İkimizin Yerine 2. Bölüm Özeti 09 Eylül Pazar Fragmanı # Düğüne engel olmak isteyen öğretmeni polisler kaçırır.

Burak 05 Eyl 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 09 Eylül Pazar Günü Neler Yaşanacak?

Bayan öğretmen polis çağıracağını postacıya söyler. Ailesini ikna edemediğini başka seçeneği kalmadığını söyler. Postacı bu sefer onlar sizden intikam almaya çalışırlar der. Öğretmen kararlıdır ve polise gider. Düğün konvoyu kalabalık şekilde evin önüne gelir ve Anandi pencereden onları izlemektedir. Aileler selamlaşır.Rahip damadı kürsüye çağırır. Jagdish uyumuştur ve amcası onu uyandırır. Jagdish’in elindeki dalla yukarıdaki dini bir çelenge değmesi gerekmektedir. Anandi onun başaramamasına güler. Bu esnada Jagdish onu görür ve onun gülmesine kızar ve zıplayarak çelenge değer. Anandi pencereden onu alkışlar. Jagdish ise ona kızgın şekilde bakar. Bagvati gelenek gereği Jagdish’in burnunu tutar ve sıkar. Jagdish ağlar ve benim burnumu kopartacak ben evlenmek istemiyorum diye babasına söyler.

Bayan öğretmen polise gider ancak sorumlu polisler karakolda yoktur. Phuli gizlice Anandi’ye yiyecek bir şeyler getirir. Gelinin düğünden önce aç kalması gerekmektedir. Bu esnada Bagvati kaynanası ile Anandi’yi tanıştırmak üzere odaya getirir. Onun kaynanasının ayaklarına değmesini ister. Sumitri Anandi’yi durdurur ayaklarına değmesini istemez ve onu çok iyi karşılar. Basant Kazan’ı yemekler konusunda çok kötü azarlar ve onu küçük düşürür. Yemeklerin çok kötü olduğunu söyler. Kazan çok üzülür. Bairon Kazan’ı teselli eder. Pandit nikahı başlatır. Dini ritüeller yapılır. Bu arada öğretmen karakoldaki sorumlu polisin evine gider polisi aradığını söyler. Sonra karakola tekrar gider ve onunla ilgilenmek istemezler. Öğretmen sorumlu polisinde düğünde olduğunu anlar. Polis oralı olmaz. Öğretmen küçük evlilikleri destekleyerek kanunu çiğnediklerini söyler. Polis bu hayırlı bir iş der ve öğretmeni yüz üstü bırakır.

Öğretmen herkesi karşına alır ve bunun hesabını soracağını söyler. Hepiniz günaha giriyorsunuz diyerek ortamı gerer. Kazan onu kovar. Basant tekrar Kazan’ı azarlar neden daha önce onlara söylemediğini sorar. Polis her şeyi halledeceğini söyler Kazan’dan para ister. Eğer öğretmen yüksek yerlere giderse başınız ağrır der ve 80 bin rupiye bu işleri halledeceğini söyler. Postacı öğretmeni uyarır. Öğretmen kimse bu konulara ses çıkarmadığı için postacının kızının evliliğinin ölümle bittiğini söyler. Postacı motorla öğretmeni şehire bırakmaya gider. Düğün kaldığı yerden devam eder. Kazan parayı bulma konusunda endişelidir. Basant parası yoksa bize söylemeliydin diyerek kızar. Bairon ona parayı karşılayacağının söyler. Kazan borç olarak kabul eder ve teşekkür eder. Phuli öğretmenin gelerek düğüne engel olmak istediğini söyler. Bagvati öğretmeni kötüler.

Postacı öğretmeni götürürken motor bozulur ve öğretmen kendisi gideceğini söyler. Polisler her yerde öğretmeni arıyordur. Yolda öğretmeni görürler ve zorla arabalarına alarak onu bir yere götürürler. Ellerini ve ayaklarını ve ağzını bağlayarak orada bırakırlar. Phuli Anandi’yi uyandırır ve Jagdish‘e maymun diyerek onunla gitmeyeceğini söyler. Anandi ana evinden hüzünlü brr şekilde gider. Öğretmen ellerindeki bağı açarak kaçmayı başarır. Öğretmenin kaçtığını herkes öğrenir. Anandi düğün ritüellerini Jagdish ile beraber yapar. Testiyi kırarak pirinç testisini döker ve kırmızı boyadan geçer. Bagvati kızının gittiğine üzülür ve ağlar.  Öğretmen şehire gelerek reisle görüşmek ister. Polisler onu engellemeye çalışırlar. O esnada reis kapıda onu görür ve içeri geçmesini ister. Polisler telaşla giderler.

Öğretmen reise her şeyi anlatır ve beraber düğün evine giderler. Reis herkesi yanına çağırır ve onlara öğretmenin anlattıkları doğru mu diye sorar. Birisi çıkarak öğretmeni yalanlar. Aslında mesele öğretmenin ayda bir gün dersleri terk ederek şehre gitmesi der.  Biz onu şikayet ettik bu yüzden bize bunu yapıyor der. Biz küçük evliliklere karşıyız der. Reis tekrar sorar ve herkes gayri nizami nikah olmadığını söyler. Kazan da yalana katılır ve öğretmeni kötüler. Öğretmen hepsi bana karşı bir olmuş der. Köyün ağası öğretmen bana iftira attı ceza alması lazım der. Reis döner ve giderken öğretmen 2 şahidi olduğunu durumu açıklayacağını söyler. Öğretmen postacıyı şahitlik için ikna etmeye çalışır. Postacı geleceğini söyler ama adamlar onu tehdit ettiği için gidemez. Öğretmen Anandi’nin şahit olacağını söyler. Reis Kazan’ın kızını çağırmasını ister. Kazan Anandi’nin gelmesini ister. Bagvati Anandiyi yalan söylemesi konusunda ikna eder. Yoksa başımıza kötü şeyler gelecek der. Babanı hapise atacaklar der. Anandi yalan söylemek istemez günah olduğunu söyler ama annesinin baskısına dayanamaz.

 

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 2. Bölüm Özeti 09 Eylül Pazar Fragmanı # Düğüne engel olmak isteyen öğretmeni polisler kaçırır.” üzerine 8 yorum

 1. Göker dedi ki:

  ” İkimizin Yerine” isimli Hint dizisinin özetleri için Azerice ve Tükçeyi bilen editör alınacaktır. Özet başı veya aylık ücret ödenecek. İlgilenenler [email protected] ve ya [email protected] mail adreslerinden ulaşabilirler.

 2. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Aynurum yeni..özete gelirsin cnm..))

 3. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Aynurumm HOŞGELDİN birtanem..))
  Tmm cansısı..sen işlerini bitir..konuşalım 😉

 4. &Aynur& dedi ki:

  merhaba ikimizin yerine nasilsiniz))
  ben bu gun okuldan erken geldim ogretmenler yoktu o yuzden)))
  simdi evin isini bitiriyim odevlerimi felan gorusurus)))

 5. ALEYNA⭐⚡ dedi ki:

  Günaydın canlar..
  Guljan ablam Hoşgeldin..)) şükür ben iyim..)çok keçmiş olsun..acil şifalar…)
  Bu arada ablam..dövdüğün kız kimdi??
  Artık her kimse..tüm ailen seni desteklediğine göre..herkesin öcünü almışsın..))

 6. Anonim dedi ki:

  Günaydın

 7. GULJAN dedi ki:

  3 eyyulde dowdim o kizi kaynanamin kardesleride cok iy yapdin hak etdi bunu dediler bana elin gozin dert gormesin diyorlar bide cok kisinin janini yakmis bende 3 eyyulde iyje dowdim onu

 8. GULJAN dedi ki:

  Ilk yorum benden
  Onjelikle Pinar hanim selamlar kizinizada cok gecmis olsun janim Allah sifalarini eksik etmesin…..
  A bu aralarda Tylla cok tsk ederim selamlarimi iyletdigin icin
  Gokhan kardesim
  Tylka
  Aleyna
  Cadim Aynur
  Amrita
  Mahim
  Zara bu arada hos geldin
  Nuranaay
  Kordugum aylamiz nasilsiniz beni sorsaniz hic iy diylim bir duzenbaz kiz icin onu cok koti dowdim 8 eylulde sinirimi cok asdi bende apar topar dowmeye basladim elimden zor aldilar o kizi yoksa bogazlayip oldirijekdim ya kimmis ol bana laf yetirip ŞEREFSIZ ohh ohh be icim rahatladi eltilerim gorimjelerim okizi benim elimden kurtara bilmeyip kojami getirdiler cok sukir kojam bana hic bisey soylemedi hakliyim tabi dowmekde……
  Kardesim Gokhan dugin hazirliklari nasil gidyor iysindir insallah ben ara sira fikre gidyorom niye benim iy anlasdigim insanlarda benim gibi apar topar dowise giryor hahahaha kimin ablasiyim Abdullahla Gokhanin tabiki dowijam ya o kizi varya saclarindan tutup yerden yere surikleye surikleye gerisindende tekmeleyip baslayinja insanlar gelip beni zor tutdular ya ondada onu dowejekdim ama kojam geldi ya onu dinlemek zorundaydym uff uff cok isdedimki agzini burnunu kirmayi SEREFSIZ kizin……..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir