Fatih Dizisi Ne Zaman Başlayacak

Türk Televizyon tarihinin en büyük ve kapsamlı projelerinden Fatih dizisi için geri sayım başladı. Dizinin başrollerini  Kenan İmirzalıoğlu, Çetin Tekindor, Gürkan Uygun, Metin Akpınar ve Altan Erkekli paylaşırken dizide genç ve yetenekli bir çok oyuncu da hünerlerini gösterecek. 

Ayrıca dizide birçok figüran kullanılacak. Bunun için geçtiğimiz günlerde diziden yapılan açıklamayla oyuncu arandığını duyurmuştuk. Dizi için her şeyin ince elenip sık dokunması gerekiyor. Özellikle dekor ve kostümlerin zamana uygun olarak dizayn edilmesi için çok hassas davranıldığı gelen bilgiler arasında.

Oynanacak olan karakter devir açıp devir kapatan Fatih Sultan Mehmet olunca yapılan çalışmaların da hassasiyeti artıyor. Dizide Fatih karakterini oynayacak olan Kenan İmirzalıoğlu ile ilgili yaşından dolayı bazı eleştiriler yapılmıştı. Bilindiği gibi Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fethettiğinde 21 yaşındaydı. Kenan İmirzalıoğlu ise 43 yaşında.

Milliyet Gazetesinden Sina Koloğlu dizinin aralık ayında ekranlara geleceğini duyurdu. Ancak Sina Koloğlu’nun bazı çekinceleri de vardı. Koloğlu yazısında böylesine önemli bir şahsiyetin ve devrin çok kısa sayılacak bir zaman diliminde ekranlara taşınmasının sakıncalarından bahsediyor. Dizinin 1 yıl daha çalışıldıktan sonra yayınlanmasının daha iyi olacağını söylüyor.

Fatih Dizisi Tanıtım Fragmanı

Henüz yayınlanmadı.

dizibilgi google play