Gelinim Mutfakta Final mi Yapacak ? Gelinim Mutfakta Bitecek mi ?

Gelinim Mutfakta Final mi Yapacak ? Ne Zaman Bitecek ?

Gelinim mutfakta yarışması için bir süredir devam eden şikayetler sonrası RTÜK devreye girdi. Daha önce evlendirme programları ile ilgili düzenleme yaparak yayından kaldırılmalarına karar veren kurum yasağa uymayan kanallara da ağır cezalar getirmişti. Şimdi de aile yaşantısına zarar verdiği üzerine gelen şikayetler sonrası RTÜK yeni bir inceleme başlattı.

Gelini Mutfakta programında gelin ve kaynanalar arasındaki ilişkiler konu alınıyor. Programda sık sık kaynanalar ve gelinleri arasında tartışmalar yaşanmakta. Programın sunucusu olan ünlü şarkıcı Fatih Ürek’in kasıtlı olarak bu tartışmaları alevlendirdiği ve yarışmacıları birbirine düşürmek için uğraştığı yönünde izleyiciler bir süredir tepki göstermeteydi. Aile örf ve adetlerine zarar verdiği düşünülen programı RTÜK inceleme altına aldı.

Gelinim Mutfakta Yayından Kalkacak mı ?

Gelinim Mutfakta programının izlenme oranı oldukça yüksek. Bu nedenle kanalın programın yayından kalkmaması için bir dizi önlem alacağı ve RTÜK için detaylı bir savunma hazırlayacğı öğrenildi. Program henüz her hangi bir uyarı almadı. Bu nedenle  önce uyarı veya para cezası almadan yayından kaldırılmayacaktır. Kanal yönetimide bu uyarıları dikkate alacaktır zira RTÜK’in bu konularda şakası olmadığını evlilik programları sonrası herkes gördü.

Gelinim Mutfak Ne Zaman Bitecek ?

Gelinim Mutfakt programı şu anda gündüz kuşağının en çok izlenen programı konumunda. Programa gelecek para cezalrını kanal ye yapım ekibi kolaylıkla tolere edecektir. Gelinim Mutfakta programı için gelecek sezonda her hangi bir olumsuzluk söz konusu değil. 2018 – 2019 sezonunda da Gelinim Mutfakta programı kendi saatinde Kanal  ekranlarında yer alamaya devam edecek.

 

dizibilgi google play