Hercai Dizisi Nerede Çekiliyor?

Yapımcılığını Mia Yapım’ın üstlendiği, Yönetmenliğini Cemal Şan’ın yaptığı Hercai dizisinin Senaryosunu Eda Tezcan ve Feraye Şahin yazıyor.
“İntikamdan doğan imkansız bir aşkın hikayesi” anlatılacak olan Hercai dizisinin başrollerini Akın Akınözü, Ebru Şahin, Gülçin Santırcıoğlu, Serhat Tutumluer, Ayda Aksel, Macit Sonkan, Serdar Özer, Oya Unustası, Tansu Taşanlar, Servet Pandur, İnci Şen ve Eda Başlamışlı paylaşıyor.

HERCAİ DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Hercai dizisinin çekimleri Mardin’de gerçekleşiyor.  Dicle ve Fırat nehirleri arasında yer alan Mardin Güneydoğu Anadolu bölgesinin en çok merak edilen şehirlerinden birsidir.

Bir Masal şehri olan Mardin kendine özgü mimarisinin yanı sıra farklı dinlere kucak açan yapısı ile köklü tarihi ile de yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekmektedir. Suriye ile komşudur.

Mardin il merkezi olmak üzere 9 tane de ilçesi bulunmaktadır. O ilçeler de şunlardır; Kızıltepe, Midyat, Dargeçit, Yeşilli, Nusaybin, Ömerli, Derik, Mazıdağı. Ekonomisi tarım, hayvancılık ve ticarete dayalıdır. Mardin aynı zamanda üzüm diyarı olarak da bilinir. Üzüm ihracatında 4. sıradadır.

Linyit ve Fosfat işletilmektedir. Mardin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde en dikkat çeken, en ilgi gören şehirlerden biridir. Kültür turları denildiğinde Mardin Midyat her zaman ön plandadır. Camileri, kiliseleri, türbeleri ve en önemlisi özgün mimarisi ile her zaman ilgileri üzerine çekmiştir. 

Mardin de Türkler, Kürtler, Süryaniler, Hristiyanlar, Araplar, Ezidiler bir arada yaşamaktadır, bu sebeple de Camileri, Türbeleri, Medreseleri, Kervansarayları, Kiliseleri ve Manastırları yan yana görmek mümkündür.

Mardin de Gezilecek Yerler

Mardin Kalesi ilk ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Daha sonrasında Zinciriye Medresesi ve Ulu Cami görülme listesine alınmalıdır. Meryem Ana Kilisesi, Mardin Müzesi ve elbette ki Mardin Evleri mutlaka görülmelidir.

Mardin mutfağı son derece zengin bir kültüre sahip olup masalarında çorba ve dolmaları olmazsa olmazdır. İçli köfte ve kaburga dolması Mardin’in en büyük sofra zenginlikleridir. Et yemeklerine ağılık verirler. Kebapları meşhurdur. Ve tabii ki yemek sonrası Künefe tek geçilen tatlısıdır.

Mardin’de Alışveriş 

Mardin’de yöresel ürünler her zaman vardır ve dikkat çekici özellik taşırlar. Bunların başında Mardin’in bıttım sabunu gelir. Mardin leblebisi alınmazsa olmaz. Mardin lezzetleri arasında peksimet ekmeği ve badem şekerleri gelir. Hediyelik eşya olarak gümüş işleme parçalar dikkat çekicidir. Kolyeler, yüzükler, küpeler, tepsiler kalıcı hediyeliklerdir.

dizibilgi google play

Hercai Dizisi Nerede Çekiliyor? (2 Yorum)

  1. Rehan cuma ekranaçıkarmısını yaklasyor sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü