Halka Dizisi Final mi Yaptı? Yeni Sezonda Devam Edecek mi?

Burak 06 Ağu 2019 Halka  0

Halka Dizisi Final mi Yaptı?

Birinci sezonu büyük bir seyirci kitlesinin beğenisini kazanarak kapatan Halka dizisi Yusuf Esenkal ve Serdar Öğretici’nin patronu olduğu ES Film’in imzalı TRT’nin iddialı polisiye dizisiydi ve “Halka” bu sezonun en çok konuşulan işlerinin başında geldi. Hem senaryosu hem oyuncu kadrosu ile bir fark yaratan dizi 2. Sezona nasıl başlayacak? Ne zaman başlayacak? hep bu sorular var şuanda bunun sebebi de diziden ayrılan oyuncuların sayısının giderek artması.

En son dizinin başrol oyuncularından Kaan Yıldırım da eklenince acaba dizi final mi yaptı? Halka Dizisi Final mi? bir daha yayınlanmayacak mı gibi sorular akıllara geldi.

Halka Dizisi 2. Sezon Olacak mı? Yeni Sezonda Devam Edecek mi?

Bu soruya evet Halka dizisi 2. sezon olacak diye rahatlıkla cevap verebiliyoruz. Çünkü, dizinin Yapımcı Yusuf Esenkal kendisi dizi hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtla “Yeni bir formatta yayına girecek, yeni karakterler, yeni oyuncular ve yeni hikayelerle…” yanıtını vermişti.

Esenkal, “Halka ne zaman?” sorusuna ise “2020” yanıtını verdi.

Yapımcının belirttiği üzere dizi yeni karakterler ve yeni oyuncularla 2020 yılında yeniden izleyicilerin karşısına çıkacak ama ne zaman o belli değil. Bu tarih yaz ayına Temmuz 2020 ye de sarkabilir. Sebebi de; Yeni sezon için konsept hazır ama senaryo henüz yazılmış durumda değil.

 

Sina Koloğlu kendi köşe yazısında şu yorumda bulundu

Dizinin 45-60 dakika arasında bir formata dönüşeceğini ve birkaç dilde yeni konsepti yurt dışına satmayı planlayan TRT, eğer bu proje başarılı olur ise dizinin yeni formatını da kanalda ekrana getirecek. “Yani dizi sezon finali yaptı ama ‘final’ de olabilir, yepyeni bir ‘Halka’ da çıkabilir. Eskinin devamı ya da yenisi… Ama izlediğimiz ‘Halka’ bu durumda bitti. ”

Koloğlu, TRT’nin yurt dışı konsepti ile doğru bir iş yaptığını düşündüğünü de belirtiyor.

Koloğlu, “Dizinin devamını bu kadar süreye yayması ise riskli… Yeniden yapmak ne kadar eski tadında olur, onu bilemem. Yani aslında bu vesileyle ‘final’ yapmış oldu” şeklinde yazdı.

HALKA DİZİSİNİN KONUSU

İki genç adam, iki farklı insan, iki kurban, bambaşka yerlerden gelip, yan yana durarak, inat ve öfke ile,  kader sandıkları, tesadüf saydıkları bir kumpasla savaşıyorlar. Uzakta kalan ve uzayıp gelen bir geçmişin peşine düşüyorlar.  Eski defterlerin, kirli davaların, büyük ve küçük yalanların hesabını soruyorlar. Mafyanın, paranın,  entrikanın konuştuğu ve sustuğu bir hayatın içinde sürükleniyorlar.

Halka, durdurak bilmeyen bir serüvenin, karanlık bir dünyanın hikayesi. Kanayan ve kanadıkça acıtan bir mazi. Kaan ve Cihangir’in yeryüzünden intikamı…

Halka, polisiye, tempolu, serüven temalı bir tv dizisidir. Halka ismi, üç halka simgesiyle bilinen bir suç şebekesinden gelmektedir. Halka’nın en temel özelliği, her bölümde artan muammalı temposu ve klasik mafya anlatılarının aksine kadınların güçlü olduğu, yönetip yönlendirdiği bir karakter içeriği taşımasıdır. Hikayenin kahramanları Halka’nın mağdurları olduklarını öğrenerek, örgütle mücadeleye girişen Kaan ve Cihangir’dir.

 

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.