İkimizin Yerine 07 Şubat Perşembe Özeti 153. Bölüm Fragmanı # (2. kısım) Phooli Konsey Tarafından Aklanır

Burak 28 Oca 2019 İkimizin Yerine  0

Sandhya müştemilata Anandinin yanına gider ve Anandi ile görüşür. Anandi’ye artık kendinden emin, normal bir ev hanımı olmadığını, kendi kimliğini yarattığını söyler. Bhairav, yıllar önce Anandi ve Jagdish’in düğünü için söylediği yalanlar için  özür diler. Sandhya, Anandi’nin kendi ayak izlerini takip ettiği için mutludur. Öğretmen ayrılır. Anandi Bhairav’ın başka bir çocuk gelinin hayatını düzeltmesi için yardım ister.

Tarlalarda, Phooli birini bekler ve saatine bakmaya devam eder. Birisi gelir ve ona arkadan sarılır. Bu çocuk Phooli’yi konseye çağıran onun mektubunu okuyan serseri çocuktur.  Phooli mutlu numarası yapar. Phooli, neden herkesin önünde ona hakaret ettiğini sorar. Serseri çocuk Phooli’nin yanlış olduğunu söyler, bu yüzden onu cezalandırmak zorunda kaldığını belirtir. Phooli sadece kendini koruduğunu söyler. Daha sonra serseri çocuk  Phooli’yi zorlamaya başlar. Phooli yardım için ağlıyordur. Çocuk, susmasını yoksa kendisini konseye şikayet edeceğini söyler.  Tam o sırada Basant ve Bairon, diğer köylüler ve Anandi orada koşarak gelir. Basanth ve köylüler kaçan çocuğu kovalar. Bhairon,  konseyden Phooli’nin haklılığını görmesini ister. Adam, Phooli’ye terliğini veren Anandi’ye bakar. Phooli terlikle adama tekrar tekrar vurur. Adam kaçar ve bazı köylüler peşinden koştururlar. Phooli Anandi’ye sarılır ve ağlar. Phooli’nin ailesi Anandi’ye çok teşekkür eder.

Anandi, Phooli’nin kız kardeşi gibi olduğunu söyler. Phooli, Anandi’nin yardımları için minnettar.  Anandi daha sonra tereddütle Gully’nin onlarla kalıp kalamayacağını sorar. Phooli ve ebeveynleri  hemen kabul ederler. Gully üzülür. Anandi onu teselli eder ve sık sık ziyaret etme sözü verir. Sarpanch ve diğerleri eve gelirler ve Kaliyaniye Anandi’nin Phooli’yi kurtarmak için yaptıklarından bahsederler. Basanth, Bhairon ve Anandi, Phooli’ye yardım ettikten sonra eve geri dönerler. Bhairon, annesine her şeyi anlatır, ama o zaten sarpançtan her şeyi öğrendiğini söyler Anandi’nin övülmesinden hoşlanmıyordur. Anandi müştemilata sessizce gidiyordur. Bairon Anandi’nin artık her şeyi halledecek kadar güçlü olduğuna ikna olmuş durumdadır.

Müştemilatta Anandi, Jagdish i aramak ister ancak Kaliyaninin ayak izlerini  duyar ve durur. Kaliyani Anandi’yi bakar Phooli için yanlış yaptığını söyler. Gullinin evden ayrıldığını bu yüzden Aanandi’nin müştemilatta kalması için hiçbir sebep olmadığını söyler. Kaliyani Anandi’den ayrılırken Anandi ona sarılır ve “çok tatlısın” der ama Kaliyani “Bana şekerli kelimeler kullanmayın diyerek kızar ama sonra geri döner ve gülümseyerek” çok sevimli biri olduğumu biliyorum “der.

Mutfakta gehna, Anandinin Kliyaninin en sevdiği yemekleri hazırlaması ildalga geçer. Kaliyani mutfağa girer ve gülerek vakit harcamamalarını söyler onları azarlamak ister. Gelinler hazıladıkları yemekleri gösterirler ve bu Kaliyaninin çok hoşuna gider . Kaliyani onları  azarlamak için hiçbir nedeninin olmadığını fark eder. Akşam yemeğinde Kaliyani Anandi’nin hazırladığı bir yemeği sever ve mutlu bir şekilde ona 500 rupi para verir. İyi bir gelinin özelliklerini öğrenmeye başladığını söyler.

Hostelde öfkeli Jagdish bir şeyler yazıyor ve yırtıyordur. Anandi’nin fotoğrafının olduğu gazete masasının üzerindedir. O sırada Anandi arar ve mutlu bir şekilde ona olanları anlatmaya başlar Jagdish bağırmaya başlar ” Bunca şeyi ve Gulliye olanları gazetelerden mi öğreneceğim diyerek Anandiye kızar. Şimdi sana hayatımda neler olup bittiğini anlatmayacağım der. Anandi açıklamaya çalışıyordur ama öfkeyle Jagdish aramayı bitirir. Anandi tekrar arar  ama Jagdish aramalarına cevap vermez ve telefonu yatağa fırlatır. Tam o sırada Sumitra Anandi’yi çağırır ve o gider. Anandi Basanth’ın odasında gelir ve ona Mahavir Singh’in evden kalıcı olarak ayrılacağını söyler.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 07 Şubat Perşembe Özeti 153. Bölüm Fragmanı # (2. kısım) Phooli Konsey Tarafından Aklanır” üzerine 8 yorum

 1. Anonim dedi ki:

  Özet çok güzelmiş elinize saglik Pinar hanim

 2. GULJAN dedi ki:

  Allahima sukirler olsunki cok iyis hemde sen nasilsin

  1. Pınar dedi ki:

   Allah afiyet versin ağız tadı versin canım çok selamlar

 3. Ceren dedi ki:

  Arkadaşlar nasilsiniz

  1. Pınar dedi ki:

   tesekkürler sen nasılsın cerencim

 4. Ceren dedi ki:

  İkimizin yerine cok guzel bir dizi

  1. Pınar dedi ki:

   evet ceren bende heyecanla yeni bölümlerini bekliyorum daha da iyi olucak. Bu jagdish yanlız iyice Gauriden etkilenmeye başladı…

 5. GULJAN dedi ki:

  Ozetler harika Pinarcim gercekden harika eline emegine saglik nasilsin aylan nasil Pinarcim iymisiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.