Hangi Hayvanın yaz uykusuna yatan bir türü yoktur

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına katılan Mustafa Ozan ERcan 125:000 TL’lik soruy görme şansı elde etti. Mustafa Ozan ERcan 125:00 TL’lik soruda hiç bir joker hakkının kalmaması sebebi ile yarışmadan çekilme kararı aldı ve 125.000 TL’nin sahibi oldu

Koç üniversitesi mezunu olan Mustafa Ozan ERcan zekası ve öngörüsü ile çok başarılı bir yarışma çıkardı ve beğeni topladı. İşte Kim Milyoner Olmak İster’in 28 ocak Cumartesi günü yayınlanan 490. bölümünde çıkan 125.000 TL’lik soru.

Hangi Hayvanın yaz uykusuna yatan bir türü yoktur?

A)Sivrisinek

B)Timsah

c)Kurbağ

D)Yarasa

Cevap D) Yarasa

Yarasa memeli olduğu için yaz uykusuna yatmaz. Yarasalar kış uykusuna yatarlar. Trakya Üniversitesi Yarasalar üzerine bir araştırma yaptı ve Dupnisa Mağarası’nda bulunan 16 tür yarasanın kış uykusuna yattığını öğrendiklerini açıkladı. Yapılan araştırmada mağarada yaklaşık 33.000 yarasanın bulunduğu açıkladı. Araştırmanın tamamı okunduğunda yarasalar ile ilgili yaz uykusunda bahsedilmemekte aksine yazın avlanmaz zamanı olarak açıklanmaktadır. 28 ocak cumartesi günü yayınlan programda Hangi Hayvanın yaz uykusuna yatan bir türü yoktur? sorunun cevabının Yarasa olabileceği söylenebilir. 

 

Hangi Hayvanın yaz uykusuna yatan bir türü yoktur (2 Yorum)