İkimizin Yerine 10. Bölüm Özeti 17 Eylül Pazartesi Fragmanı # Kaliyani Anandi’yi ambara kapatır.

İkimizin Yerine 10. Bölüm 17 Eylül Pazartesi Günü Neler Yaşanacak?

Dul kızın kayın pederi adam(Madar Sing) kızgın bir şekilde Anandinin gelinine bilezik taktığını söyler. Bunun ne anlama geldiğini biliyor musunuz diye bağırır. Bairon  bir yanlış anlaşılma olduğunu Anandinin kötü bir niyeti olmadığını söyler. Adam Anandiye sor o zaman der. Kaliyani Anandi’ye bilezikleri takdığın doğru mu diye sorar? Anandi başını sallar. Adam gelininiz ne yapıyor diyerek hesap sorar. Bairon adama Anandi’nin manasını bilmeden yaptığını söyler. Adam altında bir neden arar aileyi tehdit eder. Basant adamın üzerine yürür. Bairon kız hata yapmış  özür dilerim der. Adam bir daha böyle bir şey olmamasını söyleyerek tehditvari şekilde konuşur ve bilezikleri yere atar.

Sumitra Anandi’yi götürürken Kaliyani onu durdurur ve ona bütün gece hiç bir şey yemeden ambarda kalma cezası verir. Ona utanmaz der. Bairon annesine kız nasıl ambarda kalır der. Kaliyani bu kız bizim düşmanımıza nasıl bilezik takar der. Anandiyi kolundan tutar ve ambara götürür. Bairon o küçük anne yapma dese de kadın onu dinlemez. Bairon kahrolur. Anandi yalvarır ve korktuğunu söyler. Kaliyani onu karanlık ambara atar ve üzerinden kilitler. Anandi içeride beni buradan kurtarın, korkuyorum diyerek bağırmaktadır. Gece Jagdish tavandaki pencereden neden ağlıyorsun diyerek onunla konuşur. Dış tavan penceresinden ona iple yemek sarkıtır. Anandi buradan çıkmak istediğini yemek yemek istemediğini söylerken Jagdish üst kattan kayar ve yere düşer. Kaliyani sesleri duyar ve orada kim var diye sorar. Jagdish sütunun arkasına saklanır Kaliyani onu göremez.Anandi içeride ağlamaya devam etmektedir. Sumitra da çaresizce mutfakta ağlamaktadır. Sughna ben annesine burası senin de evin neden sessiz kalıyorsun ben evlenince kayın valideme sessiz kalmayacağım der. O sırada mutfağa gelen Kaliyani Sughna’nın konuşmalarını işitir ve senide orada bağlarım diyerek onu korkutur. Onu azarlar. Sughna cevap vermeye çalışır. Sumitra onu susturur . Kaliyani Anandi geldikten sonra bunların terbiyesi bozuldu yoksa bana hiç cevap vermezlerdi der. Sumitra kızına beni utandırma büyüklerine cevap verme der ve birbirlerine çaresizce bakarak ağlarlar.

 

Jagdish arkadaşlarına babaannesinin yaptıklarını anlatır. Arkadaşları onun kocası sen değil misin onu ancak sen cezalandırabilirsin der. Buna sadece senin hakkın var der diyerek ona gaz verirler ve arkasından gülerler. Jagdish giderek babasıyla konuşur. Babaannem neden bana danışmadan benim eşimi ambarda saklıyor der. Bairon o ailenin büyüğü o her şeyi yapabilir der. Jagdish başkaldırır ve babasının nenesi ile konuşmasını söyler yoksa ben de hiçbir şey yemeyeceğim der. Bairon ve Jagdish Kaliyaniyle konuşur. Kaliyani ben sağken böyle şeylere izin vermem der. Jagdish babaannesine o benim karım ona ancak ben ceza veririm onu tez ambardan çıkar der. Kaliyani sen kime emrediyorsun der. Bairon’a eşinin tarafını tutuyor bak der. Jagdish ben küçüğüm diye böyle yapıyorsun bak ben büyüyünce seni yılanlarla dolu ambara koyacağım ve sana bir ay yemek vermeyeceğim der. Bairon oğluna kızar. Kaliyani ben babanın kazancını yemiyorum der ona bağırır. Anandi kendi kendine annesine hani beni er evinde el üstünde tutulacaklardı diyerek ağlamaya devam eder. Bago kızı hakkında içinde bir his olduğunu onunla görüşmek istediğini Kazan’a söyler.

Jagdish tavan camından bakarak bu sefer de su getirir ve Anandiye sarkıtır. Anandi ben burada ne kadar kalacağım der. Jagdish ben nene ile konuştum hiç oralı değil der. Anandi ambarda korkmaktadır ve babaanne beni buradan çıkar diyerek ağlar. Sözlerini evdeki tapınakta olan aile halkı işitir. Anandi duvardaki kertenkeleyi görür ve çok korkar. Annesinin ona verdiği bir kolyeyi hatırlar ve annesi korktuğunda bunu eline al demiştir. Anandi kolyesine bakar ve çantada olduğunu görür. Dışarıdakilere beni çıkarın, burada kertenkele var ve kolyem boynumda değil diyerek ağlamaya devam eder. Bairon Sumitra ile konuşur ve annesine karşı çıkamadığı için üzgündür. Gizlice Anandiye gitmesini ve ona yemek vermesini söyler.

 

Sumitra ona yemek vermek isterken Kaliyani onu görür ve onu azarlar. Benim söylediklerimi dikkate almıyor musun der. Bu evde benim koyduğum kaideler geçerlidir der. Sumitra onun ağlaması benim içimi acıtıyor der. Bairon ve Jagdish de kapı önüne gelir. Sumitra’ya Bairona bir şey söylerim ve seni evden kovar diyerek tehdit eder. Eğer birisi ona herhangi bir şey verirse onun boğazını sıkarım der. Bairon annesine düşünmeden karar verme bu ceza çok ağır der. Ailesi duyarsa çok uygun olmaz der. Kaliyani Anandinin ailesini küçümser ben onu akıllandıracağım der. Onun yaptıkları nelere maal olabilirdi der. Basant kardeşine bu kız geldikten sonra hep hadise çıkıyor Sen ona baştan korku vermedin o yüz buldu der. Kaliyani araya girer ben son sözümü söyledim ondan çıkarsan ben senin annen değilim der. Anandi içeride fare görür ve anne diye çığlık atar. uyuyan Bago uyanır ve sanki kızım beni çağırıyordu der. İçim hiç rahat değil der. Kazan onu teselli eder. Krishna yarın Anandilerin olduğu yere gideceğim götürülecek bir şey var mı der. Kazan onlar şehre gidecekse görüşürler devamlı bizim gitmemiz uygun olmaz der. Bago ona helva pişirdiğini söyler. Sughna ambara girmek ister ancak Kaliyani sen de mi oraya girmek istiyorsun der onu tehdit eder. Babaanne ambarın önüne kimsenin içeri girmemesi için koltuk çektirir ve koltukta yatar.  Anandi kapıya gelir, onu görür ve nenesine bağışlamasını söyler. Kaliyani sözünden dönmez. Anandi kendini kötü hissettiğini, başının ağrıdığını söyler ama babaanne ona inanmaz. Anandi başını tutarak bayılır.

Sabah olur. Basant  annem senin gelinine ders veriyor neden kadın gibi ağlıyorsun der. Bairon ben Anandiyi kızımdan ayırmıyorum der. Basant trip atarak gider. Bairon annesine artık sabah oldu der. Basant annesine kimse bu evde yatmadı bizi de yatırmadılar der. Kaliyani koltuktan kalkar ve götür kızını der. Bu kıza neden bu kadar deli oluyorlar der. Bairon ve Sumitra içeri girer ve Anandiyi baygın ve ateşler içinde bulur. Bairon onu yatağa getirir. Anandi titreyerek anne diye seslenmektedir. Jagdish babaannesinin yanına gider ve ondan hesap sorar. Ona bir şey olursa ne yapacaksın der. Nenesi çay getirmesini annesine söylemesini söyler Jagdish bundan sonra senin söylediklerini yapmayacağım der.

Krishna eve gelir ve Anandi’yi görmek ister. Annesi ona tatlı gönderdi der. Biz sadece onu görmeye geldik der. Bairon avluya gelir ve doktor çağıracağını söyler. Krishna bunu duyar ve Anandi iyimi diye Sumitraya sorar. Sumitra soğuk almış der. Krishna bende geleyim der. Krishna onu yatarken görür. Doktor gelir ve onu muayene eder. Krishna ne oldu diyerek Bairona sorar. Doktor çıkar ve korkulacak bir şey olmadığını söyler. Ateşi virüsten dolayı der ona ilaç yazacağım der. Jagdish merdivenden iner ve misafirleri görür. Jagdish tam nenem onu sakladı diyecekken babası araya girer ve onu susturur. Anandi yatakta kendine gelir ve Krishna ile eşi onu görmeye odaya gelirler. Anandi halası ile görüşmek istediğini söyler. Sumitra odaya gelecekler der.  Sumitra ona ambarda kaldığını söyleme der. Anandi neden ben yalan söyleyeyim der.

Özetimizi beğendiyseniz teşekkür için reklamlara tıklamanız yeterli

İkimizin Yerine 10. Bölüm Özeti 17 Eylül Pazartesi Fragmanı # Kaliyani Anandi’yi ambara kapatır. (162 Yorum)

 1. Yok cnm ne kusuru..bende zaten uykum geldi..))
  Hadi birtanem iyi geceler..Allah rahatlık versin..yarın İnşAllah knşrz…))hadi öptüüümmmmm..))

 2. İyim iyim.hatta süperim harikayım….))))

  Gökhan yaa..kolun o kadar mı kötü oldu..ama ben sana kıyamam..Gökhan aslında ben senin kolunu baklava sanıp öyle ısırdım.pardon..

 3. Ciddi olub olmaması..artık bu saatden sonra bi değeri kalmadı..varsın sevmesin..bende onu sevmem..unuturum..olur biter..neyse ya kapatalım mı bu konuyu

 4. Çocugun kolunu nasil isirdiysan. Belkide çözüm ariyordur.
  Mosmor olan kolunu iyilestirmek için.

 5. Valla orası öyle Zehracım..abimin arkadaşı..o daha iyi bilir..
  Ama olmasada üzülmem..cünki ona deliler gibi aşık değilim..doğruyu söylemek gerekirse..benim hisslerim karışık aslında..neyse ya boş verelim..kapatalım konuyu..
  ..
  Belkide Gökhan hala yorumları okuyordur..haklısın belkide uyuyordur..iyi geceler komik tatlı arkadaşımmmmmmmm

 6. Gökhan bey uyuyor bence. Ama ben hala baklavaya dokunamiyorum. Ya bir dilim yemek istiyom ama üseniyom çay koymaga kendime.

 7. Ha işte orasını bilemem Zehra..
  Ama o terbiyeli,akıllı,efendi,saygılı bi çocuk..bizim evde büyüdü sayılır nerdeyse..))
  Neyse yaa zaman…zaman her şeyi gösterir.))

 8. Tabi bu benim fikrim. Aslinda benim abim olsaydi. Ben sorardim çünkü onun benden sakladigi bir sey yok diye düsünüyom.

 9. Bence Serhan’i yakinda taniyor abin.
  Onun nasil biri oldugunu biliyor. Ve senin gibi melege onu uygun görmüyor.

 10. İyi geceler Gökhaaan..)))
  Yarın görüşmek dileğile kendine iyi bak..))
  ..
  Zehra burdayımm..))

 11. Tmm Aynurum..)) iyi geceler birtanem..))
  ..
  Ayn Zehra biz abimle 2 kardeşiz..yani bir birimize çok bağılıyız..şimdiye kadar abimin sözünden hiç çıkmadım..hep dediğini yaptım..şimdide öyle yapmak istiyorum…Serhanla birlikde olmamı istemiyirsa…olmasın..abim daha önemli benim için..elbet bir bildiği vardır..ama anlamadığım şey..abim Serhandan hep iyi biri olarak anlatır..onu çok sever..acaba neden?? Onu benim yanımda görmek istemiyor??

 12. HERKESE ALLAH…RAHATLIK versin iyi geceler tatlı uykular….BEN YORUMLARI OKUYACAĞIM ŞİMDİ OKUYUP UYUYACAĞIM….CVP VEREMEYEBİLİRİM.

 13. Bence hayirlisi bu.
  Benim fikrim.

  Benim abimle aramda hiç sorun olmuyor. Çünkü aramizda sir olmadi hiç bir zaman. Ama o da benim giymime karismaz. Ben de nereye hangi giyimin uygun oldugunu biliyom. Ama bu Emin konusunuda anlayisla karsiladi.

 14. Kalmak isterim ama satde gec oldu uyuyim en iyisi))) 😉
  Cumartesi yine bol bol konusurus)))
  Iyi geceleer cansilar)))
  Optummm)))❤❤❤

 15. İyi geceler..Allah rahatlık versin..Aynurum..))İNŞALLA önümüzdeki cumartesi gecesi grşrz..))

 16. Aynurum uykun varsa çık birtanem..yoksa kal 😉

  Ahh Zehraa ne güzel abinin sizi onayladığına..ama biliyor musunuz..abim normalde bana karışan kıskanç abilerden değil..giyimime bile karışmaz..gerçi ne giyiceğimi bildiğim için sorun olmuyor..
  Yani öyle kardeşlerine karışan.. sık boğaz eden abilerden değil normaldir…ama işte bu Serhan olayına kafayı taktı..

 17. Aynen yaa geceleri konusurduk sen bana Serhani anlatirdin napiyor su an nr yaziyir ne dedi vvayyy vayyy sorguya tutduum senii hahhahhhaha

 18. Aynurim msjını şimdi gördüm cnm…evet Aynurum sana Serhandan anlatırdım…sende en az benim gibi tanıyorsun onu 😉
  ..
  Zehracım Allah sevginizi daim etsin..))hep böyle mutlu olun güzelim..))

 19. Evet çok güzel askimiz var.
  En esasi abim onayliyor. Beni çok seviyor Emin.
  Ben de onu özlüyorum. Keske tez zamanda gelse.

 20. Yok ablam buzim saatle sizin saat arasinda 2 saat degisik var o yuzden
  Burda Turkmenistanda saat 3 oldu

 21. Hahahahha Zehra Allah seni güldürsün…Aynurum Türkmen olduğu icin..saatleri bizden 2saat ileri..hahahahahaha

 22. Ben kolay kolay sinirlenmem ama sinirlendiririm.
  Buna ragmen Emin bana sinirlenmiyor. Inat etdigim zaman sadece gözlerime bakarak gülüyor ve ben o an degisiyorum.

 23. Yok cnm sonuçda bu senin düşüncen denen yanlış anlayayım..sorun değil..ama Hayır Zehra bana göre Serhan öyle biri değil..eminim ona..güvenilir biri..anne babası ablasıni yani ailesini bile tanırım bilirim..))

 24. Bende cabuk sinirleniyorum ama hic kimseye belli etmiyirum yani gulusumle sakliyorum her zaman gulen biriyim ben durum ne olursa olsun suratim hp guliyo boylr 😀 😛

 25. Ama benim içimde kötü bir his var.
  Bu oglanin iyi niyetli oldugunu düsünmüyom.
  Beni yanlis anlama ama ben kendi hislerimi söylüyom.
  Sen bir kisiyi al yanina.