Hercai Dizisi Nerede Çekiliyor?

Burak 13 Oca 2019 Hercai  0

Yapımcılığını Mia Yapım’ın üstlendiği, Yönetmenliğini Cemal Şan’ın yaptığı Hercai dizisinin Senaryosunu Eda Tezcan ve Feraye Şahin yazıyor.
“İntikamdan doğan imkansız bir aşkın hikayesi” anlatılacak olan Hercai dizisinin başrollerini Akın Akınözü, Ebru Şahin, Gülçin Santırcıoğlu, Serhat Tutumluer, Ayda Aksel, Macit Sonkan, Serdar Özer, Oya Unustası, Tansu Taşanlar, Servet Pandur, İnci Şen ve Eda Başlamışlı paylaşıyor.

HERCAİ DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Hercai dizisinin çekimleri Mardin’de gerçekleşiyor.  Dicle ve Fırat nehirleri arasında yer alan Mardin Güneydoğu Anadolu bölgesinin en çok merak edilen şehirlerinden birsidir.

Bir Masal şehri olan Mardin kendine özgü mimarisinin yanı sıra farklı dinlere kucak açan yapısı ile köklü tarihi ile de yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekmektedir. Suriye ile komşudur.

Mardin il merkezi olmak üzere 9 tane de ilçesi bulunmaktadır. O ilçeler de şunlardır; Kızıltepe, Midyat, Dargeçit, Yeşilli, Nusaybin, Ömerli, Derik, Mazıdağı. Ekonomisi tarım, hayvancılık ve ticarete dayalıdır. Mardin aynı zamanda üzüm diyarı olarak da bilinir. Üzüm ihracatında 4. sıradadır.

Linyit ve Fosfat işletilmektedir. Mardin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde en dikkat çeken, en ilgi gören şehirlerden biridir. Kültür turları denildiğinde Mardin Midyat her zaman ön plandadır. Camileri, kiliseleri, türbeleri ve en önemlisi özgün mimarisi ile her zaman ilgileri üzerine çekmiştir. 

Mardin de Türkler, Kürtler, Süryaniler, Hristiyanlar, Araplar, Ezidiler bir arada yaşamaktadır, bu sebeple de Camileri, Türbeleri, Medreseleri, Kervansarayları, Kiliseleri ve Manastırları yan yana görmek mümkündür.

Mardin de Gezilecek Yerler

Mardin Kalesi ilk ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Daha sonrasında Zinciriye Medresesi ve Ulu Cami görülme listesine alınmalıdır. Meryem Ana Kilisesi, Mardin Müzesi ve elbette ki Mardin Evleri mutlaka görülmelidir.

Mardin mutfağı son derece zengin bir kültüre sahip olup masalarında çorba ve dolmaları olmazsa olmazdır. İçli köfte ve kaburga dolması Mardin’in en büyük sofra zenginlikleridir. Et yemeklerine ağılık verirler. Kebapları meşhurdur. Ve tabii ki yemek sonrası Künefe tek geçilen tatlısıdır.

Mardin’de Alışveriş 

Mardin’de yöresel ürünler her zaman vardır ve dikkat çekici özellik taşırlar. Bunların başında Mardin’in bıttım sabunu gelir. Mardin leblebisi alınmazsa olmaz. Mardin lezzetleri arasında peksimet ekmeği ve badem şekerleri gelir. Hediyelik eşya olarak gümüş işleme parçalar dikkat çekicidir. Kolyeler, yüzükler, küpeler, tepsiler kalıcı hediyeliklerdir.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

“Hercai Dizisi Nerede Çekiliyor?” üzerine 3 yorum

  1. game boxes dedi ki:

    You completed some nice points there. I did a search on the subject and found a good number of people will go along with with your blog.

  2. Rehan dedi ki:

    Rehan cuma ekranaçıkarmısını yaklasyor sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü

  3. Anonim dedi ki:

    Çok güzel bi yer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.