Hercai Dizisinin Miran’ı Akın Akınözü Daha Önce Hangi Dizilerde Oynadı?

Burak 07 Haz 2019 Analiz Hercai  0

Atv ekranlarında yayınlanan ve şuan için yaz tatiline giren Hercai dizisinin başrol oyuncularında Miran karakterini canlandıran Akın Akınözü’nün daha önce hangi projelerde dizilerde yer aldığını biliyor musunuz?

Hadi hep birlikte Akın Akınözü’nün Miran Karakterinden önce hangi dizilerde hangi karakterleri canlandırmış bakalım.

1 Ocak 1990 Ankara doğumlu. 1.80 boyunda, 75 kilo olan Akın Akınözü Oyuncu Özlem Akınözü nün oğludur. Ted Ankara Koleji Matematik Fen Bölümü mezunudur. Lise de okurken annesi konservatuara göndermek istemiş, ancak Akın Matematiği seçmiş.

Akınözü’nün oyuncu olmak gibi hayalleri daha önce yokmuş.

Akınözü’nün oyuncu olmasındaki en büyük desteği ise annesi Özlem Akınözü vermiş. Aslında Amerika’da matematik bölümünü bitiren oyuncu, annesinin teşvikiyle mesleğini değiştirmiş.

Akın Akınözü’nün annesi Özlem Akınözü, lise yıllarında oğlunun konservatuvar okumasını istemiş ama oğlu matematik okumayı tercih etmiş.

Akın Akınözü, ilk tercihini yapıp Amerika’da Los Angeles – General Studies, UC- Berkeley – Applied Math’de okuyarak mezun olmuş.

Daha sonrasında Matematik bölümünde yüksek lisans eğitimini de tamamlayan Akınözü, okul bittikten sonra annesinin isteği üzerine oyunculuğa yönelmiş.

Akın Akınözü’nün Rol Aldığı Diziler Hangileri?

İlk olarak 2014 yılında Azrail sinema filmi ile kariyerine adım atmıştır. 2015 yılında ise Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Yeniçeri Ocağının mutfağında toy bir delikanlı olarak ekrana gelen Akın Akınözü, daha sonra ise Arkadaşlar İyidir dizisinde rol almıştır.

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Ivan karakteriyle ekranlara gelen Akınözü, Arkadaşlar İyidir dizisinde Yunus Çağlayan karakteri ile 10 bölüm, Aslan Ailem’de Murat, Payitaht Abdülhamid’de Ömer olarak 25 bölüm seyirci karşısına çıkmıştır.

Tanınması popüler olması ise, Hercai Miran Karakteri ile oldu

Atv’de yayınlanan Hercai dizisi ile olmuştur. Hercai dizisinde Miran karakteri ile yıldızı parlayan Akın Akınözü, Miran karakteri ise genç oyuncu için adeta sıçrama yaptığı iş oldu. Bunu büyük bir çıkış değil, büyük bir sıçrama olarak yorumlamak lazım.

Daha önceki rollerindeki imajına bakıldığında Akın Akınözü’nün şimdiki hallerinden eser yok.
2015 yılından 2019 yılında Hercai dizisine gelene kadar Akın Akınözü’nün büyük bir çıkış yaptığını söylemek zor aradan geçen 4 yılda Akın Akınözü’nün olumlu yönde büyük bir değişim geçirdiği çok açık.

Hercai ile birlikte imaj değiştiren, saçlarını ve sakallarını uzatarak, şivesi, tavırlarıyla bambaşka bir kimliğe bürünen Akınözü, instagram’da hızla yükselen takipçi sayısıyla şu anda 1,9 kişinin takip ettiği bir isim haline geldi.

Muhteşem Yüzyıl Kösem 2. Bölüm Yeniçeri Ocağı Akın Akınözü

Muhteşem Yüzyıl Kösem 2. Bölüm Yeniçeri Ocağı Akın Akınözü
Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir