Bir Aile Hikayesi Berk (Birkan Sokullu) Kimdir?

Burak 02 Oca 2019 Bir Aile Hİkayesi  0

6 Ekim 1985 İstanbul doğumlu. 1.86 boyunda. 76 kilo. 18 yaşındayken ”Best Model Of Turkey” yarışmasına katıldı ve dereceye girerek üçüncü oldu.  Maltepe Üniversitesi Radyo TV Programcılığı Bölümü’nü bitirdi. 10 yıllık profesyonel basketbol oynadı. Maltepe Üniversitesinde okurken manken ve modellik yaptı. Oyuncu Dolunay Soysert’ten oyunculuk dersler aldı.

İlk olarak 2008 yılında ”Melekler Korusun” dizisinde ufak bir rol alarak oyunculuğa başladı. “Küçük Kadınlar” dizisinde Ayaz karakteri ile dikkat çekti. 2010 yılında Tims production ile anlaştı. “Küçük Sırlar” dizisinde “Demir” rolü büyük beğeni kazandı.

13 Temmuz 2012 tarihinde oyuncu Aslı Enver ile evlendi. 26 Ağustos 2015 tarihinde boşandı. Şimdilerde Berrak Tüzünataç ile birlikte.

2012 yılında “Uçurum” dizisinde, 2013 yılında Fatih dizisinde Şehzade Mustafa’yı canlandırdı. 2014 yılında Kıvanç Tatlıtuğ’un da oynadığı ve ülke çapında büyük izleyici kitlesi yakalayan ”Kurt Seyit ve Şura” adlı televizyon dizisinde yardımcı oyuncu olarak yer aldı.
2016 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan ”Hayat Şarkısı” isimli dizide başrol oynadı.

Şimdilerde ise Birkan Sokullu, Fox tv de yeni başlayacak olan Aile dizisinde Berk karakterine hayat verecek.

Beş yıldır büyük bir markanın reklam yüzü olan Berk’in (Birkan Sokullu) asıl hayali oyuncu olmaktır. Sonunda iyi bir filmde oynama şansı yakalar ancak yapımcısından izin alamaz. Şimdi önünde önemli bir yol ayrımı vardır. Ya her şey eskisi gibi devam edecek, ya da Berk özgürlüğü seçip bedelini ödeyecektir.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.