Halka Dizisi İskender ( Umut Karadağ) Kimdir?

Burak 19 Ara 2018 Halka  0


26.02.1971 Ankara doğumlu. Boyu 1.88. Kilosu 83. Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü mezunudur. DTCF tiyatro bölümü başkanı Nurhan Karadağ’ın oğludur.

Umut Karadağ, Türk tiyatro ve dizi ve sinema oyuncusudur. Ankara Deneme Sahnesi adlı amatör tiyatro topluluğunda ve Ankara Devlet Tiyatrosu’n da tiyatro oyunculuğu ve aynı zamanda yönetmen olarak da görev yapmaktadır. Ray Yapım firmasının yöneticileri arasındadır ve birçok klip yönetmenliği yapmıştır.

 Rol Aldığı Diziler, Filmler

Oyunculuğa ilk 1993 yılında Yukarı Karakısık dizisi ile başladı. Daha sonra Bizim Evin Halleri, Asmalı Konak, Estağfurullah Yokuşu, Haziran Gecesi, Düşler ve Gerçekler, Eylül, Arka Sokaklar 7. Sezon, Sağır Oda, Eksik Etek, Kara Yılan, Yersiz Yurtsuz, Ay Işığı, Gölgesizler, Es Es, Kaptan Feza, Kurtlar Vadisi Filistin, Yol Ayrımı, Tatar Ramazan, Aşktan Kaçılmaz, Güvenlik, Emanet, Kehribar, Vatanım Sensin, Beyaz Balina, Kardeşim İçin Der’a devam etti.

Hayat verdiği kötü karakterler ile hafızalara kazındı. 

Tatar Ramazan‘da Abdurrahman Çavuş ve Kehribar‘da canlandırdığı Veli Yarımcalı karakterleriyle hatırlanır.

Umut Karadağ uzun süredir birlikte olduğu Çiğdem Sarıkaya ile 17 Temmuz 2018‘de evlendi.

Şimdi ise, Halka dizisi ile yeniden ekran karşısına geçecek olan Umut Karadağ, İskender Karakteri ile Halka dizisinde rol alacak. 

Umut Karadağ (İskender) İlhan Tepeli’nin eski korumalarından ve tetikcisidir. Zamanla mafya dünyasında yükselmiş ve en tepe isimlerinden birisi olmuştur. Güzel kızı Müjde’nin baş düşman Cihangir’e aşık olması ile dengeler değişecektir.

“Aslı”

Çocukluk Dizisi Oyuncuları Kadrosu (2020)
Barbaros Oyuncuları ve Karakterleri TRT 1 (Güncel Liste)
Kefaret Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri 2020 (Fox TV)
Yeni Hayat Dizisi Oyuncuları (Kanal D)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir