Hercai Dizisi 6. Bölüm (19 Nisan 2019) Analizi “Aslı”

Burak 25 Tem 2019 Analiz Hercai  0

Hercai dizisi Atv ekranlarında yayınlanmaya başladığı ilk günden itibaren jenerikte hep güzel anlamlı sözler yer alıyor. Hercai dizisinin 6. Bölümünde de bu gelenek bozulmadı ve Şemsi Tebrizi’nin anlamlı sözü ile dizi başladı. Ve böyle başlaması da beni eski ASK Analizlerini yazdığım zamana götürdü. Bende ilk zamanlarda böyle sözlerle başlardım analizlerime ve bu dizi sayesinde bu gelenek de devam etmiş oluyor.

Birine öyle bir söz söyle ki, ya yaşat yada öldür; ama asla yaralı bırakma. / Şemsi Tebrizi

 

Miran, Yaren’in sözüne inanıp Reyyan’ı gecenin bir vakti herkes uyurken baba evine götürmüş, hastaneden çıkmış olan Gül kardeşini görmesini sağlamıştı. Sadece kısa bir süre kalıp, kardeşini görüp, gizlice bir hırsız gibi girdikleri o konaktan çıkacaklardı. Reyyan kardeşi Gül’ü gördü onu sevdi, öptü, ninni söyledi ve uyuttuktan sonra yanından sessizce odadan çıkmıştı ki, biri arkasından saçını tutup çekti.

Miran da Reyyan’a verdiği sürenin dolması, Reyyan’ın gelmediğinden dolayı başına bir iş geldiğini düşünüp, tam bakarken Miran’ın da arkasından başına silah dayandı. Miran Reyyan’ı dedesinin götürdüğünü gördü. Onu kurtarmak için peşinden gitmek istedi ancak onun da başına silah dayanmış, silahı dayayan da kendi öz babaannesi Azize Aslanbeydi. Torunun ölmesini istemediği için böyle bir şey yapmıştı.

 

Miran babaannesini dinlemedi. Reyyan’ı almadan gitmeyecek, kararlıydı. Babaannesi pes etti, yanında getirdiği adamları silah sesi duydukları an konaktaki herkesi öldürecekti, bunu söyledi ve Miran’ın gitmesine Reyyan’ı kurtarmasına izin verdi. Reyyan da dedesi ile karşı karşıya alnına silah dayanmış bir halde konuşmakta. Dedesi olmadığını bilmediği dedesi bildiği adama beni sevmen için gözünün içine baktım ama beni sevmedin dedi.

Reyyan bilmiyor ki o adam onun dedesi değil, o yüzden sevmiyor onu. Ve o yüzden çocukken gelecekte doktor olma hayaline karşılık attığı tokat ile geleceğine, hayallerine, umutlarına son noktayı koyan o adam onun dedesi değil. Kendi kanından, kendi canından olmadığı için sevmemişti, okumasına izin vermemiş, hayallerini, umutlarını, geleceğini çalmıştı. Şimdi de öldürmek istiyordu. O zaman kimse karşı durup da Reyyan okuyacak, geleceğini kurtaracak diyememişti. Şimdi de kimse çıkıp da Reyyan ölmeyecek diyemiyordu. Reyyan ağlayarak bunları haykırdı dede diye bildiği ama aslında dedesi olmayan Nasuh ağa ya.

Kendi eli ile silahı alnına dayadı öldür de bitsin dedi Reyyan. Miran da gördü ve silahla odaya girdi dur Reyyan’a dokunursan öldürürüm seni dedi. Nasuh ağa da madem uğrunda ölmeyi göze aldın, niye kirlettin o zaman dedi. Miran da o bana emanet dedi. Reyyan ayağa kalkıp ikisinin arasında durdu. İki silah arasında dedesinin öldürmesini istedi. Nasuh ağa Reyyan’ı kendisine çekerek Miran’a silahı indirmesini yoksa bu kahpeyi vururum dedi. İnsan hiç öyle söyler mi söyledi işte. Miran da silahını bıraktı, Reyyan’ın bir suçu yok dedi.

Miran söylediği ile yaptığı arasında çelişiyor. Madem Reyyan’ın suçu yoktu, neden intikam aldın ondan? Senin yerine ben cevap vereyim Miran, Babaanne baskısı yüzünden. Şimdi Reyyan’ı sevdin, aşık oldun babası da sana emanet edince ölmesine izin vermiyorsun. Reyyan’a senden başka kimse zarar veremez buna izin vermezsin sen. Üzende sen, kıranda, incitende ama yaşamasını isteyende.

Gül, uyanmış Miran diye gelince Nasuh ağa silahı sakladı. Gül ablası ile Miran’ın kurtarıcısı oldu. Gül sayesinde konaktan el ele tutuşarak çıktılar, onları kapıya kadar Gül yolcu etti. Nasuh ağanın gerçek torunu Gül olduğu için ona karşı gelemedi Nasuh ağa. Gül de çocuk olduğu için çok şeyin farkında değil. Miran’a bana söz verdin beni gelip alacaksın sizde kalacağım dedi. Miran da tamam dedi. Onlar konaktan çıktılar, Gül de dedesine en büyük sensin Miran’ı da ablamı da sen getirdin dedi. Onları dedesinin getirdiğini düşünüyor ama gerçekler öyle değil. İşin mimarı Yaren olup biteni gizlice izledi yukardan ne pis kızmış Yaren.

Reyyan kapıdan çıkınca, Miran’a ben neyin bedelini ödedim, sen benden neyin intikamını aldın öğrenmek istiyorum dedi. Miran da burada olmaz anlatacağım diyerek oradan uzaklaştılar. Azize hanımda arabada onları görünce eve gitti. Yaren abisinin alkol alıp geldiğini görünce dedesi görmesin diye zorla odaya götürdü ve sen tek torunsun, ağasın, senin yürüdüğün yeri titretmen lazım, kendine gel dedi. Abisine sana yardım edeceğim dediğinde, Azat; sen kimseye çıkarın olmadan yardım etmezsin dedi. Kardeşini nasılda iyi tanıyor Azat. Ben anladım sen anlamadın Reyyan beni sevmiyor deyince Azat, Yaren de; Reyyan asıl şimdi sana gücüne, arkasında durmana ihtiyacı var, unutma biz kadınlar aciz erkekleri değil, güçlü erkekleri severiz dedi odadan çıktı.

Reyyan ve Miran konağa vardıklarında Reyyan neden neyin intikamını benden aldın anlatacaksın öğrenmeden bırakmayacağım dedi. Miran odaya girdi. Bir oraya, bir buraya gitti. Söze nerden nasıl başlanırdı ki, Reyyan hadi anlat diye ısrar edince, Miranda gözleri dolmuş bir halde anam babam için dedi. Senin babam benim anamın namusunu aldı, onları öldürdü. Benim çocukluğum, gençliğim bu intikam gününü bekleyerek geçti dedi.

Reyyan itiraz etti. Benim babam karıncayı bile incitmez, senin beynini boş şeylerle doldurmuşlar dedi. Miran ağlayarak, çocukken yaşadıklarını anlattı. Babaannesinin çığlığına odasından çıkan Miran korkmuş, saklanmış olanları gizlice izlemiş. Anne ve babasının kanlı bedenlerini avluya koymuşlar, Hazar Şadoğlu senin baban anamın namusuna göz dikmiş, kaçırmış, babam peşlerinden gitmiş, anamında babamında gözünün yaşına bakmadan ikisini de öldürmüş dedi.

Anamın sesini, kokusunu baban aldı benden. Evimizi toprağımızı terk ettik sizin yüzünüzden. Aklımın ilk erdiği günden itibaren yemin ettim intikam almak için, bunun için büyüdüm, yedim, uyudum, çalıştım dedi Miran. Reyyan da babam senin bildiğin gibi biri değil, aç görse doyurur, yoksul görse giydirir, sesini bile yükseltmez dedi. Miran da ağlayarak tek bir bayram günü mezarlığa gidemedim baban yüzünden. Ben haklıyım, affetmeyi, mutlu olmayı, sevmeyi bilmiyorum ben nefretle büyüdüm dedi. Sonradan odadan ağlayarak çıktı Miran.

Miran bir yerde haklı, annesiz, babasız büyümek çok zor. Bunu ancak yaşayan bilir. Kelimelere dökmek imkansız. Birileri anne-baba derken sizin anne-baba diyecek kimsenizin olmaması, kokusunu, sesini, yüzünü hatırlamıyor olmanız, ziyaret edecek bir mezarın bile olmaması çok zor. Miran bu açıdan haklı ama nefreti Miran’a kim öğretti? Azize Aslanbey. Miran bugün sevmeyi bilmiyorsa babaannesi yüzünden, nefret ile büyüttüğü için.

 

 

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Hercai Dizisi 6. Bölüm (19 Nisan 2019) Analizi “Aslı”” üzerine 88 yorum

 1. K.Aze. dedi ki:

  Merhaba abla.Aslimizin Radanin dogum gúnú için açtigi sayfani gördúnûzmü? Oradayiz.

 2. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin. Hayirli sabahlar.

 3. Hanim abla dedi ki:

  A sımana dogru uzanmış elim
  S ana kavuşmakçın dua ederim.
  L alenin göysütek kalbim simsiyah
  I zdırap çekmekten hasta oldum ah. İyi geceler her kese.

 4. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli gûnler. Çok çok te$ekkürler ablacim.Selam gönderende sag olsun, getirende. Bizden de selamlar ve tebrikler. Haklisiniz abla,bu i$de bir i$ var.Kizin resmen morali yok.Allah hayir etsin. In$allah sagligi yerinde olsun,gerisi dûzelir.Bir yol bulunur,ayrilmayiz in$allah.

 5. Hanim abla dedi ki:

  Hayırlı akşamlar degerli dostlarlm.iyisinizdir inşallah.Polad amcanız size selam söylüyor ve bayramınızı tebrik ediyor.Her şey için teşekkürler.
  Sevgili kızımın gelişi sevincimize sevinc kattı.ama o internette yahut bilgisayarda problemim var demedi.Allah korusun hastam var da söylemedi.belki işini degişmiş.ola bilirmi? bu sayfanı baglarlarsa bir-birimize nasıl ulaşırız.o yüzden alternativ yol bulmamız lazım.Rada gelseydi belki tavsiyesi olurdu.ama Aslı bir yol gösterir muhtemelen.neyse iyi düşünelim iyi olsun.görüşürüz.

 6. K.A dedi ki:

  Gúnaydin dostlar.Ablacim gözúmûz aydin.Aslimiz geldi. Bu gún mutlaka geleceyini biliyordum. Hakikatan Aslimiz olmadan olmaz.Amin ablam,sizinde bayraminiz múbarek.Polad amcamla, sevdiklerinizle birlikte nice bayramlar geçirin in$allah. Polad amcamin da,sizinde ellerinizden öpûyorum canim ablam.

 7. K.Azeri. dedi ki:

  Gúnaydin dostlar.Ablacim gözúmûz aydin.Aslimiz geldi. Bu gún mutlaka geleceyini biliyordum. Hakikatan Aslimiz olmadan olmaz.Amin ablam,sizinde bayraminiz múbarek.Polad amcamla, sevdiklerinizle birlikte nice bayramlar geçirin in$allah. Polad amcamin da,sizinde ellerinizden öpûyorum canim ablam.

 8. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslım,gözümü yolda koyanım hoş geldin, sefalar getirdin.artık döndünmü?Kamile de Gözel de ne yapacağımızı bilmiyorduk.ama sen sag-salimsin ya bu bize yeter.nedenini sormuyorum.Anarnen nasıl iyileştimi.Senin sevenlerin ve sevdiklerinle bahem Kurban bayramınız kutlu olsun.Rabbim ne muradın varsa versin seni korusun ve senden razı olsun.Yüzük taşıyla kıymetli olur biz de seninle.Biz sensiz yapamayız.Allaha emanet ol güzel kızım.

 9. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba.İslam aleminin Kurban bayramı mübarek olsun.Savaşlar bitsin,mazlumlar gülsün,çocuklar şen olsun her karanlıgın şafağı her şafağın sabahı illa ki vardır. Allah kurbanlarımızı kabul etsin, dualarımızı Arafatta olan dualara ilhak eylesin.Hayırlı bayramlar.

 10. aslı dedi ki:

  Gözelcim ve Radacım sizleri de unutmadım sizler benim için özel güzel insanlarsınız. Adını Sen Koy dan bana en güzel hediyesiniz. Sizlerin de bayramı kutlu olsun. sevdiklerinizle daha nice güzel bayramlara ulaşmanız dileği ile. ❤❤❤ Gözel ❤❤❤ Rada ❤❤❤ hayırlı Bayramlar ❤❤❤

  1. Gozel dedi ki:

   Aslicim canim benim hoş geldin sefalar getirdin nekadar yogun olsada bayrama gelir diye bekliyordum.teşekkul ederim canim benim sende sizde benim icin cok kiymetlisiniz nezaman kendimi egsik hissetdigimde buraya gelsem egsigimi dolduryorsunuz sizin hakkynyzy neyapsamda odeyemem.siz benim canimin icisiniz insan gormeden boyle seve biljegini tahmin bile etmiyordum.sizler ayilemin parcasysynyz.aaaa bayram bayram duygusala baglamayyn aaaa aglyjam nerdeyse.
   ASLICIM,HANIM ABLACIM,KAMILI ABLACIM,RADACIM HEPINIZIN KURBAN BAYRAMYNYZ KUTLY MUBAREK OLSUN.KESTIGINIZ KURBANLYKLARYNYZ EDEN DUA DILEKLERINIZ VEREN SADAKALARYNYZ GUJE ALLAMYN DERGAHINDE KABUL OLSUN.
   IY BAYRAMLAR CANLARYM BENIM SIZE TEK TEK SYRYLYP OPYORUM

   1. K.Azeri. dedi ki:

    Iyi gûnler Gözelim. Te$ekkûrler canim,senin de bayramin múbarek. Sevdiklerinle,çoluk çocukla birge nice bayramlara in$allah.Evet canim gözûmüz aydin.Ama Aslimizin keyfi yok,nedenini bilmiyoruz.

  2. Gozel dedi ki:

   Ablalarym hady gozumuz aydyn

 11. aslı dedi ki:

  Kamilecim bir tanem senin de Kurban Bayramın mübarek olsun canım.
  ❤❤❤Kamilecim ❤❤❤ hayırlı Bayramlar
  Sevdiklerinle daha nice güzel bayramlara ulaşman dileği ile seni seviyorum canım.

  1. K.A dedi ki:

   Gûnaydin canim.Ho$ geldin Aslim,bizi yalniz birakmayacagini biliyordum, biz sensiz yapamayiz canim. Bayramin mûbarek.Tûm sevdiklerin hep yaninda olsun canim benim.Seni çok seviyorum.

 12. aslı dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar, Herkesin Kurban Bayramı Mübarek olsun. Hanım ablacım canım ablam senin ve Polad amcamın ellerinizden öpüyorum. Daha nice güzel bayramlara sevdiklerinizle ulaşmanız dileği ile her ne olursa olsun bana yazdığın şiirlerin için de sana çok teşekkür ederim. Seni çok ama çok seviyorum.
  ❤❤❤ Hanım Ablacım ❤❤❤ hayırlı Bayramlar ablacım ❤❤❤
  Polad amcam nasıl? benden çok selam söyle ona. Ellerinden öpüyorum Allah’a emanet olun ablacım.

 13. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba ablacim. Bilmûkabele.Amin canim ablam,amin.Biz de sizi seviyoruz,hem de çok.

 14. Hanım abla dedi ki:

  Merhaba benim vefalı kızlarım.Arefe gününüz mübarek.Her kesin, bizim de müşküllerimiz Allahın izniyle hall olunsun.intizarımıza son verilsin. Aslımızın gelişiyle gözlerimiz aydın olsun inşallah.çok seviyorum sizi. görüşürüz.

 15. K.Azeri. dedi ki:

  Amin Gözelim,amin in$allah. Sizinle bahem.Biz de seni seviyoruz canim.Iyi geceler hepinize.

 16. Gozel dedi ki:

  Iy geceler ablalarym nasylsynyz bayram temizligi bitdimi benimki bitdi sayilir.
  Aslicim hepimiz Kamili ablama katylyorus don artyk neolur.
  Iy bayramlar canlarym benim hepimizin kurbanlyklarymyz kabul olsun.sevdiklerinizle gecirijek guzel bayramlar olsun.iy geceler ablalarym sizi cok sevyorum

 17. K.Azeri. dedi ki:

  Aslicim iyi bayramlar.Bizi bayram gûnû yalniz birakmazsin biliyorum. Tesellimiz internet sorununun olmasini dú$ûnmektir. Bizi sensiz birakma canim,dön artik. Seni çok seviyoruz.

 18. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba.iyi bayramlar her kese.Ablacim haklisiniz,hem misafirim vardi bu gûn gitti. Amin canim ablam amin. Kurban bayramimiz mûbarek. Túm kurbanlar kabul olsun.

 19. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar.hoş geldin Gözelcim.teşekkür ederim.inşallah gelir güzel kızımız.Kamilecim de tatil günü ya çocukların hizmetinde.gelemiyor.Allah bütün çocukları korusun bizimkileri de.Ülvilik,güzellik,merhamet, şefkat,sevgi kokan Kurban bayramımız mübarek olsun.

 20. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn hayirli hafta sonlary ablalarym.Hanim ablam orucuny allah kabul etsin ne guzel cocuklaryn gelmişler.cocuklaryn etrafynda olunca yoruldugynyda duymayar insan kendine iy bak ablacim.inşalla bayrama Aslimiz gelir.yoksa onsuz bayramymyz egsik olur
  Iy bayramlar ablalarym

 21. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba canım sana da iyi geceler.

 22. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba.Allah kabul eylesin ablacim. Dinlenin ablam, kiyaman ben size.In$allah Aslimiz bayrama kadar gelir ablam. Iyi geceler.Allah rahatlik versin.

 23. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar.bu gün işlerim yogun oldu.çocuklar gelmiştiler.bilgisayara yakın gidemedim.çok yoruldum.hem de bu gün oruc tutmuşam.pazar günü siz de oruc tutun.kim tuta bilirse tabi.Arafa günüdür.İnşallah Aslım da bayrama kadar gelir.görüşürüz.

 24. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin.Hayirli cumalar.

 25. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn mutlu sabahlar hayirli cumalar ablalarym

 26. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba.Ho$ bulduk abla. In$allah internet sorunudur, ba$ka bir $ey yok. Ablacim Polad amcam nasil?

 27. Hanım abla dedi ki:

  Merhaba kızlar hoş geldiniz.Bizim tanıdığımız Aslı işini asla yarım bırakmaz.Bir haber bile vere bildmedigine göre internet sorunu vardır.olsun ki analizleri yazıyordur,sorun çözülünce dal-dala gönderecektir inşallah.saglıgı yerinde olsun da önemli olan o. görüşürüz.

 28. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli gûnler arkada$lar. Haklisin Gözelcim,hepimiz ayni durumdayiz. In$allah Aslimiz iyidir. Allah yardimcisi olsun.Çok $ukûr oglun da iyidir,bir kaç aydan sonra kavu$acaksin in$allah.

 29. Gozel dedi ki:

  Iy gunler ablalarym nasylsynyz diyijem ama ayny benim gibisinizdir.uzun zaman oldy Aslimizdan haber yok sinirim Goker beyde bilmiyor haber vermedigine gore.rabbim yardamcy olsun dualarymyz onunla.Hanim ablam amjam nasyl iyleşyormy.evet ablam Sohbetin yanyna mayisda gitdim dogum gunune maşallah cok iy cok şukur rabbime.
  Her site bakdygymda hady gozumuz aydyn demek isteyorum Aslicim geldi diye ama olmuyor.hady hayirlysy inşalla cabuk geir

 30. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba.Iyi ak$amlar.Evet abla ben de çok endi$eliyim. Artik ne dû$üneceyimi bilmiyorum.In$allah iyidir.Amin ablacim Amin.

  Gözelcim haklisin iyi dû$únelim iyi olsun in$allah.

 31. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar nasılsınız.Gözelcim Söhbeti görmege gittinmi nasıldır?Kamilecim kızımın dönüşü uzun sürdü.Endişe etmege hakkımız var.ama ne ünümüz yetiyor ne elimiz.Dua etmekten başka elimizden gelen bir şey yok.Allahın nezeri üzerinde olsun ve o sag-salim bize geri dönsün inşallah.Hepiniz Allaha emanet olun.

 32. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn hayirli sabahlar ablalarym.Hanim ablam amjamyza allah şifa versin inşalla iy olur.inşalla Aslida tez zamanda gelir iy duşunelim iy olsun allah yardamçysy olsun.

 33. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi geceler ablacim. Te$ekkûr ederim.Evet abla, ben de ayni durumdayim. Netice sagligiyla bagli sonuclanmasin in$allah.Amin canim ablam,amin. Allah rahatlik versin.

 34. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızım nasılsın.teşekkür ederim.Bizim kızdan hala bir haber yok.Göker bey bilirmi gören?10 gün oldu gelmeyeli.ne düşüncegimi bilmiyorum artık.Allaha emanet olsun.görüşürüz.

 35. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba ablacim.Allah yardimcisi olsun. In$allah iyi olacak.hava da sicak,yaralarin iyile$mesi gecikir.Bu hafta havalar azcik serin çok $ûkúr. In$allah iyi olacak kalbinizi ferah tutun ablam.

 36. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar.Nasılsınız.işler yoğun galiba, gelmemişsiniz.K.Azeri amcanın ameliyyattakı dikiş yeri iyi degildi.malum şeker hastasıdır.Dün doktora gittiler.doktor yarayı temizleyip ve deyip ki korkulucak bir şey yok.her gün yeşil renkli maye var adını bilmiyorum ondan sürmek lazımdır.inşallah sagalır.Yine bir haber yokmu kızım. her şey tatlıya baglanır inşallah.görüşürüz.

 37. Hanim abla dedi ki:

  İyi geceler.

 38. Anonim dedi ki:

  aslı hanım analizleriniz çok güzel neden yarım bırtaktnıuz devamını yazarmısınız

 39. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli pazarlar. Evet abla,i$ler zaten yogun. Pazar olunca da bitmiyor. In$allah canim ablam,in$allah. Abla Polad amcam nasil,kendini nasil hiss ediyor,iyile$mesi nasil?

 40. Hanim abla dedi ki:

  Hayırlı pazarlar arkadaşlar.nasılsınız.Kamilecim pazar günü işler yogun oluyor galiba gelemiyorsun.ama dinlenmek gerek arada.Aslım da bu gün dinlenir, yarın gelir inşallah.görüşürüz.

 41. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar. Teşekkür ederim Gözelcim. sevdiklerinle 100 yaşa.
  İnşallah yakında Aslımız gelir.bizim intizarımıza son verilir.İyi geceler.

  1. Gozel dedi ki:

   Inşalla ablam

  2. Gozel dedi ki:

   Gunaydyn mutly sabahlar hayirli pazarlar ablalarym inşalla bu gun Asli gelir allah yardamcysy olsun kolay gelsin ona.haklysyn Kamili abla yardam edemeden beklemek zor.

 42. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba.Ho$ bulduk. Gözelim ablamizin dogum gûnú 5 temmuzdu.Allah saglikli,huzurlu uzun ömúrler nasib etsin in$allah. Evet haklisin canim,ablamiz iyi moral oldu,eksik olmayin ablacim. Adam çok akilli, tarti$madan yola verdi. Her kes yapa bilseydi,hayat kolay olurdu be abla.In$allah Aslimiz çavuk döner.Neler oldugunu bilmeden,yardim edemeden beklemek çok zor. Allah yardimcisi olsun.

 43. Gozel dedi ki:

  Hayirli gunler ablam eline saglyk ablacim sen insana moral olyorsun.Aslicim yok sende gelmesen napardyk senin zinine hayranym ablacim.6 temmus dogum gununmuydi ablam bilmiyordum kusura bakma gecde olsa kutluyorum dogum gunun kutly olsun iyki dogdun iyki varsyn iykide hayatymyza girmişsin.nije mutlu yaşlara canim ablam amjam ile tum sevdiklerinle beraber kutlayasyn inşalla.rabbimden bin kere razyyyim sizin gibi guzel kalply insanlarla tanyşdygym icin.sizi cok sevyorum

 44. Hanim abla dedi ki:

  Hayırlı günler.her kes hoş gelir sefa getirir. 120 yaşlı birine soruyorlar ki nasıl oldu da bu yaşa gele bildin.diyor ki ben ömrümde bir kesle tartışmadım.öyle şey olamaz,söylüyor soru soran.hemin adam cevabında “olamaz olamaz da” diyor.yani tartışmıyor.siz de bir şeyler yazın.Aslı gelene kadar her gün birce defa da olsa gelmeliyik.inşallah o da tezlikle gelir. görüşürüz.

 45. Gozel dedi ki:

  Hayirli akşamlar ablalarym nasylsynyz teşekkul ederim canlarym yaryn mutluka soylerim selamynyzy cok saolun. Hanim ablam cok guzel hikaye eline saglyk neyazykki çarik gibi goryan erkekler cok.cok dogry soylemiş kendi nasylsa oyle goryandir. Iy geceler ablalarym.

 46. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar. Iyi etdiniz geldiniz ablam.Nasilsiniz, Polad amcam nasil? Sag olun ablam,gûzel hikaye. Elbette her kes her kesi,her $eyi kendi nasilsa öyle görûyor ablacim.

 47. Hanim abla dedi ki:

  Hayırlı akşamlar.İyi ki gelmişsiniz.Gözelcim sen de bizden selam yetir oguluşuna.Ben de indi vakit bula bildim.bir satır da olsa yazak.iyimisiniz?Küçük bir hikayet yaıyorum sizin için.
  Birine soruyorlar ki kadın senin için kimdir,nedir.Diyor ki kadın benim için çarıktır(yani ayakkabı).Diger kişiye aynı soruyu soruyorlar.cevap veriyor ki benim için tacdır.nasıl oluyor o öyle söyledi,sen böyle.Adam diyor kim ayaktır onun için çarıktır, kim baştır ona tacdır. nasıl, hoşunuza gittimi?

 48. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli cumalar. Çok $ûkûrler olsun,sag olsun Gözelcim. bizden de selam söyle. Allah korusun. Aslicim güçlû bir kiz,ne sorun olursa çözûcek in$allah,ben inaniyorum. Sagligiyla bagli sorun olmasin da, kalani düzelir in$allah.

 49. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn hayirli cumalar ablalarym Hanim ablam,Kamili ablam teşekkul ederim ikinizede askerimiz iy cok selamy var cok haklysyn ablacim ol vatana emanet allahym penasynda aman saklasyn.Aslim hala gelemedi hayirdir inşalla. Hepinizi cok sevyorum canim ablalarym

 50. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba ablacim. Evet bana da öyle geldi,var bir $eyler. Kaç kere geliyorum Aslimiz geldimi diye.

 51. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli gúnler arkada$lar. Ho$ geldin Gözelim.Sag olasin canim. Sen nasilsin,askerin nasil?

 52. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar.hoş geldin Gözel.nasılsın.Asker nasıl.Vatan ona emanet o Vatana emanet.
  Arkadaşlar bu saytta bir problem var galiba.ne bileyim müdafaa olunmur.risk vardır.ben riski göze alıp açtım size haber vereyim diye.anlamıyorum.Aslım gelseydi anlatırdı.Kamilecim tez-tez gele bilmesem merak etmeyin.Ben Aslımı bekliyorum ve hepinizi çok seviyorum.Allah amanında.

 53. Gozel dedi ki:

  Iy akşamlar canim ablalarym nasylsynyz bir kac gun internet olamady sizlerden ayry kaldym nasylsynyz.Kamili ablam iymisin.Hanim ablam sen nasylsyn Polat amjam nasyl iyleşyormy
  Aslimiz hala gelemedimi allah yardamcysy olsun işlerinde kolaylyk dileyorum hayirli geceler canlarym

 54. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba. Evet,haklisiniz ablacim. Amin.In$allah i$leri yoluna koyar,çavuk döner. Sabirsizlikla bekliyoruz.

 55. Hanim abla dedi ki:

  İyi günler.kim gelirse hoş gelir.gelemeyenler de gelir inşallah. Kamilecim nasılsın.bizi bir yere toplayan Aslıdır.bir-birimize ne kadar sevgimiz,saygımız olsa da o gelmeyende biz de gelemiyoruz. Allah işini rast getirsin,dönsün inşallah.hoşca kal.

 56. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi gûnler arkada$lar. Bu ne sessizlik,kimse yokmu?

 57. Hanim abla dedi ki:

  İnşallah.

 58. K.Azeri. dedi ki:

  In$allah iyi olacak ablam. Yûreyinizi sikmayin. Bizim hasta da hayla ayni omuzu, bacagi gipsde.2 gûndúr gitmi$dim.In$allah iyile$irler. Allah her kesin yardimcisi olsun. Asli için ben de endi$eliyim ablam. In$allah her $ey yolundadir.

 59. Hanim abla dedi ki:

  Hayırlı günler.Çok sag ol Kamilecim.iyi diyelim iyi olsun.sen nasılsın?hastanız iyileştimi?Aslı gelir biz de iyi oluruz inşallah.görüşürüz.

 60. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli gûnler arkada$lar. Nasilsiniz.Ablacim Polad amcamin durumu,Iyile$mesi nasil?

 61. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi gûnler. Çok sag olun ablacim,te$ekkûr ediyorum. Amin canim ablam,amin. Allah yardimcimiz olsun in$allah.

 62. Hanim abla dedi ki:

  K omek ol ya Rabbim evlatlarıma
  A llahım,kötü gün gösterme bana.
  M ehriban,rehimli,kudretlisin sen
  İ şiten ve gören,hem de ki bilen.
  L ütf etsin diye Allah bana, yine de
  E lim yüreydedir, gözüm feleyde. görüşürüz.

 63. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba arkada$lar.Amin canim ablam,cúmlemizden.

 64. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar çok teşekkür ederim. Allah razı olsun.

 65. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn mutlu pazarlar canlarym
  Kamili ablam teşekkul ederim
  Hanim ablam cok sevindim amjamyz taburcy olmuş gun gunden dahada iy olur inşalla.gecmiş olsun allah şifa versin ablacim.sanada kolay gelsin.
  Aslim işlerin varmyş kolay gelsin canim allah yardamcyn olsun cabuk don bekliyorus.
  Sevgilerimle canim ayilem

 66. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba hanimlar. Çok $úkúrler olsun ablam. Biz te$ekkûr ederiz. Geçmi$ olsun.
  Gözelim senin baldizina da geçmi$ olsun. Iyi etmi$sin, yardim etmek lazim.Allah hepimizin yardimcisi olsun.

  1. aslı dedi ki:

   Amin inşallah canım.
   Arkadaşlar beni merak etmeyin biraz işlerim var. O sebeple beni görmezseniz diye merak etmeyin diye bilgi vereyim dedim. Hepinizi seviyorum.

 67. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba dostlar, hoş geldiniz nasılsınız. Amcanız taburcu oldu. size çok-çok selam söylüyor.ilginiz için çok-çok teşekkür ediyor.hepinize cansaglıgı diliyor.hoşca kalın.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, çok geçmiş olsun, gözünüz aydın sağolsun Polad amcam. Bilmukabele ablacım.

 68. Gozel dedi ki:

  Hayirli gecelèr iy uykular hepinize.
  Hanim ablacim amjamyz nasyl iymi dahada iy olujakdyr inşalla ne zaman taburcy olyor.rabbim hepimizin yuvasyna saglyk huzur mutlulyk versin.dun gelemedim cunki eşimin kiz kardeşi amelyat olupdy bir ay onje oyuzden işlerini yapamyyor ona yardama gitmişdim tomates bagladyk şişelere kyşlyk icin.cok yorgundym bakamadym siteye ve uyky tutmady bi bakyym dedim iykide bakmyşym Erkan kardeşimizin dogum guni icin sayfa acmyş Aslim cok begendim teşekkul ederim ona.
  Şimdi hepiniz uykudasynyz tatly ruyalar iy uykular allah rahatlyk versin yaryn goruşme dilegiyle sevgilerimle canlarym

  1. aslı dedi ki:

   Geçmiş olsun Allah acil şifalar versin Gözelcim.

 69. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba.Iyi ak$amlar arkada$lar.internetim yokdu, o yûzden yokdum ablacim. Siz nasilsiniz,Polad amcam nasil? Hastaneden çikdimi? In$allah ablam.Iyi olsunlar da gelirler.

 70. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba her kese.K.Azeri dünden yoksun.hayırdır inşallah.Ne zamandır Xanım da yok.Rada yok.nerede olurlar olsunlar mutlu olsunlar.Gözel bu gün gelmedi.yarın gelir inşallah.höşca kalın.görüşürüz.

 71. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi gûnler arkada$lar.Aslicim te$ekkûrler sana canim. gúzel sözlerle ba$lami$. Ya$atmak daha gûzel diyilmi?
  Evet yarali birakilan çok korkulu olur.Namert dosttan mert dû$man iyidir. Ama bunlarin dü$manlgi da namerttir. Gúnahsiz bir kizdan böyle intikam almak namertlikdir.
  Gûzel kiz,ho$ geldin. Biz de seni özledik.

  1. aslı dedi ki:

   iyi geceler canım, yaşatmak elbette ki daha güzel. Yaralı olan canı yandığı kadar can yakmayı ister ki Miran da öyle yapıyor. Canı yandı can yakıyor. Henüz Reyyan’ın Hazar beyin kızı olmadığını kimse bilmiyor. Annesi ile Hazar bey ve dedesi dışında.

 72. Gozelkiz dedi ki:

  Teşekkürleri
  Hanimabla
  İyidiyelm
  İyiolsun

 73. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar. Güzelkız hoş geldin nasılsın?
  Aslıcım teşekkür ederim.Analiz çok güzeldir.hem de bir az başka sanki.su gibi içtim.Bilmiyorum “kelimelere dökmek imkansız”.tekrar teşekkürler.devamını bekleriz.sçhdçs.

  1. aslı dedi ki:

   Canım ablam benim sağ olasın inşallah devamı gelecek, biraz zaman.

 74. Guzelkiz dedi ki:

  Merhaba
  Meleğim
  Ve
  Arkadaşlar
  Nasılsınız
  Sizicok
  Özledim
  Aslimsenicoooksevyorum

  1. aslı dedi ki:

   Hoş geldin Güzel Kız, bir geliyorsun, aylarca ortalarda yoksun. Nasılsın? teşekkür ederim sevilmek, sevildiğini bilmek güzel

 75. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn ellerine guzel gonlune saglyk canim Aslim sagolasyn canim benim

  1. aslı dedi ki:

   İyi geceler canım teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.