İkimizin Yerine 3. Bölüm Özeti 10 Eylül Pazartesi Fragmanı # Rani intihar eder

Burak 05 Eyl 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 10 Eylül Pazartesi 3. Bölüm’de Neler Yaşanacak?

Öğretmen şahitlik için Anandi’nin neden gelmediğini sorarken o annesi tarafından evin önüne getirilir. Reis ona burada düğün oldu mu diye sorar. Öğretmen onu telkin eder doğruları söylemesini, düğünü anlatmasını ister. Anandi annesinin söylediklerini hatırlar ve düğünü ağlayarak inkar eder. Reis öğretmene inansa da kanıt olması gerektiğini söyler ve ayrılır. Bagvati öğretmenle konuşur kızının hayatını mahvetmek istedin tanrı seni ömür boyu bedbaht eylesin diye beddua eder. Anandi balkonda ağlıyordur. Evde Bagvati Anandi’yi teselli etmeye çalışır. Anandi yalan söylediği için çok üzgündür. Köy halkı öğretmeni köyden kovmayı konuşur. Diğer biriside ona ders vermeleri gerektiğini söyler ve öğretmenin evinin camlarını kırarak ve evi dağıtarak onu korkuturlar.

Kaliyani Jagdishi anne ve babasının yanına getirir ve onlara yırtık düğün fotoğrafını gösterir. Annesi neden yaptığını sorar. Jagdish karısının düğünde ondan korkarak kaçtığını herkese anlatacağım der. Kalyani oğlan kötü hareket etti sizde ona güldünüz ona terbiye öğretmelisin der. Köy halkı ayrıca okulu da dağıtırlar gitmezse onu sağ bırakmayacaklarını söylerler. Muallim öğretmen anadır der. Ne yaparsanız yapın buradan gitmeyeceğim ben devletime hizmet ediyorum der. Bana kim dokunursa onu şikayet edeceğim der ve herkes ayrılır. Postacı gelir ve adamların gelerek onu tehdit ettiklerini söyler. Onun yanında olamadığı için özür diler.

Anandi’ye annesi evden çıkıp dolaşmasını ister. Anandi dikkatlice aynada burnuna bakmaktadır. Arkadaşları yanına gelir ve öğretmen yalan söylendiği zaman burnunun büyüyeceğini söylemişti bende yalan söyledim benimde burnum büyüdü der. Öğretmen pazara gider ama kimse ona bir şey satmak istemez. Öğretmen okulun yıkık halini görür ve çok üzülür. Anandi öğretmenin düştüğü hali babası annesine anlatırken duyar. Anandi öğretmenin evine gider ve ona gizlice yiyecek bir şeyler getirmiştir. Ondan yalan söylediği için özür diler. Bairon Anandiye hediyeler getirir. Anandi arkadaşları çağırdığı için gideceğini söyler. Anandi Rani’ye güzel kumaşlardan kıyafetler giydirir. Rani kocasını hatırlar. Onun ağladığını gören Anandi onu teselli etmeye çalışır. Kafasına sindur (kırmızı toz boya) sürer. Rani’nin çirkef yengesi Krishna onu neden böyle giydin diyerek döver. Abisi onları görür. Ama kadın hiç susmadan Rani’yi azarlamaktadır. Öğretmen ona engel olmaya çalışır. Krishna ona da çemkirir. Evden gitmediği için Krishna Rani’ye çok kızgındır. Abisi ikisinin arasında kalır. Krishna süt vermeyen inek ve çocuksuz kadını evinde kim saklar der. Abisini doldurur.Kaliyani ve Jagdish konuşur. Kalliyani Jagdish  3 gün sonra eşin gelerek sana hizmet edecek der. Jagdish 3 gün nasıl dayanırım bana kim hizmet edecek der. Chamuna ve Sumitra doktordan gelirler.

Anandi Rani’nin yanına giderek ona kıyafetler getirir. Anandi onun kaynanasına gitmesini söyler. Burada kalırsan yengen seni hergün acı sözlerini işitmek zorunda kalacaksın der. Ağlamamasını ister. Krishna yine kaplar temizlenmemiş diyerek Rani’yi azarlar. O esnada Rani’nin abisi kocasının ailesiyle görüşmekten gelir ve boşanmak istediklerini söyler. Rani elindekileri yere düşürür. Krishna hayatımızı mahvettin diyerek biz nasıl insan içine çıkarız diyerek onu azarlar(hindistanda dul bir kadın çok kötü olarak tanımlanmaktadır). Rani evden yoktur yengesi köy meydanında onun ahlaksızlık yaparak evden kaçtığını söyler. Tüm köy halkı Raninin birisiyle kaçtığını düşünür ve katlini vacip kılarlar. Rani bu acıya dayanamayarak su birikisinde intihar etmiştir. Cansız bedenini sudan çıkarırlar ve abisi göz yaşlarına boğulur herkes şok olmuştur. Öğretmen Rani’nin yanına geliri Krishnaya numara yapmamasını söyler ve Rani’nin intiharına siz sebep oldunuz der. Onu küçük yaşta evlendirdiniz eğer evlendirmeseydiniz Rani o küçük yaşta hamile olmaz ve hem çocuğunu hem de doğurganlığını kaybetmemiş olurdu der. Küçük yaşta evlilik bu yüzden iyi değil der.

Rani’nin cenaze tören yapılır. (Krishnanın meftanın başında söylediklerini duysanız onu canı gibi sevdiğini düşünürsünüz). Öğretmen gitmeye karar verir. Onu Anandi durdurur. Benim yalan öylediğim için mi gidiyorsunuz der. Ona her zaman adaletin yanında olmasını ve her zaman doğru söylemesini söyler. Anandi Rani gitti sizde gitmeyin ne olur ne isteseniz yapacağım der. Öğretmen giderken Rani göz yaşlarına boğulur. Sughna’ya eşinden mektup gelir. Reşit yaşa gelene kadar babası Bairon onun evden gitmesini istemez. Mektup rüzgarla elinden uçar ve Jagdish’in masasına gelir.

Jagdish mektubu vermek istemez . Evde koşuşturma başlar ve sonunda Sughna mektubu alır. Anandi neden mektup yazmıyor ki der. Sughna önce erkekler yazar der. Ona Anandiye mektup yazmasında yardımcı olmasını ister ve oda yardımcı olur. Kaliyani Basant’ın doğacak çocuğu için evde eğlence düzenlemek ister. Bagvati ve Kazan kızlarını yeni evine götürürler. Bagvati evi görünce şaşırır. Bu yüksek zümrede ki insanlarla akraba mı olduk? İnşallah kızımı burada ezmezler, köle etmezler der

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 3. Bölüm Özeti 10 Eylül Pazartesi Fragmanı # Rani intihar eder” üzerine 4 yorum

 1. Göker dedi ki:

  ” İkimizin Yerine” isimli Hint dizisinin özetleri için Azerice ve Tükçeyi bilen editör alınacaktır. Özet başı veya aylık ücret ödenecek. İlgilenenler [email protected] ve ya [email protected] mail adreslerinden ulaşabilirler.

 2. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Merhaba Tylla ablam..))şükür iyim..sen nasılsın..))
  Zaten yazamıyınca..anladım uyuduğunu..))

 3. ❤❤❤❤❤ dedi ki:

  Aleyna dun aksam uyuyu kalmisim …

 4. ❤❤❤❤❤ dedi ki:

  Ilk yine benim…herkese gunaydin..nasilsiniz bakiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.