Gürkan Uygun Kimdir (Fatih Dizisi Delibaş)

Burak 31 Ağu 2017 Fatih  0

Kanal D’nin bomba dizisi Fatih ile ilgili ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Dizi de ismine yaraşır şekilde bir çok ünlü oyuncu yer alırken genç ve yetenekli oyuncularda yerlerini alıyor. Dizinin başrollerini  Kenan İmirzalıoğlu, Çetin Tekindor, Gürkan Uygun, Metin Akpınar ve Altan Erkekli paylaşırken diziye son olarak Ertan Saban, Burak Tamdoğan, Funda Eryiğit ve Serkan Keskin gibi oyuncular dahil oldu.

Dizide Kenan İmirzalıoğlu ve  Çetin Tekindor sürekli oynarlarken birbirinden ünlü oyuncuların konuk olarak rol alması bekleniyor. Dizide kadın başrol için Fahriye Evcen ve Burcu Biricik’in isimleri geçiyor. Dizinin çekimleri Ekim ayında başlayacak ve Aralık-Ocak gibi de Kanal D ekranlarında olacak.

Gürkan Uygun Kimdir ?

Osman Sınav’ın Kurtlar Vadisi dizisinde Memati olarak 10 yıl boyunca Türk seyircisinin gönlünde taht kuran Gürkan Uygun 27 Mayıs 1974 tarihinde İzmit Yarımca’da  doğmuştur. Gürcü kökenli olan Gürkan Uygun aslen Orduludur. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro oyunları sergileyen Gürkan daha sonra Dormen Tiyatrosunda eğitim almış ve 7 yıl burada gösteri yapmıştır. Son olarak Kehribar dizisinde başrol oynamıştır.

Tarihte Delibaş Kimdir ?

Aslında Delibaş Osmanlı askerlerinde yetişmiş bir birlik için kullanılan bir terimdir. Delibaş dediğimiz askerler küçük yaşlardan itibaren güçlü gıdalarla beslenir ve yağlı ellerle mermere vurarak talim yaparlardı. Kılıcın etkisini yitirdiği anlarda sahneye çıkar önlerine gelen düşman asker ve atlarını Osmanlı Tokadı dediğimiz tokatla yere sererlerdi. Tokat o kadar güçlüdür ki kafatasından beyne kadar kemikleri içeri sokardı.

 

Mehmed Bir Cihan Fatihi Çandarlı Halil Paşa ( Çetin Tekindor ) Kimdir ?
Duygu Boztepe Kimdir ? (Fatih Dizisi Didar Kalfa) Nereli Yaşı Sevgilisi
Fatih Dizisi Ne Zaman Başlayacak
Fatih Dizisi Akşemseddin Kimdir ? (Metin Akpınar)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir