Güvercin Dizisi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Tam Liste)

Burak 20 Kas 2019 Güvercin  0

Yapımcılığını  Pastel Film, Yaşar İrvül ve Efe İrvül’ün üstlendiği,  Yönetmenliğini  Altan Dönmez’in yaptığı ve  Senaryosunu  Halil Özer ve ekibi yazıyor.

Oyuncular: Nursel Köse, Menderes Samancılar, Devrim Saltoğlu, Toprak Sağlam ve Bülent Bilgiç, Eslem Akar, Genco Özak, Mehmet Ali Nuroğlu da dizinin diğer önemli isimleri arasında yer alıyor.

Güvercin dizisi Antep’te çekilecek ve Star Tv de ekranlara gelecek. Çekimleri 13 Ekim de başlayacak. 

 

 

Güvercin Dizisi Konusu

Star TV ekranında yeni sezonda yeni dizi Güvercin ekranlara gelecek. Hazırlıkları tüm hızı ile sürüyor. 

Zeugma’nın gizemli “Çingene Kızı” hikayesi, günümüzde Güvercin projesinin; Zülüf ve Kenan aşkında yeniden vücut bulacak. Dizinin çekimleri 12 Ekim 2019 da Gaziantep de başlıyor.

Zülüf ve Kenan’ın masalsı aşkı hikayesi. Zeugma’nın gizemli “Çingene Kızı” hikayesi; Güvercin dizisinde Zülüf (Almila Ada) ve Kenan (Mehmet Ali Nuroğlu) aşkında yeniden vücut bulacak.

Güvercin Dizisi Konusu:

Zülüf, kuş uçmaz kervan geçmez, dağların doruklarında kör bir kuyuda ölümü beklemektedir. Bir çingene kızı gibi yerin yedi kat dibindedir. Zülüf, atıldığı bu kuyudan genç bir adam tarafından kurtarılır. Bir mucize gibi karşısına çıkan Kenan’ın kim olduğunu öğrendiğinde ise hayatının şokunu yaşar.

Kuyunun başında beklemekte olan Kenan, akşam güneşinin kızıllığı altında, güzelliğiyle dillere destan Zülüf’ü görür kuyudan çıkarken. Kenan’ın dizlerinin bağı çözülür, yer ve gök alt – üst olur.

On beş yıl önce işlenen cinayet yüzünden etrafa saçılan kan, o günden sonra her iki aileye de bulaşacaktır. Ta ki bir gün aşk gelip, her şeyi temizleyene dek…

Güvercin Dizisi Oyuncuları

güvercin dizisi oyuncu kadrosu

Menderes Samancılar (Bedir)

GÜVERCİN BEDİR KİMDİR?

Ailenin reisi, Zülüf ve Müslüm’ün babası, Zeliha’nın kocasıdır. On beş yıl önce, cinayet ve hırsızlıkla suçlanarak ceza evine girmiş, ceza evi şartlarıyla daha da olgunlaşmış derin ve ağır bir adamdır.

Ceza evinden çıktıktan sonra baba yadigarı kutnu atölyesini tekrar faaliyete geçirip, karısı ve çocuklarıyla mutlu bir hayat süreceğini düşünürken, oğlu Müslüm’ün yüzünden bir anda her şey alt üst olur. Tek amacı çocuklarını ve ailesini korumak, onlara sahip çıkmaktır.

güvercin dizisi oyuncu kadrosu

Devrim Saltoğlu (Celil)

GÜVERCİN CELİL KİMDİR? 

Kevsa’nın erkek kardeşi, Kenan, Ökkeş ve Nefise’nin dayılarıdır. Hayatta varlık gösterememiş, beceriksiz, başkalarının güç ve imkanlarıyla asalak yaşayan biridir.

Güç, para ve imkan elde edeceğini düşündüğünde, yaptığı kötülükleri gözü görmez. Yaptıklarından en ufak bir vicdan azabı çekmeyen, ancak dışarıya kendini tamamen farklı gösteren, çevresindekileri duymak istediklerini söyleyerek kolayca kandıran biridir. Kumar zaafı vardır ve gece hayatına düşkündür.

güvercin dizisi oyuncu kadrosu

Toprak Sağlam (Emel)

GÜVERCİN EMEL KİMDİR? 

Kasım’ın karısı Zülüf ve Müslüm’ün yengesidir. Gençliği ve güzelliği sayesinde kocasını parmağında oynatır. Yoksulluk içinde büyümüş, kocası ona zengin bir hayat imkanı sunduğu için onunla evlenmiştir.

Geleceğini garanti altına almak için, elinde sürekli insanlarla ilgili bilgi biriktiren ve bunları gerektiğinde koz olarak kullanmaktan çekinmeyecek kadar gözü kara ve bencil bir kadındır.

güvercin dizisi oyuncu kadrosu

Bülent Bilgiç (Vilayet Mustafa)

 

güvercin dizisi oyuncu kadrosu

Nursel Köse (Kevsa)

GÜVERCİN KEVSA KİMDİR? 

Kenan’ın, Ökkeş’in ve Nefise’nin annesidir. On beş yıl önce kocası Ahmet Cibran bir cinayete kurban gitmiştir.Yıllarca kocasının yasını tutmuş, çocuklarını ve ailesini bir arada tutmak için sert ve katı bir kimlik geliştirmiş, tavırları ve bakışları ile etrafa korku salan, yörede sözü geçen bir hanımağadır.

Büyük oğlu Kenan’la pek iyi anlaşamazken, diğer oğlu Ökkeş’e hastalık derecesinde bir düşkünlüğü vardır. Kontrolü hep elinde tuttuğunu düşünürken, hayatta hiç beklemediği şeylerle sınanacaktır.

güvercin dizisi

Eslem Akar (Nefise)

GÜVERCİN NEFİSE KİMDİR?

Kevsa’nın kızı, Kenan ve Ökkeş’in kız kardeşleridir. Konakta elini sıcak sudan soğuk suya sokmadan, prenses gibi büyütülmüş, giyinmeyi süslenmeyi seven, güzel bir genç kızdır.

Ağabeyi Kenan’dan hep sevgi ve anlayış görmüş, fakat diğer ağabeyi Ökkeş’in sert ve kendisini sınırlayan tavırlarından rahatsız olmuştur.

Nefise’nin geçlik hayalleri ve aşkından vazgeçmeyişi, içinden çıkılmaz olayları başlatan ilk hamle olur.

güvercin

Genco Özak (Ökkeş)

ÖKKEŞ KİMDİR?

Kevsa’nın oğlu, Kenan ve Nefise’nin kardeşleridir. Babasının bir cinayete kurban gitmesiyle öfke ve intikam duygularıyla büyümüştür. Annesi Kevsa ve dayısı Celil tarafından yaptığı her hata hoş görülmüş ve hatalarının üstü kapatılmıştır. Sorunları hiçbir zaman medeni kurallar dahilinde çözmeyen, şiddetten ve zorbalıktan yana, Kenan’ın tam zıttı bir karakterdir. Kendisini, ağabeyi Kenan’dan hep eksik ve aşağıda görür ve sahip olamadığı güce ve iktidara kavuşmak ister.

GÜVERCİN DİZİSİ

Mehmet Ali Nuroğlu (Kenan)

GÜVERCİN KENAN KİMDİR? 

Kevsa’nın büyük oğlu, Ökkeş ve Nefise’nin ağabeyleridir. Yakışıklı, yaşından daha büyük gösteren ve davranan, yaşadığı coğrafyadaki erkeklerin aksine; olayları şiddetle değil, anlaşarak çözmek taraftarı olan, hümanist biridir. Çok başarılı bir öğrenci olarak liseyi İstanbul’da okur ve geleceğiyle ilgili büyük planlar yaparken, babası Ahmet’in öldürülmesiyle Antep’e dönmek, genç yaşta işlerin başına geçmek ve ailenin reisi olmak zorunda kalmıştır. Büyük bir fıstık işleme tesisi kurmuş, şehirde butik bir otel açmıştır. Serseri kardeşi Ökkeş’e sahip çıkmak ve onu zaptetmek için elinden geleni yapmaya çalışır.

GÜVERCİN DİZİSİ OYUNCULARI

Tolga Pancaroğlu (Erdem)

 

1991 yılında İstanbul’da doğdu. Eğitimini Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde tamamlamdı. 2010 yılında rol aldığı Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşadı. Baba Candır dizisinde Egemen karakterini canlandırdı. 

güvercin mesude

Işıl Dayıoğlu (Mesude)

güvercin kasım

Osman Albayrak (Kasım)

GÜVERCİN KASIM KİMDİR? 

Bedir’in erkek kardeşi, Zülüf ve Müslüm’ün amcalarıdır. Para hırsı olan, güce ve iktidara sahip olmayı seven bir adamdır. Şehirde fıstık ticareti işiyle uğraşmaktadır. Karısı Emel’e takıntılı derecede düşkündür. Ancak zengin olursa kendisiyle evleneceğini söyleyen Emel için, geçmişte her şeyi göze alarak bir takım işlere girişmiştir.

Olayların gidişatını hep önceden planlamak isteyen, işlerin kontrolü dışında gelişmesine tahammül edemeyen biridir. Müslüm’ün neden olduğu olaylar Kasım’ın da hayatını ve kontrol planlarını zorlaştıracaktır.

güvercin nimet

Gözde Fidan (Nimet)

GÜVERCİN NİMET KİMDİR? 

Küçük yaşta ünlü olmak umuduyla evden kaçmış, ancak işler hiç de beklediği gibi gitmemiş, kendisini bir pavyonda konsomatrislik yaparken bulmuştur. Ama Nimet’in zenginlik ve sınıf atlama hayalleri vardır ve bunları gerçekleştirmek için kadınlığını kullanarak her şeyi yapabilecek biridir.

güvercin güldane

İdil Memi (Güldane)

güvercin battal

Sabri Memi (Battal)

güvercin betül

Dilan Telkök (Betül)

GÜVERCİN BETÜL KİMDİR?

Kenan’ın sürekli dertleştiği ve aklına danıştığı, kişiliğine hayran olduğu eniştesi Mustafa’nın yeğenidir. Uzun yıllardır Mesude ve Mustafa ile birlikte yaşamaktadır.

Üniversitede Turizm ve Otelcilik okumuş, şimdilerde Kenan’ın otelinin işletme müdürlüğünü yapmaktadır.

güvercin ibrahim

Enver Akbaş (İbrahim)

 

güvercin müslüm

Berke Üsdiken (Müslüm)

GÜVERCİN MÜSLÜM KİMDİR? 

Bedir’in oğlu, Zülüf’ün kardeşidir. Amatör bir futbol takımında oynayan, biraz uçarı, yakışıklı genç bir delikanlıdır. Müslüm’ün gönlü ferman dinlemez ve olmayacak bir kıza aşık olur.

Bu aşkından vazgeçmeyerek, gençlik heyecanı ile büyük bir adım atar. Bu adım her şeyi, herkesin kaderini ve geleceğini değiştirecek olayları başlangıcı olur.

güvercin zülüf

Almila Ada (Zülüf)

GÜVERCİN ZÜLÜF KİMDİR? 

Bedir’in kızıdır. Küçük yaşta babasının ceza evine girmesiyle evin sorumluluklarını annesi ile paylaşmış, bu yüzden erken olgunlaşmış güzel, gururlu, öz güveni yüksek, gelecekle ilgili hayalleri ve idealleri olan bir genç kızdır. Sabırla çok sevdiği babasının ceza evinden çıkmasını beklerken, erkek kardeşi Müslüm’e sahip çıkmış, ablalık yapmıştır.

Babası hapisten çıktığında her şeyin düzeleceğini ve işlerin yoluna gireceğini düşünürken, Müslüm’ün yol açtığı olaylar sonucu, kendisini bir anda hiç beklemediği bir çıkmaz içinde bulur. Kaderine isyan da etse, karşı da çıksa hayatın onu götürdüğü yere doğru sürüklenecektir.

güvercin zeliha

Gülen Karaman (Zeliha)

GÜVERCİN ZELİHA KİMDİR?

Bedir’in karısı, Zülüf ve Müslüm’ün annesidir. Yüzünde yaşadıklarının tüm izlerini taşıyan, teveküllü bir kadındır. Kocasını on beş yıl önce ceza evine göndermiş, onun yokluğunda evine ve çocuklarına sahip çıkmış, kocasını sabırla beklemiştir.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

“Güvercin Dizisi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Tam Liste)” üzerine 2 yorum

  1. aysu dedi ki:

    basarılar dilerim okkeş çok başarılıdır devamını beklıyoruz merakla

  2. Halime dedi ki:

    AllaaH DEVRIM SALTOGLUUUUU EN SONUNDA ŞÜKÜR. INSALLAH CARSAMBA VEYA CUMURTESIYE DENK GELIR BIZ HEPIMIZ DEVRIM SALTOGLUYU SEYREDERIZ COK BEKLEYEN VAR. NE GUNU OLURSA OLSUNDA BASKALARININ ALISTIGI DIZILER var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir