İkimizin Yerine 02 Şubat Cumartesi Özeti 148. Bölüm Fragmanı # (2. kısım) Jagdish ve Gauri Üst Sınıfların Tacizini Durdurur.

Burak 21 Oca 2019 İkimizin Yerine  0

Müdür Jagdish’den tüm yeni öğrencilerin üst sınıfların tacize maruz kalmalarını istemediklerine dair için imza atmalarını ister. Tüm gençler dışında birleşerek, üst sınıfları aralarına alır ve onlara  ruj sürerek sari giydirirler ve ardından slogan atmaya başlarlar. Onları soyarlarken Jagdish Gauri ile birlikte gelir ve gençlere böyle davranarak sadece aynı hatayı onlar gibi tekrar ettiklerini söyler. Onları bırakmaları için bağırırlar. Yeni öğrencilere  bundan sonrası için diğer öğrencilere güzel bir ortam bırakmak için birleşmelerini söyler. Müdür, üst sınıflara öfkelidir. 2 üst sınıf öğrencisi  yeni öğrencileri taciz ettiklerini kabul eder ve müdür onlara bir ay uzaklaştırma cezası verir.

Phuli serseri çocukla mücadele ediyordur, onun bileğini ısırır, ona vurur ve kaçmaya başlar. Sonra Phuli gizlenir. Serseri çocuk onu arar. Kendi kendine nasıl olsa köyde, bu yüzden onu daha sonra bulurum der ve gider. Phooli çok korkmuştur. Phuli çok korkmuş bir şekilde eve ulaşır. Darmadağınık saçlarını gizlemeye ve kıyafetlerindeki kirleri fırçalamaya çalışır. Anandi onu görür ve ne olduğunu sorar. Phuli “düştüm”der gerçekleri söylemek istemez. Anandi Phuli’nin yeni kitaplarını görünce heyecan duyar ve Phuliye ödünç verebilir misin diye sorar.

Anandi Jagdish, Phuli ve kendisinin eskiden nasıl çalıştıklarını hatırlar ama phuli çok dalgındır bu yüzden Anandi  tekrar ona ne olduğunu sorar, Phuli başının ağrıdığını uydurur. Anandi ona çay yapmak ister. Phuli, Anandiye, kocamın ölümü için daha ne kadar acı çekmem gerekiyor diye sorar, ömrümü bu bedeli ödemekle mi geçireceğim der.

Anandi şaşırmıştır , “bugün sana bunu sorgulatan ne oldu” diye sorar. Phuli “hayır, bugün hiçbir şey olmadı” der. Anandi ona sarılır, başının ağrısını geçirmek için bir şey yapmak ister ancak Phuli reddeder. Anandinin ve eve gitmesini ister yoksa Kaliyani sinirlenir der. Anandi ayrılır, Phuli olanları hatırlayarak ağlar ve çok korkmuş şekilde davranır.

Üniversitede kantinde Jagdish ve Gauri neler olduğunu tartışırlar. Gauri cezanın haklı olduğunu düşünür Jagdish o şekilde düşünmüyordur. Gauri evi  aradığında telefonu açanın kim olduğunu sorar. Jagdish, başka bir köyden akrabamız diyerek yalan söyler. Muhabirler, Jagdishi taciz olaylarını durdurduğu için tebrik eder. Gaurinin ve Jagdishin fotoğraflarını çekerler. Postacı Phuliye  mektubunu getirmek için gelir, ancak serseri çocuk ona rüşvet vererek mektubu alır.

Bhairav, Jagdish’in ve Gaurinin fotoğrafını gazetede görür ve herkesi çağırır. Köylüler Kaliyaniyi tebrik ederler. Kaliyani torununu över ancak yanındaki kızdan hoşlanmaz. Anandi fotoğrafı görmek ister ama gazete Kaliyanidedir. Kaliyani trip atarak ayrılır.  

Bhairav Anandiye gazeteyi verir. Daha sonra Anandi gazeteki fotoğrafıyla ilgili telefonda Jagdish ile konuşur. Jagdish gazete okumak yerine  çalışmalarına devam edersen daha iyi olur der. Fotoğraftaki kızın Gauri olduğunu ve çok iyi ve zeki birisi olduğunu söyler. Bir bayanın eğitimi onu nasıl değiştiriyor diyerek onu övmeye devam eder. Anandi derin düşüncelere dalar.

İkimizin Yerine 554. Bölüm Özeti 14 Mart 2020 Sudha’nın Bebeği Öldü
İkimizin Yerine 553. Bölüm Özeti 13 Mart 2020 Kundan İntikam Peşinde
İkimizin Yerine 547. Bölüm Özeti 7 Mart 2020 Nandini Nişanlandı
İkimizin Yerine 546. Bölüm Özeti 6 Mart 2020 Kundan Ortaya Çıktı

“İkimizin Yerine 02 Şubat Cumartesi Özeti 148. Bölüm Fragmanı # (2. kısım) Jagdish ve Gauri Üst Sınıfların Tacizini Durdurur.” üzerine 2 yorum

  1. "GULPERI" HAYRANI dedi ki:

    Bu ozetide guzel yazmissin Pinarcim cok tesekkurler

    1. Pınar dedi ki:

      🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.