Efsane Savcı Marlon Kemal Dizisi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Tam Liste)

Burak 23 May 2019 Efsane Savcı Marlon Kemal  0

1970’li yıllara damgasını vuran efsane savcı Marlon Kemal’in hikayesini Most Production Fox tv için çekmeye hazırlanıyor. Şimdiden büyük merak uyandıran dizinin başrolü için İlker Kaleli’nin adı geçiyor.

Dizi 1970’li yıllara damgasını vuran efsane savcı Marlon Kemal’in hayatını konu alacak. Dizinin başrolünde yer alması için ise son olarak Dip dizisinde rol alan İlker Kaleli ile görüşmeler devam ediyor.

İlker Kaleli

Dizinin adı zaman içerisinde değişir ise sayfamız da yenilenecektir. Ayrıca dizi için yeni oyuncular belirli oldukça da sayfa yenilenecektir.

Marlon Kemal Kimdir?

Gündüz savcı, gece kurt…‘ 1970’lerde İstanbul yeraltı alemi onu böyle anlatıyordu. Gündüzleri suçlulara göz açtırmayan yaman bir savcı olan Marlon Kemal, Sav­cı Ke­mal Şim­şek geceleri ise suç aleminin göbeğine dalıyordu.

Marlon lakabını üniversite yıllarından alır. Marlon Brando’ya benzediği kadar, onun filmlerde canlandırdığı karakterler gibi maço ve sert bir gençtir. Sözünü sakınmaz bir isyankardır Marlon Kemal. 1938 yılında Trabzon, Of’ta doğar. Lakin, Kemal’in çocukluğu Of’da değil, bitirim yatağı, delikanlılar beşiği Balat’ta geçer. Kemal’in derslerle pek arası yoktur ama yüksek bir zekaya sahiptir. Ders notlarının fevkalade olması, sokaklardaki haşarılığına perde olur. Gençlik yıllarında boks ve haltere merak salar ve uzun süre bu iki sporla da uğraşır. Sonuçta Balat ve çevresinde ‘yüreği ve bileği’ sağlam bir delikanlı olarak nam salar. Üniversiteye zorlanmadan girer. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndeki yılları da hareketli geçer.

Kırmızı Mercedes’ini çok seven Marlon Kemal, şıklığına da aşırı düşkündür. Eskişehir’de olmadığı günlerde İstanbul gecelerinde boy gösterir.
Eyüp Savcılığı esnasında Marlon Kemal, giderek yeraltı dünyasının derinlerine girmeye başlar. Fakat işinde o kadar iyidir ki ‘efsane savcı’ olarak gazetelerde boy göstermekte halk tarafından sevilmektedir. 
Ölümünden bir gün evvel Atom Mehmet’in Unkapanı’nda yeni açtığı gece kulübünde silah çekerek kavga çıkarır, ondan bir hafta önce de sudan bir sebeple Nurullah Çınar ve arkadaşını darp eder.

“Ruhunda delikanlılık vardı. ‘Beyoğlu’nun arka sokaklarında beni sırtımdan vuracaklar’ derdi. Öyle de oldu.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.