Bir Aile Hikayesi Erdem Beyaz (Alper Saldıran) Kimdir?

Burak 04 Oca 2019 Bir Aile Hİkayesi  0

16 Eylül 1984 İstanbul doğumlu. 1.73 boyunda. 75 kilo. Anne ve babası İngilizce öğretmeni olan Alper, 5 yaşında anaokuluna giderken ilk piyes ile sanat hayatına başladı. Folklor ve Kafkas danslarında da başarı göstermiştir. Orta okulda müzik ile ilgilenmeye başladı elektro gitar ve bateri çaldı.

Turizm Lisesinden mezun oldu. Conrad Otel’de staj yaparken bir reklam yönetmeni ile tanıştı reklam filmlerinde oynamaya başladı.
Üniversite döneminde, Turgut Özakman’ın “Fehim Paşa Konağı” adlı oyununda Yusuf karakterini canlandırdı; bu rolüyle Üniversiteler Arası Tiyatro Yarışmasında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü aldı.

Liseden sonra Marmara Üniversitesi Turizm Bölümü’n de iki sene okudu.
2005 yılında Marmara Üniversitesinden ayrılarak Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Tiyatro bölümünde burslu olarak okumaya başladı. Daha 1. Sınıftayken “Son Dünya” adlı tiyatro oyunda görev aldı. Ertesi yıl “Babil Kulesi” adlı tiyatro oyununda rol aldı. Okul bitmeden 2007 yılında “Kara İnci” dizisinde ve 2008 yılında “Derman” dizisinde oynadı.  

2009 – 2010 yılları arasında “Melekler Korusun” adlı dizide,
2011 yılında yönetmenliğini Ömer Vargı’nın yaptığı “Anadolu Kartalları” filminde, 2013 yılında “Beni Böyle Sev” adlı dizide rol aldı. Ve Beni Böyle Sev dizisinde çimen göz olarak çok sevildi.

Alper Saldıran, Yeditepe Üniversitesinden okul arkadaşı Pınar Tuncegil ile 2013 yılında evlendi. Alper’in eşi de kendisi gibi sanatla ilgileniyor. Tuncegil Medcezir’ dizisinde ‘Ayşe’ karakterini canlandırmıştır.

Alper Saldıran ve eşi Pınar Tuncegil

2015 yılında “Kalbim Ege’de Kaldı” adlı dizide rol aldı. Alper Saldıran 2017 yılında Beyaz odadan hikayeler ve 2018 yılında da Siyah odadan hikayeler adında iki kitap yazmış ve sevenlerinin beğenisine sunmuştur.

Şimdiler de ise Fox tv de yayınlanacak olan Aile dizisi ile yeniden sevenlerinin karşısına çıkacak. Dizide ki rolü şuan tam bilinmiyor öğrendiğimizde bu sayfadan sizlere duyuracağız.

Erdem Beyaz olarak seyirci karşına çıkıyor

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.