve babam gelene kadar. 10 veya 11 gibi gelirim.

 44. Hayat Okyanus♫♬♪✎ dedi ki:

  İyi akşamlar Havacım hoşgeldin cnm nasılsın? Tmm kuzum 😉

 45. Hayat Okyanus♫♬♪✎ dedi ki:

  Merhaba Aynur’um MaşAllah deme ya 😀 o gün çok korkmuştum. 😀 Ağlamak üzereydim 😀 Onun Abla’sıyla kanka olduk sanki 😀 😀 😀 Tl nomu Merve’den Almış onun ablası. Bugün beni aradı. Gel dolaşalım diye 😛 benim gibi konuşkan cana yakın 😀 Ablasıyla dolaştık. Sonra eve geldim. Merve’yi aradım. Hele sen bize gel sen görürsün bacaklarını kıracam diye 😀 tanımadığım insana neden no mu veriyorsun diye. Korkudan gelmedi 😀 tl nomu kardeşine verir diye korkuyorum 😀 neyse
  Ya öyle mi? Kuzum Annenin şimdiden doğum gününü kutlarım nice mutlu senelere inşAllah. Annene iyi güzel dileklerimi iletirsin. Annenin ellerinden öpüyorum. Tekrar iyi tatiller dilerim kuzum. Allaha emanet olun İyi geceler ❤

 46. Aynur dedi ki:

  Merhabalar))
  Ohaa zeynoo ablam nasilsin hos geldin))
  Ben iyim))
  Peki ablam sonra knsrz))
  Hayat ablam ahhaha cook komiksin yaa masallah sana peki ablam bekliyirum senin atacagin fotolarini))
  Hava ablam nasilsin))
  Pinar ablam ozetler cok guzel eline saglik)))❤✌
  Haa Hayat ablam evet taylantdayim))
  Yarin annemin dogum gunu))fotolarimizi aticam instadan merak eden gore bilir))ben kacarrr))
  Uyudummm)))

 47. HAVA dedi ki:

  Herkese iyi akşamlar
  Mb bitmezse burdayım
  Ben iyiyim Zeynep sen nasılsın ne yapıyorsun

 48. HAYAT OKYANUS♫♬♪✎ dedi ki:

  Aşağıdaki benim. 😀

 49. q dedi ki:

  Ben buralardayım. Diğer arkadaşlar gelir mi? Bilmiyorum.

 50. HAYAT OKYANUS♫♬♪✎ dedi ki:

  Merhaba Zeynep hoşgeldin. Ne zamandır yoksun, görüşmeyeli nasılsın? Cnm Ben hem iyi hem keyifsizim. 😉

 51. Zeynep dedi ki:

  Hayat nasılsın?
  Aynur Hava Tylla nasılsınız?benim mb az şimdi akşam mb olunca gelirim sizde gelin

 52. Zeynep dedi ki:

  Merhabalar arkadaşlar

 53. Hayat Okyanus♫♬♪✎ dedi ki:

  Dizi gittikçe heyecanlaşıyor sanki ne zaman büyüyecekler?Anandi ve Jagdish galiba daha var. Büyümelerine hemen büyüsünler. Merak ediyorum. İlerleyen bölümleri 😉

 54. Hayat Okyanus♫♬♪✎ dedi ki:

  Günaydın herkese.
  Pınar ablam eline emeğine kalbine sağlık ❤

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.