Ferhat ile Şirin Dizisi Ferhat (Tolga Sarıtaş) Kimdir?

Burak 23 Ağu 2019 Ferhat ile Şirin  0

Tolga Sarıtaş’ın yeni dizisi belli oldu. Ferhat ile Şirin Dizisinde Ferhat karakteri ile seyirci karşısına geçecek olan Tolga Sarıtaş Kimdir? Bu yazımızda o çok beğenilen Tolga Sarıtaş hakkında bilgiler vereceğiz.

Ferhat ile Şirin Ferhat Kimdir? Tolga Sarıtaş

30 Mayıs 1991 İstanbul doğumlu olan Tolga Sarıtaş aslen Sivaslıdır. Halil Akkanat Lisesi’nden mezun olduktan sonra Üniversiteyi açık öğretimden İşletme bölümünü okumuştur. 1.81 Boyunda, 74 kilodur.

Oyunculuk alanında kendini geliştirmek isteyen Tolga Sarıtaş, Esenyurt Belediye Tiyatrosu ve Tiyatro Zeytindalı’nda tiyatro sahnelerinde yer aldı. Sadece oyunculukla yetinmeyerek müzik gruplarıyla birlikte baterist ve gitarist olarak sahne aldı.

Tolga Sarıtaş, aynı zamanda Özlem Tekin’in Kimse Bilmez adlı müziğinin klibinde de yer almıştır. Arka Sokaklar, ve Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizilerinde de küçük bölümler oynamıştır.
Kanuni Sultan Süleyman rolünü Halit Ergenç’in, Hürrem Sultan’ı Vahide Perçin’ın canlandırdığı Muhteşem Yüzyıl dizisinde 4. Sezonda Hürrem Sultan’ın oğlu Şehzade Cihangir’i canlandırdı.

2009 yılında yabancı bir yönetmenin çektiği Bahtı Kara filmi ile kendini tanıttı. Yakışıklılığı ile beğeni toplayan Tolga Sarıtaş, 2013 yılında 20 dakika dizisinde rol almıştır. Geri planda olmasına rağmen yapımcıların dikkatini çekmeyi başarmıştır.

2014 yılında yayınlanmaya başlayan ve başrollerinde Mete Horozoğlu, Ekin Koç, Ayça Bingöl ve İlker Kızmaz olan “Benim Adım Gültepe” dizisinde Murat karakterini canlandırmıştır.

2014 yılında TRT1’de yayınlanan “Büyük Sürgün Kafkasya” adlı dizinin başrollerinde Melis Birkan, Tolga Sarıtaş, Elif Atakan, Nilüfer Açıkalın, Alpay Kemal Atalan, Luran Ahmeti ve Ertan Saban oynadı.

Tolga Sarıtaş, Kanal D ekranlarında 18 Haziran 2015 tarihinde Sadullah Çelen yönetmenliğinde başlayan “Güneşin Kızları” adlı dizide “Ali Mertoğlu” karakterini oynamıştır.

Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Cihangir olan Tolga Sarıtaş seyircinin büyük beğenisini kazanmıştır. Söz dizisinde Yavuz karakterini de başarı ile canlandıran Tolga Sarıtaş yeni dizisi Ferhat ile Şirin dizisinde Ferhat rolü ile seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Yaşı genç olmasına rağmen sayısız ödül alan Tolga Sarıtaş başarısına başarı katmaya devam ediyor.

 

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.