Fatih Dizisi Akşemseddin Kimdir ? (Metin Akpınar)

Burak 31 Ağu 2017 Fatih  0

Birbirinden ünlü isimleri bir araya getiren Fatih dizisinde geri sayım başlarken en çokta oyuncuları  merakla bekleniyordu. Başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Çetin Tekindor, Gürkan Uygun, Metin Akpınar ve Altan Erkekli’nin yer aldığı dizi yeni kadrolarla bir hayli zenginleşmiş durumda…Diziye son olarak  Ertan Saban, Burak Tamdoğan, Funda Eryiğit ve Serkan Keskin dahil oldu.

Fatih dizisi tarihi bir film, Kenan İmirzalıoğlu’nun Fatih Sultan Mehmet’i canlandırdığı dizide kadın başrol oyuncu için henüz bir açıklama yapılmadı. Dizinin çok büyük maliyetlerle çekildiği ve özellikle dekor ve kostümler için çok titiz bir çalışmanın yapıldığı gelen bilgiler arasında…

Metin Akpınar Kimdir ?

Fatih dizisinde Akşemseddin’i canlandıracak olan Metin Akpınar 2 Kasım 1941 yılında Aksaray’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Edebiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Devekuşu Kabare’nin kurucusu ve sahibidir. Özellikle Zeki Alasya ile oynadığı komedi filmleri herkesin hafızasındadır. Metin Akpınar bir çok tiyatro ve filmde rol almış Yaşam Boyu Onur Ödülü sahibidir. Metin Akpınar Göksel Özdoğdu ile evlidir.

Akşemseddin Kimdir ?

1389 yılında Şam’da doğdu. Fatih Sultan Mehmet’in hocalarından Akşemseddin İstanbul’un fethinin manevi kahramanlarından biridir. İstanbul’un fethini müjdeleyen büyük din alimi aynı zamanda tıp alanında eserleri bulunan manevi dinamiklerdendir. 1459 yılında Göynükte vefat etmiştir.

Fatih Dizisi Tanıtım Fragmanı

Henüz yayınlanmadı..

Mehmed Bir Cihan Fatihi Çandarlı Halil Paşa ( Çetin Tekindor ) Kimdir ?
Duygu Boztepe Kimdir ? (Fatih Dizisi Didar Kalfa) Nereli Yaşı Sevgilisi
Fatih Dizisi Ne Zaman Başlayacak
Gürkan Uygun Kimdir (Fatih Dizisi Delibaş)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir