İkimizin Yerine 03 Mart Pazar Özeti 177. Bölüm Fragmanı # (2. kısım) Sumitra Hayal Kırıklığına Uğrar.

Burak 28 Şub 2019 İkimizin Yerine  0

Sumitra, telefon kulübesinden Jagdish‘i arayarak ona ulaşmak ister. Lal, okul arkadaşlarına köyünde inşa etmeyi düşündüğü hastane planını gösterir. Onlara hayalini yerine getirmesi  için çok çalışmak zorunda olduğunu belirtir. Hastanede, tüm köy halkını  tedavi edeceğini ve muayene olmak için köylülerin fazla uzağa gitmeyeceklerini söyler. Herkes Lal’in bu kararını takdir eder. Jagdish ise, ailesinin inşa ettiği hastaneye gittiğinde ne olduğunu düşünür. Köy halkının hala yerel kocakarı ilaçlarını tercih ettiğini Lal’in  hayalinin faydasız olduğunu söyler. Gauri, Jagat ile aynı fikirde değildir. Ona bunu duyduğuna şaşırdığını söyler.  Lal’in iyi niyetini takdir etmesi gerektiğini ve onu cesaretlendirmesini söyler.

Jagdish‘in telefonu çalar ve telefona bakmak için uzaklaşır. Annesinin Mumbai’de tek başına olduğunu duyunca çok şaşırır, şok olur. Sumitra Jagdishe kaybolduğunu ve çok korktuğunu söyler. Jagdish, telefon kulübesinin adresi alır ve Sumitra’ya onu almaya geleceğini söyler. Sumitra Jagdish’i beklemektedir. Bu sırada birkaç dolandırıcı gelerek Sumitranın mücevherlerine göz koyar. Onu kandırmak ister. Tam o sırada  Jagdish gelir ve annesini kurtarır ve onu alarak onunla konuşmak için annesini sahile götürür.

Sumitra, Jagdish’le konuşur. Ondan  tüm olanlara rağmen nefret edemediğini ve durumunu anladığını  söyler. Jagdishin ailesinden çok uzakta olmasının ve yeni bir şehirde yaşamasının onu yalnızlığa ittiğini  ve bu sebeple başka birisine aşık olmuş olabileceğini, geçmişte de hata yaptığını söyler. Ayrıca eve geri dönerse herkesin onu affedeceğini temin eder.

Kendisinin Anandi’ye ne kadar yakın olduğunu ve ondan asla uzak kalamayacağını hatırlatır ve Jagdishin evine dönmesini ister. Bu sırada Gauri arar. Jagdish cevap vermek için uzaklaşır. Gauri endişeylenmiştir ve ona nerede olduğunu sorar. Jagdish acil bir işi çıktığını, gitmesi gerektiğini, eve döndüğünde her şeyi detayları ile anlatacağını söyleyerek kapatır. Sumitra oğluna eve dönmesini söyler. Jagdish, Anandi’ye geri dönemeyeceğini, Anandi’nin onun için uygun olmadığını söyler. Ayrıca, onu eş olarak ben seçmedim der.  Başkasının yaptığı bir hatanın bedelini ben neden ödemeyeyim ki der.

Sumitra, Bairon ile olan ilişkisini düşünür ve onların da çocukken evlendirildiklerini, Bairon’un ondan çok daha eğitimli olduğunu babasının onun gibi düşünüp beni bırakmadığını söyler.  Jagdish, zamanın farklı olduğunu belirtir. Tüm hayatını mahvetmek istemediğini  kendisinin Anandi’yi sevmediğini, neden ona geri dönmesi gerektiğini söyler. Sumitra duyduklarına şok olur, buna inanmakistemez. Jagdish kendi geleceğini düşünmesi gerektiğini söyler. Sumitra, o zaman Anandi’nin geleceği ne olacak der. Jagdish, Anandi ile beraber olmak için dünyaya gelmedim, ben başka biriyle olmak istiyorum, Gauriyi seviyorum der. Anandi’yi küçümseyerek Gaurinin eğitimli olduğunu söyler. Sumitra, tekrar düşünmesini Anandi’den daha iyi bir eş bulamayacağını söyler. Jagdish, kararını çoktan verdiğini belirtir.

Sumitra, bu konuşmayı yapmak zorunda hissettiğini söyler ve  üzgünce gider. Jagdish annesini durdurmaya çalışır. Sumitra, Jagdishin fikrini değiştirmeyeceğini  kalmasının bir anlamı olmadığını söyler. Jagdish, onu havaalanına kadar götürmeyi teklif eder. Sumitra çok üzülür,kendisinin, Bairon‘un ve de Anandi‘nin ona ihtiyacı olmadığını söyler.Jagdish, annesine kendisini anlaması için yalvarır. Sumitranın kalbi çok kırılmıştır ve ağlar. Jagdish, eğitimsiz, medeniyetsiz Anandi‘yi terk ettim, neden onunla ilişkimi devam ettireyim diye sorar. Annesinin de Anandi ile de bütün bağlarını koparmalısın der. Sumitra Jagdish’e  tokat atar ve keşke Anandi benim gerçek kızım olsaydı da sen benim oğlum olmasaydın. Senin gibi bencil ve yalancı bir kişiyi doğurduğum için çok pişmanım der.

Ben sadece seni doğurdum, ama Anandi senin doktor olmanı isteyerek  sana yeni bir yaşam verdi.S en Mumbai’ye gittiğinde, Anandi ailesinin evine gitmek yerine bizimle Jetsar’da kaldı ve görevini yaptı, sen sadece geleceğini ve mutluluğunu bencilce düşünürken, Anandi özveriyle senin ailene bakıyordu der. Sumitra, anneliğinin Jagdish’i ikna edeceğini zannettiğini, ama ne yazık ki oğlunun artık Jagdishi değil, Jagat olduğunu söyler ve gider. Jagdish düşüncelere dalar.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir