Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu

Ünal Yeter’in kaleme aldığı Gençliğim Eyvah dizisi 2020 yaz dizileri arasına adını yazdırmayı başardı. Ülkemizde yayılan virüsün etkisini azaltması ışığında 15 hazirandan itibaren yeni bölümleriyle her pazartesi ekranlara gelecek olan dizinin karakterleri bir çok seyirci tarafından merak ediliyordu. Gençliğim Eyvah Zola karakteri bu isimlerin başında gelmekte. Peki Zola Kimdir? Gerçek Adı Nedir?

Gençliğim Eyvah Zola Kimdir?

Gençliğim Eyvah dizisinde Zola karakterine Burak Tozkoparan hayat verecek. Kebapçı Arif’in Bodrum kaçamağının meyvesi olan Zola, yetenekli ve sıcak kanlı yapısıyla öne çıkıyor. Uzun yıllar yurt dışında yaşamış, Çavi’nin ısrarları sonucu Türkiye’ye gelmiş olan bu karakter; babasının yanı sıra hayatının aşkını küçük bir mahallede buluyor. Azra’ya deliler gibi aşık olan Ahmet’in rakibi öz kardeşi Zola oluyor. İlerleyen bölümlerde Zola’nın Azra’ya aşık olduğu gerçeğini öğrenen Ahmet küplere binecek. Ortalığı kızıştıran bu aşk hikayesi nasıl sonuçlanacak? Hep beraber izleyip göreceğiz arkadaşlar.

Gençliğim Eyvah Zola

Burak Tozkoparan Kimdir?

1992 yılında dünyaya gelen Burak Tozkoparan İstanbul doğumludur. Yakışıklılığıyla kızların göz bebeği haline gelen Burak, oyunculuğun yanı sıra müzikle de haşır neşir olmuştur. 2011 yılında Liseler Arası Müzik Yarışmasında birinci olan yakışıklı oyuncu sanat dünyasındaki ilk ödülünü burada almıştır. Okan Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü mezunudur. Okulu bitirdikten sonra kamera karşısına geçen usta oyuncunun yer aldığı ilk yapım Paramparça dizisi olarak kayıtlara geçmiştir.

Boyu: 1.80 m
Yaşı: 28
Kilosu: 70 kg
Burcu: Akrep
Sevgilisi: Bilinen sevgilisi yoktur.
Aldığı Ödüller: Vodafone 14. Liseler Arası Müzik Yarışması – En İyi Baterist Ödülü
İnstagram Adresi: @buraktozkoparan
Oynadığı Film ve Diziler: Paramparça, Hesapta Aşk, Kırgın Çiçekler, Tek Yürek, Sesinde Aşk Var, Mesti Aşk ve Gençliğim Eyvah.

Kariyerinin asıl çıkışını Kargın Çiçekler dizisinde hayat verdiği Ali karakteriyle yaşadı. Birçok aşk dizi ve filmlerinin vazgeçilmezi olan Burak Tozkoparan, İnstagram’da bulunan 1.8 milyon takipçisiyle Gençliğim Eyvah dizisinin reyting oranını etkileyecek önemli unsurlardan biridir. Kendisine Gençliğim Eyvah dizisinde canlandırdığı Zola karakteriyle başarılar diliyoruz.

dizibilgi google play