Hakan Özoğuz O Ses Türkiye’de Neden Yok?

Burak 20 Eyl 2017 O Ses Türkiye  0

İlk sezonda Hülya Avşar’ın koltuğunda sırasıyla Ebru Gündeş ve Sibel Can’ı izlemiştik. Bu sezon aynı koltukta Yıldız Tilbe yer alacak.  O Ses Türkiye jürisind tek değişiklik Yıldız Tilbe değil; Sibel Can’ın yanında bir kayıp daha var; oda Gökhan-Hakan Özoğuz kardeşlerden Hakan Özoğuz.

Gökhan-Hakan Özoğuz  kardeşler koltuğu Mustafa Sandal’dan devir almışlardı. Gökhan Özoğuz’un tek başına yer aldığı koltuğunu daha sonra ikiz kardeşi Hakan Özoğuz ile paylaşmaya başlamıştı. Gökhan’ın jüride tek başına oturduğu zamanlarda da her zaman kararları Hakan ile beraber aldıklarını biliyoruz. Hakan Özoğuz sahnenin arkasında çalışan ekipken sahneye çıkmaya başlamıştı; ancak bu sezon yine Hakan Özoğuz kamera arkasına geçmiş gibi görünüyor.

Hakan Özoğuz yaptığı resmi açıklama da 2017 2018 yeni sezonunda ekranlarda olacak O Ses Türkiye’de yer alamayacağını duyurdu ancak nedeni konusunda bir açıklama yapmadı. Şuanda Hakan Özoğuz’un abisini bu yarışta neden yalnız bıraktığı konusunda bir bilgimiz yok ancak bazı tahminlerimiz var. Para konuları ön plana çıkmış olabilir; zira  Gökhan-Hakan Özoğuz kardeşler tek maaşla çift mesai yapıyorlar ve ikisi tek jüri sayılıyor.

Gökhan Özoğuz O ses Türkiye sayesinde birçok ön yargıyı yıkmıştır. Ne kadar gelişsek de her toplumda oluyor Rock’çı ve dövmeli olan sanatçıları yadırgamak. Gökhan Özoğuz yarışmadaki sempatik tavırlarıyla herkesin sevgisini kazandı. İstatistiksel olarak da O ses Türkiye’nin en başarılı jüri üyesi “Gökhan-Hakan Özoğuz ” kardeşlerdir. Gökhan Özoğuz jüriye katıldığı ilk sezonda bir imkansızı gerçekleştirerek yarı finalde şampiyonluğunu ilan etmişti. Finale çıkan yarışmacıların hepsi Gökhan’ın takımındandı. Daha sonrada her sezon takımından en az 2 yarışmacıyı finale çıkarmayı başarmıştı.

Hakan Özoğuz Kimdir?

Hakan Özoğuz 1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir ve 41 yaşındadır. Aslen ailesi Gaziantep göçmenidir. 15 yaşından beri gitar çalan Hakan ÖZOĞUZ Athena müzik grubunun gitaristidir. Gökhan  ÖZOĞUZ’un ikiz kardeşidir. Türkiyeyi Eurovisionda temsil etmiştir ve 12 Dev Adam isimli basketbol milli marşımızın da bestecisidir.  2 adat film projesinde de yer almıştır.

O Ses Türkiye’de Geçmiş Jüri Değişiklikleri

Şimdi Yıldız Tilbe’ninde dahil olmasıyla daha da renklenen bu kadroyu yeni sezonda da izlemek zevkli olacak. Henüz yayın tarihi belli olmayan yarışmanın çekimleri 2 ekimde başlayacak. Seçmelerse hala devam ediyor.

O Ses Türkiye’nin diğer ses yarışmalarından farkı kuşkusuz jürinin sempatikliğidir. Murat Boz O ses Türkiye’nin ilk sezonunda daha bu kadar ünlü bile değilken O Ses Türkiye’deki samimi tavrıyla birçok kişinin hayranlığını kazanmıştır. Keza Hadise’de öyle. Birçok hit şarkıları olsa da hala pop müzik konusunda “en iyi” olabilmiş değil. Buna rağmen O ses Türkiye sayesinde her zaman gündemde kalmayı başarıyor.

O Ses Türkiye’de geçtiğimiz sezon hiç bir şampiyonluğu bulunmayan Hadise’nin şampiyonluğuna şahitlik etmiştik. Bu sezon Acun Ilıcalı kadroda biraz değişiklik yaptı ve 7 ağustosta O Ses Türkiye jürisine Yıldız Tilbe’nin de dahil olduğunu duyurdu. Hadise zaten O ses Türkiye’nin yıllardır değişmeyen tek jürisi. İlk sezondaki Murat Boz’la olan uyumları kendini izlettiriyordu. Murat Boz “O Ses Türkiye” kadrosundan çıkıp “Yetenek Sizsiniz Türkiye” ye transfer olunca Hadise ile paslaşacak kimse kalmamıştı jüride. Neyse ki Acun Ilıcalı bu hatasını uzun sürdürmedi bir sonraki sezon Murat Boz’u tekrar O ses Türkiye kadrosuna aldı.

 

 

Hizmetçiler Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Güncel Liste)
Şaşkın Bakkal 216 Oyuncuları Kadrosu (Tam Liste)
Zümrüdü Anka Dizisi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Güncel Liste)
mucize doktor oyuncu kadrosu
Mucize Doktor Dizisi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Tam Liste)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.