Hekimoğlu Dizisi Ateş Hekimoğlu Kimdir? (Timuçin Esen)

Burak 13 Ara 2019 Hekimoğlu  0

House M.D. dizisinin Türkiye uyarlaması olan Hekimoğlu oyuncu kadrosu başrol oyuncusu Timuçin Esen, Ateş Hekimoğlu karakteri ile ekranlara geri dönüyor. Hekimoğlu Dizisi Ne Zaman Başlayacak? Sorusunun cevabı yazımızda.

Hekimoğlu Dizisi Ne Zaman Başlayacak?

Amerika’da Universal Television şirketi tarafından hayata geçirilen, iki Altın Küre ödüllü House M.D’nin Türkiye uyarlaması Hekimoğlu ilk bölümü ile 17 Aralık Salı akşamı Kanal D ekranlarında olacak. Karga Seven Pictures Türkiye’den Ömer Özgüner ve Ümmü Burhan’ın yapımcılığını üstlendiği dizinin yönetmeni Hülya Gezer.

Ateş Hekimoğlu Kimdir?

40’lı yaşlarında. Tıbbi Sherlock Holmes. Bir tıp dehası… Ateş Hekimoğlu, enfeksiyon hastalıkları ve nefroloji konusunda nam salmış başarılı bir doktordur. Hekimoğlu zekası ve hastalıkları teşhis ederken kullandığı farklı yöntemleriyle şaşırtır ve hayranlık uyandırır. Her yeni karmaşık vaka onun için çözülmeyi bekleyen bir bulmaca gibi, kışkırtıcı ve heyecan vericidir. “Herkes yalan söyler” cümlesi klasik haline gelen Hekimoğlu, bu özelliklerinden dolayı takip edilmesi zevkli ve vazgeçilmez bir karakterdir.

Timuçin Esen Kimdir?

14 Ağustos 1973 tarihinde Adana’da doğdu. Annesinin adı Nihal ve babasının adı Üstün Esen’dir. Çocukluğu 7 yaşına kadar Keban Barajı lojmanlarında geçti. Timuçin Esen’in ailesi aslen Niğdeli dir. TED Ankara Koleji mezunu. Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde iki yıl okuduktan sonra İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Ankara Hacettepe Devlet Konservatuarı’nda okurken, barlarda çalıp söylemeye başladı.
İtalya ve ABD’de de tiyatro eğitimi aldı. Los Angeles’taki California Insitute of the Arts Üniversitesi’nde 7 yıl sinema – yönetmenlik üzerine master yaptı.

İstanbul Beyoğlu’nda 2012 yılında açtığı, peştamal, havlu, sabunluk ve benzer hediyelik eşya satılan mağazasının adı Fransızca “Peche de Malle” (Sandıktaki Şeftali).

Müzisyenliği de olan Timuçin Esen 2011 yılında ”Mayhoş” adlı ilk albümünü çıkardı.  “Gurbet Kadını” dizisinde Hakkı Ağa.. “Gönül Yarası” adlı sinema filminde de rol aldı. Gönül Yarası ile 42. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En iyi Yardımcı Erkek ödülünü aldı.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.