İkimizin Yerine 100. Bölüm Özeti 16 Aralık Pazar Fragmanı # Sughnanın bebeği doğar.

Burak 25 Kas 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 100. Bölüm 16 Aralık Pazar Günü Neler Yaşanacak?

 

Bago Kazana yemek hazırlar Kazan eve gelir ve Bago Kazanın sırtındaki çizikleri görür.Kazan çok sıkı çalışmaktadır ve yaralarının iyileşeceğini ama kalbinin iyileşemeyeceğini söyler.Sumitra Kaliyani gelmediği için endişe eder ve Vikrant‘ı arar. Sughna’nın doğuma girdiğini öğrenir. Sumitra, Bairon, Basant ve Kaliyani  hastaneye Sughnayı görmeye giderler. Madan ve ailesi oradadır. Tauji, Kaliyani ’nın gelininden istediği gibi erkek bir torun istediklerini söyleyerek onunla alay eder. Kaliyani , Sughna’nın oğlu olacak der. Tauji Gehnanın kızı olsaydı daha iyi olurdu der. Kaliyani cevap vermez. Vikrant, sessiz olmalarını ve şimdi Sughna için endişelenmelerini, bebeği düşünmemelerini söyler. Kız yada erkek her ne olursa olsun mutlu olacağını söyler. Daha sonra bebek sesi duyarlar.  Hemşire, kız bebek doğduğunu söyler. Kaliyani , Sumitra,Madan ve Tauji hayal kırıklığına uğrar. Vikrant,Bairon, Basant,  Radha, ve Sumitra bebeği görmeye giderler. Vikrant  bebeği Sumitradan alarak sever. Sumitra anne anne olduğu için çok mutludur. Daha sonra Radha bebeği alır ve Sughna ile bebeği eve götürmek için sabırsızlanıyordur. Sughna, Kaliyani ’yi sorar. Basant, Kaliyaninin dışarıda olduğunu ve  büyük anne olduğu için çok mutlu olduğunu söyler. Daha sonra doktor gelir ve bebeğin erkek olduğunu söyler. Herkes şok olur ve Radha bebeği kontrol ederek  erkek olduğunu söyler. Sumitra çok mutlu olur.

Herkes hem şaşırır hemde sevinir. Radha bebeği Kaliyani ‘ya da vermek ister. Kaliyani  kız olduğu için bebeği almak istemez. Tauji Kaliyani ‘ya yine laf sokar. Kaliyani  çok üzgündür. Radhanın bebeğin erkek olduğunu söylemesi ile Kaliyani  ve Tauji hayrete düşer. Kaliyani  bebeği kontrol ederek erkek olduğunu görür ve sevinerek bebeği kucağına alır. Sumitra evde hazırlık yapmaktadır. Sughna ve Vikrant bebekle gelirler. Tauji , o çocuk bizim soyadımızı alamaz  diyerek kardeşi Madan ile Radha‘yı kışkırtmaktadır. Tauji giderek Pratap‘ın ailesi ile Sughnanın doğumu hakkında konuşur ve onların duyguları ile oynar. Tauji ayrıldıktan sonra Pratap’ın annesi Sughna’ya yaptıkları için ağlar ve Pratap’ın babası, artık hiçbir şeyin yapılamayacağını söyler. Gehna bebekle ilgili Sughna ile konuşur. Anandi Nanduyu uyutmaya çalışır. Jagdish isim dolu bir liste ile gelir ve Sughnanın seçmesini ister. Sughna bir isim seçer ve çıkan isim Abhishek’tir. Sughnanın ve Vikrant’ın aileleri  tapınağa giderler. Tauji tekrar Pratap’ın ailesini arar ve bebek için bir isim söylemelerini söyler. Pandit Vikrant’dan bebeğin ismini kulağına söylemesini ister. Kaliyani  bebeğin ismini herkese söylemek üzereyken, Pratap’ın ailesi oraya gelir ve bebeğin isminin Pratap olmasını istediklerini söyler. Herkes şok olmuş bir şekilde bakar.

Pratap’ın annesi bebeği Vikrant’ın elinden alır ve öper. Sughna’dan af dileyerek eğer Sughnaya  yeniden evlenmemiş olsaydın bebekle birlikte senide götürürdüm der. Şimdi evli olduğu için Sughnadan Pratap’ın bebeğini ona vermesini söyler. Kaliyani  sinirlenir ve gelinlerini şimdi mi  hatırladıklarını sorar. Sughna’yı kabul etmediklerini ve hakarete uğradıklarını hatırlatır. Kaliyani  bebeği hışımla Pratap’ın annesinden alır. Pratap’ın babası da bebeği istemektedir. Madan kalkmak üzereyken , Tauji onu durdurur ve  eğer bebeği alırlarsa, onlar için iyi olacağını söyler. Bairon ve Vikrant da bebeği vermek istemezler. Pratap’ın annesi yeniden af dileyerek bebeği almak için Sughnaya gider ancak Sughna bebeği nenesinden alır ve kimseye vermeyeceğini söyler. Kaliyani , herhangi bir sorun yaratmamalarını ve gitmelerini söyler. Pratap‘ın annesi Sughna’ya, kaynanasının ailesinin  bebeği asla kabul etmeyeceğini söyler.

Vikrant, bebeğin babası olduğunu ve onun  soyadını alacağını söyler. Tauji karşı çıksa da Vikrant amcasını susturur ve Pratap’ın ailesinin gitmesini söyler. Pratap’ın babası, meseleyi komiteye taşıyacağını söyler. Sarpança ayağa kalkar ve konseyin tüm üyelerinin burada olduğunu, şimdi karar vermelerini söyler. Tüm konsey Vikrant ile Kaliyani ’yı destekler ve Pratap’ın ailesinin oradan gitmesini ister. Pratap’ın ailesi gittikten sonra, Kaliyani  bebeğin adınının Varun olduğunu söyler ve Sughna, destek olduğu için Vikrant’a teşekkür eder.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.