Ferhat ile Şirin Dizisi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Tam Liste)

Burak 20 Kas 2019 Ferhat ile Şirin  0

GÜNCELLEME:

Ferhat ile Şirin Dizisi Yılın Aşkının anlatılacağı dizi 22 Kasım 2019 da Fox tv ekranlarında Başlıyor.

03 Medya’nın Fox tv için çekeceği yeni dizi Ferhat ile Şirin 2019-2020 sezonunda yeni dizi olarak Fox tv ekranlarında yerini alacak. Ferhat ile Şirin dizisinin

Yapımcılığını  03 Medya üstleniyor.
Senaryosunu Savaş Korkmaz kaleme alıyor.
Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin yapacak.

Ferhat ile Şirin Dizisi oyuncuları; Dizi yeni olduğu için yeni yeni belirmeye başlayan kadronun ilk belli olan oyuncusu Tolga Sarıtaş oldu. FOX’un O3 Medya imzalı iddialı dizisinde ‘Şirin’ karakterine son dönemin başarılı oyuncularından Leyla Tanlar hayat verecek.

Diziye yeni katılan Oyuncular; Cansu Dere, Yıldıray Şahinler, Işıl Yücesoy, Ushan Çakır, Şehsuvar Aktaş, Emel Çölgeçen, Alican Barlas, Nihan Gür, Zeynep Özyağcılar, Serdar Akülger, Ecenaz Uçer, Durukan Çelikkaya, Melisa Değer,

Gelişmeler oldukça sizleri bu sayfadan bilgilendireceğiz.

Ferhat ile Şirin Dizisinin Konusu

Ferhat ile Şirin’in ölümsüz aşkının anlatıldığı bir dizi olacak. Aşkın mucizesini de felaketini de yaşayacaklar. Ferhat ile Şirin’in büyülü masalsı aşkının imkansızlığı, Banu’nun tutkulu aşkı ile sağlanacak. Banu, Şirin ve Ferhat arasındaki bağın gücü, Ferhat ile Şirin aşkının önündeki en büyük engel olacak.

 

Ferhat İle Şirin Dizisi Oyuncuları

Tolga Sarıtaş (Ferhat)

30 Mayıs 1991 yılında İstanbul’da doğmuştur. Sivaslı olan yakışıklı oyuncu Halil Akkanat Lisesi’ni bitirmiş ve Üniversiteyi Açıköğretim İşletme bölümünde okumuş ve mezun olmuştur. Tolga Sarıtaş’ın boyu 1,81 ve kilosu 74’tür.

FERHAT İLE ŞİRİN DİZİSİ

Leyla Tanlar (Şirin)

13 Aralık 1997’de İstanbul’da dünyaya geldi. Şişli Terakki Lisesi’nden mezun olan Leyla Tanlar, küçük yaşlardan itibaren tiyatro oyunlarında yer almıştır. Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’nde oyunculuk eğitimi de alan Leyla Tanlar ilk olarak 2014 yılında yayınlanan Paramparça dizisi ile ekranlarda yer almaya başlamıştır.

ferhat ile şirin oyuncu kadrosu

Cansu Dere (Banu)

14 ekim 1980 yılında Ankara’da doğdu. Yunanistan göçmeni bir aileden olan Cansu Dere, İlk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladı. 2000 yılında Kanal D Miss Turkey Güzellik Yarışması’nda Türkiye 3. güzeli seçildi ve profesyonel mankenlik yapmaya başladı.İstanbul Üniversitesi Arkeoloji Bölümünden mezun oldu.

İlk sunuculuk deneyimini Kanal D’deki Çocuk ve Müzik programıyla yaşamıştır. Ardından 2004 yılında Show TVde yayınlanan Türkiye’nin Yıldızları adlı yarışmayı sunmuştur. NTV’de yayınlanan Life Style Moda programında sunuculuğun yanı sıra editörlük de yapmıştır. 2005’te yine NTV’de N Moda programının sunuculuğunu üstlenmiştir.Sıla karakteri ile yer aldığı dizi ile hayran kazanmaya başlamıştır.

ferhat ile şirin dizisi oyuncuları

Yıldıray Şahinler

7 Şubat 1968 yılında İstanbul’da doğan Yıldıray Şahinler, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezundur. 1986’dan bu yana İstanbul Şehir Tiyatroları’nda görev yapmakta olan Yıldıray Şahinler, 2007 yılı başında İstanbul Halk Tiyatrosu adlı tiyatro grubunun kurucularındandır. Burada da hem yazar, hem yönetmen hem de oyuncu olarak Bahtiyar Engin, Cem Davran, Erkan Can’la birlikte çalışmaktadır.

İlk oyunculuk deneyimini 1989 yılında rol aldığı Ayaşlı ve Kiracıları dizisi ile yaşamış; İçerde, Hayat Yolunda, Ulan İstanbul, Kayıp, Avrupa Yakası, Elveda Rumeli gibi bir çok dizi de rol almıştır.

ferhat ile şirin dizisi

Işıl Yücesoy

2 Ekim 1945 tarihinde Kırklareli’de doğmuştur. Babası müzik öğretmeni Selahattin Yücesoy’dur. Piyano çalmayı babasından öğrendi. İstanbul’da devam ettiği orta öğrenimi boyunca altı yıl süreyle okulun voleybol takımının kaptanlığını yaptı. Liseyi bitirdiği günlerde Rasimpaşa Spor Kulübü onu transfer etmiş, profesyonel sporcu olma yolunda ilk adımı atmıştı ki, o Sanat’a yöneldi.
Hacettepe Üniversitesi, Ankara Devlet Konservatuarı’ndan oyunculuk eğitimi alarak mezun olduktan sonra 1969 yılında Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başladı. 6 yıl sonunda işten ayrıldı.1975 yılında da şarkıcı olarak sahneye çıkmaya başladı. Birçok gece kulübü ve gazinoda sahneye çıktı. Şarkı sözü yazarı Fikret Şeneş ile birlikte çalıştı. Üçüncü 45’liğinde yer alan “Sen Seni” adlı şarkısı Selami Şahin’in bestesidir. Sadece 4 adet 45’lik plak yaptı. 1978 yılında kendi firması Orient Plak’ı kurdu. Son 45’liğini bu firmadan yayınladı. İlk plaklarında Türkçe sözlü yabancı şarkılar seslendiren Işıl Yücesoy, sahne çalışmalarında İngilizce, İtalyanca ve Rusça şarkılar söylemiştir. Işıl Yücesoy’un ilk ve tek albümü yine Orient Plak etiketiyle 1979 yılında yayınlandı.

2004 yılında “Çemberimde Gül Oya” adlı dizide oynadı. 2014 yılında “Unutursam Fısılda” isimli filmde oynadı.

Işıl Yücesoy, 1 Temmuz 1989 tarihinde Gazeteci ve yazar Tanju Cılızoğlu ile evlendi. Düğüne Süleyman Demirel’de katılmıştır. Meneviş adında bir kızı vardır.

Şehsuvar Aktaş

1964 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Astsubay olan babasının emekli olmasının ardından Kanda’ya ailesiyle göç etmiştir. 1.5 yıl sonra ülkeye dönüş yapmışlardır. Ortaokul yıllarında tiyatroya ilgi duymaya başlamıştır. Lise eğitiminin ardından Ankara Üniversitesi  Dil Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra aynı bölümde yüksek lisans ve doktorasını tamamlamıştır. Çok sayıda tiyatro oyununda yer almıştır.

Televizyon ile tanışması ise 1988 yılındaki Kavak Yelleri dizisi ile olmuştur. Son dönemde Benim Annem Bir Melek, Avrupa Avrupa, Kocamın Ailesi gibi dizilerde rol almıştır. Kabadayı ve Eyvah eyvah isimli sinema filmleri ile beyaz perdede boy göstermiştir.

ferhat ile şirin

Emel Çölgeçen

9 Temmuz 1976 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Lisans eğitimine Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde devam eden Emel Çölgeçen, ikinci sınıfta okuldan ayrılarak Akademi İstanbul’da tiyatro eğitimi almaya başladı.

2004’de yayınlanmaya başlayan “Aliye” dizisinde “Meriç” karakteriyle tanınan Emel Çölgeçen, 2006’da “Sağır Oda”, 2007’de “Zeliha’nın Gözleri” ve “Kara Duvak” dizilerinde de rol aldı.

Emel Çölgeçen bunların yanında, “Böyle Bitmesin”, “Sultan”, “Geniş Aile”, “Arka Sokaklar”, “Kapadokya Düşleri” ve “Cennetin Çocukları”nda rol aldı.

2015-2016 yıllarında Kanal D ekranlarında yayınlanan “Poyraz Karayel”de soğuk ve dominant “Sema” karakterine hayat veren Emel Çölgeçen son olarak “Kalbimin Sultanı”nda izleyici karşısına çıktı.

Dizilerin yanı sıra sinema filmleri ve tiyatro oyunlarında da rol alan Emel Çölgeçen aynı zamanda sunuculuk da yapıyor.

ferhat ile şirin

Ushan Çakır

23 Mayıs 1984 İzmir, Karşıyaka’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunu olan Ushan Çakır, ilk oyunculuk deneyimini 2005 yılında rol aldığı Belalı Baldız dizisi ile yaşamıştır.

Bir İstanbul Masalı, Belalı Baldız, Kuzey Rüzgarı, Gece Gündüz, Leyla ile Mecnun, 20 Dakika, Kurt Seyit ve Şura, Kara Ekmek ve Muhteşem Yüzyıl Kösem, Kara Yazıi Masum Değiliz, Ufak Tefek Cinayetler gibi birçok dizi kadrosunda yer almıştır.

Ushan Çakır 1.75 boyunda, 70 kilo ve İkizler burcudur.

 

Alican Barlas

Nihan Gür

Zeynep Özyağcılar

Serdar Akülker

Ecenaz Uçer

Durukan Çelikkaya

Melisa Değer

 

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir