Hercai Dizisi (15 Mart 2019) 1. Bölüm Analizi “Aslı”

Burak 25 Mar 2019 Analiz Hercai  0

Bir konak Adı Şadoğlu konağı, 14 odası, 4 avlusu, içinde yaşayanlar ve dışardan bakıp imrenenler için bir saray olabilir ama biri var ki o konakta ona o konak bir hapishane. Neden mi, Reyyan o ailenin öz torunu değildi de ondan. O sebeple Nasuh dedesi onu hiç sevmedi. Reyyan o konağın kızı hiç olmadı. Bunca acıya ızdıraba katlanıyordu ama nedenini bilmiyordu. Annesi hamile iken şimdi baba dediği kişi ile evlenmiş, Reyyan o konakta doğmuş, büyümüş ama Nasuh Şadoğlu’nun kanını taşmadığı için kabul görmemişti. Annesi, babası, dedesi biliyordu bu gerçeği ama Reyyan bilmiyordu. Bilmediği içinde konak içinde gördüğü şiddete bir anlam veremiyor, dedem beni sevmiyor diyordu.

 Hep itilip kakılmıştı, dedesinden dayak bile yemişti, değişen bir şey olmamış, yıllar geçmesine, büyümüş olmasına rağmen dedesinden şiddet görüyordu Reyyan. Hep masallardaki gibi bir hayatı hayal eden Reyyan, bir kuş olup bu konaktan uçup gitmek istiyordu. Hep bir mucize olacağına inanıyor, bir gün kendi yuvasına uçacağı günü bekliyordu. Kuş olamıyordu ama bir atı vardı ve gizlice o atı alır erkenden yürüyüşe gider gelirdi Reyyan. Yine bir sabah herkes uyurken atı aldı gizlice çıktı konaktan.

Bir yerlerde doğan gün gibi, bir mucize gelip beni bulacak, bende onun mucizesiyim, gelecek ve beni evime götürecek diye hayaller kuruyordu Reyyan. Reyyan’ın mucizem dediği kişi Miran dı. Miran da küçük bir çocukken yaşadığı ve ona yaşatılanlar, anlatılanlarla öfke ile kin ile büyümüştü. Bu kin, bu öfke Şadoğullarınaydı. Masal anlatarak Miran’a öfkeyi aşıladı babaannesi. Gök gözlü Hazar adında kötü biri varmış diye başladı masala. Bir sabah çıkıp gelmiş, küçük oğlanın babasını öldürmüş, anasını da kaçırmış. Kadın adama teslim olmayınca acımadan öldürmüş. Çocuk, hem öksüz, hem de yetim kalmış. Bu çocuk Miran. Ben bir büyüyeyim o Şadoğlunu öldüreceğim babaanne derken, babaannesi öldürmeyeceksin, insan bir kere ölür, sen onları her gün öldüreceksin. Öldürmekten beter edecek, ananın da, babanın da intikamını ancak öyle alırsın diyerek büyütmüş Miran’ı babaannesi.

Bir çocuk annesiz de olsa, babasız da olsa kim büyütüyorsa sevgi ile büyütmeli. Küçücük yüreğine sevgiyi aşılamalı. Aklına, fikrine, yüreğine, kin, öfke, nefret gibi kötü duyguları aşılayarak büyütmemeli. Büyüyen, yetişen insan. İyi yetişirse iyilik olur, kötü yetişirse kötülük. Şimdi Miran intikam almak için kin ile öfke ile büyütülmüş bir çocuk. Ondan korkmak gerek. İntikamını almak için yapamayacağı şey yoktur.

Öyle de oldu. Yıllar geçti, içindeki intikam ateşi giderek büyüdü. Şadoğullarının içine bir iş adamı gibi girdi, güvenlerini kazandı. Artık ayrılmaz bir ikili gibiydi erkekler. Evin kızlarından da haberi vardı Miran’ın ama Reyyan bilmiyordu, tanımıyordu Miran’ı. Tanışmaları bir kaza ile oldu. Reyyan bir sabah atı gizlice alıp konaktan çıktığı gün eve dönerken yolda Miran’ın aracı ile karşı karşıya geldi at ve korktu Reyyan’ı üstünden attı. Miran tanıdı Reyyan Şadoğlu dedi. Arabasına aldı hastaneye götürecekti. Yolda kendine geldi Reyyan. Kaçırıldığını düşündü. Aracı zorla durdurdu ve indi koşarak imdat diye bağırırken, Miran durdurdu olanları anlattı. Eve götürmek istedi. İlk başta karşı çıkan Reyyan mecbur araca bindi eve geldiler. Miran evi de yolu da biliyordu kaç kere gelmişti. Reyyan bilmiyordu o kadar. Eve kadar gelmesinden, birilerinin görmesinden çok korktu Reyyan. Ne olur görürlerse, evlenmek zorunda mı kalırsın? Sen kimsin de benimle evleneceksin hadsiz dedi Reyyan bilemezdi ki evlenecekti Miran ile.

Reyyan’ın dünyalar güzeli, tatlı mı tatlı, şirin mi şirin, bir kız kardeşi var. Büyümüş de küçülmüş sanki, çok bilmiş cimcime. Yanaklarından öpsem sevsem izin vermez ki bıcırık. Ablasının bütün tokalarını saçına takmış, büyümek için can atıyor. Adı Gül, gül gibi güzel maşallah.

Reyyan’ın amca kızı Yaren, Reyyan’ın kötülüğünü isteyen ve dedesine her fırsatta gambazlayan kişi. Reyyan ortalıkta yok bunu fırsat bildi dedesine kahve götürme bahanesi ile atın yerimi değişti dedi. Böylece Reyyan nerde sorusunu sordu dedesi. Kasıtlı yapılmıştı. Ortalık çok karıştı dede babasına izin vermedi kendisi bağırdı çağırdı eğitemediniz şu kızı derken kapıda Reyyan ile Miran vardı.

Miran kapıyı çaldı. Reyyan çok korktu. Kapı açıldı içerdekiler Miran’ı görünce şaşırdılar kahve içmeye içeri buyur ettiler. Reyyan’ın attan düştüğünü söyledi içeri girdi kahve içmek için yukarı çıktılar. Amca kızları Yaren ile Reyyan başbaşa konuştular. Yaren Miran’ı birkaç kere görmüş, hoşlanıyormuş, hatta aşıkmış bile. Kaş, boy pos endam Allah özenmiş de yaratmış dedi. Reyyan’a eş olarak Erkan Meriç Miran rolünde olsaydı belki daha iyi olabilirdi. Bu benim şahsi düşüncem. Reyyan da ilgilenmediğini söyledi.     

 Kahveleri Yaren götürdü Miran yüzüne dahi bakmadı. Miran evleneceği kişiyi çoktan seçmişti Reyyan ile evlenecekti. Babasının ve annesinin katili Hazar, Reyyan’ın babası olarak biliyor ve kızı ile evlenerek intikamını almak istiyordu.

Bu işte bir gariplik var gibi, Hazar bey bir insanı öldürecek biri gibi durmuyor. Sanki başka biri öldürdü ve suçu da onun üstüne atmış gibi. İzleyip göreceğiz. Hem ailede öldüren birileri olmuş olsa neden yıllar sonra oğlu ile iş yapsın ki?   

Miran, kahveleri içerken, Reyyan’a talip olduğunu evlenmek istediğini söyledi. Babam yok biliyorsunuz, annem ve kız kardeşimle geleceğiz dedi. Miran Reyyan’ı isteyecek, Yaren de dışarda duydu bunu ama dedesi Miran ailemize yakışır bir damat ona Yaren kızımızı vereceğiz dedi. Miran’ın ve Reyyan’ın olanlardan haberi yok. Yaren duydu havalara uçtu. Bir büyük olarak dede evlat ayırımı yapıyor. Kendi kanından, canından değil diye Miran’a Reyyan’ı layık görmedi. Derdi para meselesi. Miran’ın babasını kim ama gerçekte kim öldürmüş? Neden öldürmüş bilmek isterdim.

Reyyan öz baba diye bildiği insanın aslında öz babası olmadığını bilmiyor, çocukluğundan beri istenilmeyen bir torun olarak o konakta büyümüş birisi, şimdi de birilerinin intikam duygusuna, hırsına, öfkesine, kinine, nefretine kurban gidecek Reyyan. Hayat mı bu?

Hazar ile babası başbaşa konuştular. Elin hanımını yüklü olarak eşim diye getirdin babalık edeceğim dedin, soyadımızı verdin ama o kız bizim kanımızdan değil dedi. Hazar da yıllarca bundan vazgeçmedin başıma kakıp durdun, başım hep önünde eğik neden? Bu kız bu aileden değil ise, o zaman senin de onun üzerinde söz hakkın yok dedi. Kesin bu Hazar’a iftira atılmış. Bu konuşmasından bu anlaşılıyor. Adam ben bu ailenin atasıyam kararımı verdim Miran beye Yaren verilecek dedi. Ne kıza, ne oğlana soran yok evlenecek olan kişi nerde hani?

Sonra da aşağıya bağıra bağıra indi Reyyan geldi dedesinden okkalı bir tokat yedi yere düştü. Yazıklar olsun senin gibi ataya. Hele ki o kızın babasının olmadığını bile bile böyle işkence etmen senin gibi bir erkeğe ataya yakışıyor mu? Bir de yasak koydu. Bu duvarları görüyormusun? Bu duvarların dışına çıkılmayacak, çıkıldığı an sizi buraya gömerim dedi. Tehdit etti.

Miran, konaktan ayrılıp bir arkadaşı ile buluştu olanları anlattı. Erken değil mi diye sordu arkadaşı. Miran da 2 yıl onların güvenini kazanmak için beklediğini, toprağını paylaştığını, onlarında paralarını, babadan kalma otellerini otel yapması için Miran’a verdiklerini, tam zamanıydı istedim dedi. Arkadaşı da vermezlerse deyince, öyle bir şey olmayacak, planda hiç eksiğim yoktu, o kızı verecekler, sonra da Şadoğlu’nun ne adı kalacak, nede şanı dedi. Çok kinli, çok öfkeli Miran. Çocukluğundan beri beklediği ana az kaldı. Da, Şadoğullarından biri Miran’ın babasını öldürmüş ise, kan davaları var ise nasıl iş yapabilmişler böyle?

Akşam yemeğinde tüm aile bir arada, Reyyan geç geldi. Dedesi masaya oturmasına izin vermedi. O konak, o zenginlik, hepsi boş, masanda bir torununa, bir insana verecek yemeğin yoksa dünyanın en fakir insanı sensin Şadoğlu. Reyyan gözü yaşlı ağlarken babası yanına geldi konuştular. Sonra da mutfağa geçip yemek yediler. Şadoğlu adamı ile haber gönderdi gelsin torunum Yaren’i istesin diye, Miran da adama Cuma günü torununu istemeye ailem ile geleceğim diye haber gönderdi. Sonra da babaannesinin yanına gitti.

Vakit geldi ailesi ile geldi Miran, kız istemeye Yaren’in dedesi de geldi. Ama kız istenirken, Allah’ın emri, Peygamberimizin kavli ile kızınız Reyyan’ı oğlumuz Emir’e istiyoruz dediler. İşte o zaman kızılca kıyamet koptu. Nasuh bey kızdı. Yanlışlık var biz sizi Yaren için kabul ettik dedi babası. Yaren şok oldu. Miran da, ilk ben bu meseleyi açtığımda da Reyyan hanıma talipdim, şimdi de Reyyan hanıma talibim erkek adam verdiği sözden dönmez dedi.

Reyyan olanlardan habersiz atının yanındaydı. Yaren geldi saçını başını yoldu Reyyan’ın. Yaren’in abisi de Reyyan’ı seviyor, diyemiyor. Reyyan’ın annesi geldi yukarı çağırdı yüzük takılacak herkes seni bekliyor dedi. Öylelikle apar topar yüzük takıldı. Günler geçti. Yeni eşyalarla Miran’ın annem dediği ama yengesi olan bayan ve kuzeni ama kız kardeşim diye tanıştırdığı kişi ki, tanınmamak için mi böyle yaptı Miran? Annesi de babası da ölmüştü. Ama annem diye yengesini, kardeşim diye kuzenini tanıştırdı. İşte kuzeni de Reyyan ile konuşmak için bana konağı gezdir dedi. Bu bahane ile istersen nişanı atabilirsiniz dedi. Sanırım bu kuzen de Miran’ı seviyor.

Reyyan da istemiyorum dedi. Ben konuşurum, bu zamanda istemediğin kişi ile evlenmek mi kalmış dedi.

Hayyyy Hayyyy Yaren, annesine bütün bunlar benim olacaktı, dedi. Reyyan’a gelen çeyizleri kıskandı. Annesi de istediğin eşya olsun ben sana en iyilerini alırım dese de, Yaren eşya umrumda değil, evleneceğim adamı çaldı hiç mi zoruna gitmiyor diye karşı çıktı. Annesi de zoruma giden şeyler var ama elden bir şey gelmez dedi ve kızını uyardı. Deden seni konaktan uzaklaştırır iş inada binerse bu konağa bir daha adım atamazsın dedi. Yaren de öyle kolay kurtulamazsınız benden, o benim ciğerimi yaktı, bende onun ciğerini yakacağım dedi.

Reyyan olup bitenden habersiz, senin ne ciğerini yakacak. Ona kimse sormadı bile birden yüzükler takıldı oldu bitti. Hem Miran seni istemedi ki, bu ne kin? Bu ne öfke Yaren hanım?

Gönül, Miran ile konuştu Reyyan seni istemiyor bu işi bozacak, gel yol yakınken dön dedi. Miran da sen yalan söylüyorsun diye karşı çıktı. Gönül de git sor istemiyor seni dedi. Miran da kızdı. Kim ne derse desin bu evlilik olacak, sende bir daha benim işlerime karışma kötü olur dedi. Miran’ın intikamla dolu yüreği intikamını almadan rahatlamayacak.

Reyyan annesi ve konakta görevli bayan ile alış verişe çıktılar. Reyyan daldı kendi başına yürüdü annesi arkada kaldı. Miran dükkanları kapattırmış. Reyhan ile konuştu. Demek beni istemiyorsun? Söyle neden istemiyorsun? Reyyan da; hercaisin sen gönlün kimde belli değil, umut verdin Yaren’e onu istiyorsun sandı, sonra geldin beni istedin. Oyuncak ettin kendine Şadoğullarını, eğlencenmiyiz biz senin? Bir öylesin bir böyle dedi.

Miran da; ben Yaren’i istemedim, en başından beri tek bir isim söyledim o da sensin dedi. Reyyan şaşırdı. Miran iyice yaklaştı. Artık nefes alışları, kalp atışları her ikisinin de birbirine duyuluyordu. Nefretten doğan bir aşkın ilk adımıydı bu. Reyyan da güvenmiyorum ben sana diyerek uzaklaştı oradan. Onları gören amca oğlu Reyyan sevmiyor Miran’ı dedi kendi kendine.

Amca oğlu Miran’ın yoluna çıkarak konuştuklarınızı duydum Reyyan seni istemiyor, yüzükleri atacaksın, bozacaksın nişanı dedi. Sen bozmazsan ben bozarım bir daha da buralara adım atamazsın dedi. Miran da; sen yarın git Reyyan’a sor benimle evlenmek istiyor mu? İstemiyor mu? Amca oğlu da; sen kimsin? Geceden sabaha ne değiştireceksin? Meydan mı okuyorsun dedi ayrıldı.

İntikam almak için yemin etmiş biri Miran, o sebeple yapmayacağı, yapamayacağı şey yok. Akşamdan sabaha fikir değiştirmekse, değiştirecek Miran.

Reyyan eve varınca avluda yağan yağmurun altında Miran ile konuştuklarını, olanları anlattı. Annesi de doğruladı ilk seni istedi dedi. Reyyan da bilseydim üzülürmüydüm, hayır dermiydim dedi. Artık içi rahattı Reyyan’ın aşık olduğu, mucizem dediği adam hayatına bir şekilde girmişti. Mesaj geldi Miran dan bana güvenmen için ne yapmalıyım? Reyyan da; göğe salıncak kurmalısın dedi. Masalardaki gibi bir aşkın hayalini kuran Reyyan bu aşkı Miran ile yaşayacaktı. Tek bilmediği şey intikam almak için hayatına girdiği idi.

Gece, Melike ile haber gönderdi Miran dışarda kapının önünde bekliyormuş gel dedi. Reyyan olmaz dese de Melike ye, deden Nasuh ağa görürse yanarız diyerek ikna etti ve dışarı çıkardı Reyyan’ı. Reyyan’ı atı ile Reyyan’ın her zaman gittiği yere götürdü. Orada göğe salıncak kurmuştu. Bana öyle güveneceğini söylemiştin deyince, ben onu öylesine söyledim dedi Reyyan. Bu hayatta aşkı için her şeyi yapacak olan biri yeri gelir göğe de salıncak kurar. Ama Miran nefreti için Reyyan’ın güvenini kazanmak için yaptı bunu. Birde amca oğlu Reyyan’a onunla evlenmek istiyor musun? Sorusuna evet cevabı versin diye yapılmış bir oyundu. Reyyan oyun oynamıyor en saf hali ile Miran’ın karşısında duruyordu ama Miran hiç de öyle masum değildi.

Miran salıncağı öyle yavaştan başlayarak hızını artırarak salladı ki, Reyyan düşmekten korktu. İşte o tam düşme korkusu yaşadığı an, ne kadar uzağa gidersen git, hep bulacağım seni. Ne zaman düşecek olsan tutacağım seni. İşte böyle sımsıkı dedi. Reyyan da; ya tutamazsan? Ya düşersem, o zaman bende atlarım arkandan dedi. Miran’ın ağzı iyi laf yapıyor.

Eve gittiler, sabah olmuştu. İlk aşk, ilk öpücük Miran dan Reyhan’ın dudağına kondu. Fonda da  Bugün dağların dumanı aralandı, hoş geldin Ah ışıklar içinde kaldım, yandım efendim Sen bana yangın ol efendim, ben sana rüzgâr Tutuşsun gün, yansın geceler, zamanımız dar Sen bana geç kaldın, ben sana erken Soyunsun gün, sarsın geceler, vaktimiz varken Bugün günlerden güzellik, sefa geldin, hoş geldin Ah bu yağmur yalnızlığımmış, dindim efendim şarkısı çalıyordu.

Amca oğlu Azat, Reyyan ile konuştu dedem ile konuşacağım bu işi bitireceğim dediği an, Reyyan hayır konuşma, ben evlenmek istiyorum dedi. Miran yapmıştı, geceden sabaha göğe kurduğu bir salıncakla fikrini değiştirmişti Reyyan’ın. Ama kendiside aşık oluyordu farkında değildi.

Reyyan için bindallı bakılmış, takı seti alırlarken Miran geldi. Reyyan ne istiyorsa o olsun dedi. Küçük prenses de duramadı bu kez senin istediğin olacak abla dedi. Miran da neden böyle söylediğini sordu. Gül de, ablam bir bindallı beğendi ama Gönül hanımın sevdiğini aldık da ondan dedi. Miran da adamlara haber verdi Reyyan’ın sevdiği beğendiği bindallıyı evine gönderin dedi. Gül, öyle fena ki, ablama aşıksın değil mi Miran dedi herkesin içinde. 🙂

Konakta da Yaren eşyaları yaktı. Dedesi tokat atacaktı ama atamadı eli havada kaldı.sen benim kanımdansın, sana böyle yıkılmak yakışmaz dedi. Miran Reyyan’a halhal alıp bileğine takarken, amca oğlu geldi kavga çıkardı. Miran’a yumruk attı bayanları eve götürdü. Akşam olunca da Yaren, Reyyan ile kavga etti. Gökteki yıldızları, yerdeki toprağı, konağın duvarlarını şahit tutarak asla mutlu olamayacaksın, yandım Allah desen bir damla su verenin olmayacak dedi. Reyyan da ben senin elinden sevdiğini almadım, Miran en başında beni istemiş dedi. Yaren de, bundan sonra, senle ben can düşmanıyız dedi gitti.

Kına gecesi olacak, tüm hazırlıklar tamam, Reyyan beğendiği kırmızı bindallıyı giydi. O bindallı ile ilgili bir rüya görmüştü. Kırmızıya meyil etme diyorlardı. Vitrinde duran bindallı vitrininin camının kırılması ile tuzla buz olmuştu. Bu bir rüyada olsa uyarıydı. Kınası yakıldı herşey yolundaydı. Miran da geldi kınaya kapıdan gördü. Reyyan Miran’ın parmağına da kına yaktı kendi elindeki kınadan içeri geçti. Miran gidecekti.

Kuzeni Gönül geldi gözü yaşlıydı. Karın benim, sende benim kocamsın derken Reyyan onları gördü. Bombaya bak hele, Miran efendi evliymiş birde. Reyyan ile intikam almak için evleniyor. Yazık Reyyan’a.

Sen Bana Yangın ol Efendim. Ben Sana Rüzgar

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Hercai Dizisi (15 Mart 2019) 1. Bölüm Analizi “Aslı”” üzerine 51 yorum

 1. çalıkuşu dedi ki:

  bu diziye bayılıyorum.inşallah final olmaz.

 2. Madina dedi ki:

  Neden bu dizinin adi Hercai? Anlamadım ki ben (((

  1. aslı dedi ki:

   Hercai vefasız demek. Hayırsız sevgiliye verilen addır hercai. Sizce ne olmalıydı?

   Ayrıntılı açıklaması aşağıdaki linkte
   https://dizibilgi.tv/hercai-ne-demek-hercai-anlami-nedir/

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar.Lalecim ho$ geldin. Nasilsin,çocuklar nasil?

 4. Lale turkmen dedi ki:

  Merhaba Aslim nasilsin. Cok guzel analiz olmus ellerine yuregine saglik canim. Ben senin baska dizilerinde analizini yazdigini bilmiyordum bilsem daha onceden konusmaya baslardik simdi yorumlardan ogrendim. Kitabini yazip bitirdinmi. Hayat nasil gidiyor. Degisen bir seyler varmi konusmayali cok uzun zaman oldu.
  YouTube her girdigimde ne izlesem izlim altda Hercainin 1bolumu cikiyordu guzel dizi oldugunu bilsemde diziye baglanmamak icin bilmiyordum daha Zoru 1hafta sabr edip beklemek gerek. Dun gece dayanamayip izlemeye basladim pes pese 2 bolumude gun dogmadan bitirdim. Dizi cok guzel Seninde boyle guzel diziyi izleyecegini dusundim yanilmamisim.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Lalecim, seni gördüm daha iyi oldum. teşekkür ederim. öğrendin hep beklerim ne zaman istersen konuşuruz canım. kitap bitti sayılır. zaman bulamıyorum. hayat yorucu, koşturmakla geçiyor. evet uzun zaman oldu. kursa gidiyordum ama artık gidemiyorum. kedim var onunla ilgileniyorum, anarneme bakıyorum 2 ev arasında koşturuyorum canım.
   Sen neler yapıyorsun? sende var mı bir değişiklik? dizinin 2. bölüm analizini de okuyabilirsin canım. çocuklarını öp benim için.

 5. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Lalecim hoş geldin sefalar getirdin.nerelerdesin nasılsın.Kerim nasıl? 2.çocugun ismini bilmiyorum.Her ikisini Allah qorusun.Seni sayfaya girmeye mecbur eden gücün adı sevgidir kızım,ASK ailesinin mehribanlıgı,samimiyyeti,dostlugu,bir-birine baglılıgıdır.Bir tanedir bizim ASK ailemiz.Bundan sonra ne kadar dizi izlesek de,Aslım ne kadar analiz yazsa da ailemizin adı degişmeyecek,biz her zaman ASK ailesi olarak kalacagız.İndi ise iyi geceler.

 6. Lale turkmen dedi ki:

  Merhaba Hanim ablacim siz cagirirsinizda gelmemmi. Nasilsiniz Polat amcam nasil. Konusmayali aylar oldu sizleri cok ozledim. Daha oncede bir kac kez olmusdu siz beni hatirladikca beni bir guc sayfaya girmeye mecbur ediyordu. Bu gecede birden siz aklima geldiniz eski gunler aklima geldi belki Aslim bu dizinin analizini yaziyordur bensiz hepiniz toplanmissinizdir diye dusundim. Bir ihtimal Internetden bakim belki sizleri bulurum diye ilk Hercai yazdim. Buyuk supriz oldu bana hemde yine beni hatirladiginizda sizleri bulmam. Cok mutluyum.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Lalecim, hoş geldin canım. Nasılsın? ben, bizler seni çok özledik. iyi ki geldin. çocuklar nasıl? büyüdüler. neler yapıyorsun görüşmeyeli? evet ben bu dizinin analizlerini yazıyorum sadece bu değil, sen anlat karadeniz, vuslat, yemin, sayfanın başında analizler başlığı var ordan bulabilirsin canım.

 7. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin arkada$lar. Merhaba.Ablacim ho$ geldiniz. Nasilsiniz?Evet haklisiniz, arkada$larimizin gelmesi iyi olurdu, ben de çok özledim. In$allah iyiler, gelirler.

 8. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar.Hoşgeldiniz kızlar.Betülcüm nasılsın kızım.Bir de görecegiz Rada da geldi.Günay, Aysel siz de hoş geldiniz.Dönün artık kızlar bir olak birlik olak.önceler oldugu gibi. Lale,Fati,Hayat,Ayan,doktor Zehra,Peri,Nurbanu,İR abi,Murat abi,Ülker,Aylin,Sevda,Cesur…maşallah çok idik.lütfen gelin.
  Aslıcım yeni dizini tebrik ederim hayırlı olsun.analiz için teşekkürler.çok iyidir.eline kuvvet.zaman zaman internetim olmuyor.o yüzden gelemiyorum.gorüşürüz inşallah.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım hoş geldin. Bende senin kulaklarını çınlatmıştım. iyi oldu geldiğin. Hakikaten biz eskiden ne çok arkadaşımızla konuşuyorduk. isimleri görünce ne çok özlediğimi hissettim. gelseler ne güzel olur. iyi geceler ablacım teşekkür ederim.

 9. Aysel dedi ki:

  Aslicim sen nerelerdesin nasilsin? Napıyosun?

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar Ayselcim, iyiyim çok şükür. bugün arkadaşımla biraz gezdik dolaştık.

 10. Aysel dedi ki:

  Öyle mi bende nisanliyim

 11. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba gûzeller. Nasilsiniz?

  Betûlcûm ho$ geldin.

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar canım. Hanım ablamızın buradan haberi yok sanırım.

 12. Günay dedi ki:

  Ayselcim bende Bakuda yaşıyorum. Burda aileliyim. İki çocuğum var.

 13. Aysel dedi ki:

  Yaaaa öyle mi umarım inşallah iyiyim sağol canım sen nasılsın sen nerede yasiyorsun ben bakude yaşıyorum

 14. Betül dedi ki:

  Eline sağlık asli acaba reyyanin gerçek babası kim ve ne olmuş ölü mü sağ mi onu merak ediyorum

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Betülcüm, o soruların cevabını bende merak ediyorum izleyip göreceğiz.

 15. Günay dedi ki:

  İyi günler nasılsınız arkadaşlar. İnşallah iyisiniz. Ayselcim aramıza hoş geldin sefa getirdin. Nasılsın? Bende Azeriyim. Benim Aysel isminde en iyi dostum var. İnşallah senlede iyi anlayışırız. Aslıcım ben buraya giremiyordym. Şükür şimdi gire bildim. ☺

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar günaycım, sitede sorun vardı ondan düzeldi.

 16. Aysel dedi ki:

  Hoş buldum k.azeri

 17. K.Azeri. dedi ki:

  Aramiza ho$ geldin Aysel.

 18. Aysel dedi ki:

  Benimde aranıza katdiginiz için teşekkür ederim insan işini sevgiyle yapınca kolaylasiyo tabi bu arada benim burda hemserilerim de var ben azeriyim

  1. aslı dedi ki:

   Ne güzel sende azerisin. Burada azeri arkadaşlarımız var.

 19. Aysel dedi ki:

  İyi akşamlar aslicim umarım aslicim demem sorun olmaz sizin için

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar Ayselcim, sorun olmaz canım benim, sağ olasın. Mutlu oldum sağ olasın. Diğer arkadaşlarda mutlu olacaklardır yeniden aramıza hoş geldin.

 20. Aysel dedi ki:

  Ben yazdığınız 3 diziyide izliyorum amma yinede analizleri okuyorum çok güzel yazıyorsunuz zor olmalı elinize emeğinize sağlık hercainin devamını bekliyorum severek okuyorum

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Ayselcim, artık 4 dizi oldu. Sak, Yemin, Vuslat ve Hercai. Zor evet ama severek olunca zorluklar kolaylaşıyor, bir de senin gibi arkadaşlarımdan destek de olunca daha kolaylaşıyor. Aramıza hoş geldin. Açıkça söylemem gerekirse Hercai dizisinin başlayacağını biliyordum ama unutmuştum sen hatırlattın bunun için de teşekkür ederim. en kısa zamanda yazacağım inşallah.

 21. Anonim dedi ki:

  Teşekkürler çok güzel yazmışsınız elinize sağlık iyi akşamlar

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim iyi akşamlar.

 22. Aysel dedi ki:

  Analiz çok güzel olmuş elinize sağlık asli hanim

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Ayselcim, 2. bölümü de en kısa zamanda yazmaya çalışacağım. iyi akşamlar

 23. Aysel dedi ki:

  Beni kırmadiginiz için teşekkür ederim

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Ayselcim, ben teşekkür ederim yazdıklarımı beğendiğiniz ve yeni bir dizinin analizini istediğiniz için. iyi akşamlar.

 24. K.A dedi ki:

  Böyle bir oyun Yarene yapilsa dedesi ne yapardi aceba, Reyyan umurunda diyil de.
  Günaycim SAK-i da,YEMINI- de ben analizlerden izliyorum canim,hem de çok keyfle.

  1. aslı dedi ki:

   Yaren’e tokat atamayan dede böyle bir şey Yaren’e yapılsaydı taş üstünde taş bırakmazdı. Reyyan kanından değil diye öyle yapıyor da dışardan kimse bilmiyor bu gerçeği. Torunu olarak biliyor herkes.

 25. Günay dedi ki:

  Hoş geldiniz. Azeri ablam Aslıcım. Evet Aslıcım analizleri muhteşem. Ben sen anlat karadenizi izlemiyorum. Amma Aslıcımın analizini okuyurum bakmış gibi oluyurum. Gözümde canlandırıyorum herşeyi. Hercaide güzel dizi. Aslıcım canım arkdaşım arkandayız. Her zaman destekiz sana. Bunu bil. Allah sana kolaylık versin. Bunları yazmak zaman ister. Çok zor oduğunuda biliyorum. Uyumuyursun analizleri yazıyorsun. Allah sana yar ve yardımcı olsun. Amin. ❤

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim sağ olasın Günaycım. Amin inşallah. ❤

 26. K.A dedi ki:

  Iyi gûnler Gûnaycim. Ben bu diziyi de Aslimizin analizinden okuyacam,böyle daha iyi.

 27. Günay dedi ki:

  İyi günler arkadaşlar. Aslıcım sen benim kalbimi dinliyorsun. Kalbimden geçen şeylerin çoğunu yapdln. Güzel kalbli arkadaşım. Ben sana söylemye fırsat bulamadan. Hercainin analizini yapmışsın. Teşekkür ederim. Sana söylüyücekdim. İlk bölmünü izliyememişdim. Çok sağ ol izledim senin analizinle. Bende ikinci bölmünün izledim. Orda Reyyanın babasını gördüm. Çok efendi biri. İyi kalbli. Bende aynen senin söylediyin gibi söyledim. Bu yapmamış. Biri suçu işlemiş onun üstüne atmış. Belkide hiç haberi yok olan bitennen. Kötü insana benzemiyor. Hazarın babası yapmış. İzleyib görücez. Olan Reyyana oldu. Bedeli o ödedi. Amma onun intikaml kötü olucak. Miran Reyyanı ilk göründen seviyor. Onun için kalbi yanıyor. İnşallah Güle birşey olmaz. Çok güzel dizi. Hayati dizi. Çok beğendim. Umarım uzun sürün dizilerden olur.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Günaydın Günaycım, teşekkür ederim. Aysel isminde bir arkadaşımız rica etmişti bu dizinin analizlerini de yazar mısın diye, bende zamanım olursa demiştim. Hafta sonları olur bir şekilde bu dizinin de analizleri Allah’ın izni ile yazacağım. destek olduğunuz içinde teşekkür ederim umarım Aysel de okur.
   Hazar’ın babasından her şeyi beklerim ben. Nasuh ağa.

 28. K. A. dedi ki:

  Günaydin Aslim.Sana ba$arilar,kalemine kuvvet dilerim. Reyyana $imdiden yûreyim agridi,bu nasil çocuk bûyútmek,kendi çocugun olmasa bele sorumlulugunu götúrmû$sen,insan gibi davranacak,búyúteceksin.Bir çocuga kar$i bu kadar haksizlik olurmu?hem de kiz çocugu.Aslicim qaliba bu analizleri okudukca biz de öfkesiz,sakin kalamayacagiz.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı sabahlar canım, Teşekkür ederim amin inşallah. Reyyan çok güzel bir kız, akıllı ve bir o kadar da terbiyeli. Haklısın canım Reyyan’ın suçu kız çocuğu olmak ve Şadoğlu kanını taşımıyor olmak. Ama olsun en nihayetinde çocuk, şimdi ise genç bir kız bu kadar da olmaz. Evet bu dizide Reyyan’a yapılanları gördükçe çok kızacağız. Başta da ben.

   Analiz yarım kaldı canım, gece yazarken uyuya kaldım, birazdan yazıp tamamlarım inşallah. 2 bölüm gibi 2 saat olunca.

   1. K.A dedi ki:

    In$allah alinacak canim.Allah yardimcin olsun. Senin imzan olan yerde biz variz, ba$arilar sana.

    1. aslı dedi ki:

     Teşekkür ederim bir tanem sağ olasın. sen nasılsın?

     1. K.A dedi ki:

      Ben te$ekkûr ederim canim, çok $ûkûr iyiyim.

      1. aslı dedi ki:

       Çok şükür, hep iyi ol, mutlu ol, sağlıklı ol canım benim.

       1. K.Azeri. dedi ki:

        Sen de canim,sen de hep iyi,mutlu,saglikli,ba$arili ol in$allah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.