Evlilik Programlarına Ne Kadar Ceza Verildi ? 13 Şubat 2017

Burak 13 Şub 2017 Haberler  0

RTÜK kamuoyunu günlerdir meşgul eden ve oldukça şikayet konusu olan evlilik programlarına ceza yağdırdı.Son olarak Diyanet’in cuma hutbesinde de gündeme gelen evlilik ve izdivaç programları toplumun büyük bir kesmi tarafından eleştiriliyordu.Yapılan şikayetler üzerine yapılan değerlendirmede 6 programa 2 milyon 133 bin 903 lira para cezası kesildi.

Söz konusu programlara “Toplumun milli ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkelerine aykırılık”, “İnsan onuruna ve özel hayatın gizliliğine saygılı olma ilkesine aykırılık”, “Kişi ya da kuruluşları eleştiri sınırlarının ötesinde küçük düşürücü, aşağılayıcı veya iftira niteliğinde olamayacağı ilkesine aykırılık”, “Toplumsal cinsiyet eşitliğine ters düşen, kadınlara yönelik baskılara teşvik eden ve kadını istismar eden programlar yapılamayacağı ilkesine aykırılık” maddelerinden ceza kesildi.

Kanallara Kesilen Ceza Miktarları

Esra Erol’da  ATV : 567 bin 467 TL

Kısmetse Olur Kanal D : 397 bin 57 TL

Evleneceksen Gel Show TV : 382 bin 285 TL

Zuhal Topal’la Star TV : 351 bin 550 TL

En İyi Benim Fox TV : 315 bin 786 TL

Göz 6 TV 8 : 119 bin 758 TL

 

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

“Evlilik Programlarına Ne Kadar Ceza Verildi ? 13 Şubat 2017” üzerine 4 yorum

 1. Armo dedi ki:

  Tamemem kapatsinlar

 2. Yeşim Altan dedi ki:

  Sizlere bu yakisirdi iyi oldu cok cok mutlu oldum benim diznimde benim gelemnegimde boyle bir seyvarmi iyi oldu daha beter olsun

 3. dostluk dedi ki:

  evlilik programlarını izlemiyoru, izlenmeye değer bumuyorum. ancak çok izleyeni var. çünkü çevremden biliyorum. biz izlemeyenler her ne kadar bu programlardan hoşlanmasakta belli bir izleyici kitlesi var. ne zaman böyle programların reytingi düşerse o zaman yayından kaldırılır gibi görünüyor. ben daha çok eğitici ve bilgilendirici programlarla belgesel seyretmeyi çok seviyorum. belgesel kanallarında daha ilginç belgeseller istiyorum.

 4. Anonim dedi ki:

  Oh olmuş….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir