Bir Aile Hikayesi Dizisi Nedim Özçelik (Serkan Ercan) Kimdir?

Burak 04 Oca 2019 Bir Aile Hİkayesi  0

13 Eylül 1975 Amasya doğumlu. 1.76 boyunda. 77 kilo. Lise yıllarında tiyatro ile tanıştı. Haldun Taner’in Ayışığında Şamata adlı oyunuyla ilk sahne heyecanını yaşadı. Lise eğitimini bittirdikten sonra Pera Güzel Sanatlar’da diksiyon eğitimi aldı. Bu okulun ikinci yılındayken, girdiği konservatuvar sınavını kazandı ve 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na girdi.

Yıldız Kenter ve Haldun Dormen’in öğrencisi olma şansına eriştiği okuldan 1999 yılında mezun oldu. Aynı yıl girdiği Dormen Tiyatrosu’nda oynadığı Zafer Madalyası adlı oyun ilk profesyonel oyunudur. 1992 yılında “beden, metin ve tiyatro” üzerine yapılan çeşitli atölye çalışmalarına katıldı.
Kamera karşısına ilk kez Kaygısızlar isimli dizi ile geçti.

Bir çok Tv dizi ve Sinema Film’inde yer alan oyuncu, 1999 yılında TRT’de “Kaçış Planı” ile Türkiye’ yi gezerek başladığı başarılı gezi programlarını, 2006 yılından itibaren Dijitürk İZ tv de yaptığı “Gidiş Dönüş” yurt dışı seyahatleriyle sürdürmektedir.

2000 yılında Yılan Hikayesi isimli dizide Selo karakterini canlandırdı.
Sinemaya ilk adımı Şellale isimli film ile atan Serkan Ercan, filmde laz jandarmayı canlandırdı. 2007’de Eşref Saati isimli dizide Hayati karakterini canlandırdı.
2008’de Gölge isimli filmde Halim karakterini canlandırdı.

2008’de rol aldığı “Gölge” filmiyle Adana Altın Koza Film festivali’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, 2010 yılında oynadığı “Gişe Memuru” filmindeki rolüyle de Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En iyi Erkek Oyuncu ödüllerini kazandı.

2012’de Açlığa Doymak isimli filmde, 2012 yılında TRT 1’de yayınlanan “Şubat” adlı dizide, 2013 yılında “Özür Dilerim” adlı sinema filminde yer aldı. 2015’te ise Serçe Sarayı isimli dizide Bülent karakterini canlandırdı. 7 Aralık 2018’de gösterime giren, Bold Pilot ve Halis Karataş‘ın hayatının işlendiği Şampiyon filminde, Bold Pilot’un antrenörü Yaşar Atçı‘ya hayat verdi.

Şimdilerde ise, Fox TV ekranlarında yayın hayatına başlayacak olan Dünyaca ünlü This Is Us uyarlaması olan Aile dizisinde rol alacak.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.