Dolunay Dizisi Oyuncuları, Konusu ve Kadrosu

Star Tv’de yaz dizisi projelerini bir bir basına tanıtmaya başladı. MF Yapım ve Med Yapım tarafından 4 Temmuz’da izleyicisi karşısında çıkarılacağı açıklanan ve baş rollerinde Özge GÜREL ve Can Yaman’ın yer alacağı yeni aşk dizisinin ismi Dolunay oldu.

Yaz dizisi konseptine uygun olarak hazırlanan senaryoda uygulayıcı yapımcı olarak ise Türkan ŞORAY’ın kızı Yağmur ÜNAL oturacak. Çağrı Bayrak’ın yönetmen koltuğunda olacağı Dolunay dizisi oyuncu kadrosu için Yağmur ÜNAL’ın titiz çalışmaları devam ediyor ancak şuana kadar projeye imza aran iki isim bil izleyiciyi heyecanlandırmaya yetti.

Dolunay Dizisi  Konusu

Profesyonel bir aşçı olmak isteyen Nazlı (Özge Gürel), Japon mutfağını öğrenerek kendi restoranını açma hayalleri kurar. Öğrenci evini geçindirmek için ek iş için tanışmadığı patronu Ferit’in ( Can Yaman) özel aşçısı olur. Zengin iş adamı Ferit ve Nazlı, çeşitli tesadüflerle yakınlaşır ve imkansız olan bir aşkın kapısını aralar.

Dolunay Oyuncu Kadrosu

Özge GÜREL(Nazlı) -Nazmiye-

1987 İstanbul doğumlu olan Özge GÜREL 29 yaşındadır. Beykent Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümü mezunudur. Kızım Nerede dizisi ile deneyim kazanan Özge GÜREL daha sonra Medcezir dizisinde rol alarak kendini göstermiştir. Özge GÜREL’in kariyeri ise Kiraz Mevsimi dizisi ile şahlanmıştır. Son oalrak ise Yıldızlar Şahidim dizisinde başrol olmuş ancak tutunamamıştır.

Nazlı güzel ve saf bir aşçıdır. Aşçılık için aynı zamanda Gastronomi dersleri de alıyor. Oldukça inatçı ve girişken bir kızdır. Küçüklükten beri çalışıyor.  Gerçek ismi Nazmiye ancak o Nazlı olarak kullanıyor. 

Can Yaman(Ferit)

1989 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Can Yaman 28 yaşındadır. Ünlü olması ise Sinem Kobal ile birlikte rol aldıkları Gönül İşleri dizisine canlandırdığı Bedir karakterine dayanır. Yeditepe Üniversitesi Hukuk Bölümü mezunudur.  Son olarak İnadına Aşk ve Baba Candır dizilerinde rol almıştır.

Ferit başarılı bir iş adamıdır. Çok çalışkan ve soğuk kanlı bir gençtir. Eski sevgilisi Ferit’i aldatınca Ferit tüm kadınlara cephe almıştır. 

Hakan KURTAŞ(Deniz)

Deniz; sanata düşkün bir çocuktur. Çok yetenekli bir çocuk davul çalar, resim yapar. Tüm duyguları en üst düzeyde yaşar. Birden çok mutlu oluyor birden büyük bir depresyona giriyor.

Mert Yavuzcan(Demir) – ÖLDÜ-

Demir; Ferit’in çocukluk arkadaşı. Karısı Zeynep’e aşık. Aynı zamanda Ferit’in eniştesi. Duygusal ve karakterli bir adam

Irmak Ünal(Zeynep)– ÖLDÜ-

Son olarak Acayip Hikayeler dizisinde rol aldı

Ferit’in kız kardeşi. Demir’in hanımı. Çocukluktan beri Demir’e aşıkmış. Hassas ve neşeli bir kadın. 

Alihan TürkDemir(Bulut)

Son olarak Muhteşem Yüzyıl Kösemde çocuk oyuncu

Demir ve Zeynep’in oğlu.  Aslında şımarık bir çocuk değil oldukça zeki ve eğlenceli; ancak bazen ilgi görmek için dikkat çekmeye çalışıyor. Demir ve Zeynep ölünce Bulut dayısı Ferit’e kaldı.

Alara BOZBEY(Nilüfer)

Nilüfer Deniz ve Demir’in kız kardeşi. Ailenin problemli kızı. Annesi onu dünyaya getirirken ölmüş. Kaprisli ve şımarık bir kız. Babasının hiç kendini sevmediğini düşünüyor. 

Necip Memilli(Hakan)

Nilüfer’in eşi. Ferit ve Nilüfer’in kavgasından faydalanmış ve Nilüfer ile evlenmiştir. Tuttuğunu koparan bir adam. Ferit’in iş konusunda önemli bir rakibi

Öznur SERÇELER(Fatoş)

Deli dolu ve neşeli bir kız. Fatoş’un tek hayali zengin bir koca ile evlenmek. Sabırlı ve iyi bir kız. Nazlı’nın kardeşi

İlayda Akdoğan(Asuman)

Son olarak Oyunbozan dizisinde rol aldı.

Asuman gözü yüksekte bir kız; Nazlı’nın kardeşi. Ablasını sevse de çok kıskanç. Kötü olmaktan hiç çekinmez. Zengin koca bulmak tek hedefi.

Türkü TURAN(Alya)

Şubat, Maral ve Acı Aşk dizilerinde rol aldı.

Alya; Deniz’in eski sevgilisi. Başarılı bir şarkıcı olan Alya; Deniz’e deliler gibi aşık. Deniz’in depresif hali Alya’nın psikolojisini de bozuyor.

Balamir Emren(Engin)

Ferit ve Deniz’in liseden arkadaşı. Finans uzmanı. Yakışıklı ve iyi bir genç
Özlem TÜRAY(İkbal)

Ferit’in asistanı. Yıllarca Ferit’in babasının da asistanlığını yapmış. Ferit İkbal’e çok güvenir. 

Berk YAYGIN(Tarık)

Ferit’in şoförü titiz ve disiplinli biri. Tarık Fatoş’a aşık olacaktır.

 

Yeşim GÜl(Leman)

Ferit’in annesi. Aileyi toparlayan bir anne

Nik Xhelilaj

Kayıp Şehir’ dizisiyle adından sıkça söz ettirmiş Arnavut asıllı oyuncudur. 1983 doğumlu olan yakışıklı oyuncu 34 yaşındadır. Güzel Sanatlar fakültesi mezunudur. Her Sevda Bir Veda dizisinde de rol almıştır.

Gamze AYDOĞDU(Dadı)

Son olarak Sen Sağ Ben Selamet filminde rol almıştır.

Dolunay Dizisi Tanıtım Fragmanı

 

dizibilgi google play

Dolunay Dizisi Oyuncuları, Konusu ve Kadrosu (18 Yorum)

  1. Kiralık aşk’ın çok kötü bir taklidi.Ondaki sahnelerin çok az farklı görüntüleri,bu kadarsa olmaz!..

  2. Bişi söylemeden duramıyıcam fatoşu nazlının kardeşi diye yazmışlar ama o nazlının ev arkadaşı.

  3. Çok güzel bi dizi,harika.yarın yeni bölümü olacak. Çok sabırsızlanıyorum. Bən AZƏRBAYCANLIYIM:-P:-P:-P:-P:-):-):-):-)

  4. Yaaa ben bu ikisini seviyorum ve ikiside ayni dizide cok guzel insallah erken final olmaz.
    Sevdigim 3 ismin dizisi basliyor ayyy cok mutlu oldum iste bu super 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂