Fatih Dizisi Nerede çekiliyor? İşte O Mekanlar

Burak 01 Ağu 2017 Haberler  0

Fatih Dizisi Araık 2017’de Kanal D ekranlarında izleyicisi karşısına çıkacakken çekim yapılacak mekanlarda basına tanıtıldı. Fatih Dizisi İstanbul’un tarihi mekanları ile Bursa KAracabey’de kurulan özel platoda yapılacak. 

İki usta oyuncu Kenan İmirzalıoğlu ve Çetin Tekindor’u bir araya getirecek olan O3 medya imzalı yeni tarihi dizi Fatih için yapımcı ve prodüksiyon amiri Longoz Ormanları’nda mekan bakmaya gitti. Fatih dizisi tarihi bir dizi olacak; bu nedenle mekan çok önemli olacak. Bu durumun farkında olan O3 medya ise seti Kırklareli İğneada da bulunan Longoz Ormanlarına kurmak için çalışma başlattı.

[mavibuton]Fatih Dizisi[/mavibuton] tam liste oyuncu kadrosu ve karakter listesi için tıklayınız

Kırklareli İğneada da bulunan Longoz Ormanları tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile İstanbullu’ların son yıllarda uğrak noktası olmaya başlamıştı. Fatih dizisi için mekan ayarlama çalışmalarının yanında oyuncu kadrosu içinde çalışmalar devam ediyor. Zira ünü oyuncu Tuğba BÜYÜKÜSTÜN’e de teklif gittiği gelen bilgiler arasında.

Fatih dizisinde Kenan İmirzalıoğlu Fatih Sultan Mehmet’e hayat verecek; bu nedenle Fatih dizisinin senaryosuna çok ince elenip sık dokunuyor. Dizinin senaristliğini ise Alican Yaraş ve Özge Efendioğlu üstlenecek. Fatih dizisinin ocak 2018’de Kanal D ekranlarında olması bekleniyor. 

Fatih Dizisinde ana setin mi Longoz Ormanlarına kurulacağı yoksa bazı sahnelerin mi orada çekileceği şuanda belli olmadı; Fatih dizisi ile ilgili detaylar geldikçe sayfamıza eklenecektir.

Longoz Ormanları Nerededir?

Longoz, derelerin getirdiği kumların birikerek dere ağzını kapatması sonucu akarsuyun biriktiği yerde oluşan çok özel bir ekosistemdir. Bölge artık turistik bir mekan haline geldiği için oteller ve restoranlar vardır. Longoz ormanlarında toplam 9 km’lik bir yürüyüş alanı vardır; ve el değmemiş bir doğası vardır.

 

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir