İkimizin Yerine 1. Bölüm Özeti 08 Eylül Cumartesi Fragmanı (1. Kısım)#Anandi’ye görücü gelir.

Burak 05 Eyl 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 1. Bölüm 08 Eylül Cumartesi Günü Neler Yaşanacak?

Merhaba arkadaşlar… Yeni hint dizimiz, çocuk yaşta evlendirilen küçük bir kızın dram dolu hayatını konu alan ‘İkimizin Yerine’ 8 Eylül Cumartesi günü ekranlarda olacak. Yayınlandığı günden itibaren kitleleri ekrana bağlayan ve bir çok ödül alan Balika Vadhu – İkimizin Yerine adlı dizimizin özetlerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Şimdiden bir kusurumuz olursa affola…

Dizinin  başrol karakterlerinden Anandi okulda arkadaşları ile oyun oynarken küçük yaşta evlendirilen arkadaşı Phuli onları izlemektedir. Anandi şarkı söylerken bayan öğretmen onun yanına gelir ve Anandi’nin çok güzel şarkı söylediğini ve dans ettiğini, bayramda ona şarkı söyleteceğini söyler. Anandi buna çok sevinir ve başka şarkılarda bildiğini göstermek için öğretmenine şarkı söylemek ister. Öğretmen onu durdurur ve acele etmemesini daha bayrama 5 ay daha olduğunu söyler.

Anandinin babası (Kazan) elinde alış verişte aldığı erzaklarla eve gelir ve onu karısı Bagvita karşılar. Bagvati 2 gün önce gönderilmiş olan bir mektubu eşine gösterir. Kazan mektubu alır ve okur. Bugün Anandi’ye görücü geleceğini okuyunca heyecanlanır ve eşine bir an önce hazırlıklara başlamasını söyler.

Öğretmen okulda yoklama almaktadır ve Phuli’nin neden gelmediğini sorar. Anandi Phuli’nin evlendiğini söyler. Arkadan ayağa kalkan başka bir öğrenci Phuli ile dalga geçer ve onun elinden bir şey gelmediğini ve keçileri sağmayı öğrendiğini söyler. Anandi çarpım tablosunda hata yapan bir arkadaşına güler. Anandi arkadaşlarından daha önce çarpım tablosunu bilmektedir. Bu öğretmeninin gözünden kaçmaz. Ona okuması için bazı kitaplar verir. Çok zeki ve akıllı olan Anandi öğretmenine ileride onun gibi öğretmen olmak istediğini söyler. Öğretmen sınavdan tam puan alırsa ona kitap vereceğini söyler. Anandi Phuli ile karşılaşır. Anandi ona öğretmeninin onu sorduğunu söyler. Neden okula gelmediğini sorar. Phuli annesini ona okula gitmesine izin vermediğini söylerken öğretmen gelir ve aynı şekilde neden okula gelmediğini sorar. Phuli annesinin evleneceğini için okumasının önemli olmadığını onun yerine ev işleri yapmasının daha önemli olduğunu söylediğini anlatır. Öğretmen onun kalan derslerinin tamamlanması için elinden geleni yapacağını söyler ve okula gitmesinin öneminden bahseder.

Anandi ve Phuli dönüş yolunda arkadaşları Champa’yı görürler ve onunla oynamak isterler. Champa kitap okumak üzere kalamayacağını söyleyen Anandi’yi vazgeçirmek ister. Kazan eve yeni erzaklarla gelir ve görücüye geleceklere iyi ikramlar çıkartmak ister.Kazan eşi Bagvati’nin hazırlıklarını görünce ona takılır sanki sana bakmaya mı gelecekler. Kızımıza bakmaya geliyorlar der. Bagvati anasına bak kızını al diye bir söz olduğunu eşine hatırlar. Kazan Anandi’yi sorar.  Bagvati kızının daha gelmediği için endişelidir ve Rani’yi ona bakması için gönderir.

Champa ve arkadaşları Anandi ve Phuli’ye tuzak kurmak isteyen çocuklar onları görür ve saklanırlar. Bir ipi iki taraftan gererek onları çamura düşürmeyi planlamışlardır. Kızlar tam gelirken çocuklar ipi gerer ve tuzağa Bairon (başrol Jagdishi’nin babası)takılarak çamura düşer. Anandi adamın yanına gider ve onun elbisesini temizlemeyi önerir. Anandi düşen kimseye gülmemelerini söyler. Adamın kanı daha o  sırada Anandi’ye ısınır. Daha sonra Anandi’nin ayağı kayar ve çamura düşer. Rani gelerek Anandi’nin annesinin onu çağırdığını söyler. Raninin yengesi gelip onu çocuklarla oynadığı için azarlar.

Bairon Anandilerin evine gelir ve Kazan kapıyı açarak onu karşılar. Bairon ile kazan samimi bir şekilde konuşur. Bairon çocukların ona tuzak kurup düşürdüğünden ve bir kızın ona yardım ettiğinden bahseder. Kazan köyün bütün kızlarının terbiyeli ve yardımsever olduğunu söyler. Bairon  oğl Jagdishi’ye kız bakmak için geldiğini, durumlarını iyi olduğunu ve Kazan ve  ailesini çok sevdiğini söyler. Kazan daha kızımı görmediniz bile derken Bairon gerek olmadığını başka yere gitmeyeceğini onların kızından daha iyisini bulamayacağını söyler. Kazan Anandi nerede diye eşine sorar ve o esnada kapı açılır ve Anandi eli yüzü çamur içeri girer. Anandi Bairon’un çamura düştüğü sırada onu gördüğünü  ve tanıştıklarını söyler. Bairon bir ricasını söyler. Ailesinde bütün kararların annesi tarafından verildiğini ve onun rızasını almak için Anandi’nin fotoğrafını annesine ve ailesine göstereceğini söyler. Bagvati fotoğrafı getirir ve Kazan Bairon’a verir. Bairon fotoğrafa bakar ve çok güzel olduğunu söyler. Anandi özellikle bu fotoda çok güzel çıkmışım diyerek güler. Bairon ayrılır ve haber göndereceğini söyler. Anandi annesine gelen adamı sorar. Bagvati o adamın babası, yeni atası olacağını ve yeni bir hayat kuracağını söyler. Anandi benim atam sizlersiniz der.

Bairon Sing’lerin evinde Jagdish’in annesi Sumitra mutfakta yemek yapmaktayken( bu yemeği en iyi o yapmaktadır) kayın validesi Kaliyani(jagdish’in babaannesi) onu evdeki tapınağa çağırır. Sumitra ile konuşur ve Sumitra Bairon’un Jagdish’e kız bakmak için karşı köye gittiğini söyler. Kaliyani kibirli ve gelinlerini ezen bir kadındır ve evde sözü geçendir.Bu olaydan pek hoşnut kalmamıştır. Kaliyani neden Bairon’un böyle bir şey yaptığını söyler. Sinirlenir ve kendisini küçük düşürmemesini ister. Kaliyani kendisini kimsenin saymamasından şikayet eder. Bu esnada Bairon gelir ve Kaliyani’ye Anandi’nin fotosunu gösterir. Sumitra fotoyu alır ve beğeni ile bakar ancak Kaliyani fotoyu hışımla alarak ailesinin çok önemli olduğunu söyler. İyi bir aile olmalarını ister. Sughna(Jagdish’in ablası) fotoyu alır ve dışarı Jagdish’in düğünü var diyerek koşar. Sughna kardeşi Jagdish’in  arkadaşları ile kriket oynadığı yere gelir ve eline kriket sopası çarpar ve foto elinden düşer. Jagdish üstünkörü bakar ve sonra Sughna fotoyu yerden alarak gösterir. Jagdish umursamaz tavır sergiler. Sughna adının Anandi olduğunu söyler.

Sughna eve gelir ve Kaliyani annesi Sumitra’yı azarlar. Gelinlik yaşa gelen Sughna’yı iyi eğitememişsin der. Bairon’un erkek kardeşi Basant ve eşi Chamuna eve gelirler. Basant Jagdish’in düğünü olacağını duyunca sevinir. Basant onlara hayırlı bir haberinin olduğunu söyler ve eşinin hamile olduğunu söyler. Herkes bu habere çok sevinir. Kaliyani Anandi’nin aileye uğur getirdiğini söyler ve ara bulucu kadını hayırlı haberi vermesi için Anandi’lerin evlerine yollar. Ara bulucu kadın Kazan’ın evine giderek olumlu haberi iletir. hiç bir şeyden haberi olmayan Anandi düğününün olacağına çok sevinmektedir. Düğünü şeker hediye vb. şeylerle bütünleştirmektedir Rani’ye düğününde kına yakmasını güzel giyinmesini söyler. Rani üzülür. Bagvati ve Kazan kızının evlenerek evden gidecek olmasına üzülmektedirler ve düğünle ilgili konuşurlar. Okulda öğretmen sabah yoklaması almaktadır ve Anandi’nin evlenecek olmasını duyması ile şok olur.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 1. Bölüm Özeti 08 Eylül Cumartesi Fragmanı (1. Kısım)#Anandi’ye görücü gelir.” üzerine 155 yorum

 1. marizonilogert dedi ki:

  I haven’t checked in here for a while since I thought it was getting boring, but the last few posts are good quality so I guess I will add you back to my daily bloglist. You deserve it my friend 🙂

 2. marizon ilogert dedi ki:

  I love your writing style really enjoying this internet site.

 3. Anonim dedi ki:

  B:) B:( 😀 ;D :D( ;D( :D) ;D)

 4. Anonim dedi ki:

  B:) B:( :D;D :D( ;D( :D) ;D)

 5. Anonim dedi ki:

  B-( B-) //:(

 6. Anonim dedi ki:

  -) =) 🙂 😉 ^:) 🙁 ;( 😀 :S

 7. Anonim dedi ki:

  🙂

 8. Anonim dedi ki:

  B:)

 9. Anonim dedi ki:

  🙁 🙂 😉 😀

 10. Anonim dedi ki:

  =-0 :-O

 11. Anonim dedi ki:

  =-0 😛 😉 🙁 🙂 :-Ś B-) :0 :O :-* 😀 :'( :-\ 0:-) O 🙂 :-[

 12. Anonim dedi ki:

  =-0

 13. zilanakbb dedi ki:

  bilgilerinizi youtube de kulanabilirmiyim?

 14. zilan dedi ki:

  bilgilerinizi youtube de kulanabilirmiyim

  1. Pınar dedi ki:

   Göker beyle konuşmanız gerekli

 15. Göker dedi ki:

  ” İkimizin Yerine” isimli Hint dizisinin özetleri için Azerice ve Tükçeyi bilen editör alınacaktır. Özet başı veya aylık ücret ödenecek. İlgilenenler [email protected] ve ya [email protected] mail adreslerinden ulaşabilirler.

  1. zilan dedi ki:

   bilgilerinizi youtube de kulanabilirmiyim

 16. Pınar dedi ki:

  zehracım zaracım geçmiş olsun

 17. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Anladım cnm…)) hadi iyi geceler..çıkdım ben..)))

 18. Zehra dedi ki:

  Tamam ama yarin gelmeye bilirim iyi geceler.
  Tatli rüyalar.

 19. Zehra dedi ki:

  O sebeple ben Zehra olacagim burada.

 20. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Zehracım..benim uykum geldi..
  Yarın devam etsek cnm..
  İyi geceler..Allah rahatlık versin..))yarın grşrz..İnşAllah..))

 21. Zehra dedi ki:

  Emin bey beni de, babami da taniyor. O yüzden beni kulise girmeme izin verdi.

 22. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  daha önce..Zara ismini burda görmüşdüm sanki..hem sadece bi yorum yapmışdı..dizi hakkında fln..))

 23. Zehra dedi ki:

  Neredesin?

 24. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Anladım cnm..senin adına sevindim..))
  Bende bi çok sanatçının konserine gittim ama..kulise fln gitmedim..zaten izinde vermezler..

 25. Zehra dedi ki:

  Hem Burada bir Zara olmus belli ki.

 26. Zehra dedi ki:

  Tabi canim Zehra diye bilirsin.
  Problem yok.

 27. Zehra dedi ki:

  Evet konserinde görüsdük.
  Sonra festivalin kulisine gelmeme izin verdi bende oraya gidip tüm sanatçilarlar selfi yaptim.

 28. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Cnm sen artık Zehra ismini kullanıyorsun dimi??..o zaman bende Sana Zehra diye hitap ederim..))

 29. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Öyle mi??..ne güzel..peki seni konserin de felan mı gördü??..öyle mi karşılaşdınız??

 30. Zehra dedi ki:

  Aleynaaaa???

 31. Zehra dedi ki:

  Ayy galiba abim susmayacak ya. Koca ihtiyar iste hiç çekilmez.

 32. Zehra dedi ki:

  Biliyon mu? Beni tv’ de de görmüslerdi akrabalarim.

 33. Zehra dedi ki:

  Ben oturmus daha yeni sarkisini dinliyerek jara festivalini ariyorum internetde.

 34. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Yok canım daha çıkmıyorum..))
  Ben şu an balkona çıkdım..gecenin sessizliği eşliğinde..müzik dinliyorum..))
  Sen napıyorsun??..

 35. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Evet çok güzel bi şarkı..))
  Anladım cnm..ne güzel hayranı olduğun sanatçıyla karşılaşmak..))

 36. Zehra dedi ki:

  Sen çiktin galiba.

 37. Zehra dedi ki:

  Çikiyon mu yoksa?

 38. Zehra dedi ki:

  Eee ne yapiyorsun sen simdi?

 39. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Cnm net iyi değil ya..bide hem şarkıyı indiriyordum..))
  ..
  Gökhan sende sanarım uyudun..olsun Arkadaşım sen şimdi duygusalsın anlıyorum..iyi geceler..Allah rahatlık versin..yarın grşrz..İNŞALLAH..))
  ..
  Tylla ablam sende..uyudun sanarım..İyi geceler Allah rahatlık versin..))

 40. Zehra dedi ki:

  Bence muhtesem bir sarki. Ti neveryatnaya

 41. Zehra dedi ki:

  Bence muhtesem bir sarki.

 42. Zehra dedi ki:

  Evet Aleynacim. EMIN AGALAROV Azeri. Ama 4 yasinda iken Rusyaya tasinmis. Rusca sarkilari var. Kendisi ile de bir keresinde ben Rusyaya gidince tanismistik.

 43. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Evet cnm indirdim..güzel bi şarkı..))

 44. Zehra dedi ki:

  Çok geç yaziyorsun cvp bende SIKILIYORUM.

 45. Zehra dedi ki:

  Arkadasim ses ver bari.

 46. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Zacım noldu neye sıkıldın??
  Tmm indiriyorum..)

 47. Zehra dedi ki:

  Indirdin mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.