Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz (EDHO) Ömür Kimdir ?

EDHO da Ömür Façalı karakterine hayat veren oyuncu “Ceren Benderlioğlu” dur. 1 Ekim 1983 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Trakya Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölümünden mezun olmuştur. Tümay Özkur Ajans’a bağlı olarak çalışan oyuncu aynı zamanda bu ajansda cast direktörlüğü de yapmıştır.

2002 yılında yayınlanan Aslı il Kerem dizisi ile kariyerine başlamıştır. Daha sonra Ekmek teknesi dizisinde yer alarak Savaş Dinçel, Kadir Çöpdemir, Peker Açıkalın gibi önemli isimlerle oynama şansını elde etmiştir. Ardından çok sayıda dizi ve Tv filminde küçük rollerde yer almıştır. 2005 yılında yayınlanan Savcının Karısı isimli dizide yine önemli isimlerle birlikte yer alma şansı yakalamıştır.

2014 yılında çekimleri başlayan Çiçek isimli dizinin kadrosunda yer almış fakat dizi ekranlara gelmeden iptal edilmiştir. Son olarak dönemin en çok izlenen dizisi olan Kertenkele de Seval karakterini canlandırmıştır. Ayrıca 2016 yılında vizyona giren Kızkaçıran isimli sinema filminde Gül karakterine hayat vermiştir.

Çocukluk Dizisi Oyuncuları Kadrosu (2020)
Barbaros Oyuncuları ve Karakterleri TRT 1 (Güncel Liste)
Kefaret Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri 2020 (Fox TV)
Yeni Hayat Dizisi Oyuncuları (Kanal D)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir