İki Yabancı Dizisi Konusu ve Genel Hikayesi

İki Yabancı dizisi Hindistanlı bir roman yazarının Saraswatichandra isimli kitabından esinlenerek beyaz perdeye aktarılmıştır. İki Yabancı dizisinde birbirinden başta pek hoşlanmayan ancak görücü usulü ailelerinin bir birine uygun gördüğü Kumud  ve Saras’ın aşkını konu alacak.  Başta Saras Kumud’un beklentilerini karşılayan bir gelin olmadığı gerekçesi ile onu bırakacak; Kumud ise dul bir kız olarak zor günler geçirecek ancak sonra Saras tekrar Kumud’a dönmek isteyecek ancak bu seferde gelenekler görenekler ve çeşitli nedenlerden dolaı bir araya gelemeyecekler.

Ülkenin önemli yenilikçi ve zengin ailelerinden birine mensup olan Saras’ın aksine Kumud orta sınıf bir ailenin  kızıdır; ancak Kumdu kendini geliştirmiş ve eğitim almıştır. Ailelerinin uygun gördüğü bu iki genç onlara söz hakkı tanınmadan nişan yapılır; ancak Kumud ve Saras bir araya geldiklerinde farklı dünyaların insanları olduklarını anlarlar.

Saras, Kumud’un ailesinde ve çevresinde yaşayacağı zorlukları umursamadan ani bir karar ile Kumud’dan ayrılmak istediğini söyler.  Bir başına kalan Kumud ise ailesi için mantık evliliği yapmaya karar verir. Çok geçmeden Saras büyük bir hata yaptığını fark eder ve Kumud ile yeniden bir araya gelmek ister ancak ikilinin karşısında hesaba katmadıkları başka engeller çıkacaktır. Saras  ve Kumud her defasında ne kadar birbirlerinden uzaklaşmayı deneseler de hayat onları hep bir araya getirecektir.

İki Yabancı Tanıtım Fragmanı

READ  Kanal 7 İki Yabancı(Saraswatichandra) Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

İki Yabancı Dizisi Konusu ve Genel Hikayesi (9 Yorum)

  1. yeni yayınlanmaya başalaycak olan dizilerden hangisi deli divane kadar. beyne kana kalbe işleyebilir.

  2. Ben izlemedim ama izleyenler çok güzel bir dizi olduğunu söylüyor inşallah diziyi beğenirim

  3. En merak ettiğim hint dizilerinden birisi ama tabiki benim yalancı baharimi gecemez konusu da güzel gibi …