Gülperi Dizisi Yakup (Tarık Papuççuoğlu) Kimdir ?

Burak 27 Tem 2018 Gülperi  0

Gülperi Dizisi Yakup Kimdir ? Gerçek Adı, Biyografisi

Yeni sezonda Show Tv ekranlarında seyircisiyle buluşmaya hazırlanan Gülperi dizisinde öenmli karakterlerden biri de Yakup karakteri olacak. Gülperi’nin kayınbabası olan Yakup ve bu karaktere hayat veren usta oyuncu Tarık Papuççuoğlu hakındaki detaylı bilgileri merak edenler için hazırladık.

Gülperi Yakup Kimdir ? Yaşı Boyu Kilosu

Yakup karakteri GÜlperi’nin kayınpederidir ve bencil va acımasız kişiliği ile bilinir. Oğlunun ölümünden Gülperi’yi sorumlu tutmaktadır ve onun uzun süre ceza evinde kalmasına neden olmuştur. Suçsuz olsa da bunu bir türlü ispalayamayan Gülperi yıllarca masum yere hapiste kalmıştır. Hapisten çıktığında ise Yakup , Gülperi’yi İstanbul’a gönderir ve çocukalrına dahi göstermez.

Tarık Papuççuoğlu Kimdir ? (Gülperi dizisi Yakup)

14 ocak 1949 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Galatasaray Lisesini yatılı olarak okumuştur. Daha sonra üniversitede Mimarlık Bölümünü tamamlamıştır. Okul yıllarında amatör tiyatrolarda yer alarak oyunculuğa adım atmıştır. 1970 yılında Devekuşu Kabare Tİyatrosu’na girerek profesyonel oyunculuğa başlar. Çok sayıda tiyatro oyununda yer almasının ardından 1998 yılında yayınlanan ve dönemin en çok izlenen dizisi konumundaki İkinci Bahar dizisinde Kebapçı Vakkas rolüyle büyük beğeni toplamış ve geniş bir izleyici kitlesi tarafından tanınmıştır. Daha sonra 2003 yılında Hayat Bilgisi dizisindeki Amin Bey rolüyle hafizalara kazınmıştır.

Dizi ve Tİyatronun yanı sıra çok sayıda sinema filminde de yer almıştır. 1971 yılında Gülgün Akansu ile evlenmiş fakat 2001 yılında boşanmıştır. 8 yıl kadar ayrı yaşayan ikili daha sonra tekrar bir araya gelmiş ve birlikte yaşamaya başlamıştır. Usta oyuncu iki kız babasıdır. Son olarak Paşa Gönlüm dizisind eyer alan oyuncu bir süredir uzak kaldığı televizyonlara Gülperi dizisi ile dönüş yapmaya hazırlanıyor.

 

Gülperi 17. Bölüm Fragmanı… Gülperi Eyüp İle Evlendi Mi?
Gülperi Dizisi 25 Ocak 2019 Cuma günü yayınlanacak.
Gülperi 17. Bölüm (henüz yayınlanmayan) Kulislerde dolaşan söylentiler, Kadir Gülperi’ye engel olabilecek mi? Gülperi’nin kararı…
Gülperi Dizisi Can Ölecek mi ? Emir Özyakışır Gülperi’den Ayrıldı mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.