Hacı Bayram Veli Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakter Listesi

Hacı Bayram Veli Dizisi

122222Hacı Bayram-ı Veli Hazretlerinin hayatının yoğun şekilde merak edilmesi ve  Hacı Bayram-ı Veli Hazretlerinin gösterdiği engin kerametlerin insanlarla buluşturulması adına Trt yönetimi yeni bir dizi hazırlanması için Es Film ile anlaştı.

2017 yılında ekranlarda olacak Es filmin Hacı Bayram Veli Hazretlerini anlatan yeni dizisinin ismi ise Hacı Bayram Veli olacağı basın ile paylaşıldı.

Hacı Bayram Veli Kimdir?

1352  ile 1429 yılları arasında yaşayan Hacı Bayram Veli 77 yaşında hayata gözlerini yummuştur. Bayramiyye tarikatının kurucusudur. Yaşadığı dönemde Ankara ve İç Anadolunun en önemli din alimi ve edebi kişiliğidir. Gerçek Adı Numan olan Hacı Bayram Veli medrese eğitimi almıştır. Bursa da ve Kayseri’de Tasavvuf eğitimleri alan Numan Bayram günü Kayseri’de yaşanan bir olay ile Bayram adını alırken; Hacca gitmesi ile Hacı Bayram olmuştur. Hocaların hocası Akşemsettin’in de hocasıdır.

Hacı Bayram Veli Oyuncu Kadrosu

Numan(Hacı Bayram Veli)

Şuanda Hacı Bayram Veli dizisi baş karakteri Numan’ı kimin canlandıracağı belli değil. Hacı Bayram Veli dizisi için oyuncular ile anlaşıldıkça sayfamız güncellenecektir.

Hacı Bayram Veli dizisi oyuncu kadrosu şuanda açıklanmadı. Hacı Bayram Veli dizi için oyuncu seçimleri(Cast Çalışmaları) ve senaryo yazma çalışmaları devam etmektedir.

Hacı Bayram Veli Dizisi Tanıtım Fragmanı

Hacı Bayram Veli Dizisi çekimlerinin şubat 2017 de başlaması bekleniyor. Ne yazık ki bu süre zarfına kadar Hacı Bayram Veli Dizisi tanıtım fragmanı olmayacak