Hercai Dizisi 5. Bölüm (12 Nisan 2019) Analizi “Aslı”

Burak 20 Tem 2019 Analiz Hercai  0

Hercai Dizisi 5. Bölüm Mevlana’nın Güzel bir sözü ile başladı. İşte o söz.

“Bir gönlü mü kırdın; ağlamalısın. Hele özür dilemesini bilmiyorsan; senden dost olmaz, senden yâren olmaz.. Ya incittiğin, kırdığın gönlü Allah (c.c) seviyorsa, Rasulullah (s.a.v.) seviyorsa, hatta arz-ü sema dahi seviyorsa! Nerden bileceksin, bilmiyorsun. Bilseydin ödün kopardı dokunmaktan..” Hz. Mevlana

 

 

Miran ve Reyyan, Nasuh ağadan kaçıyorlar. Saklandıkları evde Hazar kızını buldu. Miran da yanındaydı. Cihan aradı babasının geldiğini söyledi. Hazar, çocukları gizlice gönderdi. Miran ile Reyyan Fırat’ın arabasına bindiler. Yolda konağın görevlisinden birine rastladılar, o gönderdi. Azat yol kesti onu da teğet geçtiler. Azize Aslanbeyin konağına vardılar. Miran Reyyan’ı kucaklayarak konağa girdiler. Herkes çok şaşkındı. Reyyan indir beni derken Miran Reyyan’ın elinden tutarak babaannesine kendinden emin bir şekilde bakarak, artık Reyyan bu konakta kalacak dedi. Babaannesine kafa tuttu Miran.  

Gönül, karşı çıksa ve getiremezsin onu buraya dese ve kovmak istese de onu dinleyen olmadı. Nede olsa sevmiyordu Miran Gönül’ü. Babaannesi istediği için evlenmiş, o evlilik sadece kağıt üzerinde kalmıştı. Babaanne torununu korudu Miran ne yapıyorsa doğrudur dedi. Reyyan da babaanneye dikkatli bakınca, kendisini meydana atan ve insanların önünde rezil eden kişi olduğunu hatırladı. Reyyan gözü yaşlı etrafına baktı, önünde babaanne kendisini gelinliği ile meydana atan kişi, yanında kendisi ile evlenen ama adını farklı tanıtan kişi, karşısında Miran’ın kardeşim dediği ama evli olduğu Gönül ve onun annesi vardı.  Reyyan nasıl bir şeyin içine düştüğünü anlamaya çalışsa da anlayamadı. Siz nasıl insanlarsınız? Ben burada kalamam diyerek ağlayarak konaktan çıktı.

 

 

Miran arkasından koşup durdurmak istedi. Reyyan siz benden ne istediniz? Neden benden bu kadar nefret ediyorsunuz? O kadın ölmeme bile izin vermedi. Hayatımı mahvettiniz derken fenalaşıp bayıldı. Miran da kucağına alıp konağa kendi odasına, yatağına yatırdı. Gönül çok direndi. Beni bir kere bile almadığın yatağına onu aldın diyerek ağladı. Babaannesi ise olanları izledi.

Miran babaannesine neden bu kadar ileri gittiğini sorarken, Gönül dışarda sinir krizi geçiriyor ve eline aldığı bıçak ile önce Miran’ın odasının kapısını bıçakladı. Annesi durdurmaya çalıştı. Bağırarak yardım istedi. Miran ve babaannesi geldi. Gönül bıçağı bu kez kendi boğazına dayadı ölmek istedi. Bu güne kadar yaşadıklarını anlattı ağladı. Miran da ölmeni istemiyorum diyerek sakinleşmesini sağlayıp elinden bıçağı aldı. Gönül iyice ağladı. Kocam dediği adamı başka birisi ile evlendirmek, eşine kız istemek, düğününde takı takmak hangi eş bunları kabul eder ki? Gönül de bunu kabullenemiyordu. Karısıydı ama kağıt üzerinde. Bunu istemiyordu Gönül. Eşim dediği Miran’ı gerçekten eşi olmasını istiyordu. Gönül seviyordu Miran’ı. Ama babaannesi intikam diye gerçekten eş olmalarına izin vermiyordu.

 

 

Gönül’ü rahatsız edende buydu. Kendisi nikahlı eşiydi ama babaannesi intikam almak için Reyyan’ın eşi yapmıştı Miran’ı. Herşey planlıydı. Miran’ın kız kardeşi de anlamıyor ve o da babaannesine karşı çıkıyordu. Bu nasıl bir kötülük dediğinde, babaannesi; onlar benim ciğerimi yaktı, bende onlarınkini anladın mı dedi. Anlamadım babaanne bu ah bizi alır, ailesinin günahını bu kıza neden ödetiyorsun dedi.

Babaannesi de, 3 oğul kaybettim ben. Senin baban ile Gönül ablanın babası kaza ile öldü ama Miran’ın babası Mehmet amcanı o acıdığın kızın babası Hazar Şadoğlu katletti, öldürdü. Onlara ne yapsam az. Kabusları yeni başlıyor, soylarını kurutmadan da içim soğumayacak dedi ve gitti.

Miran, Reyyan’ı odaya kilitledi gitmesin diye. Konağa doktor geldi. Miran’ın kanayan yarasına baktı. Miran da dinlenmek isterken, arkadaşına Reyyan için kıyafet ve 37 numara ayakkabı almasını istedi. Yaren de; attığın taş ürküttüğün kurbağa değmeyecekse atmayacaksın ama ben o taşı nereye atacağımı biliyorum diyerek Fırat’ı aradı dışarda buluşup konuşmak istedi. Telefonda Fırat deyince, adamın aklı karıştı. Adresi ve saati Fırat belirleyip mesajla bildirecek. Telefondan sonra Yaren, kendi kendine bizim erkeklerin edemediği ne varsa, sen dahil tüm Aslanbeylere ben edeceğim dedi. Çok fena bir kız bu Yaren.

 

 

Daha sonra da Fırat ile dışarda buluşup konuştular. Reyyan’ı merak ettiğini nerde kaldığını sordu. Fırat da konakta kalıyorlar kimse bulamaz dedi. Beni götür kendi gözlerimle göreyim dedi. Fırat olmaz deyince de ağladı. Fırat da şaşırdı. Yaren de ben Miran ile evlenemediğime değil, düştüğüm duruma ağlıyorum. Nikahları sahte deniyor, evlense de bıraksaydı bari deyince, Fırat da olmazdı. Miran Gönül ile evli dedi. Yaren çok şaşırdı. Fırat kimse bilmiyor, bilmesinde dedi. Yaren de bana güvenebilirsin kimse bilmeyecek dedi. Yaren’in eline büyük bir koz geçti bakalım ne yapacak?

Elif, pencereden Reyyan ile konuştu. İntikamdan biraz bahsedecek oldu. Reyyan bilmediği için ne intikamı dedi. Elif de yeni öğrenmişti. Uzaklaştı daha fazla konuşmadı. Kızgındı herkese böyle intikam olmazdı Reyyan’ın ahı bizi tutacak dedi Miran’a. Miran da babaannesinin çok daha önceden konuşması gerektiğini söyledi Esma ablasına mutfakta ve Reyyan bir şey isterse sen ilgilen dedi.

Gül hastaneden taburcu oldu. Evine konağa döndü. Herkes mutlu oldu. Dedesi boncuk gözlüm diye severken Gül hanım da sen ağa dedemsin bana bir şey olmasını istemezsen ablamı Miran’ı getir dedi ve beni ablamın odasına götür anne, ablam gelmeden yemek yemeyeceğim dedi. Annesi Gül’ü ablasının odasına götürdü. Cihan ile oğlu Azat karşı karşıya geldiler. Tenhada konuştular. Reyyan’ın ölüm emrini babasının verdiğini biliyor Azat. Herşeyi dedem için yapıyorsun yapma dedi.

 

 

Dedemin has evladı amcam, sana kör, sana sağır, seni görmedi deyince babası tokat attı Azat’a. Azat da dedem gibi beni yok sayma, dedemin 2 oğlu var. senin bir oğlun beni yok sayma baba dedi ağlayarak uzaklaştı.

Esma hanım, Reyyan’a yemek getirdi. Kendisinin evladı yokmuş. Kızı olsa Reyyan gibi olmasını istermiş. Miran’ı o büyütmüş. Bir isteğin olursa bana seslen dedi. Reyyan benden ne istiyorlar diye sordu. Esma hanımda gün gelecek öğreneceksin gerçekler ortaya çıkacak dedi. Reyyan telefonla ailesini kız kardeşini aramak istedi. Ben emir kuluyum derken Miran geldi ve Esma hanımdaki anahtarı aldı ve gitti.

Reyyan ilk başta yemek yememek için dirense de, bir lokma ekmeğe düşmanımın ekmeğine beni muhtaç ettin diyerek bir lokma ekmek aldı ağladı. Miran da penceren Reyyan’ı izliyordu. O haline üzüldü. Yaren yaptı yapacağını. Herkes akşam yemeği için toplandığı sırada Yaren geldi ve Fırat dan öğrendiklerini birbir söyledi. Miran evliymiş, Reyyan’ı konağına kapatmış herkesin dilindeyiz dedi. Abisi gidip Reyyan’ı almak istedi. Annesi izin vermedi. Gidersen analık hakkımı, sütümü helal etmem, bana evlat acısı yaşatma sevdanı yüreğine göm dedi.

 

 

İlk bir saatte olanlar böyleydi. Gelelim daha sonra olanlara…

Azat’ın annesi Zehra ya ben oğlumu size feda etmem diyerek kızının Miran’ın evinde olduğunu, kardeşim diye getirdiği Gönül ile evliymiş, Reyyan’ı da kapatma yapmış dediğinde Zehra bunu duyarda durur mu? Durmaz, durmadı da kızını görmeye Aslanbeylerin konağına gitti. Kapıda adamlar içeri girmesine izin vermediler. Reyyan uyuyor, Miranda onu izliyordu. Annesinin sesine uyandı Reyyan ve annesini görmek istedi. Miran izin vermedi. Annesinin feryadı konağı inletirken Miran dışarı çıktı. Zehra tokat attı ve evimize geldin yüreğimize girdin.

Ben sana oğlum dedim diyerek yakasına yapıştı ve sana öyle bir ah ettim ki, yüzün asla gülmeyecek, ne zaman kalbine ufak bir sevinç yerleşse, kanlı yaşlı gözlerimi hatırla, iki cihanda da elim yakanda çekil kızımı alacağım dedi. Ama Miran izin vermedi. Zehra da Fırat’ın belinden silahı aldı seni öldürürüm dedi. Miran da öldür ama vermem Reyyan’ı benden iyi kimse koruyamaz Nasuh ağa bulduğu an öldürür izin vermiyorum, kızın yaşasın istiyorsan çıkarmayacaksın buradan, babası Hazar bey kızını bana emanet etti dedi. Vermedi Reyyan’ı. Zehra da pes etti ağlayarak, ah ederek gitti.

Ne acıdır ki, Reyyan gibi kızlar var gerçek hayatta. Evlendikleri zaman ailesini, annesini, babasını, kardeşlerini görmesine izin vermeyen erkekler var. Annesinin evine gidemeyen, kızının evine gidemeyen anneler var. Acı ama gerçek.

Reyyan annesini göremeyince çok üzüldü. Babam, annem, Azat abim beni bırakmaz dedi. Miran da onlar seni ölüme götürüyordu benden başka kimsen yok dedi. Tartıştılar ve Reyyan beni yaktın, annemin ciğerini yaktın sende yanacaksın çık dışarı diyerek kovdu Miran’ı. Ağlamaya başladı. Gökyüzü de Reyyan ile ağlıyor gök gürlüyordu. Reyyan’ın yüreğinde kopan fırtınanın sesiydi o ses. Gözyaşlarına yağmurda eşlik ediyor, her yerde yağmur yağıyordu. Zehra o yağmurda sırılsıklam olmuş evine dönerken yolda eşi Hazar beyle karşılaştı. Konuştular. O da üzgündü kızına. Elinden bir şey gelmiyordu. Almak istedi Zehra izin vermedi. Çok düşündüm, en azından orada sağ. Alsak babandan nasıl koruyacağız? Almayacaksın diyerek izin vermedi eşine Zehra. Sonra konuştular, Zehra gidelim bu konaktan, bizi bilmeyen tanımayan insanların yanına gidelim iki kızımızı alıp gidelim dedi.

 

 

Yaren aklına koymuş, Miran’ı kendisine koca yapacakmış. Adam iki bayanla evli bir de Yaren evlenmek istiyor. Yaren sor bakalım Miran seni eş olarak istiyor mu? Fırat’ı kullanıyor Yaren. Miran ile yüz yüze konuşabilmek için bir görüşme ayarlamasını istedi. Fırat da Miran’a söyledi. Ne konuşacakmış benimle? Gelsin dedi. Yaren Miran ile görüşecek.

Elif den kimsenin haberi yok, bunu da annesine söyleyen Esma hanım, kimse Elif’in Aslanbeylerin kızı olduğunu öğrenmeyecek, Elif’i Esma’nın kızı Elif Demiralp olarak bilecekler dedi.

Gönül’ün gözü dönmüş, gece herkes uyurken Reyyan’ın odasına girdi. Anahtarı nerden aldı ise? Yastıkla boğup öldürmek istedi Reyyan’ı. Ama başaramadı. Reyyan yataktan kayınca kaçtı gitti. Reyyan da bağırıp yardım istedi. Sese Miran uyandı koşup odaya geldi. Reyyan Miran’ı görünce ona sarıldı. Korumaları çağırdı kim girdi bu odaya diye sordu. Babaannesi anahtar sendeydi deyince, pantolonunu istedi onun cebinden çıktı anahtar. Gönül Miran’ın pantolonun arka sağ cebinden almış, annesi kızının cebinden alıp, yerine koyunca o kalabalıkta anlaşılmadı. Tabi babaanne gördü ama ses etmedi. Kadın birde üste çıkıp bunu yapan bu evden değil, dışardan dedi. İftiraya bak hele.

 

 

Miran herkesi gönderdi. Azize hanımda Gönül ve annesi ile konuştu. Olanları bildiğini söyledi. Ayağımın altında dolaşmayın yoksa sizi gönderirim diye tehdit etti. Miran da Reyyan’ın odasının önünde kapısında sabahladı. Gece Reyyan battaniye vermek geçti içinden veremedi.

Miran intikam aldı da, bu nasıl intikamdır? Kızın kapısının önünde onu korumak için sabahlamak. Düşman yapmaz ki böyle bir şeyi. Miran intikam aldım diyor da, hiç intikam alan biri gibi değil, aşık biri gibi davranıyor. 

 

Reyyan Miran’a neden benden intikam aldın diye sordu. Miran da bana sorma, şimdi canının yandığından daha fazla canın yanar dedi. Fonda da değme felek türküsü çalıyordu.

 

Gönül de gördü, sabah olunca babaannesi de ve içinden işte senin kıyametin Azize Aslanbey, Miran onu seviyor, kapısının önünde yatacak kadar hemde dedi. Babaannede farkında torununun Reyyan’ı sevdiğinden. İlk Reyyan uyandı ki, o da kapının arkasında yerde uyumuş aynı Miran gibi. Miran kapı açılınca uyandı, odanın anahtarını Reyyan’a verdi ve odasına gitti. Reyyan şaşırdı kilitlemediği için, mutlu oldu. Miran Fırat’a kıyafet aldırmıştı. Reyyan’a vermişti. Reyyan onlara baktı ayakkabıyı denedi ayağına tam oldu Reyyan buna da şaşırdı. Miran farkettirmeden iyi izlemiş Reyyan’ı.

Nasuh ağa kendi tarlasında dolaşırken, avukatları geldi bilgi verdi. Her şeyi usulüne göre yapmış Fırat açık bulamadılar. Nasuh ağada kızdı çözümle gelmelerini istedi. Azize Aslanbey de oraya gelmiş. Diyecek bir çift lafı varmış. Kirlenmiş namusun hala benim evimde, ben demeden o kız o konaktan çıkmayacak dedi. Nasuh ağada Azize Aslanbeye benden kork, Aslanbeylere söyle yalnız dolaşmasınlar, gece sokağa çıkmasınlar diye uyardı. Er meydanına çıkan güreşçiler gibi birbirlerine meydan okudular. Sen kılıcını salladın öldüremedin sıra bende 27 yıl beklemeyeceğim dedi.

Hazar bey telefonda avukat arkadaşı ile konuştu, buralardan gideceği için bir çok hakkından vazgeçtiğini ama bunu şimdilik kimse ile paylaşmamasını söyledi. Reyyan da kıyafetlerini değişti. Yeni alınanları giydi odasından dışarı çıkarak tepsiyi mutfağa götürdü. Esma hanım ve orada çalışan bir bayan güler yüzle karşıladı süt verdi. Karnını doyurması için masaya oturmasını istediler. Her şey yolundaydı ta ki, Gönül gelene kadar. Geldi laf vurdu gitti.
Miran işine geçmiş, Fırat ile konuşurken Yaren geldi. Fırat Yarenden hoşlanıyor ama Yaren ona sadece işi düştükçe yüz veriyor, geri zamanda bakmıyor. Şimdi de öyle oldu. Fırat Yaren’i ayakta karşılayıp elini uzattı ama Yaren direk Miran’a gitti. Mesele Gül, yemiyor, içmiyor, beyninde kurşun var, yine ameliyat edecekler, ablasını getir görsün, intikam 5 yaşındaki çocuktan alınmaz dedi.

 

Miranda olmaz, Reyyan oraya geldiği an öldürürler dedi. Yarende ağlayarak, gündüz getirme gece getir ben yardım ederim sana dedi. Bu kızın yaptıklarını görmesek, inanacağız Reyyan’ı düşünüp ona iyilik ettiğini ama iş öyle değil. Dost kılıklı düşman Yaren. Reyyan kahvaltısını yaparken, Azize Aslanbey geldi. iğneleyici, kalp kırıcı sözler söyledi. Reyyan da dayanamadı oradan ayrıldı. Nasuh ağaya göz koyan Hanife, Handan ile söz kavgası etti.

Miran işten eve gelince Reyyan’ın yanına odasına gitti. Reyyan ağlıyordu. Bana acıma, bırak gideyim, beni neden tutuyorsun diye sorunca, Miran da önce seni dedi kaldı. Seni seviyorum diyecekti diyemedi, ölmeni istemiyorum dedi odadan çıktı. Yemek yiyen ailesinin yanına gitti. Bundan sonra kimse Reyyan ile konuşmayacak, Gönül’e de evli olduğumuzu kimden duyarsa duysun senden bilirim, boşarım seni dedi odadan çıktı. Herkes masayı terk etti. Azize ile gelini kaldı. Konuştular, eteklerindeki taşları döktüler.

 

Gönül ile Elif de dışarda konuştular. Gönül Elif’e babaannen seni Esma Demiralp’in kızı olarak tanıtacak herkese gücün yetiyorsa ona dök içini dedi. Elif bunu duyunca hemen babaannesi ile konuşmaya odasına gitti. Babaannesi kızdı. Kimse öğrenmeyecek gerçeği dese de Elif kızgındı. Herkesi kullandın ama beni kullanamayacaksın dedi. Şehriyar Aslanbeylerin konağında işe başlayacak ama Nasuh ağa ya çalışacak, konakta ne var ne yok bilgi verecek, karşılığını da fazlası ile alacak.

 

Hazar bey, eşi Zehra ya, Aslanbeyler Miran’ın babasını benim öldürdüğümü düşünüyorlar o yüzden bu kötülüğü ettiler bize dedi. Hazar beyin çok önceden bir sevdiği varmış, adı Dilşah mış. Evleneceklermiş. Olmamış, Hazar bey askerdeyken Aslanbeyler oğullarına gelin etmişler Dilşah’ı. Askerden gelince öğrenmiş, görmek istemiş. Her gün eziyet ediyorlarmış, konuşmuş ve kaçmışlar. Babası bulmuş, Aslanbeyler adamlarını salmış üstlerine. Nasuh ağa oğlunu almış ama Dilşah’a ne olduğunu bilmiyor Hazar bey öyle söyledi. Zehra da neden anlatmadın bilseydim korurdum kızımı dedi.

Miran Reyyan’ı kardeşi Gül’ü görmesi için gece herkes uyurken konağa götürecek, 20 dakika görüp birlikte geri dönecekler. Reyyan bunu duyunca çok sevindi Miran’a sarıldı. Bütün şartlarını kabul ediyorum dedi. Birlikte gittiler. Yaren de pencereden baktı. Duvardan atlayarak bir hırsız gibi gelin çıktığı eve girdi Reyyan. Odasına girdi. Gül uyuyordu öperek uyandırdı. Konuştular.
Gül, Miran beni görmeye gelmedi, bir çiçek bile göndermedi dedi. Sonra da sana çikolata balon alıyor mu? Seviyor mu seni? Pikniğe götürüyor mu babam gibi derken, Miran pencere önünde tüm konuşmalarını duydu. Reyyan ben çok mutluyum sen beni düşünme dedi ağlayarak. Ninni söylemesini istedi. Reyyan da söyledi. Uyudu Gül ve tam çıkıp gidecekken yakalandı Reyyan. Miranda gördü tam kurtarmaya gidecekti ki onunda başına silah dayadılar.

 

Hercai Ninni

 

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Hercai Dizisi 5. Bölüm (12 Nisan 2019) Analizi “Aslı”” üzerine 23 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli gûnler hanimlar.

 2. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn ablalarym mutlu zamanlar her kese

 3. Hanim abla dedi ki:

  Hayırlı sabahlar dilegi ile iyi geceler,güzel rüyalar.

  1. aslı dedi ki:

   Amin inşallah ablacım iyi geceler, Allah rahatlık versin.
   Bu arada diğer sayfada Yemin de sorduğun soruya cevap yazdım. Görmediysen diye bilgin olsun istedim ablacım. ❤

 4. K.A dedi ki:

  Gúnaydin gûzeller.

 5. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn hayirli gunler mus mutlu sabahlar canlarym

 6. aslı dedi ki:

  iyi geceler, tatlı rüyalar, Allah rahatlık versin herkese.

 7. Hanim abla dedi ki:

  İyi geceler. Allah rahatlık versin.

 8. K.A dedi ki:

  Iyi geceler hanimlar.

 9. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba.Iyi günler hanimlar. Çok çok te$ekkûrler Aslim. Ellerine saglik. Ben okurken,hatta orta okulda hangi eseri okusam,edebiyat ögretmenimiz çocuklarin hepsine okutturup analiz edir,her kes fikrini bildirirdi. Senin bu analizin nedense bana o gûnleri hatirlatti canim te$ekkûr ederim bir daha. Yaren çok i$ler çevirecek.Akrabanin akrabaya yaptigini akrep yapmazmi$ ya.

  1. aslı dedi ki:

   🙂 Güzel günleri hatırlamak, hatırlatmak ne güzel. Akrabanın akrabaya akrep etmez ettiğini.

 10. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba çocuklar iyisinizdir inşallah. yüregine saglık emegine saglık kalemine kuvvet Aslıcım.biliyorum ki analiz yazmak seni yorsa da bu işi sevdigin için zevk alıyorsun.Dizide bir-birine düşman insanlar vardır evet.İnsan düşman da ola biliyor düşmanlı da.ama düşman olsa da bir kişiliyi olmalı insanın.açık düşmandan korkmak gerekmez.ama Cihan gibi Yaren gibi arkadan iş çeviren düşmanla baş etmek çok zor.Azat babasının Reyyan baredeki kötü niyetini biliyor.ama ne yapsın baba bu.Allah hiç bir çocugu anne babası ile utandırmasın. iyi geceler.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba iyi geceler ablacım, Sen nasılsın? Polad amcam nasıl? selam söyle amcama. Yazmayı seviyorum ablacım teşekkür ederim.
   Amin ablacım, haklısın dost görünümlü düşman Allah onların şerrinden korusun amin.
   Amin ablacım amin ne anne babayı evladı ile, nede evlatları anne babası ile utandırmasın Rabbim.

 11. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi gûnler arkada$lar.Ben te$ekkûr ederim ablacim.
  Evet gûnahsiz bir kizdan böyle intikam alinmaz,hem de kadin tarafindan.Bu vebalin altindan nasil kalkacak babaanne.

 12. Gozel dedi ki:

  Hayirli pazarlar canlarym Aslicim analizin icin teşekkuller ellerin dert gormesin canim herjayini izliyemedim ama sayanda izlemiş oldum canim bidekusura bakma gecde olsa kabul et gecen dogum gunun kutlu olsun canim iyki dogdun iyki varsyn iykide seni ask dizisi sayesinde tanadyk.tum sevdiklerinle nije yaşlara birtanem.mutlu yaşlar dilerim.ozamanlar siteye giremiyordum acylmady accaunt suspenset yazdy durdy.istedigim zaman site giremiyorum oyuzden bazy konulary kacyryorum cogaplamiyorum kusurma bakmayin lutfen hepinizi cok cok sevyorum cunki siz benim ayilemsiniz sevgilerimle canlarym

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Gözelcim, teşekkür ederim canım, sağ olasın. Güzel dileklerin içinde ayrıca teşekkür ederim. Evet bir ara site bakımdaydı. Görüşürüz canım.

 13. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba azizlerim harikasınız.K.Azeri haber verdiyinçin teşekkürler.analiz için seni tebrik ederim ve sana teşekkür ederim Aslıcım. Bence Azize Aslanbeyin intikamıni böyle alması dogru degil.hem de kendisi kadın oldugu halde.şanına yakıştiramadım.benim fikrimce intikam almayı Allaha hevale etmek en dogrusu.çünkü her şeyin dogrusunu yalnız O biliyor.”Bizi öyle bir mahkeme gözlüyor ki hakim kendisi şahittir”.hoşca kalın. görüşürüz.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, ben teşekkür ederim, dizi saati uzun olunca bir seferde bitiremedim. Dün gecede uyuya kaldım 🙂 inşallah bu gece biter.
   Evet haklısın ablacım, o büyük mahkemeyi kübra da herkes hakkını alacak. Allah her şeyin en iyisini bilen, gören, işiten.

 14. K.A dedi ki:

  Merhaba Aslicim.Nasilsin? Çok te$ekkûr ederim canim. Yaren çok kötûlûk yapacak. Reyyana yazik,dü$manlar bir yana kalsin,akrabalarindan çekeceyi var kizin.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba iyi akşamlar canım, güneşi görmeden yaz geldi geçti modundayım 🙂 bu dizide 3 saate yakın, daha iki saati var bitmesine. Sinema filmi tadında 🙂

   1. K.Azeri. dedi ki:

    Iyi ak$amlar canim. Ke$ke ben de yaninda olsaydim da o gûzelim serin havanin tadini çikarirdik. Kendini çok yorma canim.

    1. aslı dedi ki:

     İyi geceler canım, çok güzel olurdu. birlikte gezer dolaşırdık.
     Birde canım sende şu keşke yi kullanmasan ah.
     Hanım ablam bilir 🙂

     1. K.Azeri. dedi ki:

      Gúnaydin canim. Biliyorum meglubiyyet açisindan, ke$keler olmasaydi. kullanmiyimmi? Olur canim,neden olmasin? Ba$ üstúne,kullanmam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.