İkimizin Yerine 03 Şubat Pazar Özeti 149. Bölüm Fragmanı # (2. kısım) Jagdish Gauri’ye Evli Olduğunu Söylemez

Burak 23 Oca 2019 İkimizin Yerine  0

Anandi  köy konseyinin kararını değiştirmeye çalışır, ancak reddilir. BAnsanth’tan destek talep eder, ancak tüm köy halkı Phuli’ye karşıdır.  köy konseyi dağılır. Kaliyani Anandinin yaptıkları için üzülür. Bhairon’un Phulinin babası ile Phulinin yeniden evlendirilmesi ile ilgili konuşur. Phuli’nin babası Bairon’un iyilikleri hakkında düşündüğünü bildiğini ancak kızını  evlendiremeyeceğini çünkü tüm köy halkının onlara karşı olduğunu ve eğer kızını evlendirmek isterse onları köyden atacaklarını söyler. Ayrıca Phuli gibi  eğitimli bir gelini kim ister der. Bairon’u çocukluk döneminde düğününü durdurduğu için suçlar. Aksi halde onun talihi dönecekti ve evlenmiş olacaktı şimdi ise çok acı çekiyor der.

Anandi Phuliyi teselli eder. Daha sonra Bairon, Anandi’yi eve getirir  ve Kaliyani herkesin önünde Anandi’ye kızar, konseyin önünde kavga ederek ailesine saygısızlık ettiğini ve tüm ağlama ve yalvarmalara rağmen hala köylülerin önünde Phulinin suçlu kabul edildiğini söyler. Jagdish telefonda Anandi ile konuşur ancak Anandi, Jagdish’e Phuli ile ilgili olan gerçeği söylemez.

Ertesi sabah sarpanç kızgın olan Kaliyaniye köy halkının Jagdish ve Phuli’nin birlikteliklerine dair dedikodu yaptıklarını söyler. Kaliyani buna daha da çok kızar ve Anandiye bağırır. Bairon, Anandi’yi destekler, köylülerin Phuli’ye çok kötü davrandıklarını söyler, ama onları nasıl dedikodu yapmaktan alıkoyacağız der.

Ancak Kaliyani, bu örf ve adetlerle yaşamak zorunda olduklarını ve bu kurallara uymaları gerektiğini söyler. Anandi’ye Phuli ile görüşmemesini emreder. Anandi, Kaliyaninin bu kararına uyacağını ve Phuli ile görüşmeyeceğini ancak başkalarının ne söylediğine bakmaksızın Phuli’ye güvendiğini ve asla dedikodulara inanmayacağını söyler.

Üniversitede Jagdish kantinde Gauri ile görüşür. Her ikisi de kantin yemeklerini yemek istemez ama az paraları vardır. Sonra sokağa giderek yemek yemeğe karar verirler. Aileleri hakkında konuşurlar. Gauri, anne babasıyla yaşadığını ve ailenin tek çocuğu olduğunu söyler. Jagdish de büyük bir ailede yaşadığını söyler. Ailesinin iş hayatını abartarak anlatır. Hatta Sumitra’nın ev hanımı olduğunu ancak bazen şirketin işlerine yardım ettiğini söyler. Ancak hala evli olduğu durumunu gizler.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.