Hekimoğlu Dizisi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Tam Liste)

Burak 23 Kas 2019 Oyuncu Kadrosu  0

GÜNCEL HABER

Hekimoğlu Olarak adı değiştirilen dizide yeni gelişmeler var! Oyuncu kadrosu şekilleniyor. 

Hekimoğlu dizisinde başrollerinde Timuçin Esen, Ebru Özkan, Okan Yalabık, Kaan Yıldırım, Damla Colbay ve Aytaç Şaşmaz yer alıyor. Dr. House rolünü ise başarılı oyuncu Timuçin Esen canlandırıyor.

Hekimoğlu Dizisi Ne Zaman Başlıyor?

Hekimoğlu dizisi Mucize doktor dizisine rakip olarak geliyor. Dr. House uyarlaması olan Hekimoğlu dizisi ile ilgili, Hekimoğlu Dizisinin Konusu, Kadrosunda kimler var? , Fragmanı, Başrol oyuncusu kim?, ilk tanıtımı yapılan dizi fragmanı sayfamızda bulabilirsiniz.

HEKİMOĞLU DİZİSİ

Bir süredir rafa kaldırılan dizi yeniden gündemde. Yeni Kanalı Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan Dr House Yerli Versiyon dizisi ile gelişmeler oldukça sizleri bu sayfadan bilgilendireceğiz.

hekimoğlu dizisi hangi kanalda

Yapımcılığını Karga7 Pictures üstleniyor. Ömer Özgüner – Ümmü Burhan
Senaryosunu İlk bölümünü Berkun Oya kaleme aldı. Yeni bölümleri ise, Kuledibi kaleme alacak.  
Yönetmenliğini: Hülya Gezer yapacak. Senaryo Uyarlama: Banu Kiremitçi Bozkurt

Dünyaca ünlü bir dizi olan Dr. House, 2004 – 2012 yılları arasında 8 yıl boyunca Amerika’da ve dünyanın pek çok ülkesinde yayınlandı.
sekiz yıl ABD’de oynayan ve Dünyada olduğu gibi Türkiye de de büyük ilgi gören dizinin yerli uyarlaması yapılacak. Türkiye haklarını Karga7 Pictures aldı. Yapım TV 8’de yayınlanacak. Tv 8 den vazgeçildi. Yeni Kanalı Kanal D oldu. Yerli versiyonun Tam adı belli olunca sizleri bilgilendireceğiz. Dizinin Adı Hekimoğlu oldu.

 

hekimoğlu dizisi

 

Dizinin başrollerini Ozan Güven, Nejat İşler, Erdal Beşikçioğlu,Timuçin Esen ve Okan Yalabık ekip için adı geçenler arasında. Tam netlik kazanınca sayfa yeniden güncellenecektir.

Oyuncular: Timuçin Esen’in yanı sıra Aytaç Şaşmaz, Okan Yalabık ve Kaan Yıldırım, Hekimoğlu dizisine katıldı.

 

hekimoğlu dizisi
Motorcycle Details

 


HOUSE M.D. Dizisinden Uyarlanan

HEKİMOĞLU DİZİSİNİN KONUSU 

Orijinal ismi ‘House M.D’ olan dizi, uzman doktor Gregory House ve üç kişilik ekibinin hastanede başlarından geçen olayları konu alıyor. 

Gregory House New Jersey Princeton Plainsboro Hastanesinin tıbbi tanı uzamanı doktordur. Kendini aşırı beğenmesi, insanları önemsememesi ve boş vermişlik gibi özelliklerine rağmen müthiş bir doktordur. Uzmanlık alanı bulaşıcı hastalıklardır (intaniye). Hiç kimsenin tanı koyamadığı hastalara tanı koyarak onların hayatlarını kurtarmaktadır ancak ekibindekilerin psikolojilerini de sürekli olarak bozmaktadır. Hastanenin yöneticisi Lisa Cuddy onu sürekli gözlem altında tutmaya çalışmaktadır ve ondan asla vazgeçmemektedir çünkü en zor durumlarda hastaları kurtaran hep odur ama Dr. House yüzünden hastane sık sık dava edilmektedir.

Medikal drama tarzındaki dizinin senaryosunu başarılı senarist Berkun Oya kaleme alacak. Senaryosu çok beğenilen Dr. House dizisinin yerli uyarlaması tv 8 de yayınlanacak

HOUSE M.D. Yerli Versiyon Dizisi

HEKİMOĞLU GENEL KONUSU:

Ateş Hekimoğlu 40’lı yaşlarında başarılı bir doktordur. Tıp Fakültesinden arkadaşı İpek’in yönetici olduğu vakıf hastanesinde Enfeksiyon Hastalıkları ve Nefroloji Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Gerek yaşam tarzı gerekse hastalıkları ele alış biçimiyle bilinen doktor tanımından çok uzakta olan Ateş Hekimoğlu’nun en bilinen özelliği hastalarla birebir ilişki kurmadan, hastalıklara odaklanarak araştırma yapmasıdır. Her yeni karmaşık vaka onun için çözülmeyi bekleyen bir bulmaca gibi, kışkırtıcı ve heyecan vericidir.

Hekimoğlu, yaptığı teşhis ve tedavilerle ününü günden güne arttırırken, hastane düzenine ayak uyduramaması hastane yöneticisi İpek’i çoğu zaman zor durumda bırakır. İpek, Hekimoğlu’nun zorlu karakterini anlayan ve bunu tahammül edebilen iki kişiden biridir. Diğeri de Hekimoğlu’nun lise ve üniversiteden arkadaşı Onkoloji Uzmanı Orhan’dır. Hekimoğlu’yla tamamen zıt karakterde olsalar da Orhan her zaman Ateş’in iç sesi ve vicdanı olur. İkisi bir araya geldiklerinde mükemmel doktoru oluştururlar. Biri zekasıyla diğeri de sağ duyusuyla yaklaşır hastalara…

Ateş, hastaların ne söylediğinden çok, tahlillerden çıkan sonuçları dikkate alır. Bu yaklaşımla; hastalıkları bir dedektif edasıyla incelemeye alan Hekimoğlu, bu çalışmalarını 3 kişilik uzman doktor ekibiyle birlikte yapmaktadır. Dolapdere’de yetişmiş Mehmet Ali, güzelliğini kullanarak bir yerlere gelmek yerine kendini bilime ve hastalara adamış Zeynep ve hayatı boyunca maddi sıkıntı çekmeden refah ve zenginlik içinde yetişmiş Emre… Ateş Hekimoğlu’nun titizlikle seçtiği bu 3 uzman doktor, kendilerini Hekimoğlu’na beğendirmek ve onu memnun etmek için çaba sarf etmektedirler.

HEKİMOĞLU DİZİSİ Oyuncu Kadrosu

 

hekimoğlu dizisi

 

Halit Ergenç ünlü oyuncu ile anlaşma olmadı. Çekimler Kasım ayında başlaması düşünülüyor. Rafa kaldırılan dizi yeniden gündemde. 

Doktor House Hekimoğlu Oyuncu Kadrosu 

Hekimoğlu Dizisi Kanal D de yayınlanacak ve dizide rol alacak olan oyunculardan ismi netleşenleri sizlerle paylaşıyoruz.

hekimoğlu dizisi

Aytaç Şaşmaz (Emre Acar)

Emre Acar Kimdir?

Ateş’in ekibindeki kardiyoloji ve yoğun bakım uzmanıdır.  Hem zengin hem de yakışıklı bir adamdır. Ne var ki onun da hayatı dışarıdan görüldüğü kadar yolunda gitmemiştir. 15 yaşındayken babası tarafından terk edilir ve tek başına alkolik annesine bakmak zorunda kalır. O günden beri de babasıyla arasındaki bağ neredeyse kopmuştur. Emre sürekli olarak yeteneklerine hayran olduğu patronu Ateş’e kendini beğendirmeye çalışır. Ateş’in fikirlerini herkesten çok onaylar ve kabullenir. Bir yandan da bir kukla olmadığını kanıtlamak için sürekli olarak kendini ispat etmeye çalışır. Genellikle umursamaz ve biraz sinsi görünse de çok insancıl ve derin tarafları da vardır. İlgilendiği hastalarla olan ilişkilerinde zaman zaman bu yanı açığa çıkar.

Aytaç Şaşmaz Kimdir?

1994 yılında İstanbul’da doğmuştur. Oyuncu İsmail Ege Şaşmaz’ın kardeşi olan Aytaç Şaşmaz’ın ilk oyunculuk deneyimi 2017 yılında rol aldığı Kötü Çocuk isimli sinema filmidir. Star Tv ekranlarında yayınlanan; başrolde Tolga Sarıtaş’ın yer aldığı Söz dizisinin kadrosunda yer alan Şaşmaz bu dizide Uzman Çavuş Feyzullah karakterine hayat vermiştir. 1.80 cm boyunda ve 77 kg ağırlığındadır. 

hekimoğlu dizisi

Timuçin Esen (Ateş Hekimoğlu)

Ateş Hekimoğlu Kimdir?

40’lı yaşlarında. Tıbbi Sherlock Holmes. Bir tıp dehası… Ateş Hekimoğlu, enfeksiyon hastalıkları ve nefroloji konusunda nam salmış başarılı bir doktordur. Hekimoğlu zekası ve hastalıkları teşhis ederken kullandığı farklı yöntemleriyle şaşırtır ve hayranlık uyandırır. Her yeni karmaşık vaka onun için çözülmeyi bekleyen bir bulmaca gibi, kışkırtıcı ve heyecan vericidir. “Herkes yalan söyler” cümlesi klasik haline gelen Hekimoğlu, bu özelliklerinden dolayı takip edilmesi zevkli ve vazgeçilmez bir karakterdir.

Timuçin Esen Kimdir?

14 Ağustos 1973 tarihinde Adana’da Devlet Su İşleri’nde çalışan avukat anne ve avukat baba’nın ilk çocuğu olarak doğmuştur. Annesinin adı Nihal ve babasının adı Üstün Esen‘dir. Çocukluğu 7 yaşına kadar Keban Barajı lojmanlarında geçti. Tumiçin Esen‘in ailesi aslen Niğdelidir. TED Ankara Koleji mezunu. Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde iki yıl okuduktan sonra İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. İtalya ve ABD’de de tiyatro eğitimi aldı. Los Angeles’taki California Insitute of the Arts Üniversitesi’nde 7 yıl sinema – yönetmenlik üzerine master yaptı.

Öğrencilik yıllarında “Çıkmaz Sokak” adında, orta metrajlı bir film çekti.

hekimoğlu dizisi

 

Okan Yalabık (Orhan Yavuz)

Orhan Yavuz Kimdir?

40’lı yaşlarda başarılı bir onkoloji uzmanı. Ateş Hekimoğlu’nun lise ve üniversiteden arkadaşı. Hatta tek arkadaşıdır… Hekimoğlu’yla tamamen zıt karakterde olsalar da Orhan her zaman Ateş’in iç sesi ve vicdanı olur. İkisi bir araya geldiklerinde mükemmel doktoru oluştururlar. Biri zekâsıyla diğeri de sağduyusuyla yaklaşır hastalara… Orhan, Ateş’i çıkarsız ve gerçekten seven tek arkadaşıdır. Yüzlerce hayat kurtarmış olmasına büyük bir saygı duyar.

Okan Yalabık Kimdir?

13 Aralık 1978 İstanbul doğumlu. 1. 86 boyunda. İlköğretimi Maçka İlköğretim Okulu’nda okuyan Yalabık, oyunculuğa da bu dönemlerde ilgi duymaya başladı. Kendi anlatımıyla ortaokula başlayacağı sene ağabeyi Ozan, Ferhan Şensoy’un Ferhangi Şeyler oyununun kasetini eve getirmiş. Tek kişilik bu oyunu defalarca dinleyip ezberledikten sonra oyuncu olmaya karar vermiş. Liseyi Şişli Terakki Lisesi ve Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi′nde bitiren oyuncu, 1993 yılında Cengiz Deveci’yi lisede çalıştırıcılığa davet ettirerek Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu’nun kurulmasına önayak olmuştur. 

Birçok amatör grupta çeşitli görevler üstlenen oyuncu, 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü kazandı. İlk tiyatro deneyimini 1998 yılında Kenter Tiyatrosunda oynadığı Martı oyunu ile yaşadı. Daha sonra aynı sahnede Nükte, Sırça Kümes, İnishmorelu Yüzbaşı oyunlarında rol aldı. 2006 yılında Orhan Hakalmaz’ın seslendirdiği Şu Kışlanın Kapısına isimli türküye çekilen klipte, 2007’de Sezin Akbaşoğulları ile birlikte Bosch reklamında oynadı. Bir diğer taraftan da Gülüm, Kolay Para adlı sinema filmlerinde ve Yılan Hikayesi, Serseri, Hatırla Sevgili adlı tv dizilerinde rol aldı.

hekimoğlu kaan yıldırım

Kaan Yıldırım (Mehmet Ali Çağlar)

Mehmet Ali Çağlar Kimdir?

Ateş’in ekibindeki uzman nörolog olan Mehmet Ali her zaman Ateş’i en çok eleştiren kişidir. Ne kadar inkâr etse de ekipte en çok Ateş’e benzeyen de odur. Mehmet Ali, İstanbul’un fakir mahallelerinden birinde, zor şartlarda büyümüştür. Sınıf atlamak ve bir daha eski mahallesine dönmemek için çaba sarf etmektedir her zaman… Görünüşüne ekipteki herkesten daha çok özen gösterir. Hırslı ve çalışkan olsa da bazen yetenekleri hırsının gerisinde kalabilir. Sabırsızdır. Ateş’ten hoşlanmasa da bir doktor olarak ona hayranlık duyar ve farkında olmadan bazı zamanlarda onu taklit eder. Ateş onun geçmişiyle arasına koymaya çalıştığı mesafenin farkındadır. Onu manipüle etmek için bu hassas noktasını kullanmaktan kaçınmaz.

Kaan Yıldırım Kimdir?

24 Aralık 1986 İstanbul doğumlu. 1.80 boyunda. 73 kilodur. Ezgi Eyüpoğlu ile evli.  Londra’da Brunel Üniversitesi Pazalama bölümünde eğitim aldı. Ardından oyunculuk eğitimleri almaya başlayan Kaan Yıldırım ilk kez Kayıp dizisinde kameralar karşısına geçti. Televizyonda Ulan İstanbul, Adı Mutluluk ve Kalbim Yangın Yeri dizilerinde rol aldı. Yok Artık ve Ümmü Sıbyan: Zifir filmlerinin yapımcısı olan oyuncu Yok Artık 2 filminin hem yapımında hem de oyuncu kadrosunda yer aldı.

En son Halka dizisinde Kaan Karabulut rolü ile ekranlarda yer almıştır.

Ebru Özkan Saban (İpek Tekin)

İpek Tekin Kimdir?

Orhan ve Hekimoğlu’nun okuldan arkadaşı. Yalnız, güçlü bir kadın. Tıp fakültesinin dekanı ve hastane yöneticisi olan İpek, Endokrinoloji uzmanıdır. Duygusal ve sosyal becerileri kuvvetli, hayatını hastalara ve hastaneye adamıştır.

Orhan’dan sonra Ateş’in zorlu karakterini anlayan ve buna tahammül edebilen tek kişidir. Hekimoğlu sadece bulmacalı vakaların peşinde koşarken İpek de Orhan gibi onun mümkün olduğu kadar çok hastaya şifa olması için uğraşır. Güzel, güçlü, hırslı, tuttuğunu koparan bir kadın olan İpek, Ateş’in her zaman ilgi alanındadır. Bazen dost, bazen patron bazen de karşı cins olarak. Birbirleriyle yıllardır sürekli flörtleşseler de aralarında bir türlü bir ilişki başlayamaz.

18 Kasım 1978 yılında Ankara’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezundur.

2006 yılında Kabuslar Evi: Bir Kış Masalı adlı filmde canlandırdığı Melisa karakteri ile oyunculuk kariyerine ilk adımı atan Ebru Özkan, Gözyaşı Çetesi, Kara İnci, Güldünya, Çınar Ağacı, Anneler ile Kızları, Hayatımın Rolü, Not Defteri gibi dizilerde rol almıştır. 2009 yılında Hanımın Çiftliği dizisinde canlandırdığı Halide karakteri ile tanınmaktadır.

4 Haziran 2016 yılında kendisi gibi oyuncu olan Ertan Saban ile evlenen Ebru Özkan’ın Biricik isimli bir kızı bulunmaktadır.

Damla Colbay (Zeynep Can)

Zeynep Can Kimdir?

Ateş’in ekibindeki tek kadın olan Zeynep bağışıklık sistemi uzmanıdır. Oldukça güzel ve dikkat çekici olduğu halde takındığı ciddi maskeyle kadınlığını gizlemeye uğraşır. Hastalara şefkatle yaklaşır, onlarla gereğinden fazla bağ kurar. Ateş’in merakı bulmaca çözmekse, Zeynep’in merakı da insanlardır. Her şeyiyle Ateş’in tam zıttıdır. Ne var ki Ateş’le çalışmaya başladıktan sonra onun da içinde bir sertlik oluşur. Zamanla Ateş’e benzemeye başlar, onun gibi olursa onu anlayabileceğini düşünür ve o da kuralları zorlamaya başlar

14 Ocak 1993’te İzmir’de dünyaya gelmiştir. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü mezunudur. Profesyonel kariyeri Kara Para Aşk dizisi ile başlamıştır. 2015 yılında Hayat Mucizelere Gebe dizisinde ilk başrolünü oynamış ve bu dizi ile kariyerinde önemli bir çıkış yaşamıştır. 1.66 metre boyunda, 52 kilo ve Oğlak burcudur.

 

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir