Evlilik Programları Ne Zaman Bitecek? Yasaklanacak?

Son Güncelleme

Yılan hikayesine dönen bu evlilik programları devam mı edecek bitecek mi işi sonunda sonuçlandı. Tüm evlilik programları bitti yerlerine cinayet ve kayıp arama programları başladı.

Güncelleme 18.08.2017:

Basında çıkan Rtük Evlilik programları yapımcıları ve kanalları ile konuştu; Esra EROL ve Evleneceksen GEL bitecek Zuhal Topal devam edecek haberleri asparagas haber çıktı. 2017 2018 yeni sezonunda tüm evlilik programları tam kapasite devam edecek. Hatta Esra EROL’da’nın yeni sezon tanıtım fragmanı yayınlandı bile

Güncelleme 14.08.2017:
Evlilik programları ile ilgi Star TV Kanal ve Fox Tv ile yeni sezon öncesi görüşme yapan Star Tv Kanal D ve Fox’tan olumlu cevap aldı; ancak Rtük cezalarına çok dikkat ederek devam edeceğini açıklayan tek program Zuhal Topal’la oldu.

Şuan elimizde yer alan son bilgilere göre Evleneceksen Gel, Esra Erol’da final yaparak bu sezon ekranlarımızda olmayacak; ancak Zuhal Topalla yeni sezonda cezalara rağmen devam edecek.

690 sayılı Kanun Hükmünde Kararname yayınlandı ve Evlendirme programları açıkça yasaklandı; ancak bu yasağı aşanlara verilecek cezalar şuanda yönetmelikleri bekliyor. Bilindiği üzere Evlilik Programları ile ilgili açıklama yapan RTÜK Başkanı bu programların yasaklanmadığını sadece cezaların arttırıldığını açıklamıştı.

Aslında devletin kasasına Evlilik Programları’na kesilen para cezalarından binlerce TL girmekteydi; ancak şuanda bu cezaların ne kadar arttığı ve uymayanların maddi cezanın devamında nasıl bir yasal ceza ile karşılaşacakları önümüzde ki günlerde çıkması beklenen yeni Yönerge ve Yönetmelikle ortaya çıkacak.

Şuanda bu yeni çıkan yasanın yönetmelikleri hazırlanmadığı için Kısmetse Olur ve Esra Erol’da ve Zuhal Topal’la ve Evleceksen Gel gibi yapımlar ekranlara gelmeye devam ediyor; ancak yönetmelikler çıktığında cezaların ağır olduğunu gören yapımcılar hemen final kararı alacaklar ve bu tür toplum ahlakını bozan yapımlar tekrar ekranlara gelemeyecek.

dizibilgi google play

Evlilik Programları Ne Zaman Bitecek? Yasaklanacak? (3 Yorum)

  1. Insallah kaldirilir bir daha da gormeyiz kime ne faydasi var bu programlarin herkes zengin es pesinde ekrani vitrin olarak kullaniyorlar daha bir tane garibanin burada es buldugunu duymadim duymadim diyorum cunku izlemiyorum

  2. merve (gamzenin en çok yüzüne yakıştığı kişinin(rk) nin hayranı) dedi ki:

    Bence bitmeli artık millette ne psikoloji ne de ahlak kaldı 2 yıl daha oynarsa türkiye iyice bozulacak yani benim düşünceme göre