İkimizin Yerine 08 Eylül Cumartesi Özeti 1. Bölüm Fragmanı (2. Kısım)# Anandi’nin Düğünü…

Burak 05 Eyl 2018 İkimizin Yerine  0

İkimizin Yerine 08 Eylül Cumartesi Günü Neler Yaşanacak?

Anandi’nin öğretmeni evlerine gider ve Anandi’nin ebeveynleri ile görüşür. Kızlarının çok akıllı olduğunu ve okuması gerektiğini ve daha çok küçük olduğunu söyler. Kazan öğretmene bağırarak onun talibinin çok varlıklı iyi biri olduğunu ve Anandi’nin okumasını bekleyeceklerini söyler. Öğretmen annesine kızının aile kurmaya hazır olup olmadığını sorar. Bagvati evlenmenin yaşı olmadığını söyler.Öğretmen kızlarının geleceği ile oynamamalarını söyler ve yaptıklarının şuç olduğunu söyler. Kazan kızar ve kimi istiyorsa çağırmasını kızının onun sözünden çıkmayacağını söyler. Öğretmen giderken kapıda Anandi ile karşılaşır. Anandi öğretmenini gördüğüne çok sevinir ve onu düğününe davet eder. Öğretmen okula neden gelmediğini sorar ve Anandi ev işlerini öğrendiğini ve babasının onu okula göndermediğini söyler. Konuşmaları gören Kazan kızını alır ve içeri götürür.

Öğretmen yolda bir öğrencinin velisi ile (postacı) konuşur. Postacı Anandi’nin çok iyi yere gelin gittiğinden bahseder çok sevinçlidir. öğretmen 13 yaşındaki kızını kurbanlık koyun gibi sattın 14’ünde anne oldu öz kısının hayatını mahvettin şimdi ikincisini de mi kurban edeceksin der. Adam cemiyet baskısından bahseder adetlere karşı koymak mümkün değil der. Rani hazırlıklara yardım etmek ister ama yengesi uğursuz olduğunu buraya gelmemesini söyleyerek onu azarlar. Rani ağlayarak odasına gider ve kaynanasının ona söylediklerini düşünür. Kaynanası oğlunun her türlü vazifesini yerine getirdiğini ancak Rani’in ona bir çocuk bile veremediğini söyler. Anandi’nin annesi odasında kızının çeyizlerine bakarak ağlamaktadır. Bhambari(ara bulucu kadın) gelerek onu rahatlatmaya çalışır.

Jagdish arkadaşlarının yanına gider ve arkadaşlarına Anandi’nin fotosunu gösterir. Arkadaşları eşinin ondan büyük olduğunu ve onu döveceğini söyleyerek onunla alay ederler. Bairon Anandi’ye kollarına dörder bilezik takacağını söyler. Sumitra da annesinden kalma kolyeyi takacağını söyler. Kaliyani onu azarlayar. Evlerinde hiç bir şey yokmuş gibi bu takı geline mi takılır der. Ailenin adını kirletmemesini söyler. Elindeki pahalı seti gösterir ve bunu Anandi’ye takacağını söyler. Jagdish eve gelir ve babasına Anandi benden büyük mü diye sorar. Babannesi onu kucağına alır ve büyük olmadığını söyler. Anandi’nin evinde aileye verilecek hediyelere, çeyizlere bakılmakta kime ne verileceği konuşulmaktadır. Kazan, Sumitra, Jagdish  ve aile üyeleri tapınağa gelir ve dua ederler.

Anandi annesiyle okula gidemeyeceği için tartışmaktadır. Annesi ev işlerini öğrenmelerinin daha iyi olacağını söyler. Kazan Anandi’yi alışverişe götürür. Düğün için hazırlıklar evde devam etmektedir. Anandi bir kumaş parçasını boynuna takarak şarkı söyler. Babası kazan ise düğün davetiyelerini dağıtmaktadır.Öğretmen Anandi’yi görür ve ona hüzünle bakar. Dini ritüeller her iki ailede de yapılmaktadır. Bagvati Anandi’ye sarı boya sürer ve evdeki herkes bizdeki kına geceleri gibi eğlenmektedir.Anandi oynamak ister ama annesi onu durdurur gelinler oynamaz der. Öğretmen karakola giderek polise Anandi’nin düğününü ihbar eder. Öğretmen hemen gidelim dese de polis ertesi gün düğün başladığında gitmelerini söyler.Kaliyani hazırlıklarla ilgili Bairon’a telaşlı şekilde sorular sorar. Basant Jagdish’i oyun oynadığı yerden alarak götürür. Jagdish arkadaşlarına evlendikten sonra gelip oyuna devam edeceğini söyler.

Herkes düğün kıyafetlerini giymiştir. Jagdish at üstünde ve ailesi yanında olacak şekilde kız evine gelir. Anandi de gelin kıyafetlerini giymiştir ve çok güzel gözükmektedir. Annesi Anandi’ye bakar ağlamamak için kendini zor tutar ve romantik anlar yaşanır. Phuli bir ay bu kıyafetleri ile dolaşacağını söyleyerek ona takılır. Damat ve ailesi kız evine gelmiştir. Anandi kulaklarını kapatır. Gelinin müziği işitirse kulakları sağır olduğunu duydum der bu yüzden kulaklarımı kapatıyorum der. Rani Anandi’ye boyunluk hediye eder. Bagvati gelir ve böyle bir inanış yok seni kandırmışlar der  . İstersen düğüne pencereden bakabilirsin der.Öğretmen hanım tekrar düğün evine gelir ve Bagvati ile konuşur ve Anandi’yi kızı gibi sevdiğini ve bu düğünün onun için erken olduğunu söyle ve onu vazgeçirmek ister.Kanunun da buna izin vermediğini ekler. Ancak onu ikna edemez ve Bagvati onun evden gitmesini ister.

 

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 08 Eylül Cumartesi Özeti 1. Bölüm Fragmanı (2. Kısım)# Anandi’nin Düğünü…” üzerine 2 yorum

 1. Göker dedi ki:

  ” İkimizin Yerine” isimli Hint dizisinin özetleri için Azerice ve Tükçeyi bilen editör alınacaktır. Özet başı veya aylık ücret ödenecek. İlgilenenler [email protected] ve ya [email protected] mail adreslerinden ulaşabilirler.

 2. &Gökhan¤C¤Burak⚓& dedi ki:

  Oh be ilk ben ha ))
  Pınar hanım eline emeğine kalbine sağlık olsun çok güzel olmuş…Teşekkür ederim…)
  Kızın nasıl oldu?
  İNŞALLAH ŞİMDİ İYİDİR.. Kocaman öpüyorum kızının gözlerinden..)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.